Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2007 o 17:00, pretorianie napisał:

Mam prośbę, czy zna ktoś jakiś dobry program z kompilatorem do pisania w języku C lub C++?

Darmowy jest Dev C++, choć zdaje się, że C też kompiluje. Jest chyba jakaś rozbudowana wersja z WYSIWYG, ale nigdy się z tym nie bawiłem.
Jest jeszcze Borland C++ Builder, który jest czasami dołączany w wersji Personal do czasopism. Graficzne projektowanie okien bazuje na jego własnej bibliotece, więc jest nieco niekompatybilny z innymi kompilatorami.
Poza tym bardzo dobry jest także Visual Studio Microsoftu, jednak w darmowej wersji nie wspiera graficznie WinAPI, a jedynie .NET. Do tego standardowo nie ma bibliotek C++, trzeba je sobie doinstalować z PSDK - nie jest to skomplikowane. Jednakże pod względem wygody IMHO najlepszy z powyższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co podałeś znam z wersji dla systemów Windows. Ale gdy szukałem tego dla Linuksa nie mogłem czegoś takiego znaleźć/ Jesteś pewny, że te wersje są również pod system Linux?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha teraz widzę, że w pierwotnym pytaniu nie sprecyzowałem, że chodzi mi o system Linux/ Przepraszam, właśnie ma być ten program pod Linuksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 17:45, pretorianie napisał:

Ha teraz widzę, że w pierwotnym pytaniu nie sprecyzowałem, że chodzi mi o system Linux/ Przepraszam,
właśnie ma być ten program pod Linuksa.

A ostatnio sam szukałem IDE pod Linuksa. Znalazłem dwa porządne multiplatformowe: Eclipse i KDevelop (pod KDE).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 23:14, Mroczny78 napisał:

siemka!!mam pytanko do specjalistow od programowania z pytaniem od jakiego jezyka najlepiej
zaczac nauke gdy nigdy sie nie mialo doczynienia z programowaniem...interesuje mnie cos co
stanowi podstawe i zarowno ulatwi poslugiwanie sie w innych sposobach tworzenia...prosze o
szybka odp!!!!!!!!!!!


polecam C#
duże możliwości, świetna dokumentacja, bardzo dobre darmowe narzędzia. możesz się nauczyć czegoś ciekawego o programowaniu w dość łatwy i przyjemny sposób. co do książek, to nie wiem czy będą ci potrzebne ;) w necie jest od groma bardzo dobrych stron, np. www.codeproject.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 17:57, Marrbacca napisał:

A ostatnio sam szukałem IDE pod Linuksa. Znalazłem dwa porządne multiplatformowe: Eclipse i
KDevelop (pod KDE).


Całkiem, całkiem jest także Anjuta IDE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem super stronkę http://www.kurshtml.boo.pl/ - jest to stronka poświęcona oczywiście językowi html. Ostatnio zacząłem dojrzewać do pomysłu, żeby samemu napisać swoją stronę www. Będę to robił w Pajączku, a tą stronę polecił mi znajomy. Uważam, że jest całkiem niezła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam do zrobienia w pascalu program który ma:
- wczytać z pliku textowego do tabeli 10 wyrazów;
-sprawdzić które mają na początku samogłoski a które spółgłoski(przez wybór)
- podaj wynik;
- pytać czy chcesz skorzystać ponownie... jak nie to się wyłącza

plz o pomoc


cos podobnego do tego, tyle ze to jest w c++:
#include <iostream>
#include <fstream.h>
int main()
{
char data[20];
char nazwa,sa,sp,wybor;
while (true)
{
cin>>nazwa;
ifstream file;
file.open (nazwa);
for (int i=0; i<=10; i++)
{
file>>data<<endl;
if (data[0] == a || (data[0] == e) //itd. wszystkie samogloski
{
sa=sa+1;
}
else
{
sp=sp+1;
}
cout<<sa<<" - liczba samoglosek"<<endl;
cout<<sp<<" - liczba spolglosek"<<endl;
}
cout<<"Chcesz kontynuowac? (t\n)"<<endl;
cin>>wybor;
if (wybor==n)
{
return 0;
}


}

system("pause");

}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ujdzie za dużo bzdetów typu "odsyłacz do pod strony", jak chcesz się bawić w robienie stron to najpierw przejrzyj źródła kilku stron zobacz jak to wygląda i działaj. Polecam ci fan-site-kit tam masz szablony stron do uzupełnienia na których możesz się bawić. Ucz się na błędach, tylko pamiętaj że piszesz stronę pod tekst a nie na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:36, L33T napisał:

ujdzie za dużo bzdetów typu "odsyłacz do pod strony", jak chcesz się bawić w robienie stron
to najpierw przejrzyj źródła kilku stron zobacz jak to wygląda i działaj. Polecam ci fan-site-kit
tam masz szablony stron do uzupełnienia na których możesz się bawić. Ucz się na błędach, tylko
pamiętaj że piszesz stronę pod tekst a nie na odwrót.

Już widziałem kilka stron i je przestudiowałem. Ale nie uważam że trzeba się uczyć na błędach czyichś. Najpierw trzeba posiąść podstawową wiedzą na temat html a później sie uczyć na błędach, Jak ktoś nie wie jak wygląda języka html to nawet nie wie jaki błąd się popełniło i jak to naprawić. A robienie czegoś z szablonu wcale mnie nie bawi. To potrafi każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:53, L33T napisał:

Szablon jest piaskownicą na nim robisz eksperymenty a nie strony.

Chodzi mi o to, że trzeba dobrze znać dany język żeby sobie eksperymentować. Należy dobrze wiedzieć z czego składa się ta piaskownica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra napisze jaśniej szablonem bawisz się podczas uczenia się bo masz na co spojrzeć i co zmieniać i jak patrzysz na np to jak się dodaje obrazek to możesz zobaczyć jakie efekty dają np zmiany wyrównań albo jak działa definiowanie własnych znaczników. Owszem trzeba coś mniej więcej wiedzieć o składni ale nauczenie się regułek to nie to samo co zabawa językiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy zupełnie innego zdania i nic tego nie zmieni. Ja uważam, że najpierw trzeba się nauczyć dobrze składni itd. Owszem przy takich rzeczach jak ty piszesz można się pobawić i nauczyć, ale powtarzam moje zdanie jest takie, że trzeba koniecznie znać dobrze język, w którym się pisze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że strony są mega zaawansowane ? Tak naprawdę to tekst który został ubrany w ładniejsze ciuchy, artyzm to masz przy pracy ze stronami w formacie flash. Czasem przy użyciu tylko kliku znaczników strona wygląda bardzo dobrze, nieznam osób które nie mają przy sobie tabeli zgodności znaczników i zestawienia znaczników. Jak chcesz się uczyć sztywno reguł to droga wolna ale to żadna zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam problem z programem opartym o MFC. Glownym oknem aplikacji jest okno dialogowe. Kontrolki tego okna tworze wizualnie w Visual Studio 2005. Moj problem polega na tym, ze nie wiem, jak sie dostac do tych kontrolek z poziomu kodu. Jedna z kontrolek jest Combobox. Chcialbym do niego dodac jakies dane, ale nie mam zadnego obiektu klasy CComboBox. Moge sobie stworzyc takowy recznie, ale wtedy to nie on jest wyswietlany w oknie dialogowym.
Moze ktos bylby w stanie mi pomoc? Zalezy mi na tym, gdyz czas ucieka, a program musi dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować