Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2009 o 12:09, xadras95 napisał:

A istnieje program zmieniajacy rozdzielczosc w 1 i 2?

Parę postów wyżej i masz odpowiedź, wraz z linkiem. W dwójce dostęp do wyższych rozdziałek jest dostępny bez modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zainstalowaniem moda widescreen na BG+ OzWM z serii Saga Baldurs Gate. Po podaniu wartości x i y i potwierdzeniu ich, wyskakują błędy i mod ponownie zadaje pytanie czy zainstalować moda i tak w kółko. Na Icewind Dale poszło bez problemu. Co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 11:10, Albatros napisał:

> Co robić ?
Ten błąd wynika z różnicy w pliku bgmain2.exe w stosunku do edycji premierowej.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&pid=3760

To już też robiłem.Wprawdzie działa, ale po wybraniu rozdzielczości i uruchomieniu gry, ekran gry jest wielkości pocztówki, w rogu monitora.Na ID mam ładnie na całym ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 11:33, ISAMU napisał:

To już też robiłem.Wprawdzie działa, ale po wybraniu rozdzielczości i uruchomieniu gry,
ekran gry jest wielkości pocztówki, w rogu monitora.Na ID mam ładnie na całym ekranie.

To tylko w menu tak jest. Podczas gry powinno być na cały ekran.

Ale nic nie zmienisz, bo to jest kwestia silnika gry. Taki brzydki interfejs będzie tam gdzie obsługiwana było rozdzielczość 640x480 czyli zarówno w BG1 jak i P:T (także w IWD bez HoW). Natomiast w BG2 czy IWD z HoW gdzie jest nowszy silnik wygląda to znacznie lepiej. Pozostaje jedynie zainstalowanie nakładki. W przypadku Tormenta jest to mod Ghostdoga, a BG1 nakładka Zeda wydany na razie osobno, ale planowany jako przyszły komponent TWM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 12:07, Albatros napisał:

> To już też robiłem.Wprawdzie działa, ale po wybraniu rozdzielczości i uruchomieniu
gry,
> ekran gry jest wielkości pocztówki, w rogu monitora.Na ID mam ładnie na całym ekranie.

To tylko w menu tak jest. Podczas gry powinno być na cały ekran.

Dzięki, już gram. Przedtem,zniechęcony zatrzymywałem się na ekranie wczytywania, gdy nie mogłem załadować save''a , bo wyskakiwał błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pozbyc się Montarona, żeby Xzar został? Ten gość do niczego się nie przydaje, ani to warrior ani złodziej i ma tylko 9 hp. A maga jeszcze innego nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 16:49, Vandaeriel napisał:

Jak pozbyc się Montarona, żeby Xzar został? Ten gość do niczego się nie przydaje, ani
to warrior ani złodziej i ma tylko 9 hp. A maga jeszcze innego nie znalazłem.

Jeśli chcesz Złego Maga to weź sobie Edwina, jest na moście w południowo-wschodniej częsci Nashkel, w sumie chyba najlepszy mag w Baldurze jedynce. A pozbyć się Montarona łatwo, wystarczy że go zabijesz :-) Możesz to zrobić albo własnoręcznie albo posłać go na jakiegoś przeciwnika który go zabije, jak już zginie, odłączasz go od drużyny i Xzar nie ma żadnych pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potem zaś słyszysz pełne ekspresji zdanie z jakiego można się nieźle pośmiać:

Spoiler

Montaronie... nigdy... nigdy cię nie kochałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 16:49, Vandaeriel napisał:

Jak pozbyc się Montarona, żeby Xzar został? Ten gość do niczego się nie przydaje, ani
to warrior ani złodziej i ma tylko 9 hp. A maga jeszcze innego nie znalazłem.


Jest również mag Dynaheir, która znajduje się w Twierdzy Gnolii. Możesz tam pójść ze swoją drużyną i uwolnić ją ale potem jak będziesz miał ja w drużynie, będzie tobie wspominała o Minscu i będzie chciała z nim być albo na odwrót (zależy którego członka wcześniej do drużyny weźmiesz). Także jest i Edwin, stoi w południowej części Naskhel. On zaś ma zamiar gdy weźmiesz go do drużyny zabić maga(Dynaheir :D). Wszystko zależy jakiego chcesz maga czy dobrego(Dynaheir) czy złego(Edwin)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie zwiedzanai Knieji Otulisko i mam pytanko: gdzie mogę znaleźć jakiś dobry sklep z czarami, najlpiej żeby był dostępne w nim czary 2 i 3 poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie najlepszy jest chyba Wysoki Żywopłot. Na zachód od Beregostu. Mam nadzieje ze sie z niczym nie pomylilem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 13:34, manzi napisał:

Na tym etapie najlepszy jest chyba Wysoki Żywopłot. Na zachód od Beregostu. Mam nadzieje
ze sie z niczym nie pomylilem ;)

Na pewno? Byłem tam i ten mag nie specjalnie chciał ze mna rozmawiać, moze z winy niskiej charyzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 13:39, Mroku21 napisał:

Na pewno? Byłem tam i ten mag nie specjalnie chciał ze mna rozmawiać, moze z winy niskiej
charyzmy.

Jego pierwsza odpowiedź zawsze jest niemiła musisz do niego drugi raz zagadać wtedy da ci 3 opcje dialogowe, wybierz tą z plotką że żyje potężny mag i takie tam, to ta pierwsza. Pierwsza rozmowa z nim miała pewnie na celu to żeby Golemy cię nie atakowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 13:31, Mroku21 napisał:

Witam,

Jestem na etapie zwiedzanai Knieji Otulisko i mam pytanko: gdzie mogę znaleźć jakiś dobry
sklep z czarami, najlpiej żeby był dostępne w nim czary 2 i 3 poziomu.


Dobrym sklepem jest Wysoki Żywopłot, lecz jeśli masz dużol pieniędzy to nie wydawaj ich tak szybko.
Po zwidzeniu Kniei Otulisko i Zalaniu Kopalni odblokuje ci się nowy obszar, mianowicie miasto: Baldur''s Gate.
Przy wejściu bedziesz musiał zapłacić dosłownia kilka kilkadziesiąt sztuk złota. W pierwszym etapie zwiedzania tego miasta będzie sklep "Czarodziejskie Rozmaitości" jest on o wiele lepzym od sklepu w Wysokim Żywopłocie. W nim jest praktycznie wszystko na praktycznie każdy poziom maga. Są w nim czary, strzały, eliksiry, zwoje, różdżki, Róg Kazgarotha i (jeszcze drugi porzedmiot) są bardzo potężnymi przedmiotami o wielkich właściwościach magicznych!
Występuje też w nim szaty neutralnego arcymaga i dobrego. Zresztą zajdziesz zobaczysz, kupisz i wyjdziesz zadowolony. Dodam tylko jeszcze tyle, że na wyższym piętrze będzie kilku magów, którzy będą chcieli ciebie zabić. Lebie rozpraw się z nimi. Nie są aż tak niebezpieczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 13:51, Levland napisał:

Róg Kazgarotha
i (jeszcze drugi porzedmiot) są bardzo potężnymi przedmiotami o wielkich właściwościach
magicznych!
Występuje też w nim szaty neutralnego arcymaga i dobrego.

Odrobinkę zamieszałeś itemki z Kazgarotha i szaty dobrego i neutralnego arcymaga są w Żywopłocie, nie w Wrotach Baldura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 13:59, Hubi_Koshi napisał:

> Róg Kazgarotha
> i (jeszcze drugi porzedmiot) są bardzo potężnymi przedmiotami o wielkich właściwościach

> magicznych!
> Występuje też w nim szaty neutralnego arcymaga i dobrego.
Odrobinkę zamieszałeś itemki z Kazgarotha i szaty dobrego i neutralnego arcymaga są w
Żywopłocie, nie w Wrotach Baldura.


Przepraszam myliły mi się już te dwa sklepy.
Ale cóż bywa. Szkoda, że słabe mikstury ma Thalanthyr w Wysokim Żwyopłocie. Niby taki potężny a mało wartościowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 14:02, Levland napisał:

Ale cóż bywa. Szkoda, że słabe mikstury ma Thalanthyr w Wysokim Żwyopłocie. Niby taki
potężny a mało wartościowy.

No cóż sam ciągle narzeka że żyje na takim... zadupiu. Ja osobiście dość rzadko z miksturek korzystam, z większością przeciwników radze sobie bez problemów, a targanie miksturek w plecaku jest upierdliwe, mniej miejsca na amunicje i zdobycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 14:07, Hubi_Koshi napisał:

> Ale cóż bywa. Szkoda, że słabe mikstury ma Thalanthyr w Wysokim Żwyopłocie. Niby
taki
> potężny a mało wartościowy.
No cóż sam ciągle narzeka że żyje na takim... zadupiu. Ja osobiście dość rzadko z miksturek
korzystam, z większością przeciwników radze sobie bez problemów, a targanie miksturek
w plecaku jest upierdliwe, mniej miejsca na amunicje i zdobycze.


Dokładnie. Ten problem znieśli w BG2. Natomiast jeśli chodzi o jedynke, nie wiem czy masz dodatek, ale można wykonać misje za jego zleceniem. Troszke śmieszna ale zawsze to coś z doświadczenia wpadnie. Otóż jeśli doniesiesz mu kurczaka, będziesz musiał mu przynieść czaszkę szkieleta, żeby spróbował odczarować kurczaka w jego dawnego ucznia. Efekt jest losowy. Albo Przemiana albo Dead!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hubi_Koshi
Niestety, z magiem w Wysoki Żywopłocie musiałem kiedyś źle porozmawiać, bo mówi, że nie ma mi nic wiecej do powiezenai i dialog się kończy.
Pozostaje mi iść za radą Levlanda i czekać na dostęp do Wrót Baldura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować