Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

czy w baldurze 2 + tron bhalaa jest limit poziomu doświadczenia? a jesli tak to jak go usunąc? bo jakoś tak lubie grać samotną postacią bez drużyny (w czym by mi ten limit skutecznie przeszkodził)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy to macie, ale na moim starym sprzecie tj P200MMX, 32MB RAM, Grafika 8MB, jedynka BG dzialala bez zadnych zaciachow nie wylaczajac zadnych przejrzystosci itp - nawet przeszedlem na tym sprzecie BG2 (jedyny problem jaki byl to taki ze lokacje wgrywaly sie dlugo i trzeba bylo wylaczyc "wstrzasy przy trafieniu krytycznym" bo wtedy rzeczywiscie gra zwalniala).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 11:38, sig. napisał:

czy w baldurze 2 + tron bhalaa jest limit poziomu doświadczenia? a jesli tak to jak go usunąc? bo jakoś tak lubie grać samotną
postacią bez drużyny (w czym by mi ten limit skutecznie przeszkodził)

Limit jest. I jak się nie mylę to wynosi 8 mln PD. Usunąć można go pewni jakimś modem ale osobiście nigdy się w atkie coś nie bawiłem - poszukaj na sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 11:38, sig. napisał:

czy w baldurze 2 + tron bhalaa jest limit poziomu doświadczenia? a jesli tak to jak go usunąc? bo jakoś tak >lubie grać samotną postacią bez drużyny (w czym by mi ten limit skutecznie przeszkodził)

tak.
tak.
poszukaj sobie xpcamp

------próg-------
informacja podprogowa

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=400&u=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 09:11, Azazell2 napisał:

ja od dawna próbowałem sie przekonac do BG 1 i 2 ale ciezko ogolnie klimat fajny ale nie umiem walczyc :( i juz w BG 1 w
tej 1 kopalni gdzie były takie małe biegajace zwierzątka ( zapomnialem nazwy ) zabijaly mnie z łatwościa ;/

moze jakies
porady jak walczyc ?:)


1 - daj poziom Nowicjusz
2 - uzywaj aktywnej pauzy (spacja), bez tego nie da sie grac
3 - miej zroznicowana druzyne, jesli grasz 6 osobami to proponuje taki team: mag (edwin), zlodziej(hmmm albo sam zrobisz sie zlodziejem, albo wezmiesz janka do druzyny, tylko ze to jest wieloklasowiec... imoen i nalii nie oplaca sie wziac, yoshimo da sie zatrzymac do konca gry ale jesli zaczynasz grac to ci sie to nie uda), kaplan (polecam vikonie), dwoch wojow(hmmm najlepiej korgan i valygar chyba, ewentualnie minsc :P, dobry jest tez keldorn), i jeszcze jeden do wyboru :P (jesli wezmiesz janka do druzyny,i nie bedziesz mial w teamie keldorna, to proponuje robic Paladyna Łowcę Nieumarłych, jak na pierwszy raz bardzo dobra klasa...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem tu nowy, piszę w związku z problemem jaki mam z uruchomieniem Baldur''s Gate II Shadows of Amn. Niedawno chciełem odświeżyć sobie tę gre i pograć w nią od nowa, po instalacji uruchamia się ona, tworzę nową postać i czekam aż wczyta się gra. Jednak ekran wczytania nie znika i nie pojawia się obszar gry. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, nie wiecie przypadkiem coś na ten temat?
Mój komp:
AMD Athlon 1700 XP
256MB RAM
GeForce 2 64MB
Mam napęd DVD 16x
Proszę was o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 12:28, sig. napisał:

hm ma ktoś może tengo xpcampa? i może podesłać na maila? bo coś wygloglować nie moge (inne wyszukiwarki też zawiodły.

ease of use też jakoś podnosi limit, ale wiąże się z innymi zmianami. na http://crpg.dmkhost.net/mody_bg2_usprawnienia.html niby napisali Mod zawiera też bardzo znany składnik usuwający limit punktów doświadczenia. ale wydaje mi się, że gdzieś widziałam, że chodzi o 40lvl
mod dotyczący tylko 50lvl teoretycznie jest tylko go nie ma ;p ...na http://www.crpg.rk.edu.pl/index.php?mod=vis&act=read&vid=2

a to jest temat o BG2 do dalszej dyskusji http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&u=26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

wczoraj podczas gry w BG1 spotkała mnie dziwna przygoda, w czasie zwiedzania okolic wieży Durlaga doszło do kłótni pomiedzy Yeslickiem a Kagainem (dodam ze Kagian ma hełm zmiany charakteru). Zaczeli ze soba rozmawiać, nie miałem w tym czasie żadnej możliwość sterowania tymi postaciami, kłótnia dotyczyła przeszłości Yeslicka, Kagain zarzucał mu ze nie jest godzien byc krasnoludem (czy jakoś tak) oraz wypominał mu sprawe kopalni, te historię trochę znam. Kłotnia zakończyła się walką po której jak można się domyślić Yeslick nie miał juz nic do powiedzenia. Wczytanie wcześniejszego sejwa i kłótnia całe szczęscie nie nastapiła ponownie.
O co chodzi? Wiem że w BG występuja zatargi pomiędzy postaciami, chociaż nie miałem okazji dotychczas ich obserwować, ale nie wiedziałem ze na taka skalę. czy mogę oczekiwac podobnych "rozmów" w przyszłości ?

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i juz w BG 1 w tej 1 kopalni gdzie były takie małe biegajace zwierzątka ( zapomnialem nazwy ) zabijaly mnie z łatwościa ;/

Dnia 19.10.2005 o 09:14, Piger napisał:


1 - daj poziom Nowicjusz
2 - uzywaj aktywnej pauzy (spacja), bez tego nie
da sie grac
3 - miej zroznicowana druzyne, jesli grasz 6 osobami to proponuje taki team: mag (edwin), zlodziej(hmmm albo
sam zrobisz sie zlodziejem, albo wezmiesz janka do druzyny, tylko ze to jest wieloklasowiec... imoen i nalii nie oplaca
sie wziac, yoshimo da sie zatrzymac do konca gry ale jesli zaczynasz grac to ci sie to nie uda), kaplan (polecam vikonie),
dwoch wojow(hmmm najlepiej korgan i valygar chyba, ewentualnie minsc :P, dobry jest tez keldorn), i jeszcze jeden do wyboru
:P (jesli wezmiesz janka do druzyny,i nie bedziesz mial w teamie keldorna, to proponuje robic Paladyna Łowcę Nieumarłych,
jak na pierwszy raz bardzo dobra klasa...)

Jana i Yoshimo raczej w BG 1 nie uświadczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 14:22, BobbyPeru napisał:

O co chodzi? Wiem że w BG występuja zatargi pomiędzy postaciami, chociaż nie miałem
okazji dotychczas ich obserwować, ale nie wiedziałem ze na taka skalę. czy mogę oczekiwac podobnych "rozmów" w przyszłości
?
pozdr

Musisz układać drużynę charakterami, inaczej się wszyscy pożrą jak dwa bieguny tego samego magnesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 15:33, keanu napisał:

i juz w BG 1 w tej 1 kopalni gdzie były takie małe biegajace zwierzątka ( zapomnialem nazwy ) zabijaly mnie z łatwościa
;/
>
> 1 - daj poziom Nowicjusz
> 2 - uzywaj aktywnej pauzy (spacja), bez tego nie
> da sie grac
> 3 -
miej zroznicowana druzyne, jesli grasz 6 osobami to proponuje taki team: mag (edwin), zlodziej(hmmm albo
> sam zrobisz
sie zlodziejem, albo wezmiesz janka do druzyny, tylko ze to jest wieloklasowiec... imoen i nalii nie oplaca
> sie wziac,
yoshimo da sie zatrzymac do konca gry ale jesli zaczynasz grac to ci sie to nie uda), kaplan (polecam vikonie),
> dwoch
wojow(hmmm najlepiej korgan i valygar chyba, ewentualnie minsc :P, dobry jest tez keldorn), i jeszcze jeden do wyboru
>
:P (jesli wezmiesz janka do druzyny,i nie bedziesz mial w teamie keldorna, to proponuje robic Paladyna Łowcę Nieumarłych,

> jak na pierwszy raz bardzo dobra klasa...)
Jana i Yoshimo raczej w BG 1 nie uświadczysz :)


a kto powiedzial ze ja mowie o BG1 ? korgana, keldorna i nalii tez raczej nie ma w jedynce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2005 o 15:37, keanu napisał:

Musisz układać
drużynę charakterami, inaczej się wszyscy pożrą jak dwa bieguny tego samego magnesu.



Nie wiem czy przeczytałes że załozyłem Kagainowi hełm zmiany charakteru, więc w tej sytuacji charaktery sa zgodne - Yeslick - praworządny dobry, Kagain normalnie praworządny zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrej solucji (interesuje mnie głównie samo miasto). Czy ktoś może wkleić jakiś link do sensownie napisanej strony www?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram magiem: mistrz inwokacji. Niestety nieco się zawodzę, ponieważ wiele czarów nie może zapamiętać. A może ktoś mi podpowie, jakie czary można wrzucić na 4 poziomie księgi czarów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem nie moge znaleść Tawerny Ostrze i Gwiazdy czy ktoś moze mi powiedzieć ktory to jest budynek, mam mapke z gry ale tam tego nie ma :( ps wykonuje post z gildia złodzieji''
Dzięki na pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 17:58, krzychu82 napisał:

Mam mały problem nie moge znaleść Tawerny Ostrze i Gwiazdy czy ktoś moze mi powiedzieć ktory to jest budynek, mam mapke
z gry ale tam tego nie ma :( ps wykonuje post z gildia złodzieji''
Dzięki na pomoc

jest na takim małym obszarze, na lewo od tego na którym jesteś po wejsciu do wrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, grałem kiedyś w baldursa 1 ale po 3 miesiącach musąłem przestać bo mnie ze studiów chceli wywalić :)
Jak myślicie czy da się w to jeszcze dziś pograć ? Tzn. Czy graficznie gra oparła się upływowi czasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w baldura nie gra sie dla grafiki... instaluj i ciesz sie fabułą

a teraz mam pytanko... czy ktos cos wie na temat BG3 ??
Słyszałem ze ma nieby powstac... Atari wykupiło prawa autorskie do BG i mieli rozpocząc prace nad trzecia częścią. Wiem ze BG3 miało nie byc w niczym zwiazane z cz1 i cz2... miała to byc osobna historia... nowa saga ale w krainie Wybrzeza mieczy...
wiecie cos o tym?
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować