Zaloguj się, aby obserwować  
sferis

Aion: The Tower of Eternity - Temat ogólny

451 postów w tym temacie

Powiedzmy sobie krótko oraz na temat. Aion miał być grą, która bez problemu miała konkurować z WoWem, niestety wyszło jak zawsze, czyli gówno za przeproszeniem. Żeby nie było grałem w Aiona do 26 lvla i na tym skończyłem swoją przygodę z tym crapem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 21:41, 4ny4 napisał:

Powiedzmy sobie krótko oraz na temat. Aion miał być grą, która bez problemu miała konkurować
z WoWem, niestety wyszło jak zawsze, czyli gówno za przeproszeniem. Żeby nie było grałem
w Aiona do 26 lvla i na tym skończyłem swoją przygodę z tym crapem.


Mógłbyś uzasadnić swa wypowiedź. Ja też sobie mogę powiedzieć np. że wow to crap (bo tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 21:41, 4ny4 napisał:

ciach


Gusta i guściki.
Ja swoją przygodę z WoW skończyłem na 35lvlu i mam serdecznie dosyć do końca życia.
WAR odstawiłem po 3 dniach gry zanudzony na śmierć.
W AoC nabiłem 40stkę i zabrakło mi motywacji do dalszej gry.
W Aion mam 28lvl, siedzę w fajnej polskiej gildii i gra się niesamowicie przyjemnie.
Jak na razie nie nudzi mi się, zawsze jest coś do roboty.

W moim odczuciu Aion ma to coś co sprawia, że człowiek chce przeć dalej i dalej, w przeciwieństwie
do wielu mmorpgów które już przerabiałem. Gameplay jest płynny, pvp emocjonujące, chociaż jeszcze nie
do końca zbalansowane. PvE jest dobre, aczkolwiek oczekuję, że jeszcze je trochę rozbudują w najbliższym
czasie, bo mimo iż wystarcza mi questów, to przydałaby się większa ich różnorodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejki na serwery, mała różnorodność questów, brak konfiguracji UI, zbyt duża zależność od lvlu postaci, bezkarne gankowanie, po pewnym czasie wieje monotonią etc etc. Część przytoczonych przykładów to kwestia gustu, jednakże osobiście gra do mnie nie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 22:17, 4ny4 napisał:

mała różnorodność questów,


Podaj jakieś MMO z różnorodnymi questami (prócz GW).

Dnia 10.10.2009 o 22:17, 4ny4 napisał:

zbyt duża zależność
od lvlu postaci


Tak jest w każdym MMO raczej.

Dnia 10.10.2009 o 22:17, 4ny4 napisał:

po pewnym czasie wieje monotonią etc etc.


Jak w każdym innym MMO (prócz GW), ale to już kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 22:20, Markush napisał:

Podaj jakieś MMO z różnorodnymi questami (prócz GW).


GW Niby ma różnorodne questy ? Sorry, ale wole questy w WAR albo WoWie.

Dnia 10.10.2009 o 22:20, Markush napisał:

Tak jest w każdym MMO raczej.


Again bullshit. WAR nie jest uzależniony od lvlu tak jak Aion czy WoW.

Dnia 10.10.2009 o 22:20, Markush napisał:

Jak w każdym innym MMO (prócz GW), ale to już kwestia gustu.


Gdyby wiało monotonią w WoWie obawiam się, że baza graczy nie wynosiła by 12 mln, tylko 120 tyś..

PS Czy pisząc GW masz na myśli Guild Wars ? Jeżeli tak to wybacz, ale w ten szajs grałem 3 lata i ośmieszasz się podając przykład tej gry ponieważ GW nie jest rasowym MMORPG, ale CORPG który jest tak ograniczony i okrojony względem innych gier MMO, że głowa mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 22:17, 4ny4 napisał:

Kolejki na serwery, mała różnorodność questów, brak konfiguracji UI, zbyt duża zależność
od lvlu postaci, bezkarne gankowanie, po pewnym czasie wieje monotonią etc etc. Część
przytoczonych przykładów to kwestia gustu, jednakże osobiście gra do mnie nie przemawia.


dodalbym jeszcze boty, spam sell golda i kradziez mobkow do questow (czesto z czystego chamstwa) - a ze to grinder i wszystko na mobkach sie opiera, niezle sie mozna wkurzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 22:47, EmperorKaligula napisał:

dodalbym jeszcze boty, spam sell golda i kradziez mobkow do questow (czesto z czystego
chamstwa) - a ze to grinder i wszystko na mobkach sie opiera, niezle sie mozna wkurzyc.


Boty z czasem zwiększą swoją liczbę, ponieważ Aion to nic innego jak następca L2, a poprzednik niestety na chwilę obecną jest farmiony w 60-70% przez boty. Realni gracze to rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 22:17, 4ny4 napisał:

Kolejki na serwery, mała różnorodność questów, brak konfiguracji UI, zbyt duża zależność
od lvlu postaci, bezkarne gankowanie, po pewnym czasie wieje monotonią etc etc. Część
przytoczonych przykładów to kwestia gustu, jednakże osobiście gra do mnie nie przemawia.


Kolejek na serwer już nie ma. Questy nie są złe. Zależność od poziomu nie ejst taka duża. Monotonia?? Skądże?

A GW nie jest szajsem. Gram od ponad 3 lat ( pod koniec grudnia będzie już 4 lata ), i jakoś gra mi się nic a nic nie znudziła. A PvP jest po prostu znakomite.

EmeperorKaligula ----> Ja jakoś kradzież mobków nie miałem. Spam sell golda = kilka sekund by zablokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 23:00, Piotrbov napisał:

Kolejek na serwer już nie ma. Questy nie są złe. Zależność od poziomu nie ejst taka duża.
Monotonia?? Skądże?


questy sa bardzo monotonne i wtorne - zabijamy tylko inne potworki i co najwazniejsze musimy ich zabic sporo - w warhammerze maxymalny quest na zabijanie to "zabij 25 zywych graczy", srednia do questa pve wynosi jakies 10 mobkow

nie ma zaleznosci ? a podczas walk z druga strona ? totalny owned ze wzgledu na lvl - juz teraz ciezko o wyrownane walki bo jedna ze stron przewaza znacznie lvlem i robi co chce. Roli 3ciej strony tez totalnie nie widze - maja oni pomgac slabszej stronie - czyli: 5 warbnadow jedenj strony przeciwko 2 warbandy drugiej strony, wpada 3cia strona ownuje 5 warbandow ? :) Sztuczna inteligencja moze najwyzej robic za miesko armatnie/miesko wymiatajace ;). W WARze na terenach RvR lvl i statystki sa podoszone do pewnego poziomu - ale nie geara, i wtedy mozna wygrac nawet z lepszymi ;] No ale najwiekszym problemem wara sa wlasnie ludzie - nikt nie jest w stanie zapewnic dzien w dzien wyrownaniej walki - czasem nas jest wiecej,czasem orderu - sztuczne zabiegi jak wprowadzanie 3ciej strony kierowanej przez skrypty nic nie dzadza. Braknie ludzi po jedenj stronie - trzeba laczyc servery

Dnia 10.10.2009 o 23:00, Piotrbov napisał:

A GW nie jest szajsem. Gram od ponad 3 lat ( pod koniec grudnia będzie już 4 lata ),
i jakoś gra mi się nic a nic nie znudziła. A PvP jest po prostu znakomite.


ja bardzo nie lubie GW, ale GW2 dam szanse, zobaczymy jak wyjdzie

Dnia 10.10.2009 o 23:00, Piotrbov napisał:

EmeperorKaligula ----> Ja jakoś kradzież mobków nie miałem. Spam sell golda = kilka
sekund by zablokować.


jasne, mozemy sobie blokowac do usranej smierci a handel zlotem kwitnie, nie skometnowales botow - przyklad z gildii w ktorej jestem (jestem w oddziale WARa, ale jest tez oddzial Aiona): w ciagu 5 dni kilkanascie osob zraportowalo 2 boty - wczoraj byl 5ty dzien a oni dalej na spocie... w WARe ceeserzy sa ciagle pod reka - piszesz i naprawia co nie dziala - nawet glupiego questa Ci odbuguje bo to jego praca. Czyli boty nie zyja wiecej niz 24h ;] A Tworcy aiona widac nie chca banowac botow - bo boty/farmerzy tez placa abonament ;] takie myslenie zastosowano w L2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serwery do Aiona zaczną wyglądać jak te od L2 czyli ponad 50% graczy to boty to ja dziękuje. Rozumiem że nie ma kogoś w stylu GM-a który jest pod rękę i pomaga w razie czego ?

Piotrbov ->> GW stało się szajsem przez Anet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ręką*

btw @Markush
GW to nie uber gra, i się nudzi (46 misięcy grania) bo zwyczajnie ile razy można przechodzić: NF, Proph, FA, GWEN ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2009 o 22:36, 4ny4 napisał:

GW Niby ma różnorodne questy ? Sorry, ale wole questy w WAR albo WoWie.


Nie kur** nie ma, w każdym innym MMOlcu są kłesty idź zabij dziesieć mobów i wróć, albo pozberaj coś. A w GW tego nie ma. Pamiętam tylko dwa q w których było napisane zabij x mobów, albo zbierz y przedmiotów.

Dnia 10.10.2009 o 22:36, 4ny4 napisał:

Gdyby wiało monotonią w WoWie obawiam się, że baza graczy nie wynosiła by 12 mln, tylko
120 tyś..


Wiesz co znaczy zwrot "kwestia gustu"? Poza tym, podliczaj sobie od tych 12 mln Chińczyków (czyt. farmerów), botów i innych takich.

Dnia 10.10.2009 o 22:36, 4ny4 napisał:

PS Czy pisząc GW masz na myśli Guild Wars ? Jeżeli tak to wybacz, ale w ten szajs grałem
3 lata i ośmieszasz się podając przykład tej gry ponieważ GW nie jest rasowym MMORPG,
ale CORPG który jest tak ograniczony i okrojony względem innych gier MMO, że głowa mała.


1. coRPG wymyślił sobie NCsoft, a tak na prawde t jest normalne MMO tyle, że mocno zmodyfikowane, na dobre swą drogą.
2. Jeśli Guild Wars dla ciebie jest takim szajsem to po co w to graeś 3 lata? O sorry zapomniałem, że na pewno nie grałeś w to trzy lata tylko grałeś parę miesięcy i za 3 lata do tego wróciłeś, żeby prezenty odebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehm Warden nie pozwala na działanie botów przez pewien czas nawet nie dawał grać pod WINE na linuxie bo nie podobało mu się środowisko w którym WoW odpalał.

Questy w GW są identyczne jak wszędzie, i questów "przynieś x przedmiotów" jest więcej niestety. Misje były fajne ale tylko na pierwszych trzech postaciach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 22:40, EmperorKaligula napisał:

w 3 dni przetestowales najlepsze obecnie na rynku PvP/RvR ? dobry jestes... powiedz ino
jak ;]


O gustach się nie dyskutuje, a "najlepsze na rynku PvP/RvR" to część tylko i wyłącznie twojego
gustu. PvE mnie znużyło, a po PvP oczekiwałem rewolucji której nie było.

Tyle na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 11:34, Nvaier napisał:

O gustach się nie dyskutuje, a "najlepsze na rynku PvP/RvR" to część tylko i wyłącznie
twojego
gustu. PvE mnie znużyło, a po PvP oczekiwałem rewolucji której nie było.

Tyle na ten temat.


wymijajaca odpowiedz na poziomie, tego sie spodziewalem - prawdziewe mocno taktyczne rvr zaczyna sie w T3 i jest ciagle w T4, aby zobaczyc potencial klasy trzeba miec skille - przyzwoita ilosc skilli to tak 25-30 lvl - ktorymi klasami grales ? jak wiesz kazda klasa ma inne skille i zupelnie inna mechanike, jak rozumiem wszystkie sprawdziles i zwiedziles wszystkie tiery ;]

i z ciekawosci - pewnie i tak nie odpowiesz - czego sie spodziewales ? scenariusze to malo ? system BOsow/Keepow/Fortec/Stolic to malo ?. Instancje zalezne od rvr to tez malo ? Lockowanie stref i dynamiczne zmieniajace sie pole bitwy ? Nie wiem co w kwestii walki rvr mozna zrobic wiecej.

zadna inna gra obecnie nie oferuje tak "wojennego rvr" jak war, ale gra jest mocno zalezna od ludzi i przez to upadnie bo tego sie nie balansowac ;/ szkoda ;/ ale poki co gram i ciesze sie z zabijania zywych graczy ;]

jak juz nie masz ZADNYCH podstaw by oceniac gre to jej nie oceniaj - wtedy ludzie tacy jak ja nie beda sie przypierdzielac do Twoich postow. Zaslanianie braku argumetow gustem nie jest argumentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 09:11, Markush napisał:

Nie kur** nie ma, w każdym innym MMOlcu są kłesty idź zabij dziesieć mobów i wróć, albo
pozberaj coś. A w GW tego nie ma. Pamiętam tylko dwa q w których było napisane zabij
x mobów, albo zbierz y przedmiotów.


To źle pamiętasz i nie chrzań głupot. Jeżeli nie masz pojęcia o questach jakie występują w WoWie, GW oraz Aionie nie wypowiadaj się z łaski swej.

Dnia 11.10.2009 o 09:11, Markush napisał:

Wiesz co znaczy zwrot "kwestia gustu"? Poza tym, podliczaj sobie od tych 12 mln Chińczyków
(czyt. farmerów), botów i innych takich.


Swoimi komentarzami udowadniasz, że nie masz pojęcia ani o GW ani o WoWie. O dziwo w WoWa gra się z ludźmi, a nie farmerami jak bywa to w Aionie czy L2. Po raz kolejny pokazujesz, iż gó*** wiesz na dany temat.

Dnia 11.10.2009 o 09:11, Markush napisał:

1. coRPG wymyślił sobie NCsoft, a tak na prawde t jest normalne MMO tyle, że mocno zmodyfikowane,
na dobre swą drogą.


Nie wymyślił bezpodstawnie bo trudno nazwać grę MMO skoro jest świat jest zamknięty w miastach, a wszędzie indziej poruszasz się w party 4/8/12 osobowym.

Dnia 11.10.2009 o 09:11, Markush napisał:

2. Jeśli Guild Wars dla ciebie jest takim szajsem to po co w to graeś 3 lata? O sorry
zapomniałem, że na pewno nie grałeś w to trzy lata tylko grałeś parę miesięcy i za 3
lata do tego wróciłeś, żeby prezenty odebrać.


Grałem 3 lata do momentu, aż doszedłem do wniosku że za dużo czasu zmarnowałem na to aby grać w ten szajs. Poza tym nie wmawiaj mi ile grałem w tą grę, a ile nie bo posiadanie trzech postaci + FoW armory i R6 zajmuje trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 11:47, EmperorKaligula napisał:

jak wiesz kazda
klasa ma inne skille i zupelnie inna mechanike, jak rozumiem wszystkie sprawdziles i
zwiedziles wszystkie tiery ;]


Nic takiego nie powiedziałem więc łaskawie nie wciskaj mi swoich słów do ust.
Jeśli jakaś gra wywołuje u mnie uczucie znużenia to nie wnikam w jej składniki,
na prawdę jest to coś co najmniej mnie w takim przypadku interesuje.

Dnia 11.10.2009 o 11:47, EmperorKaligula napisał:

i z ciekawosci - pewnie i tak nie odpowiesz - czego sie spodziewales ?


Spodziewałem się gry, która od samego początku mnie wciągnie, przygniecie klimatem
i zachęci do dalszego grania - tak się nie stało.

Dnia 11.10.2009 o 11:47, EmperorKaligula napisał:

scenariusze to
malo ? system BOsow/Keepow/Fortec/Stolic to malo ?. Instancje zalezne od rvr to tez malo
? Lockowanie stref i dynamiczne zmieniajace sie pole bitwy ? Nie wiem co w kwestii walki
rvr mozna zrobic wiecej.


Nie chodzi o ilość tylko o jakość to po pierwsze. Ja nie odczuwałem żadnej przyjemności z pokonywania
graczy z przeciwnej frakcji - a jeśli coś co powinno sprawiać frajdę jej nie sprawia to chyba proste, że
się z tego rezygnuje. Takie są moje gusta kolego i nie zachowuj się jak kibol, którego klub właśnie obrażono.

Dnia 11.10.2009 o 11:47, EmperorKaligula napisał:

zadna inna gra obecnie nie oferuje tak "wojennego rvr" jak war, ale gra jest mocno zalezna
od ludzi i przez to upadnie bo tego sie nie balansowac ;/ szkoda ;/ ale poki co gram
i ciesze sie z zabijania zywych graczy ;]


No i bardzo się cieszę, że tobie sprawia to przyjemność, ale nie oczekuj, że to co się podoba tobie
spodoba się i innym.

Dnia 11.10.2009 o 11:47, EmperorKaligula napisał:

jak juz nie masz ZADNYCH podstaw by oceniac gre to jej nie oceniaj


Mam podstawy - grałem i mi się nie spodobało. Fakt grałem niewiele, ale wyrobiłem sobie swoje zdanie.
Masz prawo się z nim nie zgadzać.

Dnia 11.10.2009 o 11:47, EmperorKaligula napisał:

- wtedy ludzie tacy
jak ja nie beda sie przypierdzielac do Twoich postow. Zaslanianie braku argumetow gustem
nie jest argumentem.


Moim argumentem jest to, że gra mnie nie wciągnęła - kropka. Niektórych dane gry wciągają, niektórych
nie - jak inaczej to nazwiesz, jeśli nie "gustem"?

BTW Przystopuj trochę z tym agresywnym tonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 17:54, Nvaier napisał:

Moim argumentem jest to, że gra mnie nie wciągnęła - kropka.


konczymy rozmowe, uczepiles sie sie "nie bo nie" a z kims takim nie lubie rozmawiac, bo to dyskusja pozbawiona argumentow. a w przyszlosci "agresji" (lol) unikesz uzywajac argumentow, a nie rzeczy typu "nie bo nie" albo takich glupot jak "oceniam mmo po 3 dniach gry" - to dziala na ludzi jak plachta na byka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować