Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

No nie przesadzajmy :) Wystarczy że nie przekroczy się 18 a powinno być w porządku (złe postacie odchodzą przy reputacji 19 i 20).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 17:14, Karharot napisał:

No nie przesadzajmy :) Wystarczy że nie przekroczy się 18 a powinno być w porządku (złe
postacie odchodzą przy reputacji 19 i 20).

Teoretycznie tak, praktycznie ich stękanie przy reputacji 17+ może doprowadzić do kociokwiku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, czytałem o tym, że mogą odejść jak reputacja będzie zbyt wysoka. Tylko, że nie wiem jak ją sprawdzić. I gdy już będzie się zbliżała do granicy gdy jakaś postać zechce odejść to jak ją obniżyć? Zabić jakąś "Napotkaną osobę"? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 20:34, Krzycho napisał:

A no właśnie, czytałem o tym, że mogą odejść jak reputacja będzie zbyt wysoka. Tylko, że nie wiem jak ją sprawdzić.

W oknie postaci po prawej stronie.

Dnia 03.02.2010 o 20:34, Krzycho napisał:

I gdy już będzie się zbliżała do granicy gdy jakaś postać zechce odejść to jak ją obniżyć? Zabić jakąś "Napotkaną osobę"? ;d

Niby tak ale za to dostaniesz od razu -10 więc lepiej pilnuj się ab nie przekroczyć tej reputacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 20:34, Krzycho napisał:

A no właśnie, czytałem o tym, że mogą odejść jak reputacja będzie zbyt wysoka. Tylko,
że nie wiem jak ją sprawdzić. I gdy już będzie się zbliżała do granicy gdy jakaś postać
zechce odejść to jak ją obniżyć? Zabić jakąś "Napotkaną osobę"? ;d

Zabij Drizzta: i - do reputacji dostaniesz i sprzęt najlepszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wszelakie kamienie szlachetne się do czegoś przydają? Zajmują cały ekwipunek jednej z postaci i z chęcią bym je sprzedał ale nie wiem czy później nie będę ich potrzebował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa szmaragdy zdobyte na Prismie w lokacji z kopalniami w Nashkel można oddać straży w Nashkel, kamień łotrzyków skradziony podczas misji dla gildii złodziei we Wrotach Baldura można oddać złodziejowi który nam tą misję zleca.
Całą reszte sprzedaj od ręki bo tylko po to jest w grze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 14:38, Karharot napisał:

Dwa szmaragdy zdobyte na Prismie w lokacji z kopalniami w Nashkel można oddać straży

Ale lepiej oddać tylko jeden, a drugi spylić :P
Poza tym:
Pierścień Józefa z kopalni oddajemy jego kochanej w Beregoście.
W PD jest quest na pierścień, ale to dość oczywiste
Więcej nie pamiętam - dawno nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W koszarach płomiennej pięści strażnikowi można dać pierścień z anielskiej skóry dla jego ukochanej, dwoje nekromantów ze wschodnich dzielnic wrót baldura chce przedmiotu należącego do ich wroga (można ich zadowolić dowolnym przedmiotem tego samego typu, zdaje się że chodziło o amulet z krwawnikiem i nefrytowy pierście) a Scar daje nam bonus za misję z ogrem w kanałach jeśli przyniesiemy mu znalezione tam kosztowności (nie pamiętam już o co chodziło), poza tym jest jeszcze dziewczynka niedaleko pałacu książęcego iktóra chce abyśmy przynieśli jej z domu obok pierścień którym ma nadzieję przywabić swojego kotka :)
Krzycho pytał się jednak tylko o kamienie szlachetne dlatego nie uwzględniłem biżuterii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wiem, ze wiekszosci z Was wyda sie to dziwne, ale pilnie kupie oryginalne, pierwsze wydanie gry zlokalizowanej przez CDP, tytul ponizej:

Baldur''s Gate - Edycja premierowa zawierala papierowa mape swiata gry na wysokiej jakosci papierze. Oryginalnie mapa byla zawinieta i zalakowana pieczecia.
Watpie, zeby ktokolwiek jeszcze mial te mape zalakowana, ale b. zalezy mi na samej mapie.
Gra miescila sie na 5 plytkach CD, w srodku instrukcja, skroty klawiszowe, etc.

Chodzi mi tylko i wylacznie o edycje premierowa BG. W d**** mam pozniejsze reedycje.
Jestem w stanie duzo zaplacic za powyzsze tytuly. Jesli ktos z Was jest w ich posiadaniu prosze o kontakt.
GG: 3138043

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 15:18, Isildur napisał:

> Witam,
>
W każdym wątku będziesz pisał, że kupisz taką a taką grę?
Zapraszam tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=37543&u=5003
tam możesz napisać swoje ogłoszenie w jednym poście.

Pozdrawiam

Faktycznie, dwa posty jak na rok "aktywnosci" na tym forum to zbrodnia...

Bardzo przepraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 15:21, Colmi napisał:

Faktycznie, dwa posty jak na rok "aktywnosci" na tym forum to zbrodnia...


Nie chodzi o to, ale tam szybciej ktoś się znajdzie ;)

Dnia 26.02.2010 o 15:21, Colmi napisał:

Bardzo przepraszam...


Nie masz za co przepraszać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 15:22, Isildur napisał:

> Faktycznie, dwa posty jak na rok "aktywnosci" na tym forum to zbrodnia...

Nie chodzi o to, ale tam szybciej ktoś się znajdzie ;)
> Bardzo przepraszam...

Nie masz za co przepraszać ;)


Nie zauwazylem tego topicu, ktory zlinkowales ;).

Jestem na tym forum od samego poczatku (wliczajac stare forum CDP, na dlugo przed nastaniem serwisu gram.pl) i zawsze mialem szaczunek do moderatorow.
Bardzo rzadko sie tutaj udzielam, zalezy mi na tych grach, stad dwa posty w dwoch roznych tematach o podobnej tresci.
Wyslalbym Ci wiadomosc zamiast tego posta, ale nie widze takiej mozliwosci, wiec po przeczytaniu mozesz skasowac moje wypociny ;).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Krótka piłka - Mam problem z widescreen modem. Początkowo nie chciał wgrać się w ogóle, ale po zamianie tego pliku BGMain od Bioware''a na stary, instalacja zakończyła się pomyślnie. Tyle że od teraz gra włącza się w lewej górnej ćwiartce ekranu (jestem pewien, że podałem właściwe liczby przy instalacji WSM) i prosi o płytę CD (oczywiście to pewnie przez starą wersję BGMain, po włożeniu DVD działa, ale tylko tak piszę). Takiego problemu tu nie znalazłem. Mam najnowszą wersję z Sagi. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 20:39, paraGaladh napisał:

Tyle że od teraz gra włącza się w lewej górnej ćwiartce ekranu

A rozpocząłeś nową grę i patrzyłeś jak wygląda interfejs? Jeśli dobrze pamiętam menu i filmiki wyświetlają się w starej rozdzielczości, a sama gra działa już w tej jaką podałeś w instalatorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 21:57, Albatros napisał:

> Tyle że od teraz gra włącza się w lewej górnej ćwiartce ekranu
A rozpocząłeś nową grę i patrzyłeś jak wygląda interfejs? Jeśli dobrze pamiętam menu
i filmiki wyświetlają się w starej rozdzielczości, a sama gra działa już w tej jaką podałeś
w instalatorze.


Sorki za tak późną odpowiedź. Owszem, od pierwszego filmiku gra wyświetlała się tak, jak napisałem. To nie była nawet stara rozdzielczość, tylko po prostu lewa górna ćwiartka ekranu, więc zdecydowanie coś jest nie tak. Póki co nie mam czasu na zajmowanie się tym, ale poszukam jeszcze gdzie indziej. Najwyżej zagram w tradycyjnych "rozmiarach", chociaż wolałbym nie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj BGT i problem z rozdzielczością z głowy bo przejdziesz na tą z części 2 (już nie mówiąc o fakcie iż zagrać będziesz mógł klasami z cieni amn) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować