Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2006 o 01:50, Mistiq napisał:

hehe to faktycznie miales szczescie. ja zawsze siedze po 2 godziny przy tworzeniu kazdej postaci
:) moj najlepszy wynik to: sila, zrecznosc, kondycja, inteligencja, madrosc 18
charyzma 10


Ja wczoraj nie miałem tyle samozaparcia i moje statystyki wyglądają tak:
Siła 14
Zręczność 18
Kondycja 16
Inteligencja 18
Mądrość i Charyzma 10
Gram elfem magiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2006 o 09:56, Quatre napisał:

Ja wczoraj nie miałem tyle samozaparcia i moje statystyki wyglądają tak:
Siła 14
Zręczność 18
Kondycja 16
Inteligencja 18
Mądrość i Charyzma 10
Gram elfem magiem.


dobre statystyki (jezeli to mag rzecz jasna) milej gry zycze ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 17:32, Mistiq napisał:

dobre statystyki (jezeli to mag rzecz jasna) milej gry zycze ^_^


Dzięki :) Próbowałem coś więcej wylosować, ale już mi się nie chciało gapić sie w te zmieniające się cyferki, głowa mnie już bolała od tego :D


Czy zna ktoś może położenie wszystkich grimuarów podnoszących statystyki w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 17:40, Quatre napisał:

Czy zna ktoś może położenie wszystkich grimuarów podnoszących statystyki w grze?

Pewnie. :)
+1 do siły : podziemia pod Candlekeep (6. rozdział)
+1 do zręczności : gildia złodzei we wschodzniej części Wrót Baldura
+1 do kondycji : jaskinia na północ od ruin latarni
+1 do inteligencji : wieża Ramazitha (północna część Wrót Baldura)
+1 do mądrości : kapłan w Domu Pani (zachodnia część Wrót), podziemia pod Candlekeep, ołtarz na trzecim (chyba) piętrze Wieży Durlaga
+1 do charyzmy : jedna z jaskiń na terenie warowni gnolli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 17:40, Quatre napisał:

> dobre statystyki (jezeli to mag rzecz jasna) milej gry zycze ^_^

Dzięki :) Próbowałem coś więcej wylosować, ale już mi się nie chciało gapić sie w te zmieniające
się cyferki, głowa mnie już bolała od tego :D


Czy zna ktoś może położenie wszystkich grimuarów podnoszących statystyki w grze?


+1 do kondycji - jaskinia na samym wybrzerzu (drugi obszar pod Candlekeep) *przy okazji mozna spotkac na tym terenia zlodziejke Safane ktora zleci Ci odszukanie tej jaskini
+1 do Charyzmy - Twierdza Gnolli (poludniowa czesc mapy- jaskinie) *chyab wiesz gdzie jest twierdza gnolli prawda?? :)
+1 do zrecznosci - Baldur''s Gate, Gildia zlodzieji Cienia, w beczce za sprzedawczynia (chyba Czarna Lilia sie nazywa ale nie ma pewnosci ^_^)
+1 do sily katakubmy pod Biblioteka w Candlekeep w jednym z grobowcow *dopiero pod koniec gry sie tam dostaniesz
+ 1 do madrosci - to samo co wyzej i do tego jeszcze jeden w BG ( mozesz okrasc jedengo kaplana (nie pamietam jak sie nazywa budynek w ktorym sie on znajduje ale jest on w polnocno zachodniej czesci miasta) *wolumin ten potrzebny jest do wykonania questu ale jest tez sposob zeby go zatrzymac ^_^
+ 1 do inteligencji - Baldur''s Gate, wieza maga (ostanie pietro) albo ten drugi (nie pamietam juz jak ten mag na imie ale zleca Ci zadanie odzysaknia nimfy)
i chyba tyle
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze BG1 (a także Bg2 i ID, Planescape itp.) może sie chrzanić na nowszych kartach i z nowymi sterownikami. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 17:55, Rafcio Master napisał:

Słyszałem ze BG1 (a także Bg2 i ID, Planescape itp.) może sie chrzanić na nowszych kartach
i z nowymi sterownikami. Czy to prawda?


Owszem, sam tego wczoraj doświadczyłem, jak na moim GF6800GT cięła sie gra kiedy padał deszcz :D Ależ ten Baldur ma wymagania kosmiczne! :)

Dzięki za grimuary, nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 17:55, Rafcio Master napisał:

Słyszałem ze BG1 (a także Bg2 i ID, Planescape itp.) może sie chrzanić na nowszych kartach
i z nowymi sterownikami. Czy to prawda?

ponoć są problemy z nowymi sterownikami nvidii (nie obsługują jakiejś opcji wymaganej przez infinty) o ati nic nie słyszałem. osobiście mam gf 5200,sterowniki do niego dołączone i żadnych problemów.
ps coś kiedyś mi się obiło o uszy że pojawił się fanowski patch na infinty usuwający ten problem, ale nie mam zielonego pojęcia jak się nazywa i gdzie go szukać (o ile faktycznie istnieje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem na oryginalnych driverach do Fx5200 problem z ID2 mianowicie po pierwszej rozmowie na początku gry gra w 90% przypadków zupełnie się wywieszała i tylko fuksiarski cud umożliwiał mi dalszą grę. Po zaktualizowaniu driverów problem już nie wrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, a mianowicie:
gram sobie normalnie legalnie w BG1. w pewnej jaskini są 2 małe wiwerny i 2 duże. kiedy zabjam jedną duża i animacja się kończy(a raczej się już skończyła) gra się zwiesza, a następnie wyskakuje czy chce wysłać raport...
kiedy chce jeszcze raz odpalić gre nie da się (wyskakuje znowu czy chce wysłać raport). próbowałem z najnowszym patchem.teraz po kilku próbach to nawet jak przeinstaluje i zainstaluje patcha to wyskakuje błąd. Zdarzało się kiedyś coś takiego komuś? wie ktoś co trza zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę podobny problem. W Kniei Otulisko, gdy docierałem w pewne miejsce na mapie gra się wieszała. Wyświetlał się komunikat, że jeden z plików jest uszkodzony. Reinstalka nie pomogła, problem dalej występował. Potem zorientowałem się, iż deinstalacja BG nie usuwa wszystkich plików (zostawał międzyinnymi ten felerny), dlatego ponowna instalacja nie rozwiązywała problemu. Skopiowałem więc same save''y i wywaliłem cały katalog z grą. Dopiero wtedy, po ponownej instalacji kłopot zniknął.
Jeśli ten problem zdarza Ci się po raz pierwszy (zakładam, że wcześniej gdy grałeś w tym miejscu nie miałeś podobnych problemów) i reinstalka nic nie daje, to spróbuj najpierw po deinstalacji usunąć cały katalog BG i dopiero wtedy ponownie zainstalować grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak, ale problem jest cały czas ten sam. z patchem się też nie odpala.

(off-top mode) witam Zestowicza XD (/off-top mode)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 21:23, Vaksus napisał:

Zrobiłem tak, ale problem jest cały czas ten sam. z patchem się też nie odpala.

No to niestety nie potrafię pomóc.

Dnia 30.11.2006 o 21:23, Vaksus napisał:

(off-top mode) witam Zestowicza XD (/off-top mode)

Witam i ja kolejnego człowieka próbującego przebrnąć przez to szaleństwo. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 21:23, Vaksus napisał:

Zrobiłem tak, ale problem jest cały czas ten sam. z patchem się też nie odpala.


To może po prostu pomiń to miejsce. Nie samymi wiwernami poszukiwacz przygód żyje ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 23:48, Feno napisał:

To może po prostu pomiń to miejsce. Nie samymi wiwernami poszukiwacz przygód żyje ;- )



hym...tyle że to CHYBA dotyczy głównego wątku. jestem w rozdziale 2 i ponmownie przeszukuje CAłĄ kneje Otulisko. Baldur''s gate jest zamknięty. Ci bandyci są gdzieś w knei Otulisko czy w kopalni obok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 15:05, Vaksus napisał:

hym...tyle że to CHYBA dotyczy głównego wątku. jestem w rozdziale 2 i ponmownie przeszukuje
CAłĄ kneje Otulisko. Baldur''s gate jest zamknięty. Ci bandyci są gdzieś w knei Otulisko czy
w kopalni obok?


Ach... ja cały czas myślałem, że masz na myśli quest z wiwernami.
Co do bandytów, to jeżeli masz na myśli ich obóz, to rzeczywiście jest to Knieja Otulisko.
Powodzenia :- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 15:05, Vaksus napisał:

hym...tyle że to CHYBA dotyczy głównego wątku. jestem w rozdziale 2 i ponmownie przeszukuje
CAłĄ kneje Otulisko. Baldur''s gate jest zamknięty. Ci bandyci są gdzieś w knei Otulisko czy
w kopalni obok?


Bandyci są w Kopalni w Kniei Otulisko. To ostatni obszar, do którego trafiasz po przejściu Kniei. Aby przejść przez główny wątek nie musisz zabijać ani jednej wiwerny. Zresztą w BG są tylko dwie kopalnie - ta w Nashkel i TA, o którą teraz chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 02:30, Amistan napisał:

> /.../



hym..dzięki wiedziałem że jest tam kopalnia ale uznałem że mam za mały level...i mi się nie chciało XD to ja ide przeszukać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować