Zaloguj się, aby obserwować  
sinexin

NIE - dla spolszczania gier przez CDP !

52 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2007 o 19:08, sinexin napisał:

Jestesmy kupcami , placimy - wymagamy .


Dlatego wymagam gier w polskiej wersji, najlepiej kinowej. Nie dlatego, że mam jakieś problemy z angielskim (bo a nie mam) tylko dlatego, że mieszkam w Polsce i oczekuję, że z polskim językiem będę spotykał się na co dzień. Poza tym dochodzi jeszcze kwestia ekonomiczna, polskie wersje gier są tańsze niż za granicą, gdyż nie są atrakcyjne dla tamtejszych konsumentów. Jak ktoś koniecznie chce oryginalną wersję językową to niech zamówi sobie z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce orginalna wersje moze ja sobie zamowic w zagranicznych sklepach wiec nikt nikogo nie zmusza do grania w wersje PL. Ale jest jedno ale - cena, i to nie bez powodu. Aby CDP (i jakikolwiek inny dystrybutor) moglo sprzedawac po nizszej cenie musi wydawac gry musi je lokalizowac, taki jest wymog producenta. Chodzi o to zeby zachodni sprzedawcy nie zaczeli zamawiac gier w CDP bo taniej. Owszem, moze zaczac wydawac gry w wersji orginajnej ale wtedy na ceny ponizej 150zl zbytnio nie liczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż za dyskusja. Z opisywanym problemem się zgadzam, szkoda tylko, że ludzie tu piszący przedstawiają sprawe w bardzo dziwny sposób...

@sinexin
cytat: Armed Assault , tez mi przejdzie obok nosa bo jest po polsku . Bede musial miec pirata ;(

Ktoś ci każe kraść bo w Polsce gra będzie po polsku? Cóz za paradoks. Taki problem kupić gre zagranicą poprzez sklepy wysyłkowe? Zakładam, że nawet nie szukałeś nigdzie angielskiej wersji w żadnym sklepie.

@Domon
cytat: Błędy to ty ortograficzne popełniasz ,a jak niechcesz to gier zCDP niekupuj!!!!!!!!

Aleś wniósł do dyskusji. PO kiego grzyba zwracasz komuś uwage bo robi błędy skoro sam nie jesteś święty i do tego bredzisz? Gdyby te same gry były wydawane w Polsce przez różnych wydawców to twój argument można by było przyjąć do wiadomości.

@Tovaries
cytat: polska wersja nie musi byc zla - Kroniki riddicka to swietna gra i pzetlumaczona tez dobrze. ale po co tlumaczyc takie gry jak NfSC???

Sprawdź kto wydał obie te gry, potem porównuj.

@Grond
cytat: Tyle dam od siebie i prawdopodobnie zaraz spadnie na ciebie gniew moderatorów (pisanie o piractwie i przyznawanie się do niego, ała!)

Jak ma spaść to spadnie, więc twoje uwagi chyba są też bez sensu, nie uważasz?

@sony ericsson
cytat:Ale dwie wersje gry jedna polska, a druga angileska byloby najlepszym rozwiazaniem!

A oba egzemplarze byłby drogie tak jak wersja angielska? Czyli po jakieś 129,90 ze zniżkami już? (a co raz rzadziej się już takie gry trafiają). A gdyby jednak polska wersja byłaby taniej to znowu zaczęłyby się lamenty czemu my znający języki obce musimy płacić więcej i tak w kółko aż do us... śmierci.

@syriusz.b
cytat:Typowe rozumowanie dziecka CDP (takie coś jak dzieci neo ... juz taki przypadek jest tu coraz czesciej): CDP jest extra nie pasi to nie kupuj.

Tia, zgodze się z tym, że o ile antyfani CDP to często ludzie na poziomie wyższym niż podstawówka to jednak zwolennicy CDP mają tylko jeden argument " Bo tak".... Ale i tak coraz modniejsze jest chyba objeżdzanie przez "antyfanów" małoletnich "fanów" w celu dowartościowania samego siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 18:58, Grond napisał:

CDP spolszcza gry bo nie każdy jest takim pr0mastahem jak ty i zna język angielski. Nie można
z góry zakładać, że skoro ty znasz angielski i irytuje cię rodzimy język w grach, to każdy
podziela twoją opinię. Tyle dam od siebie i prawdopodobnie zaraz spadnie na ciebie gniew moderatorów
(pisanie o piractwie i przyznawanie się do niego, ała!)


Flamerów takich jak ty i paru powyżej jest na każdym forum wielu... zadania moderatorów pozostaw im, a nie bierz w swoje ręce.

OP ma jak najbardziej racje jeżeli chodzi o jego pragnienie gier w dwóch wersjach językowych. to nie jest problem dla wydawcy tak duży, jak się wydaje. W dzisiejszych czasach tłocznie CD/DVD zrobią dowolną ilość zamowień od wydawcy za niewielkie pieniądze. Nie widzę powodu, dla którego CDP miałoby nie proponowac limitowanej (przynajmniej) wersji w dwóch językach. Lub nawet tylko prze-brandowanej wersji oryginalnej, z dodanym logo CDP na pudełku i moze przed filmem początkowym gry.

Co do języka angielskiego i faktu, że nie kazdy go potrafi moja odpowiedź będzie bezpośrednia: gracz, który nie zna języka angielskiego na tyle, aby rozumieć ma staż nie większy niz rok, a zatem demograficznie przypada mniej więcej w pierwszej kwarcie dystrybucji graczy w polsce i na świecie. Jest to również znak, że jest człowiekiem młodym, chłonnym i prawdopodobnie inteligentym. Mając dostęp do oryginalnych wersji językowych, ma dostep do języka mówionego i pisanego! Może się nauczyć i zabłysnąć w szkole słówkami. Jesli natomiast uważasz, że język angielski nie jest Ci w życiu potrzebny, to bardzo przepraszam, że to powiem, ale jeśli w tej chwili nie jeździsz Jaguarem od ojca, to porozmawiamy za 10 lat jak będę potrzebował kogoś do zamiatania liści na podwórku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:26, Sir Joker napisał:

Jesli ktos chce orginalna wersje moze ja sobie zamowic w zagranicznych sklepach wiec nikt nikogo
nie zmusza do grania w wersje PL. Ale jest jedno ale - cena, i to nie bez powodu. Aby CDP (i
jakikolwiek inny dystrybutor) moglo sprzedawac po nizszej cenie musi wydawac gry musi je lokalizowac,
taki jest wymog producenta. Chodzi o to zeby zachodni sprzedawcy nie zaczeli zamawiac gier
w CDP bo taniej. Owszem, moze zaczac wydawac gry w wersji orginajnej ale wtedy na ceny ponizej
150zl zbytnio nie liczcie.


Jak napisalem wczesniej kupilem :

Combat Flight Simulator 3 Battle For Europe za 169 zl

Medieval Total War za 169 zl

Jesli CDP wydawalo by angielski wersje tu w Polsce , ja na pewno bylbym ich kupcem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 18:51, sinexin napisał:

Wytlumacze dlaczego , zaczalem ten topic .

To nie jest atak na CDP , jedynie przemyslenie gracza .

W moim towarzystwie jako jedyny kupuje gry oryginalne , nie bede pisal co o mnie mowia . W
mojej kolekcji mam 168 gier , z tego 3 piraty . Nie podoba mi sie pozycja CDP , ani ich polityka
. Czemu spolszczaja gry na sile ? Bo tak jest taniej / lepiej ? Nie zawsze , nie dla kazdego
. Mam lat 19 , umiem jezyk angielski w jakims stopniu , jak kazdy . Rozumiem gry , tekst ,
mowe . Po co zmieniac cos , co nie jest potrzebne , po co zmieniac cos , co tylko psuje gre
? CDP jest jedynie narzedziem korporacji , ktore to poprzez ich wydaja gry w Polsce . To rynek
dopasowywuje sie do graczy , nie gracze do rynku . CDP robi inaczej . Oni probuja nas zmienic
, probuja nas dopasowac do swojej ideii rynku gier komputerowych . Jaki jest sens spolszczac
np. FPS''y ? Nie podoba mi sie polska wersja . Nie podoba mi sie tekst , glosy , po prostu
nie . Gra traci sens charakter , wyraz , emocje . Moze przezywam , ale tak t odpieram . Po
co ingerujecie w cos , co jest dobre ?

Czemu mnie do tego zmuszacie ?

Uwielbiam oryginalki . Nigdy jeszcze nie skorzystalem z pomocy technicznej , ani niczego co
gwarantuja wydawcy . Jestem graczem , wyspecjalizowanym w pewnych gatunkach gier . To moje
zadanie , ukonczyc je bez niczyjej pomocy . Tak tez robie . Uwielbiam oryginaly . Pudelko ,
nadruk na plytce . Czesto najpierw mam pirata od kumpli . Gram , gram , gra mi pasi kupuje
, nie pasu wyrzucam pirata i zapominam o grze . Ostatnimi czasy wywalilem wszystkie piraty
, doszly 3 nowe ? Czemu , zaraz odpowiem . Mialem Battlefield1942 , gralem , bylo fajne , kupilem
Deluxe''a . Mialem Morrowinda , gralem , , bylo fajne , kupilem , zaluje . Mialem Mohaab ,
gralem , bylo fajne , kupilem . Mialem Cod , gralem , bylo fajne , kupilem . Mam Nfsc , gralem
, bylo fajne , nie kupilem bo polskie . To jest moj problem . Zmuszacie mnie w jakims sensie
do piractwa . Nie bede kupowac towaru , ktory nie spelnia moich wymagan . Tu nie chodzi w takim
duzym stopniu o cene , bo kazda ga jest jej warta . Tu chodzi o satysfakcje . Moze i moge nie
kupowac piratow , ale oryginalu tez kupic nie moge , bo jest spolszczony . Dawajcie jak konkurencje
2 werjse jezykowe do wyboru . Powiecie , kup przez internet wersje amerykanska ? Jak wspomnialem
wczesniej nie chodzi o pieniadze , ale kwota 200 + zloty za gre , to wysoko . Kupiel Cfs3bfe
za 169zl , Meddievaltw za 169 zl , nie zaluje , kupilem oryginal po angielsku ,

Bledy , bledy i znow bledy .

Morrowind . Wystarczy wejsc , na adamantytowa wieze , lub worrowind.pl , potem na forum i zobaczec
bledy , jakie pozostawila CDP . Profesjonalna wersja jezykowa ? Watpie . Czemu skoczyli sie
patche , skoro gra ciagle ma bledy . Czemu nie spolszczacie addonow oficjalnych do Mora , bo
nie zarobicie ? To nie chodzi o mnie teraz , tylko o graczy , ktorzy sie oddaja tej grze .


Mam wiecej do powiedzenie , tylko laduje z kawiarenki i jakos ciezko mi idzie skladne / ladne
pisanie .

PS. Armed Assault , tez mi przejdzie obok nosa bo jest po polsku . Bede musial miec pirata
;( .


Niewiele jest osób które znają natyle dobrze angielski żeby bezproblemowo grać w niespolszczone gry zwłaszcza tego typu jak Neverwinter Nights 2, a wogóle to zadajcie sobie pytanie(dla tych co nieznają angielskiego)co jest lepsze niespolszczone gry czy spolszczone z niewielkimi błędami.A co do CD Projekt to sie odczep, może przytrafiają się im przy tłumaczeniu błędy, ale trzeba ich docenić za to że coraz więcej gier nam spolszczają i napewno wkładają w to wiele pracy i wysiłku żeby osiągnąć jak najlepszy efekt i jak najlepszą jakość spolszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również wolałbym mieć dwie [ lub więcej] wersji językowych do wyboru a nie tylko Polski, który czasami wygląda jak...!?...choć muszę przyznać, że warhammer mark of chaos wydany przez cenege choć miał sporo błędów [ w instrukcji również] to jednak polscy "aktorzy" byli bardzo dobrzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:31, Miro3 napisał:

/.../

[M - w] [tnij cytaty]

I to mnie martwi spolszczaja coraz wiecej gier ! Najbardziej martwi mnie to ze teraz beda wydawac takze EA ! I ktos tam pisal o stazu w grach , ja licze sobie ponad 7 lat . Moge tez dodac , ze mam rodzinke z UK , a to mowi samo za siebie - w kwestii jezyka oczywiscie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:35, sinexin napisał:

Moge tez dodac , ze mam rodzinke z UK , a to mowi samo za siebie - w kwestii jezyka oczywiscie .


No to nie wiem jaki masz problem niech ci rodzina kupuje gry w Anglii i przysyla :/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:28, Mistic napisał:

[ciach ciach ciach]


Mądrze mówisz, dać ci... herbaty z miodem :). Osobiście uważam że gry kosztują wystarczająco dużo by oczekiwać spolszczeń najwyższej jakości - a nawet jeśli nie są dobre zaraz po premierze, w błyskawicznym tempie powinny się ukazać odpowiednie łatki.

A jeśli to za dużo dla CDP... życzę im szczęścia w interesach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:39, Ali G napisał:

> Moge tez dodac , ze mam rodzinke z UK , a to mowi samo za siebie - w kwestii jezyka oczywiscie
.

No to nie wiem jaki masz problem niech ci rodzina kupuje gry w Anglii i przysyla :/




To nie przejdzie , moj brat pracowal w Empire Interacive . Jego matka ma uraz do kompa , jak tylko u mnie jest , to nie gram prawie wogole . Przelicz sobie teraz cene gry : Gra kosztuje okolo 30 Ł , jeden Ł to 5.8 zł , czyli oblicz sobie ile to bedzie kosztowac . Brat tez mnie o tym uprzedzal , zeby tak nie kupowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:26, Sir Joker napisał:

Jesli ktos chce orginalna wersje moze ja sobie zamowic w zagranicznych sklepach wiec nikt nikogo
nie zmusza do grania w wersje PL. Ale jest jedno ale - cena, i to nie bez powodu. Aby CDP (i
jakikolwiek inny dystrybutor) moglo sprzedawac po nizszej cenie musi wydawac gry musi je lokalizowac,
taki jest wymog producenta. Chodzi o to zeby zachodni sprzedawcy nie zaczeli zamawiac gier
w CDP bo taniej. Owszem, moze zaczac wydawac gry w wersji orginajnej ale wtedy na ceny ponizej
150zl zbytnio nie liczcie.


Oczom nie wierzę, toż to Sir Joker ! ]:D Jeżeli chodzi głównie o to aby zachodni sprzedawcy nie zaczęli zamawiać gier w Polsce, to czy nie wystarczyłoby po prostu zrobić tak jak to zrobiła Cenega z polską wersją Splinter Cell: Chaos Theory, zostawiając angielską wersję podkładu dźwiękowego w samej grze (choć w filmikach jest wyłącznie polski, ale czytaj dalej) i jednocześnie modyfikując plik .exe w grze, tym samym stawiając wymóg instalacji specjalnej, polskiej wersji językowej łatek w przyszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:42, sinexin napisał:

To nie przejdzie , moj brat pracowal w Empire Interacive . Jego matka ma uraz do kompa , jak
tylko u mnie jest , to nie gram prawie wogole . Przelicz sobie teraz cene gry : Gra kosztuje
okolo 30 Ł , jeden Ł to 5.8 zł , czyli oblicz sobie ile to bedzie kosztowac . Brat tez mnie
o tym uprzedzal , zeby tak nie kupowac .


aa rozumie chcesz premierowki z UK w polskiej cenie ;] To nie przejdzie bo ZADEN Polski dystrybutor nie dostanie tak tanio tych edycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:45, Ali G napisał:

> To nie przejdzie , moj brat pracowal w Empire Interacive . Jego matka ma uraz do kompa
, jak
> tylko u mnie jest , to nie gram prawie wogole . Przelicz sobie teraz cene gry : Gra kosztuje

> okolo 30 Ł , jeden Ł to 5.8 zł , czyli oblicz sobie ile to bedzie kosztowac . Brat tez
mnie
> o tym uprzedzal , zeby tak nie kupowac .

aa rozumie chcesz premierowki z UK w polskiej cenie ;] To nie przejdzie bo ZADEN Polski dystrybutor
nie dostanie tak tanio tych edycji



Czlowieku umiesz Ty czytac ? Tlumacz Ci jak sie ma sprawa gier w UK .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram tego zdesperowanego człowieka. 2 wersje językowe do wyboru to podstawa, niezależnie ile straci na tym dystrybutor. Trzeba dać wolność wyboru klientowi.Ew. możliwość zmiany języka przy instalacji.Jeśli jest inaczej to traci sens powiedzenie "Klient nasz pan".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:48, sinexin napisał:

Czlowieku umiesz Ty czytac ? Tlumacz Ci jak sie ma sprawa gier w UK .


Coz temat jest "Nie" dla polonizacji tak ? ;]

Twoim postulatem jest by premierowki ukazywaly sie po angielsku tak ?
To Ci tlumacze ze wydawca np. Ubi nie pozwolilby by gra w wersji angielskiej byla w Polsce dwa razy tansza niz np. w takim UK w czasie premiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:02, Nagaroth napisał:

> > Tak ale na tym traci wydawnictwo
> Nie widzę, żeby Lem czy jakaś Cenega upadała

A czy ja napisałem że wydawnictwo upada? Nie, napisałem że wydawnictwo na tym traci.


Ale przykład Cenegi pokazuje, że jest zdolna do sprawnego fukncjonowanie i podwyższania standardu! O tym czy traci się nie mówi, nikt się nie chwali, że kosztem jakości mnie zarobi.

Z drugiej strony zamiast narzekać (to do autora) należy sobie zadać pytanie o zapotrzebowanie na podwójne wersje. Czy tylko dlatego, że 1% graczy kupujących gry CDP chciałoby mieć pol-ang, firma od razu musi zmienić dla nich strategię?

Zresztą, choć zrozumiałem intencje tematu, pierwzy post brzmii miejscami jak list męczennika:

Dnia 13.02.2007 o 19:02, Nagaroth napisał:

Po co ingerujecie w cos , co jest dobre ? Czemu mnie do tego zmuszacie ?


Zaiste męka straszliwa, zmuszanie do grania w polskę wersję w państwie polskim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:55, Ali G napisał:

> Czlowieku umiesz Ty czytac ? Tlumacz Ci jak sie ma sprawa gier w UK .

Coz temat jest "Nie" dla polonizacji tak ? ;]

Twoim postulatem jest by premierowki ukazywaly sie po angielsku tak ?
To Ci tlumacze ze wydawca np. Ubi nie pozwolilby by gra w wersji angielskiej byla w Polsce
dwa razy tansza niz np. w takim UK w czasie premiery


Ja chce tylko miec wersje ENG do wyboru / albo tylko wersje ENG . Nie interesuje mnie jakas premiera . Tak trudno zrozumiec ?

Backside.

Meczennik ? Mozliwe , ale jesli mialbym nim tu zostac , predzej bym stracil konto .

... nigdy nie wiesz kto jest po 2 stronie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować