Zaloguj się, aby obserwować  
Wilkv

Poczta wirtualna... Która najlepsza? Która najszybsza?

221 postów w tym temacie

Nie widziałem podobnego tematu więc zakładam.

Która z obecnie dostępnych poczt mailowych jest według Was najlepsza?? Dlaczego tak uważacie?? Na jakiej podstawie opieracie swoje poglądy?? Ktoś Was zachęcał do założenia skrzynki na danym serwerze, czy z własnej inicjatywy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 22:21, PolishWerewolf napisał:

Nie widziałem podobnego tematu więc zakładam.

Która z obecnie dostępnych poczt mailowych jest według Was najlepsza?? Dlaczego
tak uważacie?? Na jakiej podstawie opieracie swoje poglądy?? Ktoś Was zachęcał do założenia skrzynki na danym serwerze,
czy z własnej inicjatywy??

Ja po prostu mam poczte na onecie i jestem zadowolony...I tak dostaje tylko same meile i pliki do 3 mb. Wieksze przesyłają mi gg jak coś;] Czyli ogólnie jestem happy z onetu i leszej lub większej mi nie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja mam konto w wp i jest ok. Skrzynka 3 gb to węcej niż dużo, rekalmy nie są uciążliwe, fajne rozwiązania antyspamowe i ogólnie ok. Tylko że się nie odświeża (trzeba się wylogować i zalogować ponownie żeby odświeżyło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 22:21, PolishWerewolf napisał:

Nie widziałem podobnego tematu więc zakładam.

Która z obecnie dostępnych poczt mailowych jest według Was najlepsza?? Dlaczego
tak uważacie?? Na jakiej podstawie opieracie swoje poglądy?? Ktoś Was zachęcał do założenia skrzynki na danym serwerze,
czy z własnej inicjatywy??


Bezdyskusyjnie GMail. 2 GB skrzynka, pojedyńczy list do 10 MB, rewelacyjny interfejs WWW, zero reklam i spamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 22:21, PolishWerewolf napisał:

Nie widziałem podobnego tematu więc zakładam.

Która z obecnie dostępnych poczt mailowych jest według Was najlepsza?? Dlaczego
tak uważacie?? Na jakiej podstawie opieracie swoje poglądy?? Ktoś Was zachęcał do założenia skrzynki na danym serwerze,
czy z własnej inicjatywy??

Ja też jestem za onetem fajna grafika skrzynki dobrze chodzi oglada sie listy nie w nowym ok nie tylko pod skrzynką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja sam osobiście mam pocztę i na Onecie i na Wirtualnej Polsce. I szczerze powiedziawszy, wolę tą na WP. Skrzynka 10Gb, list do 10Mb, w miarę szybka. Wygląd też ciekawy.

Z tego co słyszałem, to na Gmailu aby się zalogować, trzeba zostać przez kogoś zaproszonym. W jaki sposób się to odbywa jeśli ktoś wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 16:05, PolishWerewolf napisał:


Z tego co słyszałem, to na Gmailu aby się zalogować, trzeba zostać przez
kogoś zaproszonym. W jaki sposób się to odbywa jeśli ktoś wie??


Normalnie, każdy użytkownik Gmaila ma 100 zaproszeń które może wysłać znajomym na podany przez nich adres e-mail.
I już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, i wtedy rejestracja odbywa się w sposób taki, że w tym zaproszeniu jest link do rejestracji na tej poczcie?? Tak to mam rozumieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 16:22, PolishWerewolf napisał:

Aha, i wtedy rejestracja odbywa się w sposób taki, że w tym zaproszeniu jest link do rejestracji na tej poczcie?? Tak to
mam rozumieć??

Zapomnialem: tak, dobrze to rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie małe sprostowanie do wszystkich się tutaj wypowiadających.

Jeśli podajecie jakąś skrzynkę pocztową według Was dobrą, to podajcie zarówno jej zalety jak i wady. Żeby wypowiedź nie wyglądała w sposób "**** jest najlepsza". Postarajcie się to trochę rozwinąć. To wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Interię i Gmaila. Z obu jestem zadowolony, ale brakuje mi trochę możliwości wysyłania załączników powyżej 10MB. W sumie jednak nie wysyłam zbyt wiele tak dużych plików (a jak już, to można przecież dwoma mailami) i mi to jakoś tragicznie nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 16:43, spider88 napisał:

Ja powiem że kicha z tym gmail bo nie można już założyć sobie konta


Można założyć. Trzeba tylko dostać zaproszenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 kinta na onecie i wszysko fajnie tylko czasem treści maili wczytują sie nawet i po 10min. ale póżniej naprawiają i tak cały czas.
Inną sprawa jest to że z jednego adresu w ogóle nie rejestruje wysłanych wiadomości.
Zaletą jet absolutny brak reklam i spamu. i ciekawy wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza poczta z jakiej korzystałem kiedykolwiek to gmail.com. Jest szybka, ma świetny interfejs www, możliwość tworzenia tzw "labels" i nadawania ich wiadomościom ręcznie, a także automatycznie dla nowoprzychodzącej poczty, zero reklam, spora pojemność (>2.5 GB), automatyczne zapamietywanie przez skrzynke wszelkich adresow e-mail, według mnie ma tylko jedną wadę funkcjonalną... mianowicie przy załączaniu plików do wiadomości nie jest pokazywany żaden postęp procesu załączania jesli dodam załączniki i zacznę pisać treść wiadomości, to zwykle nim skończe pisać załączniki są już na serwerze i załączone do wiadomości, gorzej jeśli chce wysłać pustą wiadomość z załączonymi jakimiś plikami, wówczas załączanie trwa dość długo i nie moge obserwowac ile jeszcze bedzie to trwalo.

W związku z tym problemem używam wciaż starej skrzynki na o2.pl - jedynie czasem i tylko w celu wysylania pustych lub prawie pustych maili ze sporymi zalacznikami. Jesli chodzi o pocztę na o2.pl, to używam jej od dawna i sprawowala sie zawsze dobrze, a nawet bardzo dobrze, ma duża pojemność jest dość szybka i ogólnie przyjemna ale bez bajerów. Niestety jakiś czas temu jakość usługi sie bardzo pogorszyła - zdaża się że nie mogę się zalogować na konto, dość często wiadomości dochadzą dopiero po kilku godzinach, co mi osobiście bardzo przeszkadza. Podkreślam jednak, że przez większość czasu poczta na o2 działa dobrze.

Kolejna skrzynka to wp.pl. Pojemność owszem duża bo aż 3GB jednakże skrzynka jest bardzo wolna, ma dośc upierdliwy i niewygodny (moim zdaniem) interfejs www. Nie polecam nikomu.

Korzystałem jeszcze z poczty gazeta.pl i poczta.onet.pl o pierwszej z nich nie moge wiele powiedzieć obiektywnie, bo bardzo mało z niej korzystałem, jadnakże nie przypominam sobie żadnych kłopotów z tą skrzynką. Poczta na onecie swojego czasu była bardzo kiepska jeszcze gorsza niż ta na wp, ale przestałem z niej korzystać jakieś 4-5 lat temu, więc wiele mogło się zmienić od tamtego czasu.

Z tego co wiem (sam nie mam, ale wielokrotnie korzystałem z konta koleżanki) bardzo dobra jest też skrzynka na yahoo.com, ma nieco mniejszą funkcjonalnośc niż ta na gmail.com, natomiast nie ma problemów z załącznikami, o których pisałem w kontekście gmail.com. Poczte na yahoo może założyć każdy, natomiast na gmail trzeba dostac zaproszenie od jakiegoś użytkownika gmail''a.

Generalnie polecam gmail.com, yahoo.com i o2.pl (zwłaszcza dla nieznających języka angielskiego) w tej właśnie kolejności, natomiast szczerze odradzam pocztę na wp.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować