Zaloguj się, aby obserwować  
freja

Konkurs na najlepszy FELIETON

68 postów w tym temacie

Oto definicja felietonu z wikipedii:
Felieton (fr. feuilleton - zeszycik, odcinek powieści), specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) napisany w sposób lekki i błyskotliwy, utrzymany w osobistym tonie wyrażający - często skrajnie złośliwie - ściśle subiektywny punkt widzenia autora. Charakterystyczne jest częste i sprawne "prześlizgiwanie" się po temacie.
i będę ją publikować tak długo aż wszyscy się nie nauczą co to jest felieton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 12:38, freja napisał:

/..../ i będę ją publikować tak długo aż wszyscy się nie nauczą co to jest felieton


Freju to lepiej poproś modka by tą definicję, zamieścił w przypiętym poście będzie lepiej ;)
A tak poza tym to fajny pomysł z tym konkursem ;)
Pozdrawiam;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie dwa pytanka:

a) nie zgłaszający się do konkursu mogą głosować??

b) nie wydaje Ci się głosowanie infantylną formą oceniania felietonów? Ja bym wstawil tu przynajmniej uzasadnienie, bo glosowanie np. tylko ze wzgledu na fajna tematyke lub że ktoś jest czyimś dobrym znajomym - jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 15:42, el-coyote napisał:

a) nie zgłaszający się do konkursu mogą głosować??

tak jak najbardziej, jest to mile widziane

Dnia 12.02.2007 o 15:42, el-coyote napisał:

b) nie wydaje Ci się głosowanie infantylną formą oceniania felietonów? Ja bym wstawil tu przynajmniej
uzasadnienie, bo glosowanie np. tylko ze wzgledu na fajna tematyke lub że ktoś jest czyimś
dobrym znajomym - jest bez sensu.

i ty sobie naprawde wyobrażasz że oni wszyscy walnęli by esej na temat felietonu a ja bym to póżniej jeszcze sprawdzała i oceniała kto dostał najlepszą recenzję? Człowieku!! Ja mam jeszcze szkołe na głowie i mase innych rzeczy, po prostu głosowanie jest najbardziej optymalną formą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 15:42, el-coyote napisał:

b) nie wydaje Ci się głosowanie infantylną formą oceniania felietonów? Ja bym wstawil tu przynajmniej
uzasadnienie, bo glosowanie np. tylko ze wzgledu na fajna tematyke lub że ktoś jest czyimś
dobrym znajomym - jest bez sensu.

I tak jak ktoś jest fanem czegoś to chetniej zaglosuje na to i bedzie w stanie zaargumentować, nawet jezeli innym sie taka argumentacja uzna glupia. Jeśli jestem fanem WP to zagłosuje na falieton o tym, bo to dla mnei wazne, zawiera wiele ciekawych wartsci itd. podobnie z samochodami czy flieton o barierach spolecznych... cyba pozostaje zdanie sie an uczciwosc i doroslosc ludzi, ktorzy beda brali udzial w konkursie, moze nie bedzie glosowania na tytuł felietonu, czy na nicka... choc znajac internet... ale niechaj organizator decyduje jak uwaza i ludzie niech ciekawie pisza:)
taie moje skromne zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no, zobaczymy może to nie będzie aż tak konieczne :) przynajmniej mam nadzieje, choć do regulaminu pewnie i tak wniosę jakies małe poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mnie rozumiesz. Chodzi mi o to aby głosować z krótkim uzasadnieniem. 2-4 zdania to niewiele, więc myślę, że nie miałabyś dużo do czytania. Inaczej to nie ma sensu, jeśli to ma być nic nieznaczące głosowanie. Przemyśl to i zastanów jaki naprawdę ma cel ten konkurs :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 20:26, el-coyote napisał:

Nie bardzo mnie rozumiesz. Chodzi mi o to aby głosować z krótkim uzasadnieniem. 2-4 zdania
to niewiele, więc myślę, że nie miałabyś dużo do czytania. Inaczej to nie ma sensu, jeśli to
ma być nic nieznaczące głosowanie. Przemyśl to i zastanów jaki naprawdę ma cel ten konkurs
:).

Nad tym to myśleć nie muszę :] cel ma taki żeby zrobić coś troche wykraczającego poziomem poza zwykłe konkursy, no i oczywiście o zabawe, bo felietony mają tez to do siebie że raczej przyjemnie się je czyta (no chyba że jesteśmy ich głównym bohaterem :))
Twoją propozycję przemyśle... tylko powiedz mi, czy to coś zmienia jeżeli te uzasadnienia będą w stylu "spoko, ciekawy temat, język ładny..." - bo tak można by było o każdym napisać więc trzeba ustalić co te uzasadnienia miałyby konkretnie zawierać ( z resztą przeczytaj sobie jeszcze post kolegi kordzio1)
ale nie powiem że pomysł jest zły, przemyślę go i być może wprowadzę w życie, zawsze to jakieś urozmaicenie :P a kolegę zapraszam również do pisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 12:33, freja napisał:

wszystko pięknie, tylko powiedz mi czy to jest felieton? :]

tak tak, czytałem nawet to z www.wikipedia.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 20:26, el-coyote napisał:

Nie bardzo mnie rozumiesz. Chodzi mi o to aby głosować z krótkim uzasadnieniem. 2-4 zdania
to niewiele, więc myślę, że nie miałabyś dużo do czytania. Inaczej to nie ma sensu, jeśli to
ma być nic nieznaczące głosowanie. Przemyśl to i zastanów jaki naprawdę ma cel ten konkurs
:).



Nie ma sensu pisania uzasadnienia gdyż i tak ludzie będą głosować tak jak w innych konkursach tzn. np. w konkursie na najlepszy avatar większość nie mówię, że wszyscy głosują ze względu na znajomość i tu by było tak samo i przysporzyło by freji pracy, a ma to być tylko zabawa.
Powiem tak freja jest organizatorem i to freji był pomysł założenia tego konkursu więc nie dawajcie swoich pięciu groszy tak będzie najlepiej;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2007 o 09:33, wdowiakm napisał:

Powiem tak freja jest organizatorem i to freji był pomysł założenia tego konkursu więc nie
dawajcie swoich pięciu groszy tak będzie najlepiej;))


I słusznie . Masz doświadczenie wyniesione z konkursu na avatar więc doskonale wiesz jak jest :) Nie ma sensu tworzyć felietonów na temat felietonów .

freja--> Dobry pomysł z tym konkursem. Jak coś ciekawego spłodzę to się zgłoszę ( bo po co zamieszczać coś, co jest ''wystarczająco dobre'' ) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 22:22, freja napisał:

Twoją propozycję przemyśle... tylko powiedz mi, czy to coś zmienia jeżeli te uzasadnienia będą
w stylu "spoko, ciekawy temat, język ładny..." - bo tak można by było o każdym napisać więc
trzeba ustalić co te uzasadnienia miałyby konkretnie zawierać ( z resztą przeczytaj sobie jeszcze
post kolegi kordzio1)

Uzasadnienie to uzasadnienie. Ma ono na celu jedynie potwierdzenie naszego stanowiska. Jeśli ktoś nie rozumie tego kilku literowego słowa, to niech lepiej nie głosuje. Zakładam też, że większość głosujących to będą felietoniści, którzy potrafią się zgrabnie wypowiedzieć. Więc myślę, że taka forma głosowania by się im spodobała.

A teraz przedstawię najbardziej istotny argument, odpowiadając na post wdowiakm''a:

Dnia 12.02.2007 o 22:22, freja napisał:

Nie ma sensu pisania uzasadnienia gdyż i tak ludzie będą głosować tak jak w innych konkursach

Odpowiedź jest prosta. Po to jest uzasadnienie, aby ludzie nie głosowali tak jak w innych konkursach. Według mnie konkurs na felieton jest nieco poważniejszy. Ze względu na to, że nie każdy sobie życzy, aby jego felieton był potraktowany po "pokemonowemu". Wszystko po to byśmy nie mieli głupich wyników konkursu.

Dnia 12.02.2007 o 22:22, freja napisał:

Powiem tak freja jest organizatorem i to freji był pomysł założenia tego konkursu więc nie dawajcie swoich pięciu groszy tak będzie najlepiej;)

Masz rację. Notabene grzecznie wychodzę z propozycją, którą może potraktować jak chce :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy będe w stanie cokolwiek napisać także usuwam się z listy, przepraszam za zamieszanie, ale zapomniałem, że doba trwa tylko 24 godziny a ja mam parę ważniejszych rzeczy na głowie. Tak więc lista uczestników wygląda tak:

1. endrek
2. Sth''Devilish
3. freja
4. Szumo http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=221108&n=4
5. kordzio1 http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=298853&n=6
6. wdowiakm
7. bukuć http://ja.gram.pl/buku%E6 (temat Afra z 12.02)
8. xRaphaelx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przepraszam Was bardzo ale w ciągu najbliższych dni będe miała bardzo mało czasu więc nie będę mogła na bieżąco weryfikować co tu piszecie dlatego prośba do wszystkich żebyście jakoś tu porządek trzymali. Freja wróci niebawem i jak zobaczy tu bajzel to może się zdenerwować :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 22:26, freja napisał:

Ok. Przepraszam Was bardzo ale w ciągu najbliższych dni będe miała bardzo mało czasu więc nie
będę mogła na bieżąco weryfikować co tu piszecie dlatego prośba do wszystkich żebyście jakoś
tu porządek trzymali. Freja wróci niebawem i jak zobaczy tu bajzel to może się zdenerwować
:]


Freju nie martw się ja popilnuję Ci temaciku oczywiście jak nie masz nic przeciwko temu;)
Będzie dobrze ;))
Pozdrawiam;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 19:01, JayC napisał:

Nie wiem, czy dobrze się zgłaszam:

Chciałbym zgłosić swój felieton do konkursu - http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=144818&n=6
- tytuł: Muzyka metalowa - co z nią nie tak?


1. endrek http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=160790&n=9&k=0#k
2. Sth''Devilish
3. freja
4. Szumo http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=221108&n=4
5. kordzio1 http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=298853&n=6
6. wdowiakm
7. bukuć http://ja.gram.pl/buku%E6 (temat Afra z 12.02)
8. xRaphaelx
9. JayC http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=144818&n=6


teraz dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować