Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2005 o 00:22, Evil Khan napisał:

Jak myślicie czy da się w to jeszcze dziś pograć ? Tzn. Czy graficznie gra oparła się upływowi czasu ?

Jasne! W tę grę nie gra się bo jest ładna graficznie (nie mówię, że nie jest, bo grafika jest dobra), ale gra się dla fabuły, systemu, świata i mnóstwa innych rzeczy, które nie pozwalają ci się oderwać od kompa! BG rulez! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 08:33, Egan Wolf napisał:

Jasne! W tę
grę nie gra się bo jest ładna graficznie (nie mówię, że nie jest, bo grafika jest dobra), ale gra się dla fabuły, systemu,
świata i mnóstwa innych rzeczy, które nie pozwalają ci się oderwać od kompa! BG rulez! :)


Ja wiem że nie grafika jest w tym przypadku najważniejsza ale pytam czy jest jeszcze znośnie ? Czy da się rozpoznać że wilk to nie Ork itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 08:41, Evil Khan napisał:

Ja wiem że nie grafika jest w tym przypadku najważniejsza ale pytam czy jest jeszcze znośnie ?

No nie przesadzaj :)Ta grafika ma to do siebie, że nie razi nawet po kilku latach.
>Czy da się rozpoznać że wilk to nie Ork itp. :)
Wcześniej dałeś radę a teraz miałbyś nie dać? A jakby co to zawsze możesz przytrzymać kursor nad potworkiem i sprawdzić co to :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za odpowiedzi. TO mam jeszcze inno pytanie... Może ktoś wie czy wersja 2xDVD zawiera wszytskie patche do 1 i 2 części czy od czasu wydania tej wersji ukazały sie jakieś nowe (po tylu latach ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja DVD BG i BG2 zawiera wszystkie najnowsze łatki, a przez ten czas nie wyszło nic nowego. Jedynie mody na płytce troche sie zestarzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 09:12, Albatross napisał:

Wersja DVD BG i BG2 zawiera wszystkie najnowsze łatki, a przez ten czas nie wyszło nic nowego. Jedynie mody na płytce troche
sie zestarzały.

THX :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 08:59, keanu napisał:

Będąc w Brodzie Ulgotha zakupiłem kamienie strażnicze. W czym mi one pomogą (myślę, że chodzi o wieże Durlaga)?

O ile dmnie pamieć nie myli to wszytkie to fałszywki, jedyne prawdziwe znajdziesz w wieży D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 10:50, sig. napisał:

niektóre rzeczy (w tym gry oparte o silnik infinty) nie starzeją sie nigdy. jasne że sie oparła.

-gram w BG1-wróciłem do Wrót Baldura z Candlekeep i szukam Sarevoka, ale jego nie w siedzibie Żelaznego Tronu-gdzie on jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 11:53, paweusz napisał:

> niektóre rzeczy (w tym gry oparte o silnik infinty) nie starzeją sie nigdy. jasne że sie oparła.
> > -gram w BG1-wróciłem
do Wrót Baldura z Candlekeep i szukam Sarevoka, ale jego nie w siedzibie Żelaznego Tronu-gdzie on jest?

dopadniesz go w podziemiach wrót baldura (wejscie przez glidie złodziei). po drodze trzeba przeszkodzić mu jeszcze w zostaniu wielkim ksieciem (czy jak sie tam tytuł władców wrót baldura nazywa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 12:59, sig. napisał:

> > niektóre rzeczy (w tym gry oparte o silnik infinty) nie starzeją sie nigdy. jasne że sie oparła.
> > > > -gram w BG1-wróciłem
> do Wrót Baldura z Candlekeep i szukam Sarevoka, ale jego nie w siedzibie Żelaznego Tronu-gdzie
on jest?
dopadniesz go w podziemiach wrót baldura (wejscie przez glidie złodziei). po drodze trzeba przeszkodzić mu jeszcze
w zostaniu wielkim ksieciem (czy jak sie tam tytuł władców wrót baldura nazywa).

czyli przez kanały??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dopadniesz go w podziemiach wrót baldura (wejscie przez glidie złodziei). po drodze trzeba przeszkodzić mu jeszcze

Dnia 11.11.2005 o 12:59, sig. napisał:

w zostaniu wielkim ksieciem (czy jak sie tam tytuł władców wrót baldura nazywa).

W podziemiach natknąłem się na jego kolesia z kochanką. Po jego zabiciu uzyskałem zaproszenie na koronację. I teraz mam cholernie wielki problem. Mianowicie gdy dochodzi do bitwy w pałacu, Sarevok zabija mojego głównego bohatera strumieniem ognia. Próbowałem zwoi ochrona przed ogniem i nic; zamiana miejscami z innym NPC również na nic się zdała. Oddelegowałem gł. bohatera na II piętro a innymi chciałem walczyć; niestety tam też go dopadł ogień. Proszę o rady, jak walczyć z Sarevokiem? HELP!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 08:15, keanu napisał:

Jak poradziliście sobie z 4-ma krasnoludami pilnującymi zjazdu w Wieży Durlaga? Chodzi mi o te ich zagadki.

Poradziłem sobie. Na te zagadki nie jest wymagana odpowiedź w sensie słownym :) Trzeba pochodzić po wszystkich korytarzach na tym poziomie i pozbierać nieco materiałów (np. trzonek młota i głownia, winogrona i inne "dziwne rzeczy"). Następnie wykuwamy na kowadle młotek i walimy nim w tarczę-to zbudzi krasnala; z winogron wyciskamy wino na prasie ówcześnie ją włączając znalezioną wajhą, czytamy wszystkie historyjki z życia Durlaga-budzi się jego duma i "załącza" kolejnego krasnala; wino przynosimy następnemu itd. Później następuje mała niespodzianka w rodzaju "przywitania" 4-ki krasnali i możemy zjechać w dół windą.
I teraz mam znów problem: nie mogę otworzyć drzwi w gabinecie po prawej stronie oraz od północy strony. Otwiram te od zach (sala treningowa) i płd - pomieszczenie z posągami (które otwierają lub zamykają 2 ówczesne drzwi). W gabinecie (wschód) są 2 kamienie strażnicze w 2 szufladach ... ale co dalej? Jak mam otworzyć wschodnie drzwi w tym gabinecie? I jak otwiera się drzwi płn (po prawej od wejścia) w głównej sali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm a masz przy sobie pamietnik saveroka? z tego co pamietam jak mistrz ceremoni go poczyta to saverok nawieje (a żadnych problemów z ogniem w tym miejscu sobie nie przypominam, ale w bg 1 dawno grałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 12:16, sig. napisał:

hm a masz przy sobie pamietnik saveroka? z tego co pamietam jak mistrz ceremoni go poczyta to saverok nawieje (a żadnych
problemów z ogniem w tym miejscu sobie nie przypominam, ale w bg 1 dawno grałem)

Mam ten pamiętnik przy sobie. A w sali "koronacyjnej" wpierw dochodzi do dłuuugiej wymiany dialogów między uczestnikami ceremonii, następnie kilka osób zamienia się w atakujące zmiennokształtne bestie, kolejno Sarevok przybiera czerwoną obwódkę i ... niedługo jest po mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żadnych

Dnia 17.11.2005 o 08:33, keanu napisał:


> problemów z ogniem w tym miejscu sobie nie przypominam, ale w bg 1 dawno grałem)
Mam ten pamiętnik przy sobie. A
w sali "koronacyjnej" wpierw dochodzi do dłuuugiej wymiany dialogów między uczestnikami ceremonii, następnie kilka osób
zamienia się w atakujące zmiennokształtne bestie, kolejno Sarevok przybiera czerwoną obwódkę i ... niedługo jest po mnie.

Też nie miałem takich problemów z Saverokiem.Problemy były raczej z obroną księcia, bo gdy ginie nie ma jak dostać następnych zadań.O ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2005 o 08:45, KrzychW napisał:

Też nie miałem takich problemów z Saverokiem.Problemy były raczej z obroną księcia, bo gdy
ginie nie ma jak dostać następnych zadań.O ile dobrze pamiętam.

Obroną księcia powiadasz?!?
Cóż - zaniosłem księcia do kapitanatu i ...
kurde-czy ktoś z Was posiada jakąś dobrą solucję do BG1 a zwłaszcza Wrót, bo szlag mnie już trafia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować