Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

Poszukaj sobie informacji o wektorach i macierzach obrotu. Jeśli ogarniasz jak w C# dobrać się do funkcji trygonometrycznych to nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 15:37, tykus napisał:

Teoretycznie bez większego problemu - analiza różnic między kolejnymi klatkami, jeśli
zbyt duża to znaczy że było cięcie. Chociaż trzeba by przetestować w praktyce jakby to
wyszło, ale raczej do zrobienia.


Pomijając, że nie zdefiniowałeś "różnicy", to pozostaje kwestia nagłych zmian oświetlenia (np zgaszenie światła) albo bardzo dynamicznych scen. To nie jest wcale prosta sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2015 o 15:37, tykus napisał:

A tu już nie jestem pewien, ala raczej też powinno dać radę. Mogę się na uczelni dopytać,
bo możliwe że ktoś z prowadzących siedzi w tym temacie.

Będę wdzięczny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, potrzebuję pomocy jak się zapewne domyślacie :)
język: c++
kompilator: Dev C++

Trzecie zadanie zrobiłem w ten sposób:
#include <iostream>
#include <conio.h>
using namespace std;
int main()
{
string s, w;
cout<<"Jakie zdanie ma zostac przeksztalcone?"<<endl;
getline(cin, s);
for(int g=0; g<s.length(); g++)
if(s[g]==''a'')
s[g]=''e'';
else if (s[g]==''A'')
s[g]=''E'';
else if (s[g]==''e'')
s[g]=''a'';
else if (s[g]==''E'')
s[g]=''A'';
cout<<s;
getch();
return 0;
}

1. Program działa, ale czy jest napisany 100% poprawnie?
2. Nie potrafię ogarnąć ostatniego zdania - "Finalnie zdanie wyjściowe...". Podejrzewam, że rozwiązanie jest banalne, ale nic mi nie przychodzi do głowy.
3. Za zadanie drugie się jeszcze nie zabierałem, ale też mam pytanie. Tablica n-wymiarowa, tzn. że mam zadeklarować tablicę [n][n], tak?
4. Jest jakaś strona www, na którą można wkleić link i wrzucić na forum, tak żeby

Każde wsparcie mile widziane :)

20150125111927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2015 o 11:26, Tourist napisał:

1. Program działa, ale czy jest napisany 100% poprawnie?

Poprawnie - tak. Czy mi się podoba - nie. Wolałbym użyć case i switch a nie 5 różnych if-ów. Albo dwóch tablic które pokazywałyby co zamienić na co.

Dnia 25.01.2015 o 11:26, Tourist napisał:

2. Nie potrafię ogarnąć ostatniego zdania - "Finalnie zdanie wyjściowe...". Podejrzewam,
że rozwiązanie jest banalne, ale nic mi nie przychodzi do głowy.


Obstawiam że chodzi o zdanie WEJŚCIOWE - podajesz zdanie które podał użytkownik + "lub" + nowoutworzone zdanie.

Dnia 25.01.2015 o 11:26, Tourist napisał:

3. Za zadanie drugie się jeszcze nie zabierałem, ale też mam pytanie. Tablica n-wymiarowa,
tzn. że mam zadeklarować tablicę [n][n], tak?

Tablica jednowymiarowa to tab[x]. Tablica dwuwymiarowa to tab[x][x]. Tablica trójwymiarowa to tab[x][x][x]. Więc obawiam się że to nie jest [n][n] a coś co może być znaaaaacznie większe.
Pierwsza odpowiedź jest niezłym wyjaśnieniem:
http://stackoverflow.com/questions/11583747/n-dimensional-c-array-hows-that-possible

Jeśli dobrze myślę to żeby to zrobić to albo coś z Boosta albo template.

Dnia 25.01.2015 o 11:26, Tourist napisał:

4. Jest jakaś strona www, na którą można wkleić link i wrzucić na forum, tak żeby

pastebin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2015 o 11:43, ziptofaf napisał:

Poprawnie - tak. Czy mi się podoba - nie. Wolałbym użyć case i switch a nie 5 różnych
if-ów. Albo dwóch tablic które pokazywałyby co zamienić na co.

Case i switch ogarnąłem w innym zadaniu, tutaj chciałem zobaczyć czy z if'em nic nie zamotam.

Dnia 25.01.2015 o 11:43, ziptofaf napisał:

Obstawiam że chodzi o zdanie WEJŚCIOWE - podajesz zdanie które podał użytkownik + "lub"
+ nowoutworzone zdanie.

Tak, jestem idiotą :D myślałem, że te "lub" to jakaś funkcja czy inne badziewie :)

Dnia 25.01.2015 o 11:43, ziptofaf napisał:

Ok, za chwilę ogarnę, podziękował za link.

>pastebin
Przyda się. Dzięki jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakikolwiek przykład programu c++ z ruchem obrotowym/eliptycznym? Cokolwiek, jeszcze jakby było obiektowo i pod CBuildera to już w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 23:43, koale napisał:

Ma ktoś jakikolwiek przykład programu c++ z ruchem obrotowym/eliptycznym? Cokolwiek,
jeszcze jakby było obiektowo i pod CBuildera to już w ogóle...


Nieładnie żebrać o zadanie domowe :(

~~
@All
Znacie jakieś tutoriale i podręczniki do Objective-C? Chcę spróbować kilku języków zanim się na coś zdecyduję, a to wygląda jak ciekawa opcja (z późniejszym opanowaniem Swifta) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2015 o 01:57, StrictlyBananas napisał:

Nieładnie żebrać o zadanie domowe :(

Zadanie jest o wiele szersze, jednak opiera się o ten fatalny ruch obrotowy....

anyway udało mi się.

Nie widzę też problemu, e w żebraniu? Nie chcesz pomoc nie pomagaj, masz pod ręką to wrzuć, nie jest to jakieś wybitnie trudne. Jestem jedyną osobą którą bezinteresownie się czymś dzieli?
Podobnych ludzi mam na roku, fajny cyrk jak piszesz do jednego ten odsyła Cię do drugiego, a ten ostatni z powrotem do tego pierwszego... Pewnie taka mentalność.

Jak coś to ruchem obrotowym się chętnie podzielę, aczkolwiek dla tygodniowego programisty pewnie było by to z 5 minut roboty, z kolei dla mnie był to powód dla otwarcia szampana ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie faktycznie nie wyglądało trudno, ale właśnie chodzi o to, żebyś cieszył się swoimi poczynaniami. Jestem obecnie na 200 stronie kursu programowania Objective-C, cieszę się z każdego wykonanego zadania, mimo iż większość z nich polega na wyrzucaniu danych na ekran. Magia początków programowania. Każda udana kompilacja to okazja żeby otworzyć szampana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam troche się bawić w C++ i mam problem. Mianowicie robiąc klasę tak jak się powinno, czyli z rozdziałem na plik nagłówkowy i "ten drugi" w głównym programie wywala błąd typu "undefined reference to <class::function()>". Przekopuje googla i albo jestem niewyspany, albo też jestem idiotą, bo za cholerę nie mogę znaleźć przyczyny tego stanu. http://pastebin.com/sUzKCeRb Ktoś pomoże, proszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co się rzuca w oczy, przy funkcjach get() napisałeś, że będziesz zwracał int a w rzeczywistości zwracasz double. Przy funkcjach set() obiecałeś, że będziesz zwracał wartość, a nic nie zwracasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2015 o 20:11, Murith napisał:

Pierwsze co się rzuca w oczy, przy funkcjach get() napisałeś, że będziesz zwracał int
a w rzeczywistości zwracasz double. Przy funkcjach set() obiecałeś, że będziesz zwracał
wartość, a nic nie zwracasz.


http://pastebin.com/K2mS2B4y

Tu jest lekko zupdateowana wersja programu. Poprzednia po wrzuceniu do jednego pliku wprawdzie dziala, ale ja chce miec to w 3. Naprawde nie wiem co moze byc tego przyczyna :/

@EDIT

wiem, ze double/void przy wyswietl(), ale zapomnialem zmienic :v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że są tutaj już zaawansowani programiście - napiszę w tym temacie bo on taki jest co mi polecacie na początku nauki czy warto bym przeszedł jakiś kurs taki typowo dla początkujących w c#(jakieś gwiazdki, pętle) czy od razu uczył się obiektywówki..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co wrzuciłeś teraz ( z uwzglednioną poprawką na wyswietl ), rozdzielone na 3 pliki (zespol.h, zespol.cpp, main.cpp), działa bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli programujesz już płynnie w jednym z języków, to nie ma sensu zaczynać od początku. Przeczytasz dokumentację, żeby załapać syntax i będziesz sobie radził.

Jeśli nie, to najlepiej zacząć od samego początku. Poznasz składnię języka i przy okazji podszlifujesz podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy kasperski multi device internet security dobre to warte ceny (110zł na dwa urządzenia) planuje zakup tylko nie wiem czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 10:15, Carter napisał:

Mam takie pytanko czy kasperski multi device internet security dobre to warte ceny (110zł
na dwa urządzenia) planuje zakup tylko nie wiem czy warto?

http://niebezpiecznik.pl/post/antywirusy-wprowadzaja-dziury-i-spowalniaja-komputery/

Jak chcesz wywalić 110 zł w błoto to pewnie, bardzo dobry zakup. Nie ma czegoś takiego jak dobry antywirus na dzień dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vbasic
Chcę napisać program pokazujący liczby catalana (wiki http://puu.sh/gOLHC/09be547374.png ) i mam już coś takiego
http://www.codeshare.io/iwHI3
Tylko to pokazuję mi wynik dla wybranej liczby np dla 4 zwróci 14, dla piątki 42 etc...
Jak zrobić żeby dla np dla piątki zwracało wyniki od 0 do 5 czyli: 1, 1, 2, 5, 14, 42?
Pewnie są to dwa fory na krzyż, ale chyba nie ogarniam składni. próbowałem na wiele sposobów, ale nie potrafię:
http://www.codeshare.io/y80AY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować