Zaloguj się, aby obserwować  
sferis

Aion: The Tower of Eternity - Temat ogólny

451 postów w tym temacie

Nie działa ;)
Swoja drogą, jakie te niedoróbki w bardzo bardzo dużych ilościach?
mam 33lv i szczerze mówiąc znalazłem tylko jednego popsutego Q (zamiast hunterów trzeba było zabijać Wardenów)
Mam na koncie obecnie 300 questów zrobionych.

Aion jest grą PVP ale nikt nie mówił, że od lv1 Oo
Trąbione było, że PVP zaczyna się od 25lv czyli od momentu dostania się do abbys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 01:47, Selv napisał:

Nie działa ;)
Swoja drogą, jakie te niedoróbki w bardzo bardzo dużych ilościach?
mam 33lv i szczerze mówiąc znalazłem tylko jednego popsutego Q (zamiast hunterów trzeba
było zabijać Wardenów)
Mam na koncie obecnie 300 questów zrobionych.

Co najmniej 5 questów "zbierackich" w których itemy questowe zbugowane - na 10 sztuk dało się podnieść jedną i stało koło niej jakieś 50 osób czekając na spawn.
Czat - to jest moim zdaniem totalna porażka.
Irytujące dymki, na wyłączenie których nie znalazłam sposobu. Łatwiejsza zmiana kanału. Kretyńskie rozwiązanie z lataniem/siadaniem do odpoczywania - robie rest przy kwiatku i żeby go teraz łatwo zebrać najpeirw musze wstać i dopiero kliknąc -> kliknięcie na czynność imho powinno wyciągać z rested - i wiele więcej takich pierduł, które mi się nie podobają i przeszkadzają.
Co nie zmienia faktu, że są pierdoły które lubię, na przykład zachowanie postaci podczas "nicnierobienia" - uzaleznione od pogody i miejsca w którym stoi, to niewątpliwie pewna odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kanały są tylko dodatkiem i znikają od 20lv z gry, zmienia się je w normalny sposób, nie widzę tutaj problemu :)
Czat można bardzo łatwo dostosować do siebie, obecnie mój wyświetla tylko group, say oraz kanał prywatny dla obu legionów (nie zmieściliśmy się w jednym). Poza tym, drop, xp i ap. Więcej nie trzeba ;)
Jest czytelnie i nie drażni.
Zabugowanych zbierackich questów nie znalazłem, gram po stronie Asmo i póki co mam zrobione wszystkie :)
Rest przy kwiatku i takie różne duperele są robione po to aby utrudnić botom życie oraz utrudnić kampowanie lokacji :)
Mi to jakoś nie przeszkadza chociaż, rest nie używam, wole potionkli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 15:39, Selv napisał:

Czat można bardzo łatwo dostosować do siebie,

Tak długo dopóki będzie przeźroczysty, nie będzie "pode mnie". Nie pisałam o kanałach czata, bo tym sie umiem posługiwac od czasów IRCa, umiem sobie robić taby i wyłączyć niepotrzebne kanały.

Dnia 06.10.2009 o 15:39, Selv napisał:

Zabugowanych zbierackich questów nie znalazłem, gram po stronie Asmo i póki co mam zrobione
wszystkie :)

A to ciekawe, bo juz w rejonie startowym przy zbieraniu owoców jest ten sam błąd.

Dnia 06.10.2009 o 15:39, Selv napisał:

Rest przy kwiatku i takie różne duperele są robione po to aby utrudnić botom życie oraz
utrudnić kampowanie lokacji :)

Znam lepsze sposoby na utrudnienie życia botom, na przykład GMowie na serwerze i obsługa; nie chce rozwiązań które utrudniają życie normalnym graczom.

A co do zmiany kanału - miałam na myśli shard, czyli ten ich smieszny system instancjonowania serwera w serwerze, a nie kanał czatu. Zmienianie sharda poprzez rozwijanie 3 opcji w menu jest upierdliwe, a moża by to łatwo rozwiązać -> po dołączeniu do grupy automatycznie przenosi Cię na shard lidera grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bug ze zbieraniem jest oczywisty - o ile to nie zupełnie inny ;) - jeśli spróbujesz zebrać coś od razu po poprzednim, masz automatyczny fail. Żadnych pasków postępu, nic. I co najgorsze, to się liczy jako zebranie, więc zamiast 3 gatherów, mamy 2.

I nie oszukujmy się, że coś takiego przeszkodzi botom. Makra dają tu takie możliwości, że pewnie i z samą ich pomocą dałoby się botować. Co jest zabawne, przy ciągłej obawie, że jakieś addony by "strywializowały" rozgrywkę(jak wiadomo, addony/czy choćby skalowalne UI=WoW=ZUO!!!). A UI bazowe, jak w większości MMO, jest upierdliwe dla healera. Ba, choćby i na autoignore goldsellerów addonek ;)

"Aion jest grą PVP ale nikt nie mówił, że od lv1 Oo"
Biorąc pod uwagę, że PvE innego niż grindzenie mobów też nie ma przez kilkanaście poziomów(i lockout instancji od razu), to sądziłem, że będzie chociaż jak w WARze, gdzie można było ciąć w PvP od 1 poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do matsów:
Przecież nie trzeba czekać 5 czy nawet 3s. Starczy poczekać aż postać przestanie się cieszyć/smucić.
Dlaczego uważacie, że to bug?
Taka jest po prostu mechanika tej gry - ni jak się ma to do buga - to po prostu wasze `widzimisie` :P
Kwestia wyczucia momentu :)
Co do kanałow czy też `shardów`, zmienia się je normalnie - zresztą, kanały są na mapkach do 20lv (i jedna lokacja "farmerska" 20+).
Nie przenosi automatycznie aby uniemożliwić kampienie bossów w lokacji z questami grupowymi/matsów. Banalnie łatwo by można omijać CD dodane właśnie po to aby utrudnić ich kampienie :P
Nie nie gadajcie, że to aż takie trudne zmienić raz na jakiś czas channel wybierając go z opcji.
Zazwyczaj większość takich rzeczy ma jakiś konkretny cel.

Jedyne co naprawdę bym zmienił to:
System targetowania TABem, działa po prostu strasznie w większych bitwach a wyklikanie targetu ręcznie jest tragiczne gdy trzeba wyłączyć heal "gdzieś tam".
Za słabo widać aktualnie wybrany cel.
Bzdurą jest również, że czasem grupowe questy wymagają odczekania jakiegoś tam czasu bo każdy z grupy musi na coś kliknąć i to znika. Bezsens.

To są jakieś prawdziwe wady a nie tam ciężkie zmienianie channeli czy też fail bo się klepie szybko na roślinkę "bo w innych mmo tak nie było" ;)

Z botami jeszcze nikt nie wygrał i raczej nie wygra tak długo jak długo będzie popyt na wirtualna kasę. Żadna obsługa ani też wygibaśne pomysły nie działają. Można tylko utrudnić wszelkie macra/klikery pisane chałupnicznymi metodami.

Zresztą, się zobaczy co wyjdzie z polityki NCsoftu. Na chwilę obecną dosyć szybko biorą się za problemy "ingame" a jeszcze nie wszedł cały patch 1.5 na serwery.

A co do grindu, wg mnie jest go w sam raz. W Aionie jest na co zbierać od samego początku. Stigmy, craft, skille, manastony etc itp.
Nie zgodzę się jednak jeśli ktoś powie, że poniżej lv 25 trzeba w jakikolwiek sposób grindować. Ja spokojnie robiłem questy a później to już różnie bo od 25lv dochodzą regularne polowania na graczy i trzeba troche w siebie zainwestować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zrezygnowałem definitywnie z gry. Brak addonów, dobił mnie spam, no i mojego gladiatora 20 są w stanie ubić 2 moby na tym samym poziomie. Nie lubię się wkurzać, więc wracam do casualowego WoW-a. Powodzenia w zabawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 13:14, Undertaker napisał:

A ja właśnie zrezygnowałem definitywnie z gry. Brak addonów, dobił mnie spam, no i mojego
gladiatora 20 są w stanie ubić 2 moby na tym samym poziomie. Nie lubię się wkurzać, więc
wracam do casualowego WoW-a. Powodzenia w zabawie.


Hym... Brak addonów? Człowieku ta gra nawet nie ma w Europie miesiąca. I już chcesz jakichś dodatków? A co do glada, to po prostu nie umiesz grać. Ja np. moim SM na 18 lvl, spokojnie rozwalałem moby na 20 poziomie, bez żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, tak cię to boli? Ja priestem rozwalałem po 4 moby. Gówniany balans postaci. Ale gra jest w Korei ponad rok i z tego co wiem, też nie ma addonów. Plus pierwsze pół godziny muszę poświęcać na blokowanie spamerków z czatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 14:15, Undertaker napisał:

Lol, tak cię to boli? Ja priestem rozwalałem po 4 moby. Gówniany balans postaci. Ale
gra jest w Korei ponad rok i z tego co wiem, też nie ma addonów. Plus pierwsze pół godziny
muszę poświęcać na blokowanie spamerków z czatu.


Co do spammerów z czatu to mi wystarczy 5 sekund, a nie pół godziny na blokowanie. W Korei jest inna myśl grania o wiele bardziej grindowa itd. A w tej wersji "zachodniej" obiecywali, że co około 10 miesięcy będzie robiony nowy addon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 14:53, Undertaker napisał:

Nie tylko wg mnie, ale wg wszystkich, oprócz ciebie. Addon to rozszerzenie interfejsu,
czy dodatek do niego zazwyczaj stworzony przez osoby trzecie. Np. Questhelper dla WoW-a.


A ok, lecz przecież addon można również nazywać dodatkiem itd. ale niech będzie.
A po co w ogóle są te addony? Tylko dla ułatwienia gry. A jak niektórzy będą je mieli a niektórzy nie, to wtedy nikt nie będzie miał równych szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ale np. w WoW nie wyobrażam sobie gry bez addonów. Po prostu nie wie się, jak są wygodne, dopóki się ich nie spróbuje. Ale z drugiej strony, przecież są bezpłatne i dostępne dla każdego, więc każdy może je zainstalować, aby wyrównać szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 15:05, Undertaker napisał:

Masz rację. Ale np. w WoW nie wyobrażam sobie gry bez addonów. Po prostu nie wie się,
jak są wygodne, dopóki się ich nie spróbuje. Ale z drugiej strony, przecież są bezpłatne
i dostępne dla każdego, więc każdy może je zainstalować, aby wyrównać szanse.


Lecz nie każdy się na tych addonach może znać. które warto zainstalować, które nie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 15:00, Piotrbov napisał:

A po co w ogóle są te addony? Tylko dla ułatwienia gry. A jak niektórzy będą je mieli
a niektórzy nie, to wtedy nikt nie będzie miał równych szans.


padlem :)

po pierwsze wszytkie addony sa w 110% legalne i akceptowane przed producenta gry - sa to zazwyczaj tylko i wylaczenie zmiany w interface''ie (wyrazniejsze cooldawny, lepsza czcionka przy dmg etc) i dodatki ktorych zawartosc mozesz znalezc na wielu stronach www - opracowane przez graczy dla graczy, ale dostepne z poziomu gry

nie masz addonow ? nie musisz ich miec, ja w warhammerze lecze bez nich (ale tam jest w 100% modyfikowalny interface) tak samo a nawet lepiej niz ludzie z addonami ;) To tylko kwestia wygody/przyzyczajenia.

na tym nie trzeba sie znac - wystarczy wejsc na strone z addonami i popatrzec co ludzie sciagaja najczesciej ;) od a czego sa fora i znajomi ? ;] Kto chce ten znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 15:28, Piotrbov napisał:

Lecz nie każdy się na tych addonach może znać. które warto zainstalować, które nie itd.

No tragedia istna. Tak samo nie każdy może wiedzieć jakie przedmioty zbierać, które moby bić, jakich skilli używać, jak leczyć....
Nie mówiąc o tym, że taki chociażby WAR, czy nawet GW(chociaż to daaawno grałem i nie pamiętam dokładnie) pozwalały na modyfikacje interfejsu bez żadnych addonów. Chcesz mieć pasek HP tu, target tam, party jeszcze gdzie indziej, troche poklikasz i gotowe. Ale tu nieeee - a wśród fanatyków króluje opinia, że addon to praktycznie bot, już nie mówiąc o tym, że to zuo prosto z WoWa. Pomijając oczywiste różnice, to twórca gry decyduje, co addony mogą robić a co nie - WoW już dawno temu poblokował co bardziej kreatywne i automatyzujące rozgrywke(co oczywiście jest ignorowane wśród fanboyów i cytują oni addony nie działające od ponad 3 lat)

Plus, Blizzard co lepsze addony wprowadził do standardowego UI. A nikt mi nie wmówi, że w UI AIONa nie ma miejsca na poprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować