Zaloguj się, aby obserwować  
Pustelnik88

Wasza Kolekcja Muzyki...

867 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2010 o 22:40, kuba9876543210 napisał:

Sam kilka razy kupowalem skladaki i nie zalowalem:

A ja żałowałem. I to bardzo.

Dnia 28.12.2010 o 22:40, kuba9876543210 napisał:

a) pozwalaly mi sie troszke zapoznac z danym zespolem jesli go dopiero poznawalem/nie
mialem wielu z ich plyt


W takich przypadkach znacznie lepiej sobie wcześniej odpalić youtube.com i po kłopocie. Tam bez problemu przesłuchasz sobie cały album niemalże jakiegokolwiek wykonawcy.

>b) z czasem i tak sprzedawalem jak spora czesc utworow mi sie powtarzala :) za +/- tyle samo za ile kupowalem (nie kupuje plyt ze sklepu - chyba, ze bardzo tanio jest)

Akurat ostatnio płyty audio chodzą w dość rozsądnych cenach co też staram się wykorzystać. Oczywiście nie wszystkie, ale takie właśnie Iron Maiden za 34-39zł (odpowiednio za 1CD i 2CD) to bardzo kusząca okazja. Pamiętam czasy kiedy za ich podwójny album wołali po ponad 90zł.

Edit

filip1-1 --->

>Wiesz mimo wszystko ta płytka mi się bardzo podoba i nie żałuje że ją kupiłem,

Dzisiaj nie żałujesz bo masz raptem jeden ich studyjny album i to jeszcze ten najnowszy którego ten składak "nie obejmował". Problem się zacznie jak kupisz kilka ich wczesnych płyt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak drogo :D
Ja kupuje glownie na jakichs duzych wyprzedazach/bazarach, etc. albo jak jestem za granica (czasem mozna trafic na nowki po ~2-5€, ale to glownie w Azji). Somewhere Back In Time kupilem w Indiach za ok. 2,5 € :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, miła rzecz, kiedy widzę same foty zespołów rockowych i metalowych, to dobrze świadczy o ludziach słuchających tej muzyki. Przyuważcie, żaden, o zgrozo, słuchacz hip-hopu (mam na myśli ten nowoczesny "hip-hop") nie wrzucił fot swoich płyt, bo po prostu ściągają je na chama z neta.
Ehm, sam muszę chyba zarzucić fotos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 23:45, Jaki_Gahn napisał:

Wiecie co, miła rzecz, kiedy widzę same foty zespołów rockowych i metalowych, to dobrze
świadczy o ludziach słuchających tej muzyki. Przyuważcie, żaden, o zgrozo, słuchacz hip-hopu
(mam na myśli ten nowoczesny "hip-hop") nie wrzucił fot swoich płyt, bo po prostu ściągają
je na chama z neta.
Ehm, sam muszę chyba zarzucić fotos :D


ale taka jest prawda, mam paru znajomych którzy słuchają HH i jak mówię że kupiłem sobie płytę to o Ku@@a, poj@@ało cię ? i takie typu teksty, potem "nie lepiej było ci ściągnąć z neta?" a tak mam przynajmniej satysfakcję, że kupiłem sobie kolejną płytkę ;) a jak słyszę jakiś nowoczesny HH to aż mi się niedobrze robi, wole rock i metal :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 23:56, filip1-1 napisał:

ale taka jest prawda, mam paru znajomych którzy słuchają HH i jak mówię że kupiłem sobie
płytę to o Ku@@a, poj@@ało cię ? i takie typu teksty, potem "nie lepiej było ci ściągnąć
z neta?" a tak mam przynajmniej satysfakcję, że kupiłem sobie kolejną płytkę ;) a jak
słyszę jakiś nowoczesny HH to aż mi się niedobrze robi, wole rock i metal :)))

E tam, zależy od człowieka. Moi znajomi, którzy słuchają HH czy rapu kupują płyty na równi ze mną. Najwyżej szukamy ich na różnych półkach w sklepie. ;P

Dnia 28.12.2010 o 23:56, filip1-1 napisał:

a jak słyszę jakiś nowoczesny HH to aż mi się niedobrze robi, wole rock i metal :)))

Ja tam nie mam nic przeciwko HH ani żadnemu innemu gatunkowi, wychodzę z założenia, że muzyka to muzyka i do jej stworzenia włożono sporo wysiłku, nieważne jak brzmi. Bo jej odbiór to głównie kwestia gustu, a mój gust wydaje się niektórym dość dziwny, zwłaszcza jak w rozmowie mówię np. o Black Sabbath, kończąc ich wątek potrafię zacząć wywód o Leszczach dajmy na to, albo innym Fiszu i Emadzie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień po premierze kupiłem najnowszą płytę Blindead - Affliction XXIX II MXMVI. CUD... Jeżeli lubicie poważne, mądre granie w stylu sludge/doom/prog itd. + ambient i teksty "o czymś" to szczerze polecam. Pięknie wydany album (zdjęcia w necie, bo nie mam jak zrobić). Poza tym Blindead to polski zespół a płyta ~35zł. Ja wspomagam co dobre i polskie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2011 o 13:53, PJ_MW napisał:


Z tego co widzę to genialne wydanie - i to za tak niską cenę. Szkoda, że muzyka Pana L.U.C.''a nie trafia w moje gusta (niemniej na żywo słuchało się go bardzo przyjemnie), inaczej od razu bym ją zakupił ;)

Ps. Jak przeglądałem Wasze kolekcje płyt to znalazłem chyba inspirację, żeby sam podzielić się moją małą ''kolekcją'' :) Jeśli dziś znajdę chwilę na zrobienie zdjeć, to spodziewajcie się mojego wpisu w tym temacie.

Pozdrawiam,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie (i przy okazji przepraszam za 2x post z rzędu).
Jak pisałem wcześniej - wreszcie udało mi się zebrać i sfotografowałem moją bibliotekę muzyczną.

Słowem wstępu: płyty kolekcjonuję od bodajże września roku 2009. Moja płytoteka od tego czasu stawała się coraz to pełniejsza, lecz niestety - nadal nie zawiera wszystkich albumów, które chciałbym, aby zawierała. No, ale na wszystko przyjdzie czas - mam nadzieję ;)
Mam nadzieję, że wybaczycie mi fakt, iż wszystkie zdjęcia wrzuciłem do mojego Dropboxa , ale tutaj zmieściło się tylko jedno zdjęcie w pełnej rozdzielczości (a nie chciałem ich zbytnio kompresować).

Link tutaj: http://www.dropbox.com/gallery/3168701/1/P%C5%82yty?h=a558c2

Jakby ktoś nie mógł się dopatrzeć którejś płyty (zakładając, że ktoś w ogóle na to spojrzy :p) to dodatkowo zamieszczam listę wszystkich albumów - spisywane od lewej do prawej (przynajmniej w teorii).

Sigur Rós - Með Suð Í Eyrum Við Spilum Endalaust
Seabear - The Ghost That Carried Us Away
Seabear - We Built A Fire
Sigur Rós - Hvarf/Heim
Sharon Van Etten - Epic
Radiohead - Hail To The Thief
Archive - Controlling Crowds Parts I-IV
Ólafur Arnalds - Found Songs
Ólafur Arnalds - ...And They Have Escaped The Weight Of Darkness
Luomo - Convivial
Radiohead - I Might Be Wrong: Live Recordings
Sigur Rós - Heima (film z trasy koncertowej po Islandii)
Sigur Rós - Takk…
Jónsi - Go Quiet
múm - Yesterday Was Dramatic Today Is OK
Radiohead - OK Computer
Radiohead - Amnesiac
Sigur Rós - Ágætis Byrjun
Sigur Rós - Untitled EP
múm - Finally We Are No One
Oasis - Time Flies…
Radiohead - Kid A
Sigur Rós - Ba Ba Ti Ki Di Do
Sigur Rós - Svefn-G-Englar EP
Sigur Rós - Ný batterí EP
Jónsi - Go Live
Jónsi - Go
Jónsi & Alex - Riceboy Sleeps
Radiohead - The Bends
Radiohead - In Rainbows
Daft Punk - TRON: Legacy
Radiohead - Jigsaw Falling Into Place
Doves - The Places Between : The Best Of Doves
The National - High Violet (Expanded Version)
Sigur Rós - ( )
Radiohead - Pablo Honey
Hatifnats - Before It''s Too Late
Yeasayer - Odd Blood
Kings of Leon - Only By The Night
Kings of Leon - Come Around Sundown
Très.B - The Other Hand
Damien Rice - O / B-Sides
Kasabian - West Ryder Pauper Lunatic Asylum
Snow Patrol - Up To Now
Coldplay - Parachutes / A Rush Of Blood To The Head / Live 2003
Lee Monday - Snow
Sigur Rós & Hilmar Örn Hilmarsson - Angels Of The Universe
Editors - An End Has A Start
Hurts - Happiness
Kasabian - Empire
Junip - Fields
Lindstrøm - Where You Go I Go Too
Eddie Vedder - Into The Wild
Myslovitz - Korova Milky Bar
The xx - XX
Sublim - Summerends
Kasabian - Kasabian

U2 - The Joshua Tree
Coldplay - Viva La Vida Prospekt’s March Edition
(o tych dwóch albumach zapomniałem na początku, stąd oddzielne zdjęcie)

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za uwagę,
M.

20110409172612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 19:28, NintendoPassion napisał:

Kolekcja NintendoPassion:

Ambassadors of Funk featuring MC Mario
Mario RAP - brzmienie starej szkoły

Ktoś z Was pamięta kasety?

Pamiętam:) kaset mam wiecej niż płyt. Przewijanie kasety, wciągnięcie taśmy przez odtwarzacz, urwanie taśmy a póżniej zabawa w sklejanie taśma. To było cos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 18:09, Adikarius napisał:

> Kolekcja NintendoPassion:
>
> Ambassadors of Funk featuring MC Mario
> Mario RAP - brzmienie starej szkoły
>
> Ktoś z Was pamięta kasety?
Pamiętam:) kaset mam wiecej niż płyt. Przewijanie kasety, wciągnięcie taśmy przez odtwarzacz,
urwanie taśmy a póżniej zabawa w sklejanie taśma. To było cos:)


Jak się kiedyś dostanę do pewnej walizeczki, to wrzucę trochę zdjęć z kasetami. Boże, ja pamiętam czasy gdy posiadanie "ałto rewersu" było wskaźnikiem statusu społecznego :)

@Mohair

No no, to nie to co kilka linijek w skoroszycie ajtóns. Gratki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały update mojej kolekcji :)

Radiohead - King of the Limbs (Newspaper Album)
Czyli płyta CD, 2x płyta winylowa, 625 małych kwadratów z artworkami zespołu i specjalna gazeta
Twillite - Quiet Giant
Solidarni z Japonią

20110514124428

20110514124542

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować