Zaloguj się, aby obserwować  
Taciak1985

Mam problem z ........ sam nie wiem

22 postów w tym temacie

Witam!
Mam problem , kiedy wlaczam jakas gierke lub program ktory wyswietla sie na calym monitorze (wtedy jak nie widac paska menu) monitor robi sie czarny (poprostu nie widac danej aplikacji) ale co dziwne dzwiek jest normalnie i gierka niby dziala tylko monitor tego nie wyswietla (gdy zrobilem print srcreen''a i wkleilem do painta bylo widac gierke a nie czarny obraz...) prosze pomozcie.
Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możliwe że monitor nie radzi sobie z wyświetlaną resolucją na ekranie + obrazem , porady żeby sprawdzić co zawiniło
1 # pożycz od kogoś monitor / komputer, i podlacz swoj komputer do kogos monitora , a potem twój monitor do innego komputera, wyniki chyba będą wiadome :) jak nie bedzie dzialac jedno to to jedno zawinia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 19:20, Taciak1985 napisał:

Mam problem , kiedy wlaczam jakas gierke lub program ktory wyswietla sie na calym monitorze monitor robi sie czarny


Moze cos z karta graficzna jest nie tak? Sprobuj zainstalowac najnowsze sterowniki... Mi takie rzeczy zdarzaja sie, kiedy przegrzeje sie graficzna po jakims czasie grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wczoraj sobie gram i monitor mi sie robi czarny .. myslalem ze to jednorazowo i potrwa z 2 sek a tu czekam czekam i nic =/ sterowniki aktualizowalem juz i tez nic =/ doradżcie cos jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 19:28, Taciak1985 napisał:

No wlasnie wczoraj sobie gram i monitor mi sie robi czarny .. myslalem ze to jednorazowo i potrwa z 2 sek a tu czekam czekam
i nic =/ sterowniki aktualizowalem juz i tez nic =/ doradżcie cos jeszcze.


Możliwe, ze problem tkwi w monitorze. Skoro tak nagle ci sie to stało to chyba soć nie tak z monitorem, musiał sie popsuć. Najlepiej jakbyś poszedł do jakiegos kolegi z kompem i to spradził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszce jedno.. moze to w jakis sposob pomoze w ocenie co sie stalo. Otoz gdy wlaczam jakoakolwiek gre no i wtedy monitor nie wyswietla obrazu, ale gdy wylacze monitor na okolo 5 minut i znow wlacze wtedy widze obraz w pelni .. ale nie na dlugo .... gdy obraz gruntownie zmieni swoj wyglad znowu sie wylacza ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 20:06, Taciak1985 napisał:

A i jeszce jedno.. moze to w jakis sposob pomoze w ocenie co sie stalo. Otoz gdy wlaczam jakoakolwiek gre no i wtedy monitor
nie wyswietla obrazu, ale gdy wylacze monitor na okolo 5 minut i znow wlacze wtedy widze obraz w pelni .. ale nie na dlugo
.... gdy obraz gruntownie zmieni swoj wyglad znowu sie wylacza ....

Raczej problem tkwi w monitorze... ile go już masz?????Pójdz do kolegi,wuja... Zainstaluj gierkę i sprawdz czy działa... To raczej jest monitor...Trzeba co naprawić albo zmienić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 20:06, Taciak1985 napisał:

A i jeszce jedno.. moze to w jakis sposob pomoze w ocenie co sie stalo. Otoz gdy wlaczam jakoakolwiek gre no i wtedy monitor
nie wyswietla obrazu, ale gdy wylacze monitor na okolo 5 minut i znow wlacze wtedy widze obraz w pelni .. ale nie na dlugo
.... gdy obraz gruntownie zmieni swoj wyglad znowu sie wylacza ....

Oj chyba coś z kartą graficzną nie tak.Być może ma problemy z wyświetlaniem objektów 3d(no bo skoro mówisz że z pulpitem wszystko w porządku,a tylko wgrach coś się chrzani...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 20:06, Taciak1985 napisał:

A i jeszce jedno.. moze to w jakis sposob pomoze w ocenie co sie stalo. Otoz gdy wlaczam jakoakolwiek gre no i wtedy monitor
nie wyswietla obrazu, ale gdy wylacze monitor na okolo 5 minut i znow wlacze wtedy widze obraz w pelni .. ale nie na dlugo
.... gdy obraz gruntownie zmieni swoj wyglad znowu sie wylacza ....


To prawdopodobnie wina monitora, który nie radzi sobie z grafiką w grze. Możliwe tez że to karta, ale ja stawiałbym na monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh czyli tak czy tak bedzie mnie to kosztowac ... albo wizyta u informatyka albo kupno nowego monitora =/ przynajmniej tak wynika z waszych odpowiedzi =/ no ale i tak dzieki ale jesli ktos na cos wpadnie to prosze napiszcie tutaj jakas inna mozliwosc rozwiazania problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 20:11, Taciak1985 napisał:

Ehh czyli tak czy tak bedzie mnie to kosztowac ... albo wizyta u informatyka albo kupno nowego monitora =/ przynajmniej
tak wynika z waszych odpowiedzi =/ no ale i tak dzieki ale jesli ktos na cos wpadnie to prosze napiszcie tutaj jakas inna
mozliwosc rozwiazania problemu

Idz sie dowiedzieć ile bedzie kosztować naprawa monitora a ile nowy nieraz warto dopłacić tą 100 czy treoszkę wiecej...chyba wiecej... i kupić nowy monitor niż iść i naprawić stry który może( lecz nie musi) rozwalić sie znowu szybko lub troszkę duzej(ta rozwali sie na pewno ale kiedy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dont listen to them :D Może to odswieżanko.

Zrób tak:

Start> Uruchom> Wpisz: DXDIAG> Przejdz do zakładki "więcej pomocy"> Kliknij na "zastąp" I wpisz tam... Powiedzmy 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naszczescie w pokoju obok brat ma kompa =P tylko jego monitor jest troszke starszy od mojego no ale moze bedzie lepiej dzialal =] oczywiscie inne rozwiazania piszcie nadal =P bo dzisiaj juz sie nie bede bawil w zmienianie monitorow a moze jeszce ktos powie cos co pomoze mojemu kompowi =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Valed to nie pomoglo =/ ale zrobilem jeszce cos innego. Start> Uruchom>DXDIAG>zakladka: Ekran i przetestowalem DirectX i mialy mi wyskakiwac jakies wirujace loga no a byl czarny ekran jak przy grach moze z tym cos trzeba zrobic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tu sie moja pomoc kończy jestem dobrym informatykiem (tak przynajmniej mówią) ale cały czas sie uczę ;) Może ktoś inny zna sie na DirectX lepiej od mnie :)Zyczę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 20:37, Taciak1985 napisał:

Dziekuje wam wszytkim, ale oczywiscie problem jest nadal wiec jesli ktos ma jakis pomysl to pisac ... wiem ze sie powtarzam
no ale to dla mnie wazne =]


A którą wersję DirectX masz. Może właśnie masz albo skopane biblioteki albo jakieś błędy, zainstaluj najnowsze DirectX.

PS. Czasem mam podobny problem, gram sobie w coś albo robie na kompie coś co mocno przeciąża pamięć albo procka i wtedy dzieje się coś takiego że monitor się po prostu wyłącza (przechodzi na czuwanie). Komp działą normalnie, bo czasem jak włącze Ctrl+Alt+Del i klikne spację to wraca do normalności (czyt. monito się włącza). Nie mam pojecia czym jest to spowodowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 20:37, Taciak1985 napisał:

Dziekuje wam wszytkim, ale oczywiscie problem jest nadal wiec jesli ktos ma jakis pomysl to pisac ... wiem ze sie powtarzam
no ale to dla mnie wazne =]


Więc tak: Start > Uruchom > dxdiag - zakładka pliki DirectX i zobacz czy na dole pisze: Nie znaleziono żadnych problemów. Tak samo w zakładce Ekran. Potem kliknij PPM na pulpicie i własciwosci > Ustawienia > Zaawansowane > Monitor i ustaw narazie na 60 Hz

Jeżeli to nie pomoże to przeinstaluj DirectX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować