Zaloguj się, aby obserwować  
sferis

Aion: The Tower of Eternity - Temat ogólny

451 postów w tym temacie

Pewnie, ze ludzie graja. Poza tym juz wczesniej napisano, ze na tym forum jest nieduza spolecznosc aion''a ;)
Sam mam gre od kilku dni i odrywam sie od niej gdy musze isc do pracy...
Dzisiaj prawie garnek spalilem bo gotujaca sie w nim woda wyparowala przez to ze mlucilem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 14:28, alexiej napisał:

zamówiłem. bo WoW jednak mnie znowu znudził - za dużo słodyczy:)

Jakie serwery polecacie? Na jakich jest sporo Polaków?:)



Na Gorgos''ie jest sporo polakow z tego co czytalem, sam tez gram na tym serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 14:28, alexiej napisał:

zamówiłem. bo WoW jednak mnie znowu znudził - za dużo słodyczy:)

Jakie serwery polecacie? Na jakich jest sporo Polaków?:)


Najwięcej polaków jest na Gorgosie, a serwer najbardziej PvP to Spatalos, na którym gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. To czekam aż będzie gra dostępna do odbioru w Metro:D Zamówiłem dziś, więc może z dużą dozą fartu będę grał w poniedziałek wieczorem, a jak nie to wtorek - uroki studiowania:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 16:02, alexiej napisał:

Ok. To czekam aż będzie gra dostępna do odbioru w Metro:D Zamówiłem dziś, więc może z
dużą dozą fartu będę grał w poniedziałek wieczorem, a jak nie to wtorek - uroki studiowania:D


Tez odbieralem w metrze centrum. Nie licz na to, ja im dalem 4 dni na dostawe... oczywiscie gdy przyszedlem po swoj egzemplarz, to mi powiedzieli, ze go jeszcze nie dostali.
Ale ze wzgledu na stare doswiadczenie (3 gry u nich zamowilem - czekalem na nie 3 tygodnie...) Powiedzialem, ze nie mam zamiaru znowu tyle czekac i chce swoj egzemplarz, bo wiem, ze go maja :)
Pracownik bez zastanowienia glebszego skasowal najstarsze nieodebrane zamowienie na gre i wreczyl ja mi ;P

Zrob to samo.

Aion czeka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie miałem inaczej, bo jeszcze nigdy nie czekałem w Metro więcej niż 2 dni na grę xD

Dobry pomysł:) Macie może jakąś stronkę z recką Europejskiego wydania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra się całkiem przyjemnie, w końcu zaczęła się jakaś akcja z pvp (na 23lvl, co jest dla mnie osobistą porażką, gdyż o Aionie trąbiona jako pvp oriented game), bardzo bardzo bardzo dużo małych niedoróbek i totalny brak wsparcia technicznego jak i od GMów w samej grze.
Obawiam się niestety, że za 5-6 miesięcy gra "umrze" jeśli nic nie zmieni się w kwesti olewania gry przez dystrybutora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie. Wkurza mnie liniowość rozgrywki, musisz iść po sznureczku, nie opuścisz, żadnej lokacji (jak np. w WoW). Sporo grindu no i zdecydowanie - imo - za dużo questów, które wymagają party. I te cholerne boty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a mi się ta "liniowośc" podoba - to znaczy podoba mi się kwestia Kampanii dla postaci. To jest coś czego nie ma w Wowie, a było na przykład w Guild Wars - podobają mi się wstawki fabularne, animacje, dodaje to zdecydowanie klimatu w grze. Spodziewam się podobnych rozwiązań w nowym dodatku do Wowa (phasing!) oraz w tym tajemniczym nowym MMO Blizzarda.
A chodzenie po sznureczku - zobacz jak mały jest świat w porównaniu do WoW czy nawet GW. Po prostu nie ma innej mozliwości. Oczywiście totalnie mozna olać robienie questów i kampanii i skupić sie na grindzie, to też jest pewien sposób.
A grupowe elity questy - też tego nie lubię, pod koniec pierwszej krainy gdzieś tak na przełomie 18/19 lvl nie miałam już "normalnych" questów tylko same grupówki -> co przy tak dużej ilości ludzi na serwerach zupełnie nie przeszkadza w zadaniach typu podpal flage czy coś, po prostu idzieś za jakimś party, oni czyszczą Ty zbierasz itemy ;P Tylko jak już szczyt nowych graczy minie, to będzie masakryczny problem na znalezienie grupy do tego. Gdzieś tam się pojawiła propozycja, żeby to zmodyfikować i zrobić questy solowalne z gorszą nagroda na przykład, ale jak wiadomo dystrybutor ma to wszystko gdzieś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Pewnie będzie tak jak obecnie w WAR z questami typu PQ. Stanowią ważne źródło expa i itemów, a nie sposób zrobić. Zresztą nawet tak popularne MMO jak WoW mają problem z zadaniami wymagającymi grupy (w końcu niby dlaczego większość elitów z podstawki zmieniło się w zwykłe moby?). Niestety szukanie party jest nieodłączną rzeczą w MMO, imo jedną z najgorszych. Zresztą przydałby się też jakiś system LFG (ten z WoW-a mi przypadł do gustu), a nie tylko kanał /3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Zresztą nawet tak popularne MMO jak WoW mają problem z zadaniami wymagającymi grupy (w końcu niby > dlaczego większość elitów z podstawki zmieniło się w zwykłe moby?)."

Bo classic jest stary i się przez niego przelatuje bo nie wiem czy wiesz ale max to 80 lv ale jak chcesz się męczyć na pierwszych lv za marną kasę to gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2009 o 14:12, L33T napisał:

Bo classic jest stary i się przez niego przelatuje bo nie wiem czy wiesz ale max to 80
lv ale jak chcesz się męczyć na pierwszych lv za marną kasę to gratuluję.


Przy tym zdaniu marzę o kupnie przecinka, niczym samogłoski w kole fortuny.
;>

Grupówki są naprawdę ekstra. Gdy się je wykonuje grind zanika całkowicie. Podstawą dobra gildia, kilku znajomych i jedziemy z koksem. Pierwsze grupówki w okolicach Black Claw robiłem trzy razy. Pierwszy raz dla towarzystwa zabrali mnie bardziej zaawansowani levelem legioniści (miałem 15 lvl i nie mogłem zebrać tych questów). Druga wyprawa miała miejsce na 19 lvlu (questy zrobione). Na trzecią wyprawę wybrałem się na 21 lvlu, pomagając znajomym. Teren był koszony niczym zboże późnym latem.
Z grupówkami problem może się pojawić przy szkoleniu altów, czy w przypadku nowych graczy (startujących sporo po uruchomieniu serwera). Trzeba będzie szukać PUGa, bo znajomi też niewiele pomogą, wystarczy jedna postać powyżej 7 lvli od moba i ten już niegodziwiec nie sypnie ani dropem, ani expem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 14:34, Undertaker napisał:

lol, czytanie ze zrozumieniem się kłania... Przecież dokładnie to miałem na myśli pisząc,
że znalezienie grupy do podstawki WoW-a jest problematyczne. oO

"(w końcu niby > dlaczego większość elitów z podstawki zmieniło się w zwykłe moby?)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG, stary. Odpowiedź: ZMIENIŁY SIĘ DLATEGO, ŻE NIE BYŁOBY CHĘTNYCH DO ICH GRUPOWEGO UBIJANIA. Eot.

@GBoogie:

BCO jest imo fajne tylko wtedy, jak ktoś z większym lvlem boostuje ;) Albo jak znajdziesz zgrany team w miarę szybko. Owszem, zwiększony loot i niezłe xp za questy są kuszące. Ale wolałbym mieć alternatywę na solowanie tego (np. za karę mniejszy xp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy rzucaja blotem w NCsoft?
od premiery minelo 10 dni. wiadomo, nie jest kolorowo, sam po pracy 2h stoje w kolejce na serwer.

Mysle ze przyda sie w tym momencie kazdemu troche zdrowego rozsadku i wyrozumialosci.

Na Dalekim Wschodzie widocznie maja inny tok myslenia i spojrzenie na graczy w EU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 19:35, d7 napisał:

od premiery minelo 10 dni. wiadomo, nie jest kolorowo, sam po pracy 2h stoje w kolejce
na serwer.

1. Headstart był 20, a nie 25.
2. Gra nie wyskoczyła znikąd, a była już obecna na wschodnich rynkach, więc teoretycznie powinniśmy mięc dopracowany produkt.

Dnia 05.10.2009 o 19:35, d7 napisał:

Mysle ze przyda sie w tym momencie kazdemu troche zdrowego rozsadku i wyrozumialosci.

Identyczne teksty szły przy WAR-ze. Spokojnie, dopiero tydzień od premiery. Spokojnie, dopiero 2 tygodnie. Spokojnie, naprawią w patchu. Spokojnie, w drugim patchu. Spokojnie, przecież taki WoW 5 lat temu też miał problemy.
Konkurencja nie śpi. Nikogo nie obchodzi, że gra jest nowa, a WoW kiedyś też miał problemy. Zresztą, bądźmy poważni, świeżo po premierze to czas, gdy wydawca powinnien właśnie być najbardziej aktywny i starać się dogadzać ludziom. Zawsze wiadomo, że największe problemy są w okresie release i trzeba robić nadgodziny, a nie wydać gre w piątek i olać wszystko, bo weekend~~.

Dnia 05.10.2009 o 19:35, d7 napisał:

Na Dalekim Wschodzie widocznie maja inny tok myslenia i spojrzenie na graczy w EU :)

Nie jesteśmy na Dalekim Wschodzie, a AION miał być dostosowany do standardów zachodnich. Na razie jest "znośnie" - w sensie, że grind nie jest tak koszmarny jak w L2, a botów póki co mniej niż żywych graczy. Ale nie wygląda to szczególnie zachęcająco.

Tutaj tego nie widać, ale na forach stricte AIONowych, fanatyzm fanboyów jest dokładnie taki sam jak przy AOC/WAR i podobne zaślepienie. Perfekcyjna odpowiedź na wszystko to "wracaj do WOWa" - i tak się pewnie stanie, a w gre będzie pykać parenaście tysięcy fanatyków, dla których niewygoda i niedoróbki to oznaka "hardkorowości", a nie niedbałości producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uogolniajac dziekuje za wyprostowanie mojego toku myslenia :)

Wracajac do samej rozgrywki...
Jestem poirytowany faktem, ze dla Clerica, jako tako nie ma lepszych manastone''ow niz +HP i +MP...
zero bonusa do healingu czy dmg... i jak tu nim grac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 23:50, d7 napisał:

uogolniajac dziekuje za wyprostowanie mojego toku myslenia :)

Wracajac do samej rozgrywki...
Jestem poirytowany faktem, ze dla Clerica, jako tako nie ma lepszych manastone''ow niz
+HP i +MP...
zero bonusa do healingu czy dmg... i jak tu nim grac?

Magic Boost nie działa na healing?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować