Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2015 o 20:35, StrictlyBananas napisał:

Wydaje mi się, czy strata 12 centów na telefonie to nie jest żadna strata? Kupienie ze
jednej aplikacji zwróci tę różnicę.

Te 12 centów nie uwzględnia kasy włożonej w opracowanie danego modelu ani reklamy (a to niemałe kwoty), to zwykłe porównanie ceny telefonu z ceną jego produkcji i transportu do sklepu. Chociaż nie jestem pewien czy uwzględnia transport.

Swoją drogą z tym kupowaniem aplikacji musi być marnie skoro cały dział przynosi straty. A przecież da się na tym zarobić czego przykładem są konsole które też są sprzedawane poniżej kosztów, a potem ich producenci odbijają to sobie na grach (jak wydajesz grę na daną konsolę musisz się podzielić zyskiem z producentem tejże konsoli, taka umowa na pakiet SDK bez którego gry nie stworzysz i nie wydasz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 20:35, StrictlyBananas napisał:

Oh, przepraszam, wypuścili jeden telefon, który jest w dodatku niedostępny lokalnie.


Jaki jeden telefon, o czym ty mówisz? Konszachty MS z Nokią zaczęły się już w 2011 roku, od tamtego czasu MS próbuje zaistnieć mobilnie bez większych rezultatów. Androidowi zajęło jakiś 2 lata aby wskoczyć na pozycję lidera a mobilny system MS jest wciąż niszą pomimo 4 lat pompowania w niego kasy i wciskania telefonów poniżej kosztów. Możesz sobie wmawiać że jest dobrze, ale MS obudził się z ręką w nocniku i po prostu nie potrafi robić systemów mobilnych. Dlatego zrobił się taki miły i interoperacyjny - po prostu monopol wymyka mu się z rąk. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o Nokiach. Mówię o telefonach pod marką Microsoft, czyli tymi robionymi już po przejęciu Microsoftu i rebrandingu palety.

Windows Phone to jest niesamowicie stabilny system, który jest prosty w użytkowaniu, intuicyjny i ładnie wyglądający. Mam Windows Phone od 3 lat i nigdy nie miałem z nim problemów, a system od wersji 7.5 przeszedł długą drogą w zdecydowanie dobrym kierunku.

Ale oczywiście widzę błędy w marketingu. Widzę błędy w zachęcaniu deweloperów. Widzę brak aplikacji, chociaż z drugiej strony niewiele więcej trzeba niż jest obecnie dostępne. A design to kwestia gustu... Android ma za to jedną wielką zaletę nad WP. Odblokowanie trybu deweloperskiego na telefonie z WP jest tragiczne, w moim przypadku nie mogłem tego zrobić z żadnym z moich telefonów... Ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 22:16, StrictlyBananas napisał:

Nie mówię o Nokiach. Mówię o telefonach pod marką Microsoft, czyli tymi robionymi już
po przejęciu Microsoftu i rebrandingu palety.


Ale jakie to ma znaczenie, skoro z systemem próbują szczęścia od 5(?) lat? A Nokia od dłuższego czasu była w zasadzie marionetką MS. To tylko naciągane wymówki, po prostu spieprzyli sprawę na rynku mobilnym, nie zapowiada się na zmianę i paradoksalnie przez to mogą stracić monopol na desktopach. Nie czarujmy że jest dobrze.
Poza tym Lumii pod szyldem MS było znacznie więcej niż 1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lumia była jedna, chyba że część ostatnio wypuszczonych Nokii jest rebrandowana jako Microsoft, co chyba faktycznie ma miejsce.

Microsoft zaczął na poważnie bawić się WP po aktualizacji do WP8. WP7.5 było tragiczne, WP7.8 naprawiło nieco błędów, ale odkąd jest WP8* to sprzedaż telefonów zaczęła wzrastać. Niektóre sieci mają telefony na wyłączność, coraz więcej ich widać na ulicy, z każdą aktualizacją system staje się coraz lepszy. Jak chcesz robić zdjęcia, to nie znajdziesz lepszego telefonu do tego niż Lumia. Cóż... Telefon ma swoje nisze. Tak samo jak Apple jest kupowana przez ludzie lubiących pokazać, że mają kasę. Tak samo jak Android jest ceniony przez ludzi kochających "wolność" i "darmowe" aplikacje.

*WP8 nadganiało nieco konkurencję pod względem wydajności i designu. WP8.1 z dashbioardem, customowym lock screenem i coraz większą liczbą opcji dostosowywania wyglądu interfejsu zaczyna nawiązywać równą walkę z iOSem i Androidem. Problem polega na tym, że ludzie nie chcą spróbować WP, szczególnie jeśli nie wykorzystują niczego co daje żaden z innych systemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 00:29, StrictlyBananas napisał:

Lumia była jedna, chyba że część ostatnio wypuszczonych Nokii jest rebrandowana jako
Microsoft, co chyba faktycznie ma miejsce.


Zerknij łaskawie na stronę do której link ci przesłałem - tam masz nazwy telefonów oraz informację kiedy pojawiły się na ryku. Teraz zaczerpnij mocy google (albo Binga, jak wolisz) i sprawdź od kiedy dział mobilny Nokii jest oficjalną własnością MS, tak jakbyś miał wątpliwości czy to taki "wsteczny rebranding". Wystarczy skojarzyć trochę faktów, bo jak na razie wypisujesz jakieś bzdury. Jakbym chciał być złośliwy, to powiedziałbym, że doskonale pokazujesz w jaką niszę trafiają telefony z WP. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rebranding jest wsteczny. Pod spodem większość tych telefonów mają copyrighty Nokii a nie Microsoftu, chociaż na wierzchu loga tej firmy nie mają. Podobnie było z Sony i Sony Ericsson - Xperia S i Xperia T (+ mid i low-endy z tamtego okresu) mimo loga Sony na obudowie, wciąż były Sony Ericssonami a pierwszym telefonem wyprodukowanym i zaprojektowanym przez Sony była Xperia Z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy koledzy zauważyli, ale strasznego offtopika tu mamy. Skoro jednak moderacja "śpi" to dodam na obronę Microsoftu że pomysł ze sprzedażą telefonów poniżej kosztów nie był taki zły (dzięki niemu mają najlepsze "bebechy" za daną cenę, coś mi się nawet o oczy obiło że wszystkie nawet te najtańsze mają GPS-a), tylko że zwyczajnie nie wyszło, bo ludzie za mało apek kupują żeby się różnica zwróciła. Aczkolwiek jeśli wytrwają, to być może nawet za jakiś czas będzie dość dobrych płatnych aplikacji żeby powalczyć o rynek z Androidem oraz IOS-em. Zakup Nokii (albo innej znanej telefonicznej firmy) był zaś w zasadzie konieczny, bo nikt nie chciał robić telefonów z Windowsem. A nawet jak już robił to był to niszowy model pozbawiony jakiejkolwiek promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały bajer polega na tym, że mało mnie interesuje wsteczny rebranding i telefony robione na zlecenie przez Nokię. Nawet jak Nokia była wykupiona przez Microsoft to nadal była Nokia, nawet jeśli na obudowie było logo Microsoftu. Chodzi mi o telefony zaprojektowane i zbudowane przez Microsoft Mobile, a nie Nokia - Subsidiary of Microsoft.

@Henrar
Tak, wiem jak to działa.

@S1G
HTC zrobił One M8, który jest podobno dobry, ale drogi. BLU zrobiło Win HD LTE, który jest tani i podobno dobry. Poza tym są jakieś małe firmy produkujące telefony, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy. Microsoft raczej nie pozwoli na poważne brandowanie ich systemu. Sprawi to, że Lumia będzie zawsze miała więcej opcji i będzie lepiej wykorzystywała system. Przykładowo przeraża mnie to, że nie ma telefonu z WP, który obsługuje karty SD większe niż 32GB. Pomijając oczywiście Lumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 13:58, StrictlyBananas napisał:

Cały bajer polega na tym, że mało mnie interesuje wsteczny rebranding i telefony robione
na zlecenie przez Nokię.


Mnie też nie interesuje kto robi telefony dla MS, ważne jest dla mnie że po kilku latach prób zaistnienia na rynku mobilnym MS ta sztuka ciągle się nie udała, na systemie i telefonach traci, udział na rynku ma znikomy i paradoksalnie więcej zarabia na sukcesie androida niż na swoich działaniach. Jeśli chcesz sobie wmawiać że wszystko jest dobrze, to proszę bardzo, ale ma to tyle sensu co twoje dywagacje na temat Linuksa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 13:58, StrictlyBananas napisał:

Cały bajer polega na tym, że mało mnie interesuje wsteczny rebranding i telefony robione
na zlecenie przez Nokię.

A co jeśli zrobiła to jakaś zewnętrzna firma (np laboratorium badawcze) na zlecenie Microsoft mobile? Nieważne kto opracowuje dany projekt, ważne kto mu za to zapłacił. To jaki znaczek jest na obudowie ma już znaczenie drugorzędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kilka postów nie na temat, ale dwie strony (przy ustawieniu dwudziestu postów na stronę) to jednak trochę za dużo.

Daronn_Darker - ostrzeżenie za spam. Kolejne przewinienie zakończy się degradem.
rob006 - ostrzeżenie za spam.
S1G - ostrzeżenie za spam.
StrictlyBananas - ostrzeżenie za spam.
Henrar - ostrzeżenie za spam. Jest to Twoje trzecie ostrzeżenie (w tym drugie za spam), w związku z czym zostajesz zdegradowany o jeden stopień.

Proszę o przeniesienie dyskusji do bardziej odpowiedniego tematu, na przykład tego o telefonach komórkowych:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=474

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem. Mam program w C na Linuxie, który powinien działać następująco - powołuje 3 procesy, pierwszy wczytuje ciąg znaków ze STDIN, przekazuje przez FIFO do drugiego, który oblicza długość ciągu i przekazuje wynik, ponownie przez FIFO, do trzeciego procesu, który tę wartość wyświetla. Synchronizacja z użyciem semaforów oraz pamięci współdzielonej, do tego obsługa sygnałów kończących działanie, oraz do wstrzymywania i wznawiania działania. Nie działa jednak do końca tak, jak powinien. Główny problem jest taki, że nie wyświetla ilości znaków w ostatnio wpisanym ciągu, a w ciągu przedostatnim. Tj. za pierwszym wpisaniem nic się nie dzieje, ale za drugim wyświetla ilość znaków pierwszego ciągu, za trzecim drugiego, czwartym trzeciego itd. Kolejny problem - nie działa wznawianie działania. Sygnał przychodzi, komunikaty są wyświetlane, ale procesy jak stały, tak stoją.

Kod wygląda tak: http://pastebin.com/S4nmbgUt

Ktoś widzi jakieś błędy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2015 o 13:12, Buhahahahaha napisał:

Pytanko. Da się w QT złożyć plik do .exe, by nie było możliwości przeglądania kodu, a
jedynie uruchomienie programu?


A to da się inaczej? :O
Qt to przecież C++, kod kompilowany. Jak ty chcesz kod z niego przeglądać?
Z mojego własnego projektu:
http://puu.sh/inaj9/bb391b846e.jpg
Budowanie -> Zbuduj wszystko.
Dostajesz jako wynik plik .exe. Który jeśli masz wersję darmową Qt wymaga do działania tak z 20 różnych .dll-ek bądź jeśli zapłaciłeś to masz możliwość statycznej kompilacji, wtedy plik .exe ma z 40 MB ale nie wymaga do działania żadnych innych bibliotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś polecić jakąś książkę i/lub tutorial online (preferowane pierwsze, ale na drugie też się nie obrażę) do nauki Javy? Dodam, że znam w dość niezłym stopniu C++, w trochę gorszym (ale też niezłym) C# a i z Javą miałem też do czynienia przez krótki czas, aczkolwiek były to absolutne podstawy języka z których to wyniosłem absolutnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 19:13, tykus napisał:

Czy mógłby ktoś polecić jakąś książkę i/lub tutorial online (preferowane pierwsze, ale
na drugie też się nie obrażę) do nauki Javy? Dodam, że znam w dość niezłym stopniu C++,
w trochę gorszym (ale też niezłym) C# a i z Javą miałem też do czynienia przez krótki
czas, aczkolwiek były to absolutne podstawy języka z których to wyniosłem absolutnie
nic.


Że tak spytam - koniecznie Java? Jeśli znasz C# i C++ to proponuję rzucić okiem na Scalę - to zasadniczo JEST Java (a przynajmniej kompiluje się do tego samego kodu, masz też dostęp do całej biblioteki standardowej Javy). Różnicą jest składnia - Scala jest w większym stopniu językiem funkcyjnym i oferuje wiele rozwiązań które sprawiają że pisany kod jest krótszy (jest choćby przeciążanie operatorów a nie Javowy styl pisania bigintów typu (2.add(3).multiply(3)) . Nawet popularny język, używany choćby w back-endzie Twittera.

Sam zresztą zobacz:
http://www.toptal.com/scala/why-should-i-learn-scala

Ogółem naprawdę fajny język - łączy wydajność i wszystkie możliwości Javy z możliwością pisania dużo krótszego kodu. Przy okazji stanowi też dobry wstęp do nauki programowania funkcyjnego, przydatnego gdybyś kiedyś chciał się na przykład nauczyć Haskella. Znam do niej na razie dwa sensowne podręczniki - Scala for the Impatient oraz Programming in Scala ( http://www.amazon.co.uk/Programming-Scala-Martin-Odersky/dp/0981531644).

Jeśli jednak koniecznie Java - stary dobry Thinking in Java. Dostępny w nieco przestarzałej wersji legalnie za darmo na stronie autora. Uwaga - to jest wieeeelka księga. Choć całkiem niezła do nauki tego języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 19:38, ziptofaf napisał:

Że tak spytam - koniecznie Java?

Koniecznie - praktyki w pewnej firmie, pytany byłem z C++ ale że większość oddziału poznańskiego robi w Javie toteż znajomość tego języka jest wskazana. Jak faktycznie to będzie wyglądać to nie wiem, ale trochę orientowania się w temacie nie zaszkodzi.
+ pytali czy byłbym skłonny ogarnąć Pythona, bo też się czasem przydaje.
A Scalę z ciekawości zobaczę jak będzie czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuje zrobić działający skrypt który dodaje 2 inty lub stringi do siebie w JSP, przykładowo wpisujemy liczbę 1 oraz 3, przy zaznaczeniu dodawania "string" wynik wyjdzie 13, a przy "int" wynik powinien wyjść 4. Mógłby mi ktoś polecić jakieś materiały które wprowadzą mnie w temat jsp i serwera tomcat w ogóle i podpowiedzą jak pisać podobne skrypty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktoś może w ostatnim czasie z VS 2010 Express for Windows Phone? Jest częścią SDK 7.1. Zainstalowałem go, bo jest mi potrzebny na zajęcia. Po 30 dniach jednak trzeba go zarejestrować [za darmo], by móc korzystać dalej. Tu jest problem - strona do rejestracji już nie istnieje, trochę poguglałem i nie mogę znaleźć konkretnego info na ten temat. Jednak przykładowo na stronie MSDN odnośnie rejestracji wersji Express jest link do nowszej wersji artykułu, która... również nie istnieje. Da się to jeszcze jakoś legalnie załatwić, czy VS2010 to taka historia, że MS nie udostępnia takiej możliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować