Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2010 o 15:03, ziptofaf napisał:

(...)


Zdefiniuj odpowiednie przestrzenie nazw:
namespace Allegro {
...
}

namespace Windows {
...
}

I potem zrób using namespace Allegro (jeśli tego używasz częściej), a przy wywołaniu SetWindowPos użyj Windows::SetWindowPos(). Nie ma chyba innej metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak moge usuwać dowolne elementy z vectora par? To znaczy nie po kolei tylko te, które sa mi już nie potrzebne?
Próbuje tab.erase ale to jednak nie działa tak, jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C# + LINQ + MS SQL

Baza składa się z 3 tabel, do których chciałbym jednocześnie wrzucić dane, które wypisuje w textboxach np.

Da się coś takiego zrobić? Jak? Jak automatycznie wygenerować PK/FK? A może jakiś lepszy sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 19:30, Belmundo napisał:

Mógłby mi ktoś wyjaśnić na czym polega błąd w kodzie? Bo ja nie wiem o co chodzi.

Nie wiem czy to nadal aktualne, ale funkcja CASE wymaga zakończenia przez END;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem z programem w C ( na screenie ). Otóż wszystko ładnie się robi, tylko że te działanie nie chce się wykonywać. Zawsze jako wynik jest 0.

20101105225407

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - czy mógłby ktoś napisac dla mnie działającego .bat, który by wykonywał jakąś funkcję przez choise (tylko takiego bezpiecznego, tworzącego i przenoszącego katalogi, a nie takiego typu Format C:/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 19:34, Harrolfo napisał:

No tak, bo wartości zmiennej wynik przez cały program nie zmieniasz :)


To już do tego doszedłem kilka dni temu.

A co do programowania w C to niedawno zacząłem robić projekt na laboratoria z programowania ;) Do zrobienia biblioteczny katalog książek, dodawanie, szukanie, usuwanie, więc , chyba, nie takie trudne, tylko muszę sobie od nowa przypomnieć o co chodzi w strukturach w C.
Jakby ktoś mógł pomóc byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z rysowaniem tekstu w aplikacji stworzonej przy pomocy Qt Creatora. Mianowicie używam funkcji drawText() z biblioteki QPainter jednak jedyne co potrafię osiągnąć w ten sposób to tekst w standardowym, niewielkim rozmiarze. Czy możliwe jest zwiększenie czcionki tekstu używając tej funkcji? Jeżeli nie to byłbym wdzięczny za podsunięcie innego pomysłu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, kolejny problem - chciałbym uruchomić jedną aplikację (plik exe) za pomocą innej.
Coś w stylu MenuGłówne -> Gra. Najlepiej przy pomocy sygnału wysyłanego przez PushButton(). Macie jakieś pomysły? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć
chciał bym zacząć uczyć się programować, albo przynajmniej zrobić krok w tym kierunku. jestem całkowicie zielony. co byście mi polecili, Wy zaawansowani?
jakiś program, poradnik tutorial, coś sprawdzonego przez Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 22:59, Harrolfo napisał:

Najważniejsze pytanie - jaki język programowania Cię interesuje?

a co jest do wyboru? tak jak napisałem, jestem zieloniutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 23:02, kaczoor napisał:

a co jest do wyboru? tak jak napisałem, jestem zieloniutki


Do wyboru mamy seeeetki języków.

Dla początkującego poleciłbym obecnie Javę. Kursy online odradzam już na wstępie, o wiele rozsądniej odwiedzić Empik i kupić jakiś podręcznik dla początkujących (osobiście polecam te wydawnictwa Helion).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 23:13, ziptofaf napisał:

Dla początkującego poleciłbym obecnie Javę. Kursy online odradzam już na wstępie, o wiele
rozsądniej odwiedzić Empik i kupić jakiś podręcznik dla początkujących (osobiście polecam
te wydawnictwa Helion).


hmmm... no już jakiś konkret. to skoczę do empiku niedługo i poczytam tam ten podręcznik(o ile będzie), a jak wyda sie okej, to kupię :)
dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy krok to poleciłbym PASCAL jako, że jest to jeden ze starszych i prostszych języków.
Jego podstawy przy porządnym zawzięciu można opanować w niecały tydzień.
Jako, że ten język jest już stary i prawie nieużywany to polecam przejść z niego na coś bardziej zaawansowanego:

Delphi - na tym uczyłem się podstaw programowania obiektowego.
Język bardzo podobny do Pascala, a obsługa kompilatora jest wręcz banalna.
C++ - Jeden z najczęściej wybieranych języków programowania. Jego struktura w dużej części przypomina Pascala, ale posiada wiele możliwości, których nie można dokonać w Pascalu. Sam wybrałem ten język i to właśnie w nim do dziś rozwijam swoje "fantazje" programistyczne. Dodatkowo istnieje coś takiego jak C++ Builder, który strukturą programu przypomina Delphi. Dodam jeszcze tylko, że w sieci znajduje się zarówno masa przykładów jak i kursów dotyczących tego właśnie języka.
Java - Ludzie mogą się ze mną nie zgodzić, ale to jest najgorszy język dla początkującego programisty. Jeszcze ze szkoły pamiętam lekcje podczas których po sali latały różne przekleństwa. Ten język przysporzył sporo nerwów niejednej osobie, ponieważ pisząc w nim trzeba być nieomylnym. Jego składnie są dość skomplikowane, a nawet nasz wykładowca niejednokrotnie powtarzał, że nie wyobraża sobie nauki Java bez znajomości chociażby podstaw z C++.

Ja osobiście polecałbym jednak przejść najpierw przez podstawy Pascala i dopiero wtedy ruszyć na całego z C++, ale wybór oczywiście należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować