Zaloguj się, aby obserwować  
sinexin

NIE - dla spolszczania gier przez CDP !

52 postów w tym temacie

Wytlumacze dlaczego , zaczalem ten topic .

To nie jest atak na CDP , jedynie przemyslenie gracza .

W moim towarzystwie jako jedyny kupuje gry oryginalne , nie bede pisal co o mnie mowia . W mojej kolekcji mam 168 gier , z tego 3 piraty . Nie podoba mi sie pozycja CDP , ani ich polityka . Czemu spolszczaja gry na sile ? Bo tak jest taniej / lepiej ? Nie zawsze , nie dla kazdego . Mam lat 19 , umiem jezyk angielski w jakims stopniu , jak kazdy . Rozumiem gry , tekst , mowe . Po co zmieniac cos , co nie jest potrzebne , po co zmieniac cos , co tylko psuje gre ? CDP jest jedynie narzedziem korporacji , ktore to poprzez ich wydaja gry w Polsce . To rynek dopasowywuje sie do graczy , nie gracze do rynku . CDP robi inaczej . Oni probuja nas zmienic , probuja nas dopasowac do swojej ideii rynku gier komputerowych . Jaki jest sens spolszczac np. FPS''y ? Nie podoba mi sie polska wersja . Nie podoba mi sie tekst , glosy , po prostu nie . Gra traci sens charakter , wyraz , emocje . Moze przezywam , ale tak t odpieram . Po co ingerujecie w cos , co jest dobre ?

Czemu mnie do tego zmuszacie ?

Uwielbiam oryginalki . Nigdy jeszcze nie skorzystalem z pomocy technicznej , ani niczego co gwarantuja wydawcy . Jestem graczem , wyspecjalizowanym w pewnych gatunkach gier . To moje zadanie , ukonczyc je bez niczyjej pomocy . Tak tez robie . Uwielbiam oryginaly . Pudelko , nadruk na plytce . Czesto najpierw mam pirata od kumpli . Gram , gram , gra mi pasi kupuje , nie pasu wyrzucam pirata i zapominam o grze . Ostatnimi czasy wywalilem wszystkie piraty , doszly 3 nowe ? Czemu , zaraz odpowiem . Mialem Battlefield1942 , gralem , bylo fajne , kupilem Deluxe''a . Mialem Morrowinda , gralem , , bylo fajne , kupilem , zaluje . Mialem Mohaab , gralem , bylo fajne , kupilem . Mialem Cod , gralem , bylo fajne , kupilem . Mam Nfsc , gralem , bylo fajne , nie kupilem bo polskie . To jest moj problem . Zmuszacie mnie w jakims sensie do piractwa . Nie bede kupowac towaru , ktory nie spelnia moich wymagan . Tu nie chodzi w takim duzym stopniu o cene , bo kazda ga jest jej warta . Tu chodzi o satysfakcje . Moze i moge nie kupowac piratow , ale oryginalu tez kupic nie moge , bo jest spolszczony . Dawajcie jak konkurencje 2 werjse jezykowe do wyboru . Powiecie , kup przez internet wersje amerykanska ? Jak wspomnialem wczesniej nie chodzi o pieniadze , ale kwota 200 + zloty za gre , to wysoko . Kupiel Cfs3bfe za 169zl , Meddievaltw za 169 zl , nie zaluje , kupilem oryginal po angielsku ,

Bledy , bledy i znow bledy .

Morrowind . Wystarczy wejsc , na adamantytowa wieze , lub worrowind.pl , potem na forum i zobaczec bledy , jakie pozostawila CDP . Profesjonalna wersja jezykowa ? Watpie . Czemu skoczyli sie patche , skoro gra ciagle ma bledy . Czemu nie spolszczacie addonow oficjalnych do Mora , bo nie zarobicie ? To nie chodzi o mnie teraz , tylko o graczy , ktorzy sie oddaja tej grze .

Mam wiecej do powiedzenie , tylko laduje z kawiarenki i jakos ciezko mi idzie skladne / ladne pisanie .

PS. Armed Assault , tez mi przejdzie obok nosa bo jest po polsku . Bede musial miec pirata ;( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

popieram to co myślisz. płacąc ponad 100zł za gre powiniemem dostac to co ja chce, a nie to co chce dac mi producent/dystrybutor. wg mnie powinny byc gry w dwoch wersjach jezykowych - polskiej i angielskiej. polska wersja nie musi byc zla - Kroniki riddicka to swietna gra i pzetlumaczona tez dobrze. ale po co tlumaczyc takie gry jak NfSC???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP spolszcza gry bo nie każdy jest takim pr0mastahem jak ty i zna język angielski. Nie można z góry zakładać, że skoro ty znasz angielski i irytuje cię rodzimy język w grach, to każdy podziela twoją opinię. Tyle dam od siebie i prawdopodobnie zaraz spadnie na ciebie gniew moderatorów (pisanie o piractwie i przyznawanie się do niego, ała!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 18:58, Nagaroth napisał:

TY rozumiesz angielski a pomyślałeś o tym że są ludzie którzy nie rozumieją a chcą sobie w
daną gre pograć?

Ale dwie wersje gry jedna polska, a druga angileska byloby najlepszym rozwiazaniem! Wilk syty i owca cała ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 18:57, Tovaries napisał:

popieram to co myślisz. płacąc ponad 100zł za gre powiniemem dostac to co ja chce, a nie to
co chce dac mi producent/dystrybutor. wg mnie powinny byc gry w dwoch wersjach jezykowych -
polskiej i angielskiej. polska wersja nie musi byc zla - Kroniki riddicka to swietna gra i
pzetlumaczona tez dobrze. ale po co tlumaczyc takie gry jak NfSC???


Dokladnie , sa i dobre tlumacznenia . Mysle ze 2 wersje jezykowe to dobry wybor , kazdy mialby to co chce .

Bledy -> pisalem , ze pisze z kawiarenki wiec nie skupiam sie za bardzo na bledach . Moge za to jedynie przeprosic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 18:59, sony ericsson napisał:

> TY rozumiesz angielski a pomyślałeś o tym że są ludzie którzy nie rozumieją a chcą sobie
w
> daną gre pograć?
Ale dwie wersje gry jedna polska, a druga angileska byloby najlepszym rozwiazaniem! Wilk syty
i owca cała ^^


Tak ale na tym traci wydawnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 18:53, Domon napisał:

Błędy to ty ortograficzne popełniasz ,a jak niechcesz to gier zCDP niekupuj!!!!!!!!


Typowe rozumowanie dziecka CDP (takie coś jak dzieci neo ... juz taki przypadek jest tu coraz czesciej): CDP jest extra nie pasi to nie kupuj. Zauważ, że ktoś może bardzo chce mieć tą grę i nie obchodzi go czy to od CDP, ZDP, czy innego GGG. Płaci - wymaga i dla mnie 2 wersje do wyboru to powinna być podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:00, Nagaroth napisał:

Tak ale na tym traci wydawnictwo

Nie widzę, żeby Lem czy jakaś Cenega upadała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 18:58, Grond napisał:

CDP spolszcza gry bo nie każdy jest takim pr0mastahem jak ty i zna język angielski. Nie można
z góry zakładać, że skoro ty znasz angielski i irytuje cię rodzimy język w grach, to każdy
podziela twoją opinię. Tyle dam od siebie i prawdopodobnie zaraz spadnie na ciebie gniew moderatorów
(pisanie o piractwie i przyznawanie się do niego, ała!)


Pisanie o piractwie ? W jakims z ostatnich numerow INSIDERA w CD-A , jest o piractwie , jakis gsciu tam odpowiada na pytanie jakos tak " ile masz piratow ? Tyle ile trzeba , czyli wszystkie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:01, deecom napisał:

> Tak ale na tym traci wydawnictwo
Nie widzę, żeby Lem czy jakaś Cenega upadała


A czy ja napisałem że wydawnictwo upada? Nie, napisałem że wydawnictwo na tym traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest według mnie robienie wersji kinowych.
Jedyne spolszczenie jakie mi się bardzo podobało to był Neverwinter Nights.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:03, Szympek napisał:

Jedyne spolszczenie jakie mi się bardzo podobało to był Neverwinter Nights.

jak dobrze pamieam w nn bylo spolszczenie calkowite (tekst + teksty mowione). wg mnie nie bylo ono zle ale ja wole orginalne glosy, nie podstawiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:02, Nagaroth napisał:

A czy ja napisałem że wydawnictwo upada? Nie, napisałem że wydawnictwo na tym traci.

No czyli po pewnym czasie powinno pójść na dno jak Tytanic, a wydawanie Dreamfall''a, gdzie można zmienić język gry nawet podczas gry to co? Więcej takich gier i tyle wszyscy zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Polskie wersje są po to, aby ci, którzy nie znają angielskiego mogli więcej zrozumieć z gry - to fakt, jak już zresztą wspomniano.
2. Tłumaczone wersje kosztują mniej, więc również w grę wchodzi czynnik ekonomiczny. Tańszą grę w premierowej edycji kupi wtedy więcej ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zauważ, że ktoś może bardzo chce mieć tą grę

Dnia 13.02.2007 o 19:01, syriusz.b napisał:

i nie obchodzi go czy to od CDP, ZDP, czy innego GGG. Płaci - wymaga i dla mnie 2 wersje do
wyboru to powinna być podstawa


Moge się tylko zgodzić z tym panem - polać piwo! :) Jak najbarzdiej polskie wersje gier powinny w miarę możliwości stanowić jedynie dodatek do oryginalnej wersji językowej, wszak nie ma nic gorszego niż wnerwiający czas oczekiwania na polskie łatki, kiedy reszta już gra (mowa o multiplayer), bugi typowe dla zlokalizowanych wersji czy też błędy w lokalizacji (sam swego czasu nieźle się uśmiałem, najpierw czytając opis dema do HoM&M V w wersji 2.0, które podobno było wersją demonstracyjną finalnej polskiej wersji, która miała już trafić do sklepów - jakie było moje rozczarowanie, kiedy zacząłem z łatwością znajdywać w grze niedoróbki i ... nie przetłumaczone teksty...), nie wspominając już o tym, że ŻADNA polska wersja gry nie odda w 100% klimatu oryginalnego podkładu dźwiękowego! Owszem, przy grach tj Fallout, Worms, Baldur''s Gate itd widać duży wkład aktorów w całokształ produkcji, jednakże dla wielu nadal lepszy może się okazać oryginał z angielskim podkładem.

Nie mam nic przeciwko polonizacjom, ale za to sporo przeciwko wydawaniu w Polsce tylko i wyłącznie polskich wersji bez możliwości gry w oryginalną wersję językową (i mowa tu o każdym wydawcy gier w PL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje , ze moderatorzy uszanuja ten topic . Sa ludzie ktorzy podzielaja moje zdanie , ale sa rowniez Ci ktorzy sa temu przeciwni . Jestesmy kupcami , placimy - wymagamy .

Taki pomysl mi teraz do glowy przyszedl . Czy CDP , nie mogloby dawac na strocne "zangielszczenia" :) . Czyli kupuje gre w PL , sciagam i mam ENG . A to ze w jakims stopniu umiem angielski , zawdzieczam tylko sobie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować