Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

czy "d1 = keyboard.next();" w Javie oznacza, że wprowadzona dana może być cokolwiek, a d1 = keyboard.nextInt(), że wprowadzoną daną musi być liczba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 13:27, Paweuu napisał:

czy "d1 = keyboard.next();" w Javie oznacza, że wprowadzona dana może być cokolwiek,
a d1 = keyboard.nextInt(), że wprowadzoną daną musi być liczba?


nextInt() będzie próbował przeparsować podane wyrażenie na Integera, jeśli mu się nie uda, lub liczba będzie za duża to powinien zostać rzucony wyjątek InputMismatchException.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję chętnych do wspólnego dobra - stworzenia kasowej gry komputerowej - sieciowej.
Potrzebujemy programistę skrpyptwritera, speców od grafiki a raczej animacji. Gra będzie się opierać o silnik Unreal Development Kit. Nie jest wymagane wykształcenie ale poważne podejście. Nawet jeśli się uczysz a masz jakąś wiedzę bądź kiedyś próbowałeś zrobić grę to napisz co potrafisz, a może lepiej by było abyś nabierał doświadczenie ucząc się na naszym projekcie. Nasz projekt może być królikiem doświadczalnym, nam to nie przeszkadza, nam się za bardzo nie spieszy. Nie poganiamy i nie gryziemy. Spieprzysz...trudno...Człowiek uczy się cały życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A jakieś konkrety?
Jaki typ gry, jakiś zarys projektu (bo na Unreal Engine to można na upartego i RTS-a zrobić :P), ilość osób w zespole i ich doświadczenie, jak długo ma to zająć, ile czasu dziennie/tygodniowo na to wypadałoby poświęcić... te elementy są dość istotne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 19:17, ziptofaf napisał:

/.../

A jakieś konkrety?
Jaki typ gry, jakiś zarys projektu (bo na Unreal Engine to można na upartego i RTS-a
zrobić :P), ilość osób w zespole i ich doświadczenie, jak długo ma to zająć, ile czasu
dziennie/tygodniowo na to wypadałoby poświęcić... te elementy są dość istotne :D


Typ gry - haha - nie ma oficjalnie nazwanego gatunku bo to co chcę zrobić nie będzie typowym RTSem ani RPGem ale będzie zawierało oba elemty w sobie po trochu. Mógłbym to nazwać RPS - czyli Role Playing Strategy.

Więcej szczegółów zdradzę światu jak już gra będzie w miarę gotowa aby lepiej zorganizowany sztab informatyków nas nie prześcigną w nowatorskim pomyśle który na rynku gier nie ma konkurencji.
Będę tak czy siak musiał pokazać to co będzie zrobione(chociaż rokujące na wersję alfa) na kickstarterze aby zebrać niemałą kwotą na promocję i postawienie serwera.

RooB

Jak dołączysz do nas to będą na ciebie też mówić - "Wy".


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 19:30, Rebal napisał:

Jak dołączysz do nas to będą na ciebie też mówić - "Wy".


Czemu myślisz, że chciałbym dołączyć? Nie podałeś żadnych wartościowych informacji na temat zespołu, jego doświadczenia, ani stanu prac, nie wspominając nawet o ogólnym opisie projektu. W tym momencie twoja oferta nie wybija się niczym z masy podobnych ofert stworzonych przez zapaleńców bez żadnego zaplecza i perspektyw, za to z duża ilością dobrych chęci, które niestety najczęściej wypalają się po 2 miesiącach. W takiej sytuacji osobie chcącej się czegoś nauczyć bardzie opłaca się dołączyć do istniejącego zespołu, który może się czymś pochwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 19:50, Daronn_Darker napisał:

/.../
Link do Git`a czy czego tam używacie do kontroli wersji.


Skąd pomysł, że ci udostępnią źródła? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 19:47, rob006 napisał:

> Jak dołączysz do nas to będą na ciebie też mówić - "Wy".

Czemu myślisz, że chciałbym dołączyć? Nie podałeś żadnych wartościowych informacji na
temat zespołu, jego doświadczenia, ani stanu prac, nie wspominając nawet o ogólnym opisie
projektu. W tym momencie twoja oferta nie wybija się niczym z masy podobnych ofert stworzonych
przez zapaleńców bez żadnego zaplecza i perspektyw, za to z duża ilością dobrych chęci,
które niestety najczęściej wypalają się po 2 miesiącach. W takiej sytuacji osobie chcącej
się czegoś nauczyć bardzie opłaca się dołączyć do istniejącego zespołu, który może się
czymś pochwalić.



Jakoś dołączyły do mojego pomysłu dwie osoby. ty natomiast zgrzędolisz, zadajesz pytania i filozofujesz. Ciebie bym nie chciał nawet jak byś miał kwalifikacje typowego Japońca super informatyka i to oferującego siebie za free.
Filozofom i zgrzędom dziękuję. I właśnie na tym polega moja rekrutacja - rekrutacja psychologiczna.

Daronn_Darker
Równie dobrze na danym etapie mógłbym ci udostępnić cały projekt. Nie trafiłeś na idiotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Ty zawsze Roob byłeś filozofem, cwaniakiem mocnym w gębie typowym Polakiem sceptykiem który nie pomoże tylko nasra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 22:45, Rebal napisał:

I jeszcze jedno. Ty zawsze Roob byłeś filozofem, cwaniakiem mocnym w gębie typowym
Polakiem sceptykiem który nie pomoże tylko nasra.


Po pierwsze - kim ty jesteś, żeby wypowiadać się kim ja jestem i kim byłem? Nawet mojego nicka nie potrafisz poprawnie zapisać, a silisz się na psychologiczne analizy?
Po drugie - chciałem ci zwrócić uwagę, że twoja enigmatyczna oferta ma niemal zerowe szanse na przyciągnięcie kogoś z doświadczeniem i potencjałem. Sam gamedevem się nie interesuję, ale mam znajomych w tym siedzącym i widziałem jak powstaje kilka projektów. Widziałem też jak upadają, jak kończy się zapał, jak wewnętrzne konflikty rozbijają zespół, albo jak błędne decyzje na początku projektu potrafią pogrzebać pół roku pracy. Jako programista mogę ci też powiedzieć, że ludzie cenią swój czas i to ty powinieneś ich zachęcić do udziału w projekcie, nie odwrotnie. Ludzi z jakimś pomysłem jest zawsze nadmiar, za to ludzie potrafiący zrealizować te pomysły są deficytowi. Więc zamiast zgrywać obrażone dziecko lepiej postawiłbyś sprawę jasne - albo masz się czym pochwalić i to robisz, albo nie masz i piszesz, że prace nad grą jeszcze nie ruszyły i są na etapie formowania zespołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>..
Trzymam z tobą tylko szkoda marnować czasu na jałową dyskusję znim.

@Rebal radziłbym ci posłuchać roba006, a nie pluć.
Takich osób jak ty jest na pęczki. 90% nowatorskich pomysłów kończy się na zderzeniu z rzeczywistością.
Jeśli nie masz planu i doświadczenia, to może się skończyć na zmarnowanym czasie i pieniądzach.
Pamiętam pół roku temu kolesia, który na nowatorki pomysł naciągnął 15 osób nawet kilku grafików.
Niestety nic nie wiedział o produkcji gier ... skończyło się tragicznie.

Liczę, że Ci się uda, ale musisz posłuchać rad, żebyś nie skończył jak większość innowatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu pierwszego postu myslalem, ze autor zapomnial dopisac tych wazniejszych szczegolow, ale chyba jednak nie zapomnial, bo nie bylo czego zapomniec.

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Ideas%20Guy

"Więcej szczegółów zdradzę światu jak już gra będzie w miarę gotowa aby lepiej zorganizowany sztab informatyków nas nie prześcigną w nowatorskim pomyśle który na rynku gier nie ma konkurencji."

LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na biednej Ukrainie powstał Stalker z teamu niezależnego. Jakoś ludzie dali sobie radę i powstała grywalna kasowa gra mimo że grafiką i stabilnością mocno grzeszyła.
Jak się będzie podchodzić sceptycznie to się gówno zrealizuje. Wiem że jest to przedsięwzięcie nie wiele mniejsze od zrobienia filmu, wiem o upadku projektów nawet w znanych na całym świecie developerach. Gdyby od tamtego czasu każdy patrzył na krach blizzarda jak Wacraft adenvture i niedoszłe pierwsze diablo 3 to dziś nie mielibyśmy zajebistego HoNa, Doty, SC II, Stalkera przedewszystkim no i Wiedźminów.
Dlatego napisałem: my nie gryziemy nie poganiamy bo właśnie takie sprawy zabijają i konfliktują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2014 o 10:20, Rebal napisał:

Na biednej Ukrainie powstał Stalker z teamu niezależnego. Jakoś ludzie dali sobie radę
i powstała grywalna kasowa gra mimo że grafiką i stabilnością mocno grzeszyła.


Teraz to żeś pocisnął - Stalker został utworzony przez GSC Game World. Które to studio było odpowiedzialne za Codename Outbreak, Kozacy, Heros of Annihilated Empires... to nie byli amatorzy a i tak sama produkcja Stalkera zajęła kilka lat dłużej niż przewidywano i kosztowała kilka milionów $$... A grafiką to nie ''mimo'' a ''dzięki'' - Cień Czarnobyla wyszedł w 2007 roku i wcale nie odstawał od najnowszych gier w tym okresie, chyba tylko Crysis był ładniejszy.

Dnia 24.04.2014 o 10:20, Rebal napisał:

Jak się będzie podchodzić sceptycznie to się gówno zrealizuje. Wiem że jest to przedsięwzięcie
nie wiele mniejsze od zrobienia filmu, wiem o upadku projektów nawet w znanych na całym
świecie developerach.

Przeczytaj jeszcze raz swoje posty - dajesz ZERO szczegółów, nawet strony projektu nie ma żeby chociaż wiedzieć kogo masz w tym zespole i kto to jest ten "my". Bez obrazy ale tak to się robi w gimbazie a nie w czymś co ma przynieść realne zyski - daj jakieś szczegóły, pokaż wstępne concept arty, fragment soundtracka, może jakiś screenshot to zacznę twoje dzieło traktować poważnie. Bo na razie wygląda to tak że nie masz NIC i szukasz jeleni które zgodzą się pracować za darmo nad czymś co być może nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Tak się w ogóle zastanawiam jak chcesz odpalić kampanię na kickstarterze biorąc pod uwagę że na chwilę obecną musisz mieć kogoś kto jest obywatelem USA żeby to zrobić i praktycznie każdy kogo znam raczej (włącznie ze sobą) używał raczej indiegogo pozbawionym tego problemu (chyba że masz kogoś w 100% zaufanego w Stanach żeby nie zwiał z kasą).

Nie dziw się więc że podchodzimy do twojego projektu sceptycznie bo nie różni się on niczym od albo próby oszustwa albo zupełnej amatorszczyzny. Widziałem studia indie które wydały udaną grę. Nie widziałem za to takich które piszą "my" bez podania imion i nazwisk oraz doświadczenia, bez opisu projektu, bez żadnych namacalnych śladów tego że "coś" się tworzy. Nawet o sobie, zapewne twórcy tego przedsięwzięcia, nie wiemy nic, nawet wiek jest zagadką. Ja sobie cenię swój czas a twoja oferta brzmi jak "chodźcie drogie dzieci, mam tutaj śliczne małe kotki w piwnicy". Pokaż wprost na czym stoisz, przestań się obrażać o to że ktoś śmie napisać że twoja oferta jest enigmatyczna (sam przeczytaj swoje posty i powiedz wprost - poszedłbyś w ciemno na taką "ofertę") to może znajdziesz kogoś zainteresowanego tworzeniem czegoś takiego. Choć nie ukrywam, jakby mój potencjalny "pracodawca" pisał "Ty zawsze Roob byłeś filozofem, cwaniakiem mocnym(...)" to raczej bym się trzymał od niego z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Projekt na kickstartera wymaga obywatelstwa USA. Opowieści dziwnej treści. Przecież to portal dla całego świata. Mój brat chce też dofinansować swoją przedsiębiorczość i nic nie mówił o tym.

CO do ciebie: Umiesz chociaż programować w Unrealscript albo C++ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
https://www.kickstarter.com/help/faq/creator+questions?ref=faq_subcategory#LaunYourProj
"Is Kickstarter going to be available in other countries at some point?
We’re working hard to open up to project creators in even more countries soon. We appreciate your patience in the meantime!"

Szukanie informacji 12 sec. Naprawdę, nie ośmieszałbyś się już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować