Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Chiny z własnym dyskiem optycznym następnej generacji

34 postów w tym temacie

Domek

Nie wiemy jeszcze jak ułoży się sytuacja na rynku dysków optycznych następnej generacji, wiadomo jedynie, że bez walki raczej się nie obędzie. Firmy Toshiba i Sony - odpowiedzialne za konkurencyjne standardy HD-DVD i Blu Ray - nie zamierzają pójść na ustępstwa. Sytuacja zrobiła się tym ciekawsza, że do walki postanowił się też włączyć chiński rząd, zapowiadając opracowanie własnego standardu.

Przeczytaj cały tekst "Chiny z własnym dyskiem optycznym następnej generacji" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Oferować ma wyższą rozdzielczość, lepszą jakość dźwięku i doskonalsze zabezpieczenia antypirackie niż oba zapowiedziane standardy."
;] chinczycy i zabezpieczenia antypirackie... ciekawe polaczenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 13:36, HumanGhost napisał:

To, ze tanio to fakt, ale czy dobrze.. to już inna kwestia. Miałes kiedyś coś wyprodukowanego w Chinach? Ja miałem i nie
są to miłe wspomnienia.

kazdy ma. gacie w ktorych siedzisz tez na 90% sa z chin ;]
nie ma znaczenia gdzie co jest produkowane, wazne kto pilnuje produkcji i na jakim poziomie jakosci mu zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 13:35, Valed napisał:

Chińczycy robią tanio i dobrze :)


Np. taki mur :) lub wyroby z gliny czy porcelany. W elektronice nie mają dużo do powiedzenia, bo są inni lepsi. Swoją drogą słyszałem że chiny są bardzo dobrze rozwijającym się państwem. Jednak wprowadzanie innych standardów to jest nieporozumienie takie jak rosyjska kolej wązkotorowa. Może za 10 lat będą robić rzeczy konqrencyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe i tu się mylisz. Gacie, które mam teraz na sobie nawet nie są z Azji. :-D
Ale co do jakości to się zgadzam. Wszystko zależy od producenta. Ale tak się składa, że na tą ilośc jaką produkują w Chinach to jakośc czegokolwiek jest trudno zachować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 13:50, HumanGhost napisał:

Hehe i tu się mylisz. Gacie, które mam teraz na sobie nawet nie są z Azji. :-D

no niewiem. jesli chodzi o tekstylia to w tej chwili praktycznie wszystko sie tam szyje. jesli gaci nie robila ci babcia :) to pewnie i tak sa z chin. na metce nie bedzie tego napisane, ale beda z chin. oczywiscie w przypadku twoich gaci moge sie mylic :) ale nie koniecznie. np. taki reserved - wszystko co maja to pochodzi z chin. jak masz np. adidasy to tez przyplynely z chin. robiles ostatnio zakupy w jakims sklepie z "markowa" odzieza? jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze kupiles towar zrobiony w chinach.
chinczycy juz dawno zdominowali swiatowe rynki w wielu branzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dośc rzadko kupuje w "markowych" sklepach. Za buty zrobione przez "ta samą" osobę zapłace tam trzy razy tyle ile w zwykłym sklepie a jakość będzie ta sama, bo ten sam producent. Ale co do moich gaci to jednak watpię żeby były zrobione w Chinach. Ale skończmy już o tym, bo to nie był news o moich gaciach tylko o dyskach. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P.S. A ja pamiętam jeszcze czasy jak nagrywarke cd miało niedużo osób a teraz już nagrywarki DvD w standardzie dzięki temu, że caly czas wchodzą nowe technologie na rynek, a co za tym idzie spadają z ceny troche starsze (nie zawsze znaczy to, że za stare by ich używać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 16:57, Thom_Headhunter napisał:

ta walka z napedami moze userom utrudnic życie!

watpie. zaden szanujacy sie producent napedow nie pominie supportu dla ktoregokolwiek ze standardow. choc fakt faktem, ze gdyby byl jeden standard to by bylo latwiej. pod warunkiem ze nie powstalby on w laboratoriach jakiegos wrednego kapitlisty o sklonnosciach monopolistycznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

penny --> moze ton twojej wypowiedzi był trochę prześmiewczy ale zauważ że na przykład wszystkie standardy dzisiejszego internetu (protokoły itp.) były jednak tworzone przez organizacje niezależne (np. 99% infrastruktury internetu jest stworzone przez grupę skupioną wokół RFC). Robienie jakichkolwiek standardów które mają obowiązywać wszystkich przez z wyłącznością praw dla danych firm mija się z celem. Monopole na standardy techniczne takie jak te płyty powinny obowiązywać nie dłużej jak 3 lata.To spowodowałoby że firma zdążyłaby się trochę obłowić i nie spoczęłaby na laurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mniejwiecej o to mi chodzilo. choc fakt faktem nie bylo to jasne :)
zgadzam sie. tylko ze problem lezy w tym, ze chec zysku to zazwyczaj niestety duzo lepsza sila napedowa niz altruistyczne idee :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować