Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2011 o 22:01, Nikodem95 napisał:

Po wpisaniu liczb i wciśnięciu enter, wyłącza mi się ten czarny ekran.


To przed koncem programu ( przed ostatnik "}" napisz w nowej linii "cin.get();"

To powinno podzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 22:08, Piotrbov napisał:



To przed koncem programu ( przed ostatnik "}" napisz w nowej linii "cin.get();"

To powinno podzialac.

Ale dalej nie działa potęgowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 22:12, Nikodem95 napisał:

Ale dalej nie działa potęgowanie.


To dziwne, kompilowalem g++''em i wszystko ladnie dzialalo. Gdybym mial dostep do dev C++ to bym sprawdzil, lecz nie mam.

Skopiowales, to co dalem w linku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 22:12, Nikodem95 napisał:

Ale dalej nie działa potęgowanie.


Bo powinno być:

int potega=1;
for(int i=0;i<y;i++)
{
potega=potega*x;
}

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 22:12, Nikodem95 napisał:

>
>
> To przed koncem programu ( przed ostatnik "}" napisz w nowej linii "cin.get();"

Lepiej zastosować domyślnie wstawiane przez deva
system("PAUSE");
return EXIT_SUCCESS;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 22:17, o_Orange napisał:

Bo powinno być:


Dziwne, ale jak kompilowalem g++''em, to jak jest int potega =x to dziala bez problemu.

hans_olo ---> Mozesz powiedziec, wytlumaczyc, dlaczego lepiej uzywac tych system pausow itd.?

P.S. Srr za brak polskich liter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@
hans_olo

o_Orange

Piotrbov


Piona chłopaki, wszystko działa :)
Wiszę Wam piwo, pepsi, czy co tam chcecie ( obym nie splajtował i jak będę miał te 18 lat, żeby kupić :)
Dziekuję bardzo jeszcze raz.Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 22:22, Piotrbov napisał:

> Bo powinno być:

Dziwne, ale jak kompilowalem g++''em, to jak jest int potega =x to dziala bez problemu.

wydaje mi się, że nie zwróciłeś uwagi na wynik działania, rzeczywiście powinno być 1 - my bad.

Dnia 30.05.2011 o 22:22, Piotrbov napisał:

hans_olo ---> Mozesz powiedziec, wytlumaczyc, dlaczego lepiej uzywac tych system pausow
itd.?

W devie na pewno lepiej, bo system zatrzyma program. Cin.get się skompiluje ale go nie zatrzyma :). Dlaczego? Jak na razie jestem na 5 rozdziale "symfonii c++", więc bez szczegółów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

=JEŻELI(A1>B1>C1;B1;JEŻELI(B1>A1>C1;A1;JEŻELI(B1>C1>B1;A1;c1)))

Co jest źle w tej formule?

Zadanie brzmi, żeby z liczb przykładowo 1 2 3 wyszła liczba średnia, czyli 2, kolejność ma być dowolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 14:08, zerohunter napisał:

Co jest źle w tej formule?


No właśnie, kolejność ma być dowolna, a u Ciebie zawsze zakładasz, że będzie od największej do najmniejszej. Poza tym, nie można robić tego typu łańcucha: A>B>C, należy połączyć warunki za pomocą funkcji ORAZ: ORAZ(A>B;B>C). I jeszcze jedno - co w sytuacji, gdy liczbami będą np. 3, 3, 2? Która jest "średnia"?

Tutaj masz poprawną wersję tej funkcji:
=JEŻELI(LUB(ORAZ(A1>=B1;B1>=C1);ORAZ(C1>=B1;B1>=A1));B1;JEŻELI(LUB(ORAZ(B1>=A1;A1> =C1);ORAZ(C1>=A1;A1>=B1));A1;JEŻELI(LUB(ORAZ(A1>=C1;C1>=B1);ORAZ(B1>=C1;C1>=A1));C1;A 1)))

To taka najbardziej prymitywna wersja - dla dodatkowych punktów za styl musisz wymyślić coś bardziej sprytnego :)
Np.:
=MAX.K(A1:C1;2)
=MEDIANA(A1:C1)

Oczywiście zakładając, że chodziło Ci o liczbę *środkową*, a nie *średnią* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o liczbę, która będzie między tymi dwoma, da się to zrobić bez funkcji oraz, której nie braliśmy?

Miałem to jakoś inaczej jeszcze zrobione, wiem że końcówka była źle, poczekam aż jeszcze ktoś odpisze, bo takiej funkcji nie robiliśmy, a on nie daje takich zadań, szczególnie że zdaję z 3 na 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 15:49, zerohunter napisał:

Chodziło mi o liczbę, która będzie między tymi dwoma, da się to zrobić bez funkcji oraz,
której nie braliśmy?


=JEŻELI(A1>B1;JEŻELI(B1>C1;B1;JEŻELI(A1>C1;C1;A1));JEŻELI(A1>C1;A1;JEŻELI(B1>C1;C1;B1 )))

Trochę głupio, że wychodzenie poza szablon nauczyciela jest zabronione. Moim zdaniem, jeśli na zdawaniu z 3 na 4 napisałbyś przy takim zadaniu formułę: =MAX.K(A1:C1;2) lub =MEDIANA(A1:C1) - w sytuacji, w której lista funkcji jest dostępna w każdym Excelu i nie przerabialiście jeszcze ani MAX.K ani mediany, powinieneś dostać 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o wyrozumiałość :) chciałbym zrobić kontynuacje jednej starej gry.. RTS,
Na producentów nie ma co liczyć... więc postanowiłem coś z tym zrobić sam....
czy ktoś tu mógłby napisać co bym musiał umieć ?
i ewentualnie podał z jakich książek mógłby skorzystać aby wiedzę posiąść ?
chciałbym grę ukończyć w przeciągu... 6-7 lat.... ( zaczynając sam potem pomału zbierać ekipę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 22:10, Chester001 napisał:

Proszę o wyrozumiałość :) chciałbym zrobić kontynuacje jednej starej gry.. RTS,
Na producentów nie ma co liczyć... więc postanowiłem coś z tym zrobić sam....
czy ktoś tu mógłby napisać co bym musiał umieć ?

Zasadniczo - dobrze opanować składnię jednego nowoczesnego języka programowania np. C++/Javy. Nowoczesnego a nie po prostu najprostszego gdyż takie najbardziej ułatwiają prace nad dużymi i skomplikowanymi projektami (programowanie obiektowe), często mają też pełne dedykowane biblioteki poświęcone tylko i wyłącznie tworzeniu gier (np. Allegro dla C++).

Dnia 08.10.2011 o 22:10, Chester001 napisał:

i ewentualnie podał z jakich książek mógłby skorzystać aby wiedzę posiąść?

Jeśli C++ (w sumie chyba najłatwiej będzie ci znaleźć pod to programistów bo mogą też pisać w zwykłym C i będzie to w C++ jako tako działać):
Symfonia C++, najlepiej najnowsze wydanie, polecam przeczytać wszystkie tomy. Potem zapoznać się z opisem bibliotek wspomagających tworzenie gier (co też kilka tygodni może zająć) i jedziesz. Najlepiej gdzieś po drodze dołączyć do jakiegoś małego studia developerskiego (projektów open source naprawdę nie brakuje) robiącego nawet kopię Worda, aby nabrać choć trochę wprawy w pisaniu dużych aplikacji (tego cię żadna książka nie nauczy). Jeśli ten twój RTS ma też oferować nieszablonowe wydarzenia (a raczej tak będzie) to wypadałoby się też nauczyć jakiegoś prostego języka skryptowego (może Python albo Lua?) i to później też dorzucić do gry, BARDZO ułatwi to np. proces projektowania misji itd.

Dnia 08.10.2011 o 22:10, Chester001 napisał:

chciałbym grę ukończyć w przeciągu... 6-7 lat.... ( zaczynając sam potem pomału zbierać
ekipę)


Wiesz że to niemal jak porywanie się z motyką na słońce :D
Chociaż...mając tyle czasu to wydaje mi się to nawet możliwe, zwłaszcza że dzisiaj mamy już dedykowane środowiska do tworzenia gier. Ale po kolei:
a) chcesz tą grę w 2D czy 3D? Czy zadowala cię jakiś gotowy engine czy to też chcesz robić od podstaw (dolicz sobie przynajmniej rok do czasu pracy w takim wypadku)
b) w ogóle o jaki tytuł chodzi? ^^
c) planujesz to dostosować do współczesnego sprzętu? (wyższe rozdzielczości, dobrej jakości tekstury/obiekty?)
d) jak z udźwiękowieniem? Ripujesz dźwięk z oryginalnej gry (odradzam ^^) czy też tworzysz je od nowa?
e-z) i mnóstwo innych problemów które będziesz musiał rozważyć...

Uczciwie też przyznam, że ja się na ten projekt piszę o ile masz wolne miejsca, w sumie chętnie bym się sprawdził w takiej dziedzinie a nie pisząc nikomu niepotrzebne aplikacje na zajęciach na studiach... Choć zdecydowanie nie jako jakiś główny programista (mogę Ci w tym nieco pomóc ale nie napiszę miliona linii kodu, sam jestem raczej amatorem w pisaniu tego typu aplikacji), raczej wolałbym stworzyć obiekty graficzne (rysuję na kompie nawet nieźle).

Zasadniczo, najpierw tak czy siak musisz zasiąść nie nad kodem a nad arkuszem kartek i długopisem i dokładnie spisać co tam chcesz w tej grze. Potem podzielić to sobie na coraz mniejsze segmenty tak żeby z zadania "zrobić grę" powstała duża lista mikroproblemów które łatwo rozwiązać. I w pisaniu takiej listy kroków radzę być uważnym i uwzględnić naprawdę tak dużo jak tylko możesz - na późniejszym etapie prac coraz trudniej o głębsze zmiany w kodzie.

No i co do zbierania ekipy do projektu - mamy takie witryny w internecie. Ale gwarantuję że nikt ci na słowo nie uwierzy że coś robisz i musisz już coś mieć (najlepiej grywalnego) zanim zaczniesz tam pisać.

Zasadniczo jak będziesz już umiał jako tako programować, to na początek robisz tylko szkielet/prototyp gry. Czyli jej bardzo okrojony fragment którego utworzenie powinno ci zająć maksymalnie kilka dni. I z tego powoli wychodzisz w kierunku dalszego projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 22:38, ziptofaf napisał:

Wiesz że to niemal jak porywanie się z motyką na słońce :D
Chociaż...mając tyle czasu to wydaje mi się to nawet możliwe, zwłaszcza że dzisiaj mamy
już dedykowane środowiska do tworzenia gier. Ale po kolei:
a) chcesz tą grę w 2D czy 3D? Czy zadowala cię jakiś gotowy engine czy to też chcesz
robić od podstaw (dolicz sobie przynajmniej rok do czasu pracy w takim wypadku)

w 2d/ rzut izometryczny ?! ale to chyba też 2d.. ok.

Dnia 08.10.2011 o 22:38, ziptofaf napisał:

b) w ogóle o jaki tytuł chodzi? ^^

Gra to Knights and Merchants

Dnia 08.10.2011 o 22:38, ziptofaf napisał:

c) planujesz to dostosować do współczesnego sprzętu? (wyższe rozdzielczości, dobrej jakości
tekstury/obiekty?)

Raczej tak...

Dnia 08.10.2011 o 22:38, ziptofaf napisał:

d) jak z udźwiękowieniem? Ripujesz dźwięk z oryginalnej gry (odradzam ^^) czy też tworzysz
je od nowa?

Jeśli chodzi o dzwięk i tekstury chciałbym je wziaść z pierwowzoru gra ma juz 13 lat.. po za tym nie chce na niej zarabaic a po prostu... stworzyc ją od podstaw i bez budów ze świetnym AL

Dnia 08.10.2011 o 22:38, ziptofaf napisał:

e-z) i mnóstwo innych problemów które będziesz musiał rozważyć...

Uczciwie też przyznam, że ja się na ten projekt piszę o ile masz wolne miejsca, w sumie
chętnie bym się sprawdził w takiej dziedzinie a nie pisząc nikomu niepotrzebne aplikacje
na zajęciach na studiach... Choć zdecydowanie nie jako jakiś główny programista (mogę
Ci w tym nieco pomóc ale nie napiszę miliona linii kodu, sam jestem raczej amatorem w
pisaniu tego typu aplikacji), raczej wolałbym stworzyć obiekty graficzne (rysuję na kompie
nawet nieźle).

http://www.knights.sztab.com/forum/index.php
jest tam taki temat Knights and Merchants 2 , mój nick : janosiczek pisz tam PW jak coś.

Dnia 08.10.2011 o 22:38, ziptofaf napisał:

Zasadniczo, najpierw tak czy siak musisz zasiąść nie nad kodem a nad arkuszem kartek
i długopisem i dokładnie spisać co tam chcesz w tej grze.

Dokładnie wiem czego chcę... chcę jakby to powiedzieć to co jest w jedynce + nowe jednostki budynki i ulepszenia

Dnia 08.10.2011 o 22:38, ziptofaf napisał:

Potem podzielić to sobie na
coraz mniejsze segmenty tak żeby z zadania "zrobić grę" powstała duża lista mikroproblemów
które łatwo rozwiązać. I w pisaniu takiej listy kroków radzę być uważnym i uwzględnić
naprawdę tak dużo jak tylko możesz - na późniejszym etapie prac coraz trudniej o głębsze
zmiany w kodzie.

ok

Dnia 08.10.2011 o 22:38, ziptofaf napisał:


No i co do zbierania ekipy do projektu - mamy takie witryny w internecie. Ale gwarantuję
że nikt ci na słowo nie uwierzy że coś robisz i musisz już coś mieć (najlepiej grywalnego)
zanim zaczniesz tam pisać.

Zasadniczo jak będziesz już umiał jako tako programować, to na początek robisz tylko
szkielet/prototyp gry. Czyli jej bardzo okrojony fragment którego utworzenie powinno
ci zająć maksymalnie kilka dni. I z tego powoli wychodzisz w kierunku dalszego projektu.

Chyba nawet nie musze... ściągnać możesz sobie grę i zobaczyc co to jest.... na forum które podałem znajdziesz linka do KAM remake... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem dopiero parę lekcji z programowania no i w ogóle zaczynam dopiero swoją przygodę no i na netbeansie mam zrobić takie zadanie : Napisac program, który wczytuje od uzytkownika liczbe całkowita dodatnia n, a
nastepnie wyswietla na ekranie wszystkie potegi liczby 2 nie wieksze, niz podana
liczba. Pomoże ktoś?

Nie chodzi mi już o początek czyli wszytkie inty, scannery , sytemy tylko głównie o pętle czy cokolwiek tu mam zastosować , oczywiście może ktoś napisać cały programik , nie obrażę się a może nawet prędzej utrwali mi się ta wiedza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 20:50, Fun_g_1_2_3 napisał:

Fajnie, że się tak rozpisałeś, ale zacząłbyś od najważniejszego - jaki język?


aj już nie moge zedytowac , przepraszam że tak na szybko , zapomniałem że do netbeansa można sporo tego powgrywać - java oczywiscie , zwykla java

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 20:46, Gizdek napisał:

Nie chodzi mi już o początek czyli wszytkie inty, scannery , sytemy tylko głównie o pętle
czy cokolwiek tu mam zastosować , oczywiście może ktoś napisać cały programik , nie obrażę
się a może nawet prędzej utrwali mi się ta wiedza :)


W javie to tam nie wiem, lecz w C++ to by wyglądało:

int n;
double k;
cout<<"Wpisz cyfre"<<endl;
cin>>n;
for(double i=0;i<=n;i++)
{
cout<<pow(2,i)<<endl;
}

Pewnie pętla w Javie ma wyglądać podobnie. W ogóle Javy nie znam. Trzeba zaincludować bibliotekę cmath.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować