Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

No nie do końca z tym ignore() właśnie to zapobiega wpisaniu Entera.
"Strumień pobiera i przypisuje dane do zmiennej.
cin >> zmienna;

Dzięki temu można pobierać dane od użytkownika.
Dopisek .ignore() zapobieguje wpisanie znaku ENTER''a:
cin >> polecenie;
cin.ignore();"

To jest cytat z www.4programmers.net
Siedzisz w tym języku to na pewno znasz tą stronę.
Żeby było jasne, nie krytykuję tylko szukam jasnej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 22:34, pretorianie napisał:

Dopisek .ignore() zapobieguje wpisanie znaku ENTER''a:
cin >> polecenie;
cin.ignore();"

Nie wierzyłbym w wypowiedź osoby, która używa słowa "zapobieguje". ;-) Ok, a bez wycieczek - ignore przepuszcza z bufora pewną ilość znaków aż do napotkania pewnego, określonego znaku. Żeby zrozumieć jak działa, należy zrozumieć jak działa wejście z klawiatury. Kiedy wpisujesz tekst, trafia on do bufora klawiatury. Wywołanie jednej z metod z cin (np. cin.get()) pobiera informacje z tego bufora. Po użyciu cin >> zmienna w buforze znajduje się enter, bo nie wpisałeś np. ''123'' tylko ''123'' [enter]. Wszystko przed enterem trafia do zmiennej, enter pozostaje w buforze (możesz to zobaczyć wywołując cin.peek()). Jako że enter pojawi się jako jeden znak (\n, znak o kodzie 10) wystarczy usunąć z bufora jeden znak, by go wyczyścić (w uproszczeniu - w międzyczasie mogły się pojawić nowe znaki). Wywołanie cin.ignore() to to samo co wywołanie cin.ignore(1, traits::eof), czyli wykonuje zadanie "usuń z bufora nie więcej niż 1 znak, zatrzymaj się jeśli trafisz na EOF".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję Ci bardzo. Cieszyłbym się gdybyś przyjął moje zaproszenie, ponieważ miałbym osobę, której tłumaczenie do mnie przemawia i która potrafi tłumaczyć. Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki język i jaki program polecacie do rozpoczęcia "przygody" z programowaniem (w końcu chcę coś się na kompie nauczyć robić bardziej zaawansowanego :P)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 23:54, piero92 napisał:

Jaki język i jaki program polecacie do rozpoczęcia "przygody" z programowaniem (w końcu
chcę coś się na kompie nauczyć robić bardziej zaawansowanego :P)??


Zerknij na kilka pierwszych stron - ile osób tyle opinii. Język powinieneś dobrać do tego CO chcesz pisać. Nie ma języka najlepszego do wszystkiego. Więc pytanie brzmi: czy masz choć śladowe pojęcie co chciałbyś programować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2008 o 01:17, ConayR napisał:

Zerknij na kilka pierwszych stron - ile osób tyle opinii. Język powinieneś dobrać do
tego CO chcesz pisać. Nie ma języka najlepszego do wszystkiego. Więc pytanie brzmi: czy
masz choć śladowe pojęcie co chciałbyś programować?


No właśnie nie wiem od czego zacząć na początek i np. w ramach ćwiczeń jakie programy pisać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 07:44, piero92 napisał:

No właśnie nie wiem od czego zacząć na początek i np. w ramach ćwiczeń jakie
programy pisać :/


Ok, zapytam ponownie. :-] Jakie programy DOCELOWO chcesz pisać. Zastanów się tworzenie jakiego typu aplikacji Cię interesuje? Nie teraz, w przyszłości, kiedy będziesz już poruszał się w miarę swobodnie w jakimś języku.

Przykładowo jeśli interesuje Cię programowanie logiki aplikacji web, masz do wyboru PHP, C#, VB, Javę. Jeśli interesuje Cię programowanie narzedzi okienkowych, możesz wybrać C++, C#. Jeśli chciałbyś pisać programy przetwarzające tekst, prawdopodobnie powinieneś się zainteresować PERLem. Jeśli chciałbyś skryptować gry, masz do wyboru Lua i Pythona. I tak dalej, i tak dalej... W każdej grupie znajdą się języki "doskonałe" do danego zadania, takie "całkiem niezłe", kilka, które "ewentualnie" możesz poznać i języki, które absolutnie nie pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 07:44, piero92 napisał:

No właśnie nie wiem od czego zacząć na początek i np. w ramach ćwiczeń jakie programy
pisać :/


Dla totalnie "zielonych" polecę osobiście Dark Basic''a - co prawda pełna wersja kosztuje całe 20 zł (i warto do niej dopłacić - dostaje się wtedy pełno przykładowych programów), ale wersję testową bez niczego znajdziesz w internecie. Jest to język do tworzenia prostych gier (tak 3D, jak i 2D). Dla początkujących - jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 07:51, ziptofaf napisał:

Dla totalnie "zielonych" polecę osobiście Dark Basic''a - co prawda pełna wersja kosztuje
całe 20 zł (i warto do niej dopłacić - dostaje się wtedy pełno przykładowych programów),
ale wersję testową bez niczego znajdziesz w internecie. Jest to język do tworzenia prostych
gier (tak 3D, jak i 2D). Dla początkujących - jak znalazł.


Wychodzisz z założenia, że piero92 chce pisać gry. Bezpieczne założenie na tym forum, ale potencjalnie zupełnie nietrafione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 07:53, ConayR napisał:


Wychodzisz z założenia, że piero92 chce pisać gry. Bezpieczne założenie na tym forum,
ale potencjalnie zupełnie nietrafione.


Ale jednak ziptofaf trafnie doradził- właśnie nie wiedziałem co programować, a tak będę mół próbować jakieś proste gierki zrobić. Będę musiał się jeszcze nad tym zastanowić (i w ogóle czy mieszać się w programowanie- bo tak po zastanowieniu myślę, że np obróbka grafiki byłaby dla mnie bardziej "przyjazna"- ale wszystko będę musiał jeszcze przemyśleć i zdecydować się w co brnąć).
Dzięki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 23:54, piero92 napisał:

Jaki język i jaki program polecacie do rozpoczęcia "przygody" z programowaniem (w końcu
chcę coś się na kompie nauczyć robić bardziej zaawansowanego :P)??

C/C++. Niektórzy stwierdzą, że powinieneś zacząć od razu od C#, ale moim zdaniem prościej jest pisać w języku, który nie wymaga od razu nauki o klasach, dziedziczeniu, itp. (choć nie jest to też niewykonalnie trudne)
A jeśli będziesz chciał pisać gierki, to polecam dodatkowe biblioteki do tych języków - Allegro i SDL (SDL jest moim zdaniem czystsze, ale prosta gierka 2D w allegro jest banalnie prosta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2008 o 16:27, Vel Grozny napisał:

A jeśli będziesz chciał pisać gierki, to polecam dodatkowe biblioteki do tych języków
- Allegro i SDL (SDL jest moim zdaniem czystsze, ale prosta gierka 2D w allegro jest
banalnie prosta)


Ok dzięki za rady. Jak będę miał trochę czasu to trochę pokombinuję z tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 21:58, Marros napisał:

Ale tak naprawdę we wszystkich językach jest praktycznie to samo.

No tak samo jak we wszystkich językach, którymi mówią ludzie. Też wszędzie jest gramatyka, czyli we wszystkich jest to samo. A jak się zapytać kogoś czy woli uczyć się angielskiego czy arabskiego to odpowiedź jest jedna - angielskiego. Czyli z czegoś to wyniki.
Poza tym ja uważam, że każdy język zarówno mówiony jak i język programowania jest inny. Każdy ma coś innego co jednemu przypadnie do gustu a drugiemu nie. Więc wybór języka jest bardzo ważną sprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 21:58, Marros napisał:

Ale tak naprawdę we wszystkich językach jest praktycznie to samo.


Do pewnego poziomu - jest. Jeśli piszesz aplikacje "zgadnij liczbę z przedziału 1-10", kalkulator, który potrafi tylko dodawać i równie proste aplikacje, język nie ma znaczenia. Jeśli zamierzasz napisać coś ambitniejszego to język zaczyna odgrywać bardzo ważną rolę. Bo jasne, wszystko można napisać w każdym języku, ale nie chodzi o to czy się da, tylko jak wygodnie i jak szybko. Code beautifier w PERL jest szalenie łatwo napisać w porównaniu z C. Zastosowanie LUA jako języka skryptowego jest łatwiejsze niż Javy. I tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem w Logo Komeniuszu. Mamy teraz "programowanie metodą zstępującą" Jutro w szkole mamy zrobić domek, ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Ten domek nie może mieć dwóch okien, drzwi i trójkątnego dachu (taki robiliśmy w szkole). Nie mam w domu Logo, więc nie mogę próbować. Czy ktoś może mi powiedzieć, jak zrobić jakiś dom, np blok?
Bardzo proszę i z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym.
Chodziło mi o to, że nauczywszy się już jakiegoś języka z danego poziomu i zrozumiawszy ''o co tu tak naprawdę chodzi'' nie ma się jakichś specjalnych problemów z douczeniem się innych języków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż chciałem się nauczyć na początek jakiegoś języka programowania, ale za bardzo nie wiem za jaki wziąć się do nauki. Więc oto moje pytanie: Jaki język programowania jest najlepszy na sam początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 19:09, Kraju92 napisał:

Otóż chciałem się nauczyć na początek jakiegoś języka programowania, ale za bardzo nie
wiem za jaki wziąć się do nauki. Więc oto moje pytanie: Jaki język programowania jest
najlepszy na sam początek?

przeczytaj dosłownie kilkanaście postów wzwyż, zostało zadane identyczne pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dopiero zamierzam zacząć się uczyć, i mam prośbę do bardziej doświadczonych. Doradźcie mi proszę jakiego języka zacząć się uczyć. Chodzi mi o język który do czegoś się przyda - nie chcę się teraz uczyć jakiegoś dlatego że jest prosty i daje jakieśtam podstawy ale praktycznie się go nie wykorzystuje, a potem przestawiać się na inny z inna składnią. tak że proszę o radę:)

dodam jeszcze że znam podstawy PHP. (nie wiem czy to coś daje:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować