Zaloguj się, aby obserwować  
Pustelnik88

Wasza Kolekcja Muzyki...

867 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2008 o 23:07, Blade Mack napisał:

> (...) ale jednak zakochany jestem w PT i projektach wilsona co po płytotece widać

O j widać, widać, skoro nawet Bass Communion tam dostrzegłem;) Jestem pełen uznania.
Przy okazji mała prośba: mógłbyś mi poradzić coś w temacie No-man? Słyszałem kiedyś ich płytę
"Flowermouth" - fajne, ale trochę mnie znużyła. Nie coby zła, ale taka słodziutka i do rany
przyłóż...;) Z takich spokojnych, to bardziej mi się już Blackfield podoba. Ale nawet nie wiedziałem,
że tyle tego pod szyldem No-man wyszło! Masz coś szczególnego do polecenia?

Hmmm zależnie jakie klimaty lubisz:
To nie wszystko No-man co wyszło jeszcze szukam kilku rzeczy:)
Returning Jesus - moim zdaniem najlepsza, najdojrzalsza, kompletna pod każdym względem płyta. Jest spokojna i bardzo hmmm smutna?? od niej zacząłem no-man słuchać. Ale jeśli chcesz tak przegląd to polecam antologie (coś w rodziaju the best off) all the blue changes się zowie. Bardzo dobra jest wild opera choć zróżnicowana muzycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Swoją drogą sorki, bo dopiero później zauważyłem, że polecałeś już jedną płytkę No-man.
Mam jeszcze jedno pytanko. Czy coś godnego polecenia jest jeszcze z projektów Wilsona (oprócz Blackfield, No-man i Bass Communion)? Gościu jest niesamowicie płodny (PT jest dla mnie ewenementem) i może warto przyjrzeć się jeszcze czemuś innemu co kombinuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 00:15, Blade Mack napisał:

Dzięki za wskazówki. Swoją drogą sorki, bo dopiero później zauważyłem, że polecałeś już jedną
płytkę No-man.
Mam jeszcze jedno pytanko. Czy coś godnego polecenia jest jeszcze z projektów Wilsona (oprócz
Blackfield, No-man i Bass Communion)? Gościu jest niesamowicie płodny (PT jest dla mnie ewenementem)
i może warto przyjrzeć się jeszcze czemuś innemu co kombinuje?


Jeśli lubisz ambient - to polecam Continuum jest specyficzny inny niż BC ale Continuum2 wgniata w fotel podczas słuchania. Ponadto I.E.M - prog+psychodelic+troszkę elektoniki. Hmm polecę Ci coś z klimatów nie samego SW ale przez niego samego polecanego Nosound mistrzostwo świata z Włoch, oraz jeśli nie miałeś okazji słuchać Pure Reason Revolution

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 00:40, nathanadler napisał:

Hmm polecę Ci coś z klimatów nie samego SW ale przez niego samego polecanego Nosound mistrzostwo świata
z Włoch, oraz jeśli nie miałeś okazji słuchać Pure Reason Revolution


Co do Pure Reason Revolution to całkowicie się z Tobą zgadzam. Sam raczej gustuje w starszej muzyce, ale tego zespołu bardzo lubię słuchać. Może to przez te chórki, które tak bardzo mi przypominają Uriah Heep. Sam nie wiem. Jeśli się zdecydujesz to zacznij od płyty "The Dark Third". Najbardziej tam lubię utwory Goshens Remains i Apprentice of the Universe. W sumie dziesięć utworów i co bardzo istotne, nie ma tam ani jednego wypełniacza. Z czystym sumieniem polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 18:51, Backside napisał:

Fleming ---> a Ty już zdążyłeś coś tam zamówić :)?


Na fan.pl jeszcze nie, jestem zbyt niecierpliwy na długie oczekiwanie na płytki, a jednak na to, co chcę tam zamówić trzeba trochę czekać. Ostatnio poczyniłem już pewne zakupy, w sklepie abraxas, w empiku i właśnie czekam na jedną płytkę w ciekawym wydaniu z allegro. Ciekawym o tyle, że jest to dla mnie wielka niewiadoma i wydanie może okazać się wielką klapą, albo wielkim sukcesem;)

Co do twoich nowości, hm...po ostatniej znakomitej porcji trudno dokanać kolejny raz taki wycznyn w tak krótkim czasie...mimo tego, jak widzę, szybko zreperowałeś fundusz...Myślałem, że z rapem juz zaprzestałeś, że było to takie młodzieńcze błądzenie, ale jak widzę myliłem się:p W każdym razie znowu nabyłeś ładnego"japończyka" Davisa i ten węgierski gitarzysta też ładnie wygląda, mam nadzieję, że brzmi równie dobrze:)

Swoje nabytyki wstawię jeszcze za kilka miesiecy,kiedy uzbieram tego tyle, że będzie mi się opłacało pożyczyć aparat cyfrowy, aby je uwiecznić na fotografi...w każdym razie szykuja się extra rzeczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 10:46, Fleming08 napisał:

Co do twoich nowości, hm...po ostatniej znakomitej porcji trudno dokanać kolejny raz taki wycznyn
w tak krótkim czasie...mimo tego, jak widzę, szybko zreperowałeś fundusz...


Fundusz cały czas był tylko czekał na odpowiedni moment, żebym nie roztrwonił po Empikach :).

>Myślałem, że z rapem

Dnia 23.01.2008 o 10:46, Fleming08 napisał:

juz zaprzestałeś, że było to takie młodzieńcze błądzenie, ale jak widzę myliłem się:p


Młodzieńczym błądzeniem był Peja ;).
Potem usłyszałem Outkast i De La Soul co był krokiem we właściwą stronę - co prawda szkoda mi czasu, żeby się w rap zagłębiać, ale nie mógłbym bez przerwy oddychać patosem Mahavishnu :).


>W każdym

Dnia 23.01.2008 o 10:46, Fleming08 napisał:

razie znowu nabyłeś ładnego"japończyka" Davisa i ten węgierski gitarzysta też ładnie wygląda,
mam nadzieję, że brzmi równie dobrze:)


Węgier jest mistrzem. Ten koncert jest świetny, aczkolwiek dopiero z Fana przyjdzie mi jego mistrzowska płyta z długimi kawałkami, gdzie gra jakby nie miało być jutra :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 20:31, DS17 napisał:

Moje ostatnie zakupy;)


Widzę, że dokonałeś bardzo dobrych zakupów:D Wydałeś na te płyty chyba pół wypłaty, ale na pewno to była bardzo dobra inwestycja;) Swoją drogą, chociaż kupuję bardzo dużo płyt, to tylu tytułów w jeden dzień nigdy nie nabyłem. Jak już to w tydzień:P Jednak może kiedyś spróbuję Cię pobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja sam jeszcze nigdy wcześniej nie kupiłem więcej niż trzy albumy w jeden tydzień ale PF po 39zł więc grzechem byłoby nie skorzystać. I tak przepięknie wydany mój ulubiony album - Joshua...
Racja, to była bardzo dobra inwestycja nie żałuje ani złotówki, teraz tylko czekam aż chata będzie wolna i posłucham Dark Side''a na sprzęcie rodziców w SACD i 5.1 na odpowiednim poziomie głośności;)

pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 20:01, DS17 napisał:

Racja, to była bardzo dobra inwestycja nie żałuje ani złotówki, teraz tylko czekam aż chata
będzie wolna i posłucham Dark Side''a na sprzęcie rodziców w SACD i 5.1 na odpowiednim poziomie
głośności;)



Nie powiem - zazdroszczę :).
Mi niestety wieża padła i nijak mogę się nacieszyć ''japońskimi'' nabytkami. Ale w jakiejś tam przyszłości na pewno postaram się o sprzęt 5.1 i odpowiednie płyty - podobno jest naprawdę niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz moja kolej. Być może niektóre płyty będą dla Was trochę "obciachowe", ale mój gust muzyczny nie jest zbytnio sprecyzowany. Słucham po prostu wszystkiego, co wpada mi w ucho i tak już chyba zostanie ;)

20080128184043

20080128184057

20080128184108

20080128184118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej nałogowcy - co tam słychać w płytotece :)?

Mi się udało zgarnąć za 16 i 32 zł dwa japończyki (chyba niestety bez obi), oczywiście z wyborną zawartością :). Z chęcią nabyłbym więcej, zwłaszcza, że ostatnio ktoś sypnął niedostępnymi w Polsce płytami Holdswortha, ale chyba zbliżające się ferie to taki sobie okres na spłukiwanie się ;).


BTW - pewnie polecał sklep Fan.pl. Teraz polecę jeszcze jego newsletter - jeśli dobrze widzę to zapamiętuje co przeszukujemy czy co mamy w przechowalni i potem dostajemy w liście nowości wydawnicze interesujących nas artystów.

Jak dla mnie extra - nie mam czasu na zwiedzania każdej wytwórni i dowiadywania się czy ktoś planuje reedycję czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 19:10, Backside napisał:

Mi się udało zgarnąć za 16 i 32 zł dwa japończyki (chyba niestety bez obi), oczywiście z wyborną
zawartością :). Z chęcią nabyłbym więcej, zwłaszcza, że ostatnio ktoś sypnął niedostępnymi
w Polsce płytami Holdswortha, ale chyba zbliżające się ferie to taki sobie okres na spłukiwanie
się ;)


Za taką cenę japońskie edycje, wow. Naprawde nie wiem, gdzie Ty znajdujesz takie okazje, ale zaczynam Ci zazdrościć tego szczęścia. Ja ostatnio nabyłem kilka płytek cardsleeve i to nie japńskich za 30-50 zł. Ty pewnie znalazłeś takie okazje na allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 12:09, Fleming08 napisał:

Za taką cenę japońskie edycje, wow. Naprawde nie wiem, gdzie Ty znajdujesz takie okazje, ale
zaczynam Ci zazdrościć tego szczęścia. Ja ostatnio nabyłem kilka płytek cardsleeve i to nie
japńskich za 30-50 zł. Ty pewnie znalazłeś takie okazje na allegro?


Rzecz jasna :). Ale z pewnością na cenę wpłynęła wątpliwa obecność OBI (też bym nie wydał więcej na te płyty).
Też Ci radzę od czasu do czasu szukać, bo tylko wtedy można trafić na fajne promocje - oczywiście nie wszystko kupuję, bo bym musiał pozostawiać swoje meble i ciuchy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 19:10, Backside napisał:

Hej nałogowcy - co tam słychać w płytotece :)?

Cisza przed burzą:P Niestety u mnie w miesicie wybór płyt, które mnie interesują jest mizerny żeby nie powiedzieć zerowy a przez neta kupuje tylko sporadycznie, bo nie lubię się denerwować czekając na przesyłkę i dybiąc na listonosza czy kuriera. Owszem coś tam co jakiś czas wpada, ale poczekam aż uzbiera się tego trochę więcej, wtedy zaprezentuje zdjęcia.
Japończyki za 16 i 32zł? To wręcz śmieszna suma. Za tyle to dziś chyba można kupić conajwyżej kasetę magnetofonową:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej łowcy japońców - macie szansę :).

http://www.allegro.pl/item306186411_herbie_hancock_sunlight_mini_lp_obi_.html
http://www.allegro.pl/item306188348_herbie_hancock_directstep_mini_lp_obi_.html

Obie za 20zł. Pierwsza to jednak z najlepszych płyt łączących jazz z funkiem, jakie miałem okazję słyszeć. Genialni basiści (m.in. Pastorius) i wypełniające przestrzeń piana Hancocka + jego delikatny, przetworzony wokal.
Jak mamy dobry sprzęt, płyta naprawdę brzmi momentami perfekcyjnie.

Druga to potrójnie japońska, bo nie tylko z OBI, ale i wydana wyłącznie w Japonii i nagrana specjalnie dla Japończyków :). Tu też dużo jazzfunku, ale jednak trochę trudniejszego - może brzmieć to trochę dziwnie w odniesieniu do tego nurtu, ale tak faktycznie jest. Są długie suity w stylu funk-Hancocka z okresu ''73-''75 i nie każdy może załapać.


Sprzedawca ma jeszcze trochę innych japończyków - tylko, żeby mi nikt McLaughlina nie wykupił ;))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff :) w mojej kolekcji pojawiło się kilka nowych rzeczy:

Cover version od 1-4 by Wilson :) smaczki - czyli 4 płytki
Box the gathering - na foto 1 z 3000 (moj nr 2040)
Quidam - AT
NIN - Y0 remixed
Chemical Brothers - push the button

foto na dniach

20080220001344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 15:57, dave03 napisał:

> Hej nałogowcy - co tam słychać w płytotece :)?
>
Cisza przed burzą:P Niestety u mnie w miesicie wybór płyt, które mnie interesują jest
mizerny żeby nie powiedzieć zerowy a przez neta kupuje tylko sporadycznie, bo nie lubię
się denerwować czekając na przesyłkę i dybiąc na listonosza czy kuriera. Owszem coś tam
co jakiś czas wpada, ale poczekam aż uzbiera się tego trochę więcej, wtedy zaprezentuje
zdjęcia.
Japończyki za 16 i 32zł? To wręcz śmieszna suma. Za tyle to dziś chyba można kupić conajwyżej
kasetę magnetofonową:P


nie mozna kupic np. Japonskie wydanie Led Zeppelin za tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować