Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2006 o 15:27, gmx napisał:

- oszczedza sie nerwow przy przenoszeniu kodu i wszystko jest czytelniejsze.


Nie tylko nerwow, ale i oszczedza pomylek. Deklarujac zmienne w językach c, c++ - rezerwuje się tylko im miejsce w pamieci, zmienna nie zainicjowana ma "wewnątrz" śmieci. I można sobie biedy napytać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 16:08, Veilaine napisał:

Nie tylko nerwow, ale i oszczedza pomylek.

miedzy innymi to mialem na mysli :) bo jezeli ten kod we wczesniejszych postach dziala to nowe zmienne robione statycznie sa zerowane. oczywiscie mozna wykladac teorie wskaznikow i zabawy z pamiecia ale na poczatek wystarczy nabyc kilka nawykow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 16:20, gmx napisał:

> Nie tylko nerwow, ale i oszczedza pomylek.
miedzy innymi to mialem na mysli :) bo jezeli ten kod we wczesniejszych postach dziala to nowe
zmienne robione statycznie sa zerowane. oczywiscie mozna wykladac teorie wskaznikow i zabawy
z pamiecia ale na poczatek wystarczy nabyc kilka nawykow :)

heh, i takie właśnie sytuacje powodują, że uważam iż języki wyższego poziomu, takie jak np. C# są dużo lepsze do nauki :)
choćby dlatego, że Indrid by się nie musiał męczyć nie wiedząc nawet że robi coś źle - przy peirwszym odwołaniu do indeksu z poza zakresu jego program wygenerowałby IndexOutOfRangeException, a kompilator dodatkowo ostrzegłby go, że próbuje użyć gdzieś niezainicjowanych zmiennych. od razu by się nauczył co i dlaczego źle robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, a czy ten kod jest prawdilowy dla mnozenia macierzy 1 i 2?

macierz_wynik[j]=macierz_wynik[j]+macierz_1[j][k]*macierz_2[k];

jesli tak to pozostalo tylko obliczyc sume elementow w kolumnach wynikowych i podzielic nia element z danej kolumny by otrzymac dzielna informacji wzajemnej i bede happy :) o i jak zapewnia sie by program obslugiwal tylko cyfry, bo chyba isdigit moze meic wonty na floacie( nie testowalem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie: a[.i.]>=''0'' %% a[.i.]<=''9'' bedzie sprawdzac czy wartosc elementow tablicy sa w zakresie bodajze 49 i 56 czy bedzie sprawdzac czy wpisywane sa tylko liczby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 11:45, matiii91 napisał:

Nigdy nie widziałem takiego operatora, jak "%%", możesz wytłumaczyć do czego on służy?

sorry && to to powinno byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogolem to chodiz mi o to jak zrobic wyjatek dla liter i inych roznych od cyfr znakow w tym moim programie by byly dobrze obslugiwane znaki "." bo tam wszystko to ulamki praktycznie i zeby to sprawdzanie nie kolidowalo z reszta. bo jesli to sprawdza po wartosciach to to w dol od ''0'' wpada mi na przedzial <0,1> i jest kiszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i sprawdzanym elementem jest ta tablica elementow float wiec kazdy nieporzadany znak powoduje ze program puszcza petle zczytujaca do przodu nie zbierajac znakow a ja chcialbym zeby taki moment wywalal napis w stylu "to nie liczba".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co zrozumiałem, to chcesz tylko cyfry i kropki. Mi się wydaje, że tak powinno być ok.
if((a[i ] >= ''0'' && a[i ] <=''9'') || a[i ] == ''.'')

O to chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 12:46, matiii91 napisał:

Z tego, co zrozumiałem, to chcesz tylko cyfry i kropki. Mi się wydaje, że tak powinno być ok.
if((a[i ] >= ''0'' && a[i ] <=''9'') || a[i ] == ''.'')

O to chodziło?


tak tez myslalem na samym poczatku ale to nie dziala. do tego rpzepuszcza same kropki(przynajmniej w zalozeniu) i ogolem jest nastawione na badanie pojedynczego znaku. w ansi c jest niedokonczona funkcja getint ktora mozna przerobic na getfloat ponoc ale ja jestem za cienki by wstawic tam obsluge kropki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, używam dwóch kompilatorów do C++. Dev-C++ i C++ Builder. W Bilderze, możesz sobie wykożystać funkcję StrToFloat(Ansistring). A co do dev''a, to Ci narazie nie pomogę... Poszukaj na necie czegoś o bibliotece string.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

while(i<n && t<n){
y[t]+=macierz[t];
i++;
if(i=n-1)
t++;}
co jest nie tak z tym kodem. i=0 ,t=0,n=3 i to cos ma sumowac kolumny macierzy nxn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i co ejst nie tak gdy przy probie uruchomienia programu na knopixie wywala mi segmentation fault. ale skompilowac sie kompiluje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem ze moje pytanie moze byc troche nie na temat, ale nie ma odpowiedniego watku, wiec... kiedy chce zainstalowac sobie nowe sterowniki ATI, wyswietla mi sie komunikat:

NFT error
video driver not found

i instalacja sie przerywa, a wlasciwie na dobre nie rozpoczyna. co moge z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować