Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt podsumowuje 2006 rok

194 postów w tym temacie

CD Projekt

CD Projekt ogłosił wyniki za rok 2006. Największy polski wydawca gier komputerowych uzyskał łączne przychody przekraczające 84 mln złotych. Jest to 56% wzrost względem roku 2005. Firma sprzedała ponad 2 miliony 350 tysięcy pudełek z grami! Największym bestsellerem roku 2006 była gra Heroes of Might and Magic V, której sprzedaż w roku 2006 osiągnęła ilość 58 000 egzemplarzy.

Przeczytaj cały tekst "CD Projekt podsumowuje 2006 rok" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że HoMM V zostanie sprzedany w takiej ilości egzemplarzy :) Chyba sam się na niego skuszę. Życzę CDP aby rok 2007 stał się przełomowym z Wiedźminem w roli głównej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękne wyniki. Tylko pogratulować. :-)

P.S. Czy wy tez widzicie ten screen z wiedźmina i korony drzew i chmury? Normalnie mi szczęka opadła. Ciekawe jak to ruchu będzie wyglądało. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję więcej pieniążków na (1) dział lokalizacji i na (2) pomoc techniczną.
Pierwsze: żeby nie było takich wpadek, jak z HoMM5, gdzie całą robotę nad poprawkami polonizacji odwalili fani.
Drugie: żebym w końcu doczekał się odpowiedzi na swoje maile do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 11:20, HumanGhost napisał:

Piękne wyniki. Tylko pogratulować. :-)

P.S. Czy wy tez widzicie ten screen z wiedźmina i korony drzew i chmury? Normalnie mi szczęka
opadła. Ciekawe jak to ruchu będzie wyglądało. :-)


I pomyśleć, że za te efekty odpowiada starusieńki już silniczek na ktrym hulał niegdyś NeverWinterNights :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,Polskie wydanie Wiedźmina (albo jak ktoś woli Wieśmina) ma być wyjątkowe to zapewne będzie i wyjątkowa cena, ale nie na moją kieszeń :/ No cóż, trzeba zacząć odkładać kasę na polską gierę, chociaż wątpię, żeby przebiła mojego ulubionego Gothica, ale życzę tego twórcom ;)
HoMM V najlepiej się sprzedawał - brawa. A ja myślałem że najlepiej schodził Gothic 3, głównie dlatego bo pamiętam szaleństwo na punkcie Edycji Kolekcjonerskiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe oby tak dalej i jeszcze lepiej!!! Jak tylko wyjdzie Wiedźmin to Was chętnie wspomogę zakupując grę:) A i jeszcze w tym roku obowiązkowo musze kupic dodatek do WoW''a. Oj będzie wydatków:D Życzę szybkiego i owocnego rozwoju firmy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

58 000 egzemplarzy jako rekord w kraju, gdzie mieszka 38 milionów ludzi... - niezbyt wiele.
Jestem ciekaw jak duża w tym wina ceny (w stosunku do średnich zarobków), a jak niskich zarobków, spowodowanych chociażby licznymi obciążeniami socjalnymi.


> Wiedźmin, nad którą pracujemy na maksymalnych obrotach już ponad 3 lata.

Znaczy się, że wcześniej było na pełnym luzie :]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 11:20, HumanGhost napisał:

Piękne wyniki. Tylko pogratulować. :-)

P.S. Czy wy tez widzicie ten screen z wiedźmina i korony drzew i chmury? Normalnie mi szczęka
opadła. Ciekawe jak to ruchu będzie wyglądało. :-)



Zgadzam się. Tylko takie pytanie: ciekawe jakie to bedzie miało wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

58 000 egzemplarzy HoMM V z czego jeden należy do mnie ;)... Ale co do Gothica, HoMM V wyszedł chyba w maju, o ile dobrze pamiętam, a Gothic 3 przy końcówce roku... Gdyby obie gry wydane zostały w jednym czasie pewnie Gothic 3 by wygrał... ;)

Życzę Waszej firmie dalszych sukcesów i żeby Wiedźmin sprzedał się w co najmniej 2 razy większej ilości od HoMM V ;).
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, nieźle :). Ja na CDP jeszcze się nie zawiodłem (podkreślam: jeszcze :P). Życzę aby rok 2007 był równie udany i z niecierpliwością oczekuję na zapowiadane nowości :)

BTW: czy ktoś może wie w jakiej ilości sprzedała się u na seria Baldur''s Gate? Mam na myśli wszystkie wydania i reedycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic, tylko pogratulować!!!
Muszę powiedzieć, że zaskoczyła mnie nieco liczba sprzedanych gier. Czyżbyśmy coraz mniej piracili, a więcej kupowali oryginalnych gierek? Jeśli tak, to wpływ pewnie ma na to również dobra jakość polskich wersji gier wydawanych przez CD Projekt i wszelkie akcje i promocje na gram.pl. :))
No to gratulacje po raz drugi zmniejszanie piractwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Wiedźmina czekam bardzo cierpliwie i wierzę, że będzie to bardzo udana gra, która odniesie sukces międzynarodowy.

Moglibyście pomyśleć o graczach, którzy zgromadzili spora sumę wPLN-ów i nie mają co z nimi zrobić.
Nie sposób ich wydać, co się któreś wyda na dopłatę do gry, to wracają z tą nową grą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nadal czekamy na wiedźmina jak na nadejście zbawiciela ;)
mnie tylko ciekawi, czy gra bedzie warta tego czekania, to samo tyczy sie też STALKERa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Choć premiera odbędzie się równolegle na całym świecie"
-> czyli jednak premiera europejska (wiosna) zostaje przesunięta (w Ameryce premiera została zapowiedziana na jesień)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować