Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2012 o 16:33, Maurycy_69 napisał:

hmm.. to ja chyba po prostu nie rozumiem treści równania.. mógłbyś mi słowami opisać
co ten program ma robić?


To jest tak:
y jest to suma wyniku dzielenia kolejnych liczb a oraz b z tym samym indeksie. Indeksy są od 1 do liczby M.
Na początku ustawiamy zmienną i na 1, a y na 0; wtedy robimy dzielenie a przez b o indeksie 1. Ten wyniki dodajemy do wyniku y.
Następnie zwiększamy liczbę i, powtarzamy tą czynność dzielenia i dodawania do wyniku.
Aż do liczby M.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :). Potrzebuje pomocy. Chodzi mi o C++, mam do napisania taki program:
"Napisać program przetwarzający listę liniową jedno kierunkową. Zawierający dane samochodu z komisu
Program powinien umożliwiać:
-dopisanie nowego elementu (na początku bądź na końcu listy)
-usunięcie wybranego elementu z listy
-wyszukanie elementu/elementów spełniający następujące kryteria: rok produkcji, marka, typ"

Wiem, że program powinien być oparty na złożonym typie danych - strukturach lecz nie wiem jak zaimplementować do tego listy (które są dla mnie całkowitą abstrakcją) -,-''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrócie nie wiesz jak probić listy w C++ tak?

Ogólnie to chodzi o to, byś miał elementy, w twoim przypadku jest to struktura. Na dodatek potrzebujesz dwa główne wskaźniki wskazujące na elementy: head ( pokazujący pierwszy element ) i tail ( pokazujący ostatni element ), te elementy będą wskazywały na kolejny w jedną stronę, czyli do struktury musisz dodać wskaźnik next, który wskazuje na kolejny element.

To tak w skrócie, jakbyś potrzebował pomocy przy napisaniu kodu, to napisz do mnie na GG, lub na e-maila, to spróbuje dokładniej pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób studiujących informatykę.
Matura zbliża się wielkimi krokami, jeszcze szybciej minie i nastanie 5 miesięcy wolnego. Wypadałoby ten czas produktywnie wykorzystać - zawsze będzie jakoś łatwiej na pierwszym roku. Pobawię się trochę w analizę matematyczną, poczytam jakąś literaturę o sieciach i systemach, planuję też rozwinąć umiejętności programistyczne. Przyjmując, że mam za sobą Symfonię i Pasję C++, Thinking in Java, jakieś absolutne podstawy podstaw HTML i Visual Basica (chociaż nie wiem, czy to ostatnie się do czegokolwiek przyda), co byście polecili zrobić w tym kierunku? Bardziej zaawansowane książki z C++ i Javy, czy też zacząć uczyć się kolejnych języków? Jeśli tak, to jakich? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Studiuję informatykę na polibudzie krakowskiej (wydział inżynierii elektrycznej i komputerowej) i programowania na pierwszym roku nie ma prawie wcale - jest C++ na pierwszym i drugim semestrze (+wykłady o czystym C w pierwszym) na laborkach i Matlab na drugim semestrze. Programowanie jest do ogarnięcia nawet dla osoby, która nie miała z tym styczności aż do studiów.

Prawdziwym problemem są kolejno: analiza matematyczna, fizyka i częściowo matematyka dyskretna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam taki problem. Ponieważ piszę program do szkoły, otóż piszę program zamieniający na system szesnastkowy. Zapisałem wszystkie warunki itp. tylko nie wiem jak zapisać, aby wynik brało "od dołu/tyłu", w sensie aby zamienione już reszty z dzielenia przepisało od końca. Program piszę w języku C. Mógłby ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robisz to przez rekurencje - tworzysz funkcję na zasadzie:

funkcja(liczba){
//obliczasz wartości
//wywołujesz ta sama funkcje z nowa obliczona wartoscia
//wypisujesz dane
}
W ten sposób dane będą wypisywane od końca. Musisz tylko pamiętać o warunku przerwania funkcji, aby nie wywoływały się w nieskończoność (tj aż do wysypania się programu :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum - tzn. nigdy raczej z niego nie korzystałem. Czy pisanie w kompilatorze do Delphi za pomocą Pascala będzie dobrze działało? Chodzi mi o to aby tworzyć lepszą grafikę a nie jak w Pascalu - sprzed epoki :\.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań:
1) Polecicie jakiś dobry darmowy kurs po Visual Basicu (WPF Browser Application)?
2) Jak do programu odczytać dany wiersz z Excela?
3) Jak wyświetlić odpowiedni wiersz z Excela?
4) Jak odwołać się do konkretnego miejsca w Excelu (komórka i wiersz)?
5) Jak zacząć wypisywać zawartość wiersza od odpowiedniej komórki do odpowiedniej komórki?
6) Jak zrobić, żeby zamiast wpisywanego przez użytkownika tekstu pojawiały się znaki szyfrujące tekst (na przykład standardowo *)?
7) Jak zapisać w Visualu wynik końcowy programu do nowego pliku?
8) Jak pisać komentarze w VB?

Domyślam się, że na większość z tych pytań odpowie dobry kurs, ale mimo to wolę je napisać.
Dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem się na C# na razie i mam pytanie: jak dodać obsługę Excela?

Oto mój kod, w którym mam błąd "The type or namespace name ''Office'' does not exist in the namespace ''Microsoft'' (are you missing an assembly reference?)".
http://codeupload.com/6115
Jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Kompiluje mi się program, ale nie wyświetla wyniku. Jak mogę go pokazać? Pisałem w Visual Basicu.

For a = 2 To 5
For b = 2 To 5
If (identyfikator = Worksheets("Arkusz1").Cells(1, a) & haslo = Worksheets("Arkusz1").Cells(a, b)) Then
MsgBox (Worksheets("Arkusz1").Cells(1, 3) & Worksheets("Arkusz1").Cells(1, 4) & Worksheets("Arkusz1").Cells(1, 5) & Worksheets("Arkusz1").Cells(1, 6) & Worksheets("Arkusz1").Cells(1, 7))
MsgBox (Worksheets("Arkusz1").Cells(a, 3) & Worksheets("Arkusz1").Cells(a, 4) & Worksheets("Arkusz1").Cells(a, 5) & Worksheets("Arkusz1").Cells(a, 6) & Worksheets("Arkusz1").Cells(a, 7))
End If
Next b
Next a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 17:47, Harrolfo napisał:

Domyślam się, że na większość z tych pytań odpowie dobry kurs, ale mimo to wolę je napisać.
Dzięki za wszelką pomoc.

Podstawowe pytanie - dlaczego Basic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 13:29, Harrolfo napisał:

Dlatego, że jest on darmowy i nie znam alternatywy.

Eee? Każdy język programowania wysokiego poziomu jest darmowy i w każdym języku osiągniesz takie efekty jakie byś chciał. Basic jest starym językiem i raczej bardzo rzadko używanym jeśli chodzi o dzisiejsze wymagania programistyczne. Masz np. C#, który posiada (do ściągnięcia) biblioteki do obsługi Excela. Znacznie przyjemniejszy, wygodny i co najważniejsze użyteczny. Zainteresuj się dobrym kursem C# i używaj dokumentacji MSDN. Jeśli jednak nigdy nie miałeś styczności z programowaniem radzę zacząć od podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 13:38, Harrolfo napisał:

Programowałem już w Javie, C, C++ i C#, ale chciałbym, żeby aplikacja była sieciowa,
a czy do tego nie jest najlepszy VB?

Niby dlaczego? Aplikacje sieciową możesz stworzyć w każdym z tych języków. Do wszystkiego masz odpowiednie biblioteki, a C# oferuje coś takiego jak WCF to komunikacji sieciowej.
C++ posiada sockety, a Java własne biblioteki do obsługi sieci. W każdym z tych języków jesteś w stanie osiągnąć to, co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem, programy z wykorzystaniem urllib2 i requests w pythonie przy polaczeniu z innym serwerem skutkuja (po zakonczeniu dzialania) krotkotrwalym zerwaniem polaczenia z mojej strony. Mial ktos cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na studiach dopadła mnie przeszłość pod postacią Delphiego. Jako, że szybkie zdanie programów może zapewnić zwolnienie z kolokwium z wykładów, postanowiłem sobie przysiąść i zrobić jak najwięcej, jak najszybciej.

Problem polega jednak na tym, że posiadam doświadczenia wyłącznie z C++ i jakkolwiek budowanie okna programu wydaje mi się być (jak na razie) dość intuicyjne, to z ucałowaniem ręki przyjąłbym jakiś składny minitutorial. Wiecie, taki w którym jakaś mądra osoba zademonstrowałaby mi ogólną składnię języka i - jeszcze lepiej - spis komend.

Na razie przeglądam sobie poświęcony Delphiemu artykuł na 4programmers, ale pomyślałem sobie, że może jacyś bystrzy współgramowicze mogliby mi coś polecić? Taką wiecie, pigułę którą zasadniczo ogarniający człowiek przeczyta i listę którą będzie można wydrukować coby zawsze pod ręką była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Zacząłem studia informatyczne i mam taki przedmiot jak Assembler. Chciałem sobie na kompie zainstalować hla- kompilator jaki używamy też na laborkach ale coś mi nie działa. Nie rozpoznaje komendy fhla czyli własnie kompilowania. Mam win7 64bit. Czy to może być powodem tego że nie działa. Porobiłem ścieżki tam gdzie powinny być ale to nic nie daje. Orientuje się ktoś może w assemblerze i jest w stanie mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować