Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Przy dużym szczęsciu kupisz może w jakimś sklepie z grami, bo była kiedyś edycja wszystkich części BG za pięćdziesiąt złotych. Jednak sądze, że jak chcesz pozyskać wszystko to musisz skorzystać z allegro.
Ewentualnie możesz kupić BG 2 i dodatek TB za 20 zł i oddzielnie BG 1 i dodatek za 20zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 17:53, Welin napisał:

Czy jest jakaś szansa na to, że kupię kiedykolwiek BG I + dodatek + BG II + dodatek jako fabryczną
nówkę, czy muszę wykorzystać allegro?

Całą sagę jako jeden zestaw? Teraz już raczej nie dostaniesz :( Prędzej w eXtra Klasyce, gdzie był Baldur''s Gate + Opowieści z Wybrzeża Mieczy oraz Baldur''s Gate II + Tron Bhaala (tzn. obie te pary osobno). Ta edycja powinna być jeszcze dostępna w sklepach, choć głowy nie dam sobie uciąć.

Dnia 29.10.2006 o 17:53, Welin napisał:

Bo nie grałem, a nie zaliczenie legendy...

Tak, tak. Dokładnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomocy z połączeniem bg1+dodatek+bg2+dodatek -wszystko mam w wersji pl (wersje z extra klasyki więc zpatchowane do końca)
czytam te opisy co są na necie ale nic nie kapuje z tego :| nie chce instalować żadnych modów które są naprawde niezbędne do tego aby połączyć te dwie gry
jeżeli ktoś się na tym zna to bardzo prosze o napisanie jakoś w miare prostym językiem co mam zrobić
za pomoc i wyrozumiałość z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 23:58, Fantomer napisał:

potrzebuje pomocy z połączeniem bg1+dodatek+bg2+dodatek -wszystko mam w wersji pl (wersje z
extra klasyki więc zpatchowane do końca)
czytam te opisy co są na necie ale nic nie kapuje z tego :| nie chce instalować żadnych modów
które są naprawde niezbędne do tego aby połączyć te dwie gry
jeżeli ktoś się na tym zna to bardzo prosze o napisanie jakoś w miare prostym językiem co mam
zrobić
za pomoc i wyrozumiałość z góry dzięki ;)

1. obie gry muszą być na tej samej partycji
2. nazwy folderów z grami nie mogą zawierać spacji
I wszystko powinno pójść ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> potrzebuje pomocy z połączeniem bg1+dodatek+bg2+dodatek -wszystko mam w wersji pl

Dnia 04.11.2006 o 01:43, hans olo napisał:

I wszystko powinno pójść ładnie

próbowałem instalować ten BGT i jakąś mape do niego ale i tak błędy mi wywala jak się gra uruchamia przez co zaraz czeka mnie reinstalka obu gier zapewne :|
jakbyś mógł Ty albo ktoś inny troche więcej szczegółów napisać jak to połączyć to będę wdzięczny bo na instalacji modów do baldura wogóle się nie znam i możliwe że coś źle robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie przechodzę sobie Opowieści z Wybrzeża Mieczy i mam problem. Otóż nie chce mi się pojawić lokacja - "Broda Ulgotha". Po prostu wyszedłem z tej, poczatkowej lokacji, żeby wybrać sie do Wrót Baldura, a teraz nie mogę do niej wrócić (na razie wykonalem tylko etap z labiryntem). Kieruję się na północ od mostu, prowadzącego do Wrót, następnie kieruję się na północny - wschód (w tym miejscu z zombiakami), ale nie pojawia się mi owa lokacja! Próbowalem od nowa grać, bez starych save''ów (po ukończeniu BG), nawet przeinstalowalem grę, ale to nic nie dało.

A nie pamiętam jak wcześniej miałem, bo ostatni raz grałem w Baldura troszke i więcej czasu...
Spotkał się ktoś z takim problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 15:57, qjin23 napisał:

Aktualnie przechodzę sobie Opowieści z Wybrzeża Mieczy i mam problem. Otóż nie chce mi się
pojawić lokacja - "Broda Ulgotha". Po prostu wyszedłem z tej, poczatkowej lokacji, żeby wybrać
sie do Wrót Baldura, a teraz nie mogę do niej wrócić (na razie wykonalem tylko etap z labiryntem).
Kieruję się na północ od mostu, prowadzącego do Wrót, następnie kieruję się na północny - wschód
(w tym miejscu z zombiakami), ale nie pojawia się mi owa lokacja! Próbowalem od nowa grać,
bez starych save''ów (po ukończeniu BG), nawet przeinstalowalem grę, ale to nic nie dało.

A nie pamiętam jak wcześniej miałem, bo ostatni raz grałem w Baldura troszke i więcej czasu...
Spotkał się ktoś z takim problemem?


Ok już nieważne, udało mi się rozw. problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo zainstalowanie BGT bez innych modów jest bardzo proste.

1. Instalujesz Baldur''s Gate 1 - full install
2. Instalujesz dodatek Opowieści z Wybrzeża Mieczy - full install
3. Zmieniasz kodowanie znaków w BG1 za pomocą programu kpzbg1.exe ( http://www.republika.pl/elminster/kpzbg1.rar )
4. Instalujesz Baldur''s Gate 2 - full install (najlepiej na tej samej partycji gdzie BG1)
5. Instalujesz dodatek Tron Bhaala - full install
6. Instalujesz najnowszego patcha v2.5.26498 (nowsze edycje jak NXK są już załatane!)
7. Instalujesz BGT v1.01 ( http://america.iegmc.net/bgt-weidu/BGT101-Install.rar )

I wsio działa - cała saga na silniku BG2. Instalacja BGT trwa bardzo długo (u mnie wynosiło to ok 45 minut). Uwaga! Na czas instalacji BGT nie może być płytki z BG1/2 w napędzie, najlepiej wsadzić tam jakąkolwiek inną płytkę!

Jeżeli interesuje Cię zestaw z modami to polecam lekturę BG Monster:
http://ob.globtel.pl/donthon/oig/phpBB2/viewtopic.php?t=2629&start=0

Lista modów kompatybilnych z BGT znajdziesz tutaj:
http://forums.spellholdstudios.net/index.php?showtopic=19539

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki wkońcu się udało :D
nawet nie przypuszczałem że to takie proste i się plątałem z jakimiś dodatkami które tak naprawde nie były potrzebne :)

Dnia 04.11.2006 o 19:17, Albatross napisał:

Jeżeli interesuje Cię zestaw z modami to polecam lekturę BG Monster

zauważyłem że są jakieś mody poprawiające trako czy rzuty obronne, i takie nasówa mi się pytanie czy w takim razie to co jest w grze to jest błędnie naliczane i stąd te poprawki/mody ? czy to po prostu mody dla osób które chcą coś zmienić w grze ? jeżeli faktycznie coś jest błędnego w grze i te mody to poprawiają to jaki mod możesz polecić ? nie chce żadnych dodatkowych questów czy broni jakby co ale jeżeli jakiś mod faktycznie coś poprawia w grze to bym go sobie zainstalował tylko jaki mod bo lista jest dość spora ;)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie instaluj zmian w mechanice gry. Wszystko jest ok, a ja np. miałem po takiej instalacji tak namieszane w bieglościach, że się w pale nie mieści. Mieszanie w mechanice gry w BGT jest wysoce niekompatybilne i należy tego unikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ja dobrze piszę. mógłbym sie nadać. napisz tylko, czego potrzebujesz i jak miałoby to wyglądać - z miłą chęcią sie przyłączę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, przed chwilą napisałem dużego posta, ale pojawił się jakiś błąd i wszystko poszło się...

W skrócie to polecam BGT Tweak Pack (przeczytaj readme, bo nie wszystkie komponenty możesz zaakceptować) oraz oryginalne GUI z BG1 autorstwa LadeJarl (robi wrażenie!)

http://www.pocketplane.net/tutumods
Poprawka PL autorstwa Zeda Noceara - http://free.of.pl/z/zed.nocear/mody-ie.html
Wątek na forum PPG ze screenami! - http://forums.pocketplane.net/index.php?topic=19424.msg256104#msg256104

Niestety ten mod z GUI coś nie chciał działać prawidłowo z moją edycją BG1 DVD. Poza tym zniknęła muzyka w grze.
Ale Zed ma chyba wydanie premierowe i jemu chyba wszystko działało więc warto się tym zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej, a nie ma gdzieś nakładki na BG żeby tylko dodawało 800x600?? bo pograłbym w BG w wyższej rozdziałce, ale na oryginalnych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale ze względu na ograniczony silnik gry jest to niemożliwe.
Można jedynie przenieść grę na silnik BG2 za pomocą dwóch modów: BG Trilogy albo BGTuTu.
Parę postów wyżej opisałem sposób instalacji BGT :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 21:49, Albatross napisał:

Niestety, ale ze względu na ograniczony silnik gry jest to niemożliwe.
Można jedynie przenieść grę na silnik BG2 za pomocą dwóch modów: BG Trilogy albo BGTuTu.
Parę postów wyżej opisałem sposób instalacji BGT :-)


a ten interfejs ala BG1 jest do TUTU tylko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować