Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

Witam. Piszę program pod C++ (Linux) który ma wyświetlać zawartość pliku na ekranie.

Póki co stworzyłem w oparciu o materiały jakie miałem coś takiego (screeny), wiem że brakuje gdzieś linii, może dwóch programu, dzięki którym będzie on wyświetlał zawartość pliku, jednak nie wiem zupełnie gdzie to wpisać. W chwili obecnej wyrzuca mi jedynie tekst, który wpisałem i nic pozatym. Pomożecie?

20080514203555

20080514203700

20080514203725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ot takie zadanie w javie.
Mamy 10 wątków każdy ma za zadanie wyświetlać jedną liczbe 0,1,2,3,...,9. Trzeba tak je synchornizować żeby program wyświetlał je w prawidłowej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Otóż zainteresowałem się programowaniem, pierwszym krokiem było pobranie programu Free Pascal IDE. I sedno sprawy. Z czym to się je? :) Miałem jakiś poradnik, ale dość trudny do zrozumienia, po prostu twórca zapomniał, że nowi nie zawsze muszą pojąć co to oznacza itd. Więc moglibyście podać linki do jakiś prostych poradników i sami dać jakieś rady od czego zaczynać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, myślę, że już pora zająć się poważniejszym językiem niż Basic (no co, każdy o czegoś zaczynał:) ). Wybór padł na język z rodziny C. Tylko co polecacie dla początkującego (załóżmy, że ma to być dobre nawet dla osoby, która w życiu nie programowała)? C, C++, C#? Docelowo chcę pisać w C++. Jakaś propozycja literatury do kupienia byłaby mile widziana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 20:22, Łowca Gier napisał:

OK, myślę, że już pora zająć się poważniejszym językiem niż Basic (no co, każdy o czegoś
zaczynał:) ). Wybór padł na język z rodziny C. Tylko co polecacie dla początkującego
(załóżmy, że ma to być dobre nawet dla osoby, która w życiu nie programowała)? C, C++,
C#? Docelowo chcę pisać w C++. Jakaś propozycja literatury do kupienia byłaby mile widziana.


Mój faworyt to: http://helion.pl/ksiazki/jcppps.htm
Możesz jeszcze sprawdzić: http://www.warp.nazwa.pl/ , ale to raczej do robienia gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 19:59, Jaki Ganh1 napisał:

Mam prośbę. Otóż zainteresowałem się programowaniem, pierwszym krokiem było pobranie
programu Free Pascal IDE. I sedno sprawy. Z czym to się je? :) Miałem jakiś poradnik,
ale dość trudny do zrozumienia, po prostu twórca zapomniał, że nowi nie zawsze muszą
pojąć co to oznacza itd. Więc moglibyście podać linki do jakiś prostych poradników i
sami dać jakieś rady od czego zaczynać?


Pewnie od sciagniecia FreePascala: http://www.freepascal.org/down/i386/win32-ftp.freepascal.org.var :)

Edit: Niestety forum cos nie lubi tego linku, ale mam nadzieje ze sobie poradzisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś pomysł jak w pascalu(freepascal) zrobić taką duuuużą zmienną całkowitą (tzn nie real itp) żeby zmieściła 30znakową liczbę ?
Innym rozwiązaniem tego problemu może być trik, by z tej liczby (w ''string''u) policzyć resztę z dzielenia np przez 97 :P (największy jaki znalazlem (int64) ma tylko ~18 znaków, a extended/real/itp nie można dać MOD''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zapytać jak zmienić klawiaturę z "polskiej" na "polską- programisty" w kompilatorze Turbo Pascal lub Free Pascal? W każdym innym programie (world, notatnik itp.) nam klawiaturę programisty a tylko tu nie. Nie mogę tego zmienić skrótem alt+shift (mam windowsa 98) ani usuwając w ustawieniach windowsa polską klawiaturę pozostawiając tylko angielską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 17:01, BANITA PL napisał:

Szukam jakiegoś dobre podręcznika do HTML jakieś sugestie? Jestem całkiem zielony tak
wspomnę ;D

Proponuję internet, mnóstwo tutoriali jest na sieci i co najważniejsze - za darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 16:51, Ciej napisał:

chciałbym zapytać jak zmienić klawiaturę z "polskiej" na "polską- programisty" w kompilatorze
Turbo Pascal lub Free Pascal? W każdym innym programie (world, notatnik itp.) nam klawiaturę
programisty a tylko tu nie.

Czy oba te środowiska programistyczne nie działają czasem w trybie DOSowym? Jeśli tak, to powinieneś do pliku Autoexec.bat dodać linie uruchamiające programy w stylu egapl i keybpl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyc jedną rzecz, może i głupią, ale co tam :P.
Mianowicie chodzi mi o funkcje w pascalu. Mam sie dowiedzec czy dana funkcja zakończy działanie:

function Suma : real;

var
i : integer;
begin
suma := 0.0;
for i := 1 to 100 do
suma := suma + dane [ i ] ;
end;

Problem w tym, że cały czs podkreśla mi bład danych. Jak wprowadzic to do struktury programu, żeby mi czytało "Dane"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 21:17, graczomaniak napisał:

Problem w tym, że cały czs podkreśla mi bład danych. Jak wprowadzic to do struktury programu,
żeby mi czytało "Dane"?

Musisz zadeklarować wektor dane. Chyba będzie to dane: array[1..100] of real;.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 22:17, Treant napisał:

> Problem w tym, że cały czs podkreśla mi bład danych. Jak wprowadzic to do struktury
programu,
> żeby mi czytało "Dane"?
Musisz zadeklarować wektor dane. Chyba będzie to dane: array[1..100] of real;.

A ok rozumiem, spróbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie poniewaz dostalem aktualnie zadanie na lekcji a nie mam pojecia jak to zrobic,tresc jest nastepujaca:

1 . Napisz program, który dla danej liczby naturalnej n (n >= 2) wypisze wszystkie liczby pierwsze znajdujące się w przedziale <2,n>.

2. Dana jest tablica A: array[1..n] of integer, gdzie n>=3. Znajdź wartość największego co do wielkości elementu w tablicy A.

3. Napisać program, który zamienia podaną liczbę dziesiętna na binarną i odwortnie.

Prosze o szybka odpowiedz i nawet zrobiony program!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 10:09, Petrick napisał:

2. Dana jest tablica A: array[1..n] of integer, gdzie n>=3. Znajdź wartość największego
co do wielkości elementu w tablicy A.

Algorytm jest prosty: podstawiasz pierwszy element tablicy do zmiennej przechowującej wartość największego elementu (nazwijmy go np. max) i uruchamiasz pętlę, w której po kolei sprawdzasz, czy tablica nie zawiera większego niż max elementu, aż do osiągnięcia jej końca. Jeśli tak, to zmienna max przyjmuje wartość wspomnianego elementu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. :)
Chciałbym nauczyć się programowania w najprostszym języku. :)
Czy bylibyście w stanie polecić mi odpowiedni, oraz lektury do nauki ?
Pozdrawiam, z góry dzięki. =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 21:53, Probos napisał:

Chciałbym nauczyć się programowania w najprostszym języku. :)

polecam Malbolge, albo whitespace''a :P
http://pl.wikipedia.org/wiki/Malbolge
http://pl.wikipedia.org/wiki/Whitespace

A tak na serio, to ja bym zaczął po prostu od c++, masa kursów w necie i książek, a w c napiszesz (praktycznie) wszystko. Ewentualnie ''szkolny'' Pascal (afair, język stworzony do nauki programowania), ale jak go opanujesz, to żeby przejść na c będziesz musiał i tak uczyć się składni od nowa (tzn ogólnie są podobne, ale inne funkcje, inny zapis, itp. No i c++ ma większe możliwości) :P
Ja na początek korzystałem z tego Megatutorial "Od zera do gier kodera"
http://www.gamedev.pl/tutorials.php
Jak już się wkręcisz, to można, żeby się ''dokształcić'' pisać swoje programiki, lub jak nie mamy pomysłów, to pisać coś konkretnego :P
np do zadań na http://www.spoj.pl/ . (stronka z masą zadań, za każde dostajemy punkty, są rankingi itp)

PS: Ofc to tylko moje zdanie, a ja jestem dopiero na etapie uczenia się, więc jakiś pro może zaprzeczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować