Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zabezpieczenia antyspamowe skuteczne?

15 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2005 o 15:02, kamilimaciek1 napisał:

Te zabezpieczenia są niestety skuteczne tylko przez 2-10 dni :-(
Przeklęci chakerzy :-(.

moj firefox jakos nie ma z tym problemow, a spamu na swoje firmowe konto dostaje naprawde sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam uczący sie filtr w thunderbirdzie i jestem zadowolony. co zaś sie tyczy końca spamu, to nastąpi to dopiero wtedy kiedy będzie możliwość automatycznego sprawdzenia czy serwer w polu from: sie zgadza. jest to całkiem proste, i polega na przechowywaniu przez dnsy ip serwerów mających prawo do wysyłania listów z danej domeny. starczy ją sprawdzić i jeśli ip serwera z którego przyszedł mail nie ma na liscie, to do kasacji. w ten sposób zostanie wyeliminowana najpotężniejsza broń spamerów czyli botnety (są to sieci zatrojanowanych komputerów). będą sie musieli ograniczyć do serwerów własnych oraz open realy, ale te szybko trafią na czarne listy. tylko jak zwykle sprawa rozbija sie o szczegóły czyli microsoft własny, zamknięty standard a reszta świata inny wypracowany wspólnie. póki sie nie dogadają będziemy spam kasować na naszych maszynach a nie serwerze.
ps penny od kiedy to firefox ma wbudowanego klienta poczty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie hacker tylko jak juz cracker tym sie zajmuje, mylicie pojecia . Hacker nie robi nic szkodliwego tylko sprawdza skutecznosc zabezpieczen oraz systemow w celu poglebiania, wlasnej wiedzy,
a cracker lamie, kradnie itp
pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 15:08, penny napisał:

moj firefox jakos nie

hmm, jak to sie stalo ze ja napisalem firefox? przeciez chodzilo mi oczywiscie o thunderbirda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 15:34, sig. napisał:

ps penny od kiedy to firefox ma wbudowanego klienta poczty?

cos mi sie zle wstkalo z klawiatury ;] oczywiscie ze chodzilo mi thunderbirda.

co do twojego wywodu, to nie jest to tak do konca fajne, latwe i przyjemne. po pierwsze propagacja jakichkolwiek zmian w sieci na serwery dns potrafi trwac dosc dlugo - mi sie raz zdazylo ze jeden z dns''ow przez kilka miesiecy mial nieaktualne wpisy dotyczace mojej domeny - dopiero osobista interwencja u administratora tegoz dns''a pomogla. to byl jeden przypadek, ktory udalo mi sie wylapac, a co jesli bylo (i nadal jest) ich wiecej?
po drugie, nie tylko "swintuchy" wysylaja poczte podszywajac sie pod innych. chodzi o to ze zdaza sie ze automaty w roznych systemach wysylaja poczte w imieniu jakiegos uzytkownika, ale nie z wykozystaniem wlasciwego temu kontu serwera, tylko przez swoj wlasny mechanizm - wtedy oczywscie nie ma zgodnosci miedzy polem "from" a faktycznym nadawca, mimo, ze ten faktyczny nadawca mogl miec pelne prawo do wyslania tegoz maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spam spam co to takiego już długo z neta korzystam. Począwszy od modemu poprzez Lan kończąc obecnie na neo. I może ze dwa listy tego typu dostałem.
Też macie problemy.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dziś zmieniłem sobie outloka na thunderbirda 1.0.7 :)
Zobaczę jak on się będzie sprawował, choć za dużo nie oczekuję skoro mój adres mailowy już gdzieś tam przeciekł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam internet od kwietnia, a na moją skrzynkę jak dotąd przyszły tylko trzy listy typu spam. Więc ja problemu nie mam. Ale jak najbardziej współczuję wszystkim atakowanym przez spamerów. To już plaga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować