Zaloguj się, aby obserwować  
Generalis_Calisius

CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas, Miami i Nowego Jorku

217 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2008 o 15:44, Wojman napisał:

> Moj najmniej lubiany serial kryminalny. Zagadka w nim nie polega na tym , kto to , jaki
był
> motyw , tylko gdzie znaleźć ślad. Zdecydowanie bardziej wolę Dowody Zbrodni lub Monka.


Widac, ze seriale z serii CSI wogole nie ogladasz. Bo gdys ogladal to bys ogladal to doskonale
bys wiedzial, ze sledczy w Las Vegas, Miami oraz w Nowym Jorku rozprazowuja dokladnie zagadke
jaki bylk motyw, kto zabil a robia to szukajac sladow.

Tak , ale porwnaj do innych seriali , lub chocby powieści A. Christie. Tam najważniejsza była psychologia , motyw , a tutaj najważniejsze są ślady i badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubię oglądać CSI Miami. Nie wiem czemu ale reszta mi się nie podoba ;) Może gdyby częście jw TV leciało to bym polubił ale póki co najwięcej dają odcinków Miami. Z resztą bardzo lubię Caruso i klimat tego serialu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 15:58, Wojman napisał:

A skad to mozesz wiedziec, skoro nie ogladasz, a?

Wiem, bo przez pewien okres oglądałem - po prostu po oglądnięciu kilkunastu odcinków zdecydowałem że mi się nie podoba, i moim zdaniem jest najgorszy ze wszystkich.

Dnia 27.01.2008 o 15:58, Wojman napisał:

Moim zdaniem CSI: LV i CSI: NY sa na pierwszym miejscu

A moim zdaniem [ w sumie nie tylko moim, bo znam trochę osób, które tam samo sądzą - np. moja siostra MagdalenaMM ;P ]:
1. CSI: Las Vegas
2. CSI: Miami
3. CSI: New York

Dnia 27.01.2008 o 15:58, Wojman napisał:

Ja wiem i ogladam. Choc szkoda, ze teraz nadaja po jednym odcinku, wolalem jak byly po dwa.

Faktycznie szkoda, że tylko 1 odcinek emitują - aczkolwiek, o troszkę wcześniejszej porze niż dotychczas.

Asthariel

Dnia 27.01.2008 o 15:58, Wojman napisał:

Tak , ale porwnaj do innych seriali , lub chocby powieści A. Christie. Tam najważniejsza była psychologia ,
motyw , a tutaj najważniejsze są ślady i badania.

Do jakich niby seriali??
Bo w tej chwili - tzn. w obecnej kryminalistyce są najważniejsze ślady i badania - tak najłatwiej jest wszystko ze sobą powiązać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 15:43, Wojman napisał:

Polecam wybrac Las Vegas, chocby z tej przyczyny ze CSI: Las Vegas jest bardzo dobrym serialem,
a niestety CSI: Miami jest duzo slabszy.


Zależy dla kogo - ja tam wolę Miami - może dlatego, że zaczęłam wcześniej go oglądać? A może też za słoneczny klimat, świetne zdjęcia i bohaterów, którzy mi przypadli do gustu? Sama nie wiem... Fajne są wszystkie części - i jak mam możliwość to oglądam, ale jednak Miami najlepsze...
Z tego co gdzieś czytałam nie ja jedna mam takie zdanie - w Stanach największą oglądalność ma właśnie Miami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 22:18, .Sabina. napisał:

Z tego co gdzieś czytałam nie ja jedna mam takie zdanie - w Stanach największą oglądalność
ma właśnie Miami.


Nie wiem co czytałaś, ale twoje informacje są błędne. Nawet wikipedia mówi co innego.

Polecam prównanie: http://en.wikipedia.org/wiki/CSI:_Crime_Scene_Investigation#U.S._television_ratings
z
http://en.wikipedia.org/wiki/CSI:_Miami#U.S._television_ratings

Las Vegas wygrywa bezapelacyjnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż wygląda na to, że gazety kłamią (chociaż to nie nowość) :P
Bo przypomniało mi się, ze czytałam to w którejś gazecie telewizyjnej...
Zresztą nieważne i tak wolę Miami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No żeby to tak kurka wodna! Ostatnio miałem zbyt dużo na głowie innych spraw i przegapiłem początek ósmej serii CSI Las Vegas na AXN. Przez przypadek dzisiaj zauważyłem, że jest już drugi odcinek. Czasem coś tam oglądałem na AXN ale nie widziałem żadnych zapowiedzi, a do programu TV też za często nie zaglądam. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie puszczą powtórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Kupiłem dzisiaj CSI: kryminalne zagadki Las Vegas i mam problem, gra się instaluje, lecz po uruchomieniu wyskakuje błąd (raport o błędach) i wywala mnie do systemu. Czy ktoś z was miał taki problem i wie jak zrobić, żeby gra działała normalnie. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 18:41, Zagul napisał:

Witam!
Kupiłem dzisiaj CSI: kryminalne zagadki Las Vegas i mam problem, gra się instaluje, lecz
po uruchomieniu wyskakuje błąd (raport o błędach) i wywala mnie do systemu. Czy ktoś
z was miał taki problem i wie jak zrobić, żeby gra działała normalnie. Proszę o pomoc.


Na podforum Pomocy Technicznej zaloz watek o problemie z gra, mysle, ze ktos pomoze. Oczyweiscie napisz tam, o ktra czesc gry z seri CSI chodzi. Swoja droga to kupilem sobie CSI: Mroczne Motywy (akcja dziejaca sie w Las Vegas) i musze przyznac, ze gra mi sie podoba. To taki interaktywny odcinek serialu (a wlasciwie to 5 odcinkow :)). Choc trzeba przynzac, ze jak to przygodowka do najprostszych gier nie nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę Las Vegas. Chyba dla tego, że pierwszy raz... zagrałem w CSI: Las Vegas. Gierka tak mnie wciągneła, że zainteresowałem się serialem. I teraz jest to jeden z moich ulubionych seriali. Miami widziałem i wg mnie jest zbyt "cukierkowate", a NY takie trochę "puste" (wiem, trochę dziwne określenia). Pomimo tego i tak są to bardzo dobre seriale, jednak LV jest wg mnie bezapelcyjnie lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 21:46, jakoktochce napisał:

A ja mam takie pytanie... Który sezon CSi Miami jest transmitowany na polsacie?

Bodajże jest to 4 sezon.

Wojman ===> A grałeś w pierwszą część CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas? Bo przy tej części, "Mroczne motywy" faktycznie nie są proste.

Mac Cry ===> Ja najbardziej lubię CSI: Las Vegas - pewnie dlatego, że był to pierwszy serial z serii CSI i już od kilku lat jest emitowany w TVP2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 10:12, Troxi napisał:

Ogladałem tylko 2 odcinki Miami i jakoś nie jestem zachwycony serialem, daleko mu do
Lost, czy Prison Break.


Eh.. wiesz :) Zależy, co kto lubi. Mi akurat podoba się i Prison Break i CSI Miami i jakoś mi to nie przeszkadza :) Jak bym miał wszystkie odcinki Miami to bym nic innego nie robił tylko je oglądał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 10:12, Troxi napisał:

Ogladałem tylko 2 odcinki Miami i jakoś nie jestem zachwycony serialem, daleko mu do
Lost, czy Prison Break.

No właśnie - oglądałeś tylko 2 odcinki, więc nie za bardzo idzie oceniać cały serial po 2 odcinkach...
Seriale z serii CSI, są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych a i u nas stają się coraz bardziej lubiane.
Zaczęło się oczywiście o CSI: Las Vegas - jak już wspomniałem, emitowanego na TVP2 od kilku lat w poniedziałki o dość późnej porze.

Co do porównywania CSI do Zagubionych - to też nie za bardzo można to robić, bo są to 2 całkowicie różne seriale - gatunkowo. A Prison Break''a można nazwać "tasiemcem", który w czasie 2 sezonu zaczął tracić oglądalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CSI jest serialem dla fanów kryminalistyki, tylko i wyłącznie dla takich ludzi. Tu nie ma sensacji, ani nawet najmniejszych akcji, za to dokładnie pokazane jest jak się rozwiązuje sprawy zabójstw czy porwań, serial jest naprawdę szczegółowy. Fakt iż powolny ale ja czasem lubię sobie go obejrzeć. Jako że leci codziennie na AXN od 20 do 5 rano to po prostu jak mam ochote to ide obejrzeć sobie 1-2 odcinki. Serial niezły, jednak faktem jest iż inny gatunkowo niż wszystkie więc ciężko porównywać, z detektywistyki/kryminalistyki wolę, chodz mniej szczegółowego za to z dużą dawką niepewności, zgadek i humoru Detektywa Monka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile razy nie włączył mi się kanał AXN i leciał ten serial zawsze trafiałem na tę samą scenę: David Caruso stoi zawsze patrząc spod oka a przed nim siedzi jakiś człowiek (zapewne podejrzany) i jest przesłuchiwany. Zawsze tak samo, tylko twarz podejrzanego się zmienia.
Jakieś mieszane mam uczucia co do tej serii, ale może rzeczywiście masz rację, że to specyficzny rodzaj tematyki i tak być po prostu musi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować