Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Chiny z własnym dyskiem optycznym następnej generacji

34 postów w tym temacie

A Gates na to niemożliwe. Wg guru format next-gen jest niepotrzebny, bo już w niedalekiej przyszłości wszystkie dane będą pobierane z Internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde
jakby malo im bylo zalewania swiata zabawkami i ubraniami...
to do tego wymyslili jeszcze czytniki... no super :D
jeszcze troche to wszystko bedzie ''made in china''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omg Chinczyki nas zjedza :C
Nie dawno pojawily sie w Polsce truskawki chinskie, a teraz chca sie wepchac w produkcje plyt...
Dajcie spokoj Chiny to wielki potwor, ktory powoli sie budzi i jest tak glodny, ze nie dlugo zje sobie Europe na sniadanie. Po co zatrudniac swoich lepiej na jego miejsce zatrudnic 5 chinczykow, co jeszcze beda dziekowac za taka place, gdzie zwykly Polak by plakal, ze na czynsz mu nie starczy i do tego beda pracowac 10-12 godzin !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 21:07, lampak napisał:

1,6 TB... to na razie brzmi jak fantastyka

Ale zanim wejdzie to do komercyjnego użytku, już takie pojemności nie będą szokowały. Dobrze, że będą gotowe rozwiązanie, a nie szukanie na gwałt nowych, gdy "braknie miejsca".

Dnia 29.11.2005 o 21:07, lampak napisał:

Poza tym wątpię, y China DVD miał jakieś szanse

Zgadzam się, poprzednie dwa formaty już szykują się do wejścia na rynek. Chińczycy za późno się obudzili. Poza tym kto będzie korzystał z ich dysków? Chyba tylko na wewnętrzny użytek. To spory rynek mimo wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 21:11, Monastor napisał:

co można trzymać na dysku 1,6 TB??? :)
Do pecetów raczej za szybko tego nie wprowadzą.


Dyski 2TB to już z rok temu widziałem, co prawda zewnętrzne i podłączane przez FireWire, ale są ogólnodostępne w sklepach. Przyjemność taka trochę kosztuje: ok. $2300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 22:10, Klimos napisał:

> co można trzymać na dysku 1,6 TB??? :)
> Do pecetów raczej za szybko tego nie wprowadzą.

Dyski 2TB to już z rok
temu widziałem, co prawda zewnętrzne i podłączane przez FireWire, ale są ogólnodostępne w sklepach. Przyjemność taka trochę
kosztuje: ok. $2300.

ale nie jest to standart w pecetach, prawda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 22:12, Monastor napisał:

ale nie jest to standart w pecetach, prawda? ;)


Nie jest i pewnie jeszcze trochę potrwa zanim będzie. Prawdę mówiąc to nikt z nas nie mówił o standardzie. Ty pisałeś:

Dnia 29.11.2005 o 22:12, Monastor napisał:

Do pecetów raczej za szybko tego nie wprowadzą.


Ja tylko odpowiedziałem, że dyski twarde takiej pojemności już istnieją. Na razie wykorzystywane są pewnie tylko do backup''ów, chociażby dlatego, że są to dyski zewnętrzne. Największe co rzuciło mi się w oczy i co można zamknąć wewnątrz obudowy to chyba 400GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 22:49, Klimos napisał:

Ja tylko odpowiedziałem,
że dyski twarde takiej pojemności już istnieją. Na razie wykorzystywane są pewnie tylko do backup''ów, chociażby dlatego,
że są to dyski zewnętrzne. Największe co rzuciło mi się w oczy i co można zamknąć wewnątrz obudowy to chyba 400GB.

OK... Mówiąc "wprowadzą do pecetów" miałem na myśli, że to będzie popularne i powszechnie stosowane w komputerach osobistych... Czyli, że stanie się takim standartem jak CD, lub DVD.
Mój błąd, powinienem był się wyrażać jaśniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chiny sie budza? ha niedlugo Korea Polnocna zaatakuje Chiny od wschodu (dalekiego oczywiscie), Wietanm od Poludnia a Polska z Iraku (bliskiego wschodu- ale to fajnie brzmi) i z Polnocy kiedy podbijemy Rosje, w tym czasie Ameryka upadnie bo niebeda mieli skad sprowadzac zabawek "Made in China" a qtedy nasze oddzialy polonijne przjma Cala Polnocna Ameryke i swiat bedzie w naszych rekach! no chyba ze Koreaniczycy zniszcza siwiat atomicami i swoimi grami mmorpg. :P
A jezeli chodzi o nich dyski to chyba beda wygladac tak: mnustwo chiniczykow bedzie stalo kolo siebie w kolko i kazdy zapamieta co mialo byc zapisane na nim a jak bedziemy chcieli odczytac to beda recytowac co zapamietali. :D A nazwa niego bedzie glosic "HD-Hiniczyk Drive DVD". Takie te nich dyski jak kolonizowanie marsa za kilka lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 21:07, lampak napisał:

1,6 TB... to na razie brzmi jak fantastyka

No to wyobraź sobie jakim szokiem był pierwszy CD-ROM. Największe dyski twarde miały w tym czasie jakies 20 MB pojemności, a płytka na dzień dobry 650 MB. I wtedy też nikt sobie nie wyobrażał co można trzymać na tak pojemnym nośniku poza muzyką w postaci sampli.
Microsoft nie wiedział nawet jak policzyć rozmiar CD-ROM bo największą pojemnością widzianą w Windows było jakieś 140 MB. Śmieszne?

Dzisiaj gdy wielkośc największego dysku to 500 GB, aby osiągnąć porównywalny poziom szoku trzebaby opracować dysk optyczny o pojemności 32 razy większej czyli nie głupie 1,6 TB, a 16 TB (16000 GB). A jednak taki skok pojemnosciowy już się zdarzył.

Dnia 29.11.2005 o 21:07, lampak napisał:

Poza tym wątpię, y China DVD miał jakieś szanse

Wg mnie szanse na zawojowanie rynku zarówno przez Blue-Ray, HD-DVD czy jakis inny format o podobnej technologii są nikłe. Największe szanse z tego wszystkiego może mieć HD-DVD - i to tylko ze względu na zgodność z DVD.

Już od dwóch lat zapowiadane są dyski holograficzne od pojemnościach od 100 GB w górę. W końcu to zapewne nastąpi bo ile czasu można wykorzystywać światło lasera jak prymitywną latarkę zamiast jak lasera z jego właściwościami światła spójnego. A jeżeli pierwszy taki napęd wyjdzie na rynek, to wszystkie pozostałe technologie optyczne poza HD/DVD zapewne uzyskają taki status jaki dzisiaj ma DVD-RAM - czyli ciekawostki bez znaczenia. Zapewne taki napęd i dyski będą na początku koszmarnie drogie. Ale każda nowa tachnologia jest początkowo droga. Przecież DVD też nie był żadnym standardem dopóki Liteon jako pierwszy nie zaczął sprzedawać naprawdę tanich nagrywarek DVD+. Standardem staje się to, co się powszechnie używa, a nie to co ktoś sobie nazwał "standardem".

To co można trzymać na 1,6 TB (i więcej) to zapewne będą filmy holograficzne (3D) lub coś podobnego. Z uwzględnieniem kompresji da się na takim dysku zmieścić jakieś 10 TB czystych danych. Ale o tym do czego taka pojemność się przyda, dowiemy się znacznie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować