Zaloguj się, aby obserwować  
Pustelnik88

Wasza Kolekcja Muzyki...

867 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2008 o 14:44, Backside napisał:

No nie bardzo :). Gadaliśmy już o tym kiedyś.


Nie no, proszę, jak nie bardzo, jak bardzo:P http://www.progarchives.com/subgenre.asp?style=30 chyba amatorzy tego nie napisali, prawda?

Dnia 13.01.2008 o 14:44, Backside napisał:

Przypomniało mi się, że ów człowiek, jako hammondzista, darzył szczególnym zainteresowaniem
Caravan :). Pogadaj trochę, może uda Ci się zdobyć jakąś płytę albo dowiedzieć czegoś o pokrewnych
kapelach.


Heh, a ja właśnie ostatnio obserwowałem kilka aukcji owego człowieka, szczególną uwage zwróciłem na Free, ale ostatnio już zainwestowałem w pewną płykę i powinna do mnie trafić w tym tygodniu, ale co to zostawie w tajemnicy a zaprezentuje poźniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 21:57, Fleming08 napisał:

Widzę na pierwszym zdjęciu, że coś ten Andy Latimer taki zkwaszony, czyżby po wczorajszym...jam
sesion oczywiście, hehe.


Moim zdaniem Andy tam wyszedł normalnie. Chyba, że go pomyliłeś z Andy Wardem, który to jest na tym zdjęciu na samej górze, pod nim jest nieżyjący już niestety Peter Bardens, dalej Latimer i na samym dole Doug Ferguson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 12:21, Backside napisał:

A jak by ktoś chciał skosztować Mahavishnu - smacznego; http://www.sendspace.com/file/l4a5x3


Dziękuję Backside, było smakowite!
Boję się jednak, że jak na pierwszy raz dla kogoś, kto nie zna MO, może to być kąsek ciężkostrawny... Zalecałbym zatem, jeśli pozwolisz, wersje studyjne tych utworów (wszystkie na debiutanckiej płycie "The inner mounting flame").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja zacna:) Tylko jakoś nie widziałem żadnej płyty Pink Floyd a podobno jesteś ich wielkim fanem, więc nie rozumiem jak możesz nie mieć płyty "The Dark Side of The Moon" czy "Wish You Were Here". No chyba, że to jeszcze nie jest wszystko:P Z Twojej kolekcji najbardziej mi wpadły w oko płyty Davida Bowiego. Jest tam chyba kilka rarytasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 14:55, Fleming08 napisał:

> No nie bardzo :). Gadaliśmy już o tym kiedyś.

Nie no, proszę, jak nie bardzo, jak bardzo:P http://www.progarchives.com/subgenre.asp?style=30
chyba amatorzy tego nie napisali, prawda?


Tego nie neguję. Ale to tylko kwestia sposobu patrzenia na muzykę.

Dla mnie rock progresywny to... rock progresywny :). Podstawą utworu jest więc jego rockowa budowa, a progresja wyraża się w niekonwencjonalnym podejściu, dodaniu nieprzewidywalnych elementów, pewnego skomplikowania.

Natomiast jazzrock (nie rockjazz) ma rodowód jazzowy i różni się czy to w rytmice, czy w skalach granych na instrumentach.
Dla mnie różnica jest dosyć wyraźna. Wystarczy się trochę wsłuchać w Mahavishnu czy Return to Forever, żeby zobaczyć ich odmienność od Soft Machine czy King Crimson.

Co innego, że wykonawcy prog-rockowi sięgali po improwizacje jazzowe i je wplatali do swoich utworów. Tylko wtedy rozgraniczanie na gatunki jest już bezsensowne i najlepiej nazwać to wszystko mianem fusion :).


Black Mack ---> Cieszę się:).
Cóż, nagrania studyjnego raczej nie wstawię - forum Gram.pl nie jest najlepszym miejscem do rozpowszechniania muzyki zastrzeżonej prawami autorskimi ;). (w przeciwieństwie do "niczyich" bootlegów).

Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu bootleg podejdzie, ale wstawiłem go, bo widzę, jacy ludzie odwiedzają ten wątek ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 18:36, Backside napisał:

Cóż, nagrania studyjnego raczej nie wstawię - forum Gram.pl nie jest najlepszym miejscem do rozpowszechniania muzyki zastrzeżonej prawami autorskimi ;). (w przeciwieństwie do "niczyich" bootlegów).

Jasne. Mam nadzieję, że nie zrozumiałeś tego, jako nakłanianie do łamania prawa;) To tylko ostrzeżenie i wskazówka dla tych co "pierwszy raz", by im nie zrobić jakiejś krzywdy. Myślę, że jeśli ktoś chciałby zasmakować Mahavishnu, to powinien zacząć właśnie od ich pierwszej studyjnej płyty. Sam przeszedłem taką operację i żyję, więc wiem co mówię ..;) Jeszcze raz polecam niezdecydowanym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 16:34, dave03 napisał:

Kolekcja zacna:) Tylko jakoś nie widziałem żadnej płyty Pink Floyd a podobno jesteś ich wielkim
fanem, więc nie rozumiem jak możesz nie mieć płyty "The Dark Side of The Moon" czy "Wish You
Were Here". No chyba, że to jeszcze nie jest wszystko:P Z Twojej kolekcji najbardziej mi wpadły
w oko płyty Davida Bowiego. Jest tam chyba kilka rarytasów.

Co do floydów - pozbyłem się ostatno CD-ków (miałem Wish.., DSotM i The wall) bo chcę sobie sprawić limited box z całą płytoteką (na zdjęciu) PF - szanuje za dorobek muzyczny ale jednak zakochany jestem w PT i projektach wilsona co po płytotece widać. Bowie - cała płytoteka albumów pełnych - ale brak singli :(

20080118012347

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 01:25, nathanadler napisał:

Co do floydów - pozbyłem się ostatno CD-ków (miałem Wish.., DSotM i The wall) bo chcę sobie
sprawić limited box z całą płytoteką (na zdjęciu) PF - szanuje za dorobek muzyczny ale jednak
zakochany jestem w PT i projektach wilsona co po płytotece widać. Bowie - cała płytoteka albumów
pełnych - ale brak singli :(

Też myślałem o tym boxie, ale mam już za duzo płyt Pink Floyd żeby się na taki ruch zdecydować. Mam 8 płyt: Dark Side of The Moon, The Division Bell, A Momentary Lapse of Reason, Animals, Meddle, The Wall, Delicate Sound of Thunder, Wish You Were Here. A skoro to jest ponad połowa tego boxu to uznałem że nie opłaca się tego wszystkiego sprzedawać i zmieniac na box. Przy okazji wrzucę swoja kolekcję. Przypadkiem weszła mi w kadr książka i bilet, ale co tam :). Wrzucam tez koncerty dvd, wśród których są trzy bootlegi.

20080118105110

20080118105151

20080118105214

20080118105305

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 01:25, nathanadler napisał:

Co do floydów - pozbyłem się ostatno CD-ków (miałem Wish.., DSotM i The wall) bo chcę sobie
sprawić limited box z całą płytoteką (na zdjęciu) PF


Też bym o tym boxie pomyślał gdyby nie to, że mam całą dyskografie na CD (oprócz kilku składaków) i nie opłaca mi się wydawać ponad 700zł alby kupić jeszcze raz to samo tyle tylko, że w innym opakowaniu. Nie da się jednak ukryć, że box wygląda kusząco. Jak już go będziesz miał to liczę na jakieś bardziej szczegółowe fotki całości w tym temacie;)

Dnia 18.01.2008 o 01:25, nathanadler napisał:

zakochany jestem w PT i projektach wilsona co po płytotece widać.


Porcupine Tree jakoś mi nie podchodzi poza jednym świetnym jak dla mnie kawałkiem (Heartattack In A Layby). Bardziej wole jak już to Blackfield, ale też podobnie jak w przypadku PT strasznie podobne do siebie wydają mi się prawie wszystkie ich utwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 16:03, dave03 napisał:

Też bym o tym boxie pomyślał gdyby nie to, że mam całą dyskografie na CD (oprócz kilku składaków)
i nie opłaca mi się wydawać ponad 700zł alby kupić jeszcze raz to samo tyle tylko, że w innym
opakowaniu. Nie da się jednak ukryć, że box wygląda kusząco. Jak już go będziesz miał to liczę
na jakieś bardziej szczegółowe fotki całości w tym temacie;)


Ponieważ ja jednak nie miałem całej to myślę o tym boxie

Dnia 18.01.2008 o 16:03, dave03 napisał:

Porcupine Tree jakoś mi nie podchodzi poza jednym świetnym jak dla mnie kawałkiem (Heartattack
In A Layby). Bardziej wole jak już to Blackfield, ale też podobnie jak w przypadku PT strasznie
podobne do siebie wydają mi się prawie wszystkie ich utwory.


A ja uwielbiam oba projekty no i ukochany No-man perełka dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płytoteka całkiem całkiem:D Już po nicku właściwie można było się spodziewać co na tych zdjęciach będzie;) Nawet nie wiedziałem, że Dire Straits ma tyle płyt DVD. Na koncercik Marka Knopflera widać też się wybierasz no, ale Twój nick w końcu do czegoś zobowiązuje:P

nathanadler --->

No-Man znam tylko tak z nazwy, ale może zobaczę czy jest to coś ciekawego jak dla mnie. A tak w ogóle to którą płytę Davida Bowi polecasz na początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 19:58, dave03 napisał:

Płytoteka całkiem całkiem:D Już po nicku właściwie można było się spodziewać co na tych zdjęciach
będzie;) Nawet nie wiedziałem, że Dire Straits ma tyle płyt DVD. Na koncercik Marka Knopflera
widać też się wybierasz no, ale Twój nick w końcu do czegoś zobowiązuje:P

nathanadler --->

No-Man znam tylko tak z nazwy, ale może zobaczę czy jest to coś ciekawego jak dla mnie. A tak
w ogóle to którą płytę Davida Bowi polecasz na początek?


Bowiego hmm zależy co lubisz bo w wakżdym rodzaju muzyki on się dobrze czuje. Ja zacząłem przygodę od 1.outside i nie żałuje, ale jest kilka smaczków - Diamond dogs i Ziggy sturdust jesli lubisz glamrockowe klimaty, black tie white noise - jest popowa ale ze smaczkami, Young Americans - z soulowym akcentem :)

No-man, hmmm Returning Jesus polecam w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zacznę od "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars". Po pierwsze lubię concept albumy, a po drugie to chyba jest jego najsłynniejsza płyta. Z tego co wiem zagrał na niej Trevol Bolder na basie, który to dziś gra w Uruah Heep. Jak dla mnie (jako wiernego fana UH) to wystarczająca rekomendacja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 19:58, dave03 napisał:

Płytoteka całkiem całkiem:D Już po nicku właściwie można było się spodziewać co na tych zdjęciach
będzie;) Nawet nie wiedziałem, że Dire Straits ma tyle płyt DVD. Na koncercik Marka Knopflera
widać też się wybierasz no, ale Twój nick w końcu do czegoś zobowiązuje:P

Z tych koncertów Dire Straits to są akurat 3 bootlegi. Mam gdzieś więcej ale nie sa juz tak reprezentacyjne :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejna, poświąteczna dostawa :).

Najsampierw muzyka czarna-czarna.
Świetny porcja dobrego, oldskulowego rapu - to chyba jeden z lepszych występów Tribesów, a udzielają się tam jeszcze goście np. Thrugoy z De La Soul. No i jeszcze ta okładka :) - to była dobra moda, mam nadzieję, że jeszcze powróci w pewnych kręgach wypierając plastikowe złoto i lansowany przez tv kicz.
http://pl.youtube.com/watch?v=ERQzl4xDpXk

Obok koncert legendarnego Earth, Wind & Fire ("September" zna każdy :)) - myślałem, że to jakiś współczesny występ z niemieckiej telewizji. Okazało się, że to zlepek najlepszych występów przeszłości i współczesnych.
Ale nie narzekam, kosztowało 12zł :) - będzie idealne na jakieś imprezy.


Zdjęcie 2.
Najpierw to (tak samo jak Tribe Called Quest) efekt wysypu dobrych płyt na Allegro, które rzucił od złotówki jeden z userów. Niestety spłukałem się trochę na to co na poprzednich zdjęciach, więc trochę japońskich i rzadkich kąsków mnie ominęło :), ale nie narzekam.

Pangea to 2 utwory na 2 płytach zagrane na 1 koncercie... bodajże tego samego dnia na tym samym festiwalu został zagrane jeszcze 4 utwory, włożone na siostrzaną płytę pt. Agharta :).
Długie, hardcorowe jamy jazzrockowe, jadące na funkowej fali :).
Niestety nie wiem jak z jakością, bo mi wieża siadła.


Dalej - również koncert, tym razem fantastyczny węgierski gitarzysta Gabor Szabo, który zręcznie połączył jazz z elementami muzyki cygańskiej. Rzecz także dosyć rzadka.
Fajnie wydane w digipacku - wystarczy zresztą sam znaczek wytwórni Impulse, bo to jakość treści i formy sama w sobie :).

Na koniec... też koncert. Kupiony trochę w ciemno, a trochę nie. Dexter Gordon należy do grona moich ulubionych saksofonistów, rok 1970 też należy do moich ulubionych ;), no a na dodatek pojawia się tam genialny pianista George Duke (wówczas współpracują z Frankiem Zappą, a za kilka lat stanie się mistrzem jazz funku).


Chwilowo koniec, ale niedługo spodziewam się jeszcze dwóch japończyków i powoli czekam na realizację jakichś arcyrzadkich płyt ze sklepu fan.pl :)


Fleming ---> a Ty już zdążyłeś coś tam zamówić :)?

20080121183058

20080121184048

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 21.01.2008 o 18:51, Backside napisał:

Chwilowo koniec, ale niedługo spodziewam się jeszcze dwóch japończyków i powoli czekam na realizację
jakichś arcyrzadkich płyt ze sklepu fan.pl :)


Widzę że robimy zakupy w tym samym miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 20:53, nathanadler napisał:

Widzę że robimy zakupy w tym samym miejscu :)


Cóż, na pewnym levelu wtajemniczenia zostaje niewiele możliwości :).

Czasem znajdę coś przypadkiem na Allegro czy w Gigancie, czasem w Empiku i antykwariacie.
Ale jak wszedłem pierwszy raz, to trochę mnie zagięło - zamówiłem dopiero po kilku dniach zanim zdecydowałem się co pójdzie na pierwszy ogień. A w kolejce jeszcze ze 20 płyt rare i must-have :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 01:25, nathanadler napisał:

(...) ale jednak zakochany jestem w PT i projektach wilsona co po płytotece widać


O j widać, widać, skoro nawet Bass Communion tam dostrzegłem;) Jestem pełen uznania.
Przy okazji mała prośba: mógłbyś mi poradzić coś w temacie No-man? Słyszałem kiedyś ich płytę "Flowermouth" - fajne, ale trochę mnie znużyła. Nie coby zła, ale taka słodziutka i do rany przyłóż...;) Z takich spokojnych, to bardziej mi się już Blackfield podoba. Ale nawet nie wiedziałem, że tyle tego pod szyldem No-man wyszło! Masz coś szczególnego do polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować