Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Za pięć północ czyli słowo o zakończeniach

32 postów w tym temacie

Artykuł świetny, pomysł z alternatywnymi zakończeniami wręcz genialny.

Niestety musze się zgodzić z autorem, coraz więcej produkcji zapomina o porządnej fabule, a przeciez nie raz taka gra staje się wirtualną książką, w której historię chce się zagłębiać i zagłębiać, tak było w Przypadku obu części Baldur''s Gate, Fallouta i The Longest Journey, teraz jest z tym coraz gorzej. Mimo wszystko pojawiły się jednak znaki wróżące powrót i nie chodzi mi tylko o wspomnianego Dark Messiah of Might and Magic (swoją drogą zgadzam się, kapitalna fabuła), ale też i Heroes of Might and Magic V, Dreamfall, Neverwinter Nights 2 i Gothic 3. A następny rok tez dobrze się zapowiada nowy Alone in the Dark, Alan Wake, Jade Empire, czy Mass Effect. Trzeba tylko trzymac kciuki. :-)

Najlepsze zakończenie było w Planescape: Torment i Sillent Hill 2. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi te błędy. To efekt późnej pory i autokorekty, nie mniej nie usprawiedliwia mnie to.

->hincu1981
O niczym nie zapomniałem, po prostu wybrałem inne gry jako przykłady. Gsybym napisał o tych trzech to byście mi zażucali, że zapomniałem o innych.
Za pięć... to z założenia krótka forma wypowiedzi. Gdybym chciał w każdym artykule wymienić wszystkie gry związane z zagadnieniem robił bym listy zamiast felietonów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to gra [Planescape: Torment] którą zna niemal każdy, a jeżeli nie zna to powinien to jak najszybciej nadrobić.
Ciekawe jak, kiedy wyłączny wydawca już jej nie wydaje ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wybaczcie mi te błędy. To efekt późnej pory i autokorekty, nie mniej nie usprawiedliwia mnie to."

Powinno być niemniej. Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w końcu ktoś wspomniał o wspaniały/legendarnym Blade Runnerze! Warto by przybliżyć uf tytuł młodszej widowni, i wspomnieć w jaki ciekawy sposób szukało tam się poszlak itp.; a nie wspomniał nasz poczciwy redaktor o tym, ze w grze ważną rolę ogrywało pojawienie się w danej lokacji o określonej porze (czasu gry), więc np. nie można było czegoś znaleźć przeszukując mieszkanie rano, natomiast wieczorem (w nocy) mogliśmy trafić na jakiś szczegół, który popychał fabułę do przodu !! HA!! to jest nadal rzadkością w grach nawet obecnie!

PS: ooo.... nie było mnie ponad tydzień, a tu zmiany w postaci modułu sprawdzającego pisownie postów!! naprawdę to zrobiliście?? czy to przez upgrade mojego FF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować