Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2006 o 19:40, Albatross napisał:

Raczej mało. Grę kończy się mając na liczniku raczej powyżej 50 dni. W Mission-Pack-Save jest
przeszło 80 dni.

Jeśli doszedł dzisiejszy mail, to wiesz czemu pytałam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę.
Przypomnijcie mi jak się dodaje portrety do Baldurka, bo mnie powoli krew zalewa :/
Wiem, że trzeba utworzyć folder Portraits, a potem obrazki w odpowiednim rozmiarze. Mają być w formacie BMP?
Proszę o rychłe podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 20:22, walgierz napisał:

Mam prośbę.

Już sobie poradziłem. Rozbijało się o nazwę. Była za długa <zalamka>
wal0000s weszło, a walgierz0000s nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem ten sam problem i rozwiązałem go w ten sam sposób, tzn. skróciłem nazwy plików. Niestety BG1 to już dosyć stara gierka i nie obsługuje nazw plików dłuższych niż 8 znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jam mam pytanie podobne co walgierz
co zrobic aby zmienic portrety postaci ktore moge przylaczyc?? np imoen (nie podoba mi sie jej zdjecie)
probowalem zmienic zdjecie tak jak sie to robi w BG2 ale niestety to nie dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 22:20, Mistiq napisał:

a jam mam pytanie podobne co walgierz
co zrobic aby zmienic portrety postaci ktore moge przylaczyc?? np imoen (nie podoba mi sie
jej zdjecie)
probowalem zmienic zdjecie tak jak sie to robi w BG2 ale niestety to nie dziala.

Przenieść save'';a do folderu z save''ami multiplayerowymi, odpalić go z multiplayera i tam pozmieniać. Zapisać grę i przenieść save''a spowrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 22:41, hans olo napisał:

> a jam mam pytanie podobne co walgierz
> co zrobic aby zmienic portrety postaci ktore moge przylaczyc?? np imoen (nie podoba mi
sie
> jej zdjecie)
> probowalem zmienic zdjecie tak jak sie to robi w BG2 ale niestety to nie dziala.
Przenieść save'';a do folderu z save''ami multiplayerowymi, odpalić go z multiplayera i tam
pozmieniać. Zapisać grę i przenieść save''a spowrotem.


dzieki serdeczne :) niebawem tak ucznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze dwie inne metody jak co:
1) Po prostu wystarczy skopiować do katalogu override portrety o nazwie ImoenL.bmp i ImoenS.bmp, a gra automatycznie użyje tych portretów.
2) Edytor Sword Coast Keeper, doskonałe, proste narzędzie do edytowania wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy magiem jako główną postacią w BG1 gra się bardzo trudno?? Bo zawsze grałem wojownikami, a teraz znów zachciało mi się powrócić do starego Baldurka i nie wiem, czy mag to dobry wybór :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy :P
Zwłaszcza przyzwanie szkieletów tak pare razy +pająki jakieś i inne paskuzdtwa+przyspieszenie na wszystko :)
Magiem gra się bardzo fajnie :)
Na pewno trudniej ale i ciekawiej niz wojownikiem.
Ciekawiej, bo postać rozwija się pod kątem magicznym, więc poziomy oznaczają nowe czary a nie tylko hp/celność jak u woja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak polecasz, to spróbuję :) Bo robię postać w BG1 z myślą o dalszym rozwoju w dwójce - a tam magowie są naprawdę potężni! A pamiętam też mojego półorka barbarzyńcę - był tak szybki jakby miał na stałe włączony młyniec :D Cóż - będę musiał sobie od niego odpocząć ^_^ Za Twoją radą wkraczam w krainę magii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 12:39, Quatre napisał:

Jeszcze pytanko - jaką proponujesz ''konfigurację'' współczynników? :D

Ja bym proponował tak:

siła - minimum 10, najlepiej jak najwięcej, aby mógł coś dźwigać w tym swoim ekwipunku :p
zręczność - 18, bonus do klasy pancerza jest bardzo przydatny
kondycja - 16, więcej nie ma sensu, bo maksymalna premia dla nie-zbrojnych wynosi +2
inteligencja - 18
mądrość - 10
charyzma - 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym jeszcze dorzucił do siły conajmniej 16, żeby w razie bezpośredniego starcia twój mag mógł się chociaż trochę obronić sam. Wiem, że trudno jest wylosować tyle punktów, ale wystarczy trochę dłużej posiedzieć i na pewno się uda. Mnie na przykład udało się kiedyś zrobić łowcę o współczynnikach:
siła, zręczność, kondycja: 18;
inteligencja: 13;
mądrość: 14;
charyzma: 18
Chwalę się, wiem :), ale pokazuje to, że przy odrobinie szczęścia można wylosować naprawdę dużo punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 13:53, Xanax napisał:

Chwalę się, wiem :), ale pokazuje to, że przy odrobinie szczęścia można wylosować naprawdę
dużo punktów.

A to akurat wiem, bo kumpel mi pokazywał takie ''kosmiczne'' atrybuty z wielogodzinnej sesji wciskania przycisku ''losuj'' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiem coś o tym wielogodzinnym losowaniu. W końcu w IWD1 trzeba było zrobić całą drużynę... :)
A jeśli chodzi o tą postać do BG, to wtedy akurat miałem fart i po około 10 minutach udało mi się wylosować takie współczynniki. Może trzeba było zagrać wtedy w totka? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 14:08, Xanax napisał:

No tak, wiem coś o tym wielogodzinnym losowaniu. W końcu w IWD1 trzeba było zrobić całą drużynę...
:)
A jeśli chodzi o tą postać do BG, to wtedy akurat miałem fart i po około 10 minutach udało
mi się wylosować takie współczynniki. Może trzeba było zagrać wtedy w totka? :D


hehe to faktycznie miales szczescie. ja zawsze siedze po 2 godziny przy tworzeniu kazdej postaci :) moj najlepszy wynik to: sila, zrecznosc, kondycja, inteligencja, madrosc 18
charyzma 10
^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować