Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zainteresowanie PS3 w Europie spore

100 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2007 o 12:29, pawelgr5 napisał:

Niewiem czy wiesz ale flopy to operacje zmiennoprzecinkowe i raczej nie "zabiją" nikogo kto
chce pogadać o wydajności sprzętu. Fakt że PS3 jest mocniejszy powinien być powszechnie akceptowalny
bo w końcu Sony miało rok na wyśrubowanie ośiągów konsoli ale faktyczna przewaga techniczna
NIC JEJ NIE DAJE. Pierwszy X był mocniejszy od PS 2 i jakoś nie przłożyło się to na sprzedaż
gier.

Oczekiwałeś że debiutant na rynku, w dodatku nie lubiany i nie cieszący się szacunkiem graczy wygra z marką Playstation? No proszę Cię... zajrzałem sobie na Twojego gramsajta, nie masz X360 i pewnie tylko dlatego tak dobrze się o nim wypowiadasz;P Przestańcie się kłócić o to która konsola mocniejsza. Porozmawiajmy o awaryjności i kulturze pracy, na xbox-scene pod tematem o 3 diodach ktoś zadał pytanie "czy jest na tym forum ktoś komu X360 działa dłużej niż rok?"... i wiesz co? nikt się nie odezwał;P Wnioski wyciągnij sobie sam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 12:25, RX-8 napisał:

Nie gadaj mi, że nikt nie widzi przewagi Cella nad tym czymś w X360. 115GFLOPS w Xie a 218GFLOPS
w The Cellu to różnica, jaka może zabić. PS3 nie ma wielu funkcji? A przypominij sobie, jak
biednie wyglądał x360 po premierze. Większość ludzi nie kupiła go dlatego, że chciała Xboxa,
tylko dlatego że chcieli Next-GEna. To, że przez rok MS zrobił coś i wydał aktualizacje FirmWare''u,
nie znaczy że po premierze ta konsola była lepsza. Grafika jest lepsza... No tak, widzę że
jesteś kolejną osobą, jakiej trzeba pokazać palcem ile czasu mieli developerzy na poznanie
architektury całej konsoli dla X0, a ile dla PS3. Podejrzewam, że gdyby postawić obok siebie
X0 w wersji premierowej i PS3, to poziom byłby bardzo podobny, ze wskazaniem na PS3. I odczepcie
się wreszcie od Gearsów, bo zaczyna to być nudne.


Z komentarzami na temat "powera" lub jego braku w PS3 poczekajmy przynajmniej do końca tego roku aż ukażą się w końcu porządne tytuły pisane stricte na ten sprzęt a nie jakieś mętne konwersje i tytuły multiplatformowe. Szkoda, że nikt już nie pamięta, ale naprawdę na X360 trzeba było czekać bardzo dużo czasu nim w końcu ukazały się świetne tytuły - Gearsy, CoD3 - przed nimi konsola stała i się kurzyła bo nie było NIC w co można było zagrać (może za wyj. obliviona), nie licząc szajsu (quake4, itd.)
Z krytycznego punktu widzenia (mam x360) mogę wytknąć wady PS3 : cena i pad - cała reszta hardware''u na tle konkurencji wypada b. dobrze pod względem ogólnej prezentacji (wewnętrzny zasilacz), głośności pracy i póki co mało awaryjnym napędzie - xbox360 pod tym względem to kompletna padaka (cięcie kosztów, słabi inżynierowie?), ale za to oferuje świetnego pada i dobrze rozwiązaną strukturę sieciową :)
Dajmy czas Sony : niech poprawią firmware, usługę sieciową, wydają parę mocnych tytułów, zmniejszą cenę i wtedy będzie można już poważnie zastanowić się na zakupem, a w między czasie grajmy w co innego (mass effect:) i nie reagujmy na komentarze gówniarzy, bo oni muszą się po prostu wyszczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie człowieku. Ja X360 I PS3 też nie mam. Kupie zapewne oba sprzęty jak tylko stanieją. Chodziło mi o to że to gry sprzedają sprzęt a nie flopy czy megaherce. Sam nie jestem fanbojem żadnego systemu tylko seri MGS hehe. Dla meni to całe gadanie na temat wydajności w przypadku konsol nie ma sensu. A najlepszym zaprzeczeniem tego jest Wii które jak na razie sprzedaje się wyśmienicie. DS też jest sporo słabszy niż PSP a kopie go po dupie bez problemu. A co do mojego gramsajta to tam nie umieszczam za dużo bo nikt i tak tam nie zagląda więc po cholere się męczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zeby nie bylo zainteresowania... PS3 technicznie jest lepsze od X360, niedlugo juz wyjda "flagowe" produkcje typu MGS czy GT, to konsolka bedzie schodzic z polek :-) Zebym mial wolne 3000k to sam bym kupil :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sega Saturn miała dwa procesory, z czego tego drugiego nawet Sedze nie udało się wykorzystać ;) Była mocniejsza od PSX, ale trudna architektura uniemozliwiła tworzenie wielu gier. Nie życzę nikomu źle, ale jeśli PS3 okaże się bardzo skomplikowany to wtedy przegra z X''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pawelgr5 -> no i o to chodzi, ja już X360 mam a PS3 na pewno kupię. Skoro też chcesz mieć te 2 konsole to po co się kłócić która lepsza?;) a jeśli chodzi o gry to na X360 oprócz GoW i gier Rare nie ma nic wybitnego (na razie oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MOże chodziło mu o długość kabla ?? Dual Shock to jak dla mnie urządzeni którego kształtu zmieniać nie trzeba (no niech będzie że to już Six Axis)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie kłucę. Przynajmniej nie chciałem żeby to tak zabrzmiało.Masz racje nie ma co gadać o wydajności. A X360 kupię pierwsze ze względu na cenę. Co do gier to jakieś tam sobie znajde(Gearsy i DOA4 mi wystarczą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 13:01, KannX napisał:

Sega Saturn miała dwa procesory, z czego tego drugiego nawet Sedze nie udało się wykorzystać
;) Była mocniejsza od PSX, ale trudna architektura uniemozliwiła tworzenie wielu gier. Nie
życzę nikomu źle, ale jeśli PS3 okaże się bardzo skomplikowany to wtedy przegra z X''em.

PS2 też była bardzo trudna do opanowania, w dodatku słabsza od GaCka i Klocka a jakoś nie przeszkodziło jej to w staniu się najpopularniejszą konsolą poprzedniej generacji. To nie rynek PC, tu się liczą gry, nie sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie podobny szal by lw japonii i usa na pre-ordery sony . Wiadomo ,ze pierwsze partie kupuja fani oraz fanboye :P ,zobaczymy jak to sie bedzie dalej sprzedawac :-].
Benitokks inteligentny gracz kupilby teraz x360 bo oferuej duzo wiecej gier i jest tanszy. Od kiedy to hardware decyduje o sukcesie btw. ?? :D (do tego cos kiepski ,ladny na papierze :P).
Kris_bla te super hity(niewiadomo czy okaza sie hitami bo znany tytul od pokolen nie wystarczy ) zanim wyjda to minie jeszcze z rok lub wiecej ,a tak na ps3 beda porty porty i inne multiplatformowe giereczki plus gry strikte na ps3 ktore policzy sie na palcach jednej reki :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RX-8 tez uwazam ,ze wada ps3 tez jest pad . Jest malo wygodny ,za maly i palce mnie napierdzielaja na tych ich l''ach i r''ach :-] nei mowiac o analogach ktorych ulozenie kiepsko nadaje sie do gier fps . Zawsze bylem i jestem zwolennikiem pada deckowego (jak i klonow ms) oraz tego ktory ma gacek (choc maly to z sensem wsio rozmieszczone i nie czuje sie takiego zmeczenia jak na padzie od sony) . To sa dla mnie idealne rozwiazania .
Btw. widze z,e tez masz jakies fanboyowskei kompleksy . Nie oskarzaj innych od fanboyow ms jak sam nim jestes tylko ,ze ty patrzysz slepo w marke sony :P .
Tez radze ci sie zorientowac w sytuacji na rynku na ktorym ps3 jest ostatnia ?? ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 13:07, RX-8 napisał:

Pardon, ale co rozumiesz przez stwierdzenie, że wadą PS3 jest jej pad? Oo


Wiesz, doskwiera mi brak wibracji. Co do samej konstrukcji pada nie mam większych zastrzeżeń za wyjątkiem wypukłych a nie wklęśniętych gałek - i co najważniejsze jakoś nie wierzę sony w zapewnienia do długim czasie pracy baterii umieszczonej w padzie bez możliwości jej wymiany - trzeba będzie : grać ledwo godzinkę/z podpiętym kabelkiem/kupić nowy pad/rozkręcić i samemu wymienić baterię - szara strefa prędko poda na to praktyczną instrukcję.
W przeciwieństwie do mr_hyde''a ergronomia jakoś mi nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 12:17, RX-8 napisał:

30 tytułów startowych dla Eu, przy czym Resistance jest lepszy niż wszystkie
(prócz GoW) fpsy na xa, jakie pojawiły się na przestrzeni ponad roku.


Nie pisz tak wiecej, nie chce znowu spasc z krzesla ze smiechu. Po pierwsze GoW to zaden FPS, znaffco. Po drugie - Resistance? Fajna gierka, z przyjemnoscia skoncze. Pomiedzy tysieczną a tysiąc pierwszą partią w Perfect Dark Zero. Lepsza? Litości. Porównywać FPP Rareware z Insomniakiem... to już naprawę niesmaczne.

Dnia 21.02.2007 o 12:17, RX-8 napisał:

Ridge Racer 7, hulający
aż miło w 1920 (którego X nie osiągnie, bo chipy do skalownia można wsadzić w nos).


No, dlatego w PS3 ich nie ma i przy jakimkolwiek skalowaniu naszym oczom okaze sie przeogromna KUPA. Swoja droga - pogratulować telewizora. Masz 1080p? Ja na pewno przez jakiś czas posiedzę jeszcze w klasie 720, świetnie się przy tym bawiąc. No chyba że nie masz takiego telewizora, i tylko sadzisz smuty, ale na pewno nie, prawda? Aha - i musiałbym upaść na głowę, żeby grać w RR7, bo ilość zjadających go na śniadanie racerów na X360 jest wielka. A będzie większa.

Dnia 21.02.2007 o 12:17, RX-8 napisał:

No, i oprócz
tego zestaw konkretnych exclusive''ów w postaci nowego Gran Turismo, Burnouta 5 (tak tak, Ward
wyraźnie powiedział że powstaje wersja na PS3, a x''a odstawili na bok), Final Fantasy XIIII,
Final Fantasy Versus XIII, Next-Genowy WipEout, Tekken (Dark Ressurection, który jest do zassania,
nie jest prawdziwym Tekkenem NG), Killzone 2, MotorStorm i wiele, wiele innych.


Killzone 3. Ale co tam. A z innych gier - Burnout 5 Exclusivem? Jasna sprawa - Electronic Arts są z tego znani, prawda? Aha, i przestań wreszcie wymieniać gry przełomu lat 2008/2009. Pytam w co pogram w TYM roku. Science Fiction zostaw na boku.

Dnia 21.02.2007 o 12:17, RX-8 napisał:

Do tego dochodzi
HDD o pojemności o której posiadacze X0 mogą pomarzyć, możliwość podpięcia HandHelda i wewnętrzny
czytnik Blue-Ray, podczas gdy X ma debilne DVD9 (oo tak, można dokupić zewnętrzny czytnik HD-DVD,
ale płacenie dwa razy za coś, co powinno być w standardzie, to najzwyklejszy kanał).


Trzykrotny LOL. Jeśli myślisz, że zastanawiam się ile ma mój dysk w X360, podczas grania w Perfect Dark Zero - mylisz się - mam to gdzieś. Jeśli myślisz, że przeżywam jak świnia okres to, że Halo 3 będzie na DVD9 mylisz się. Mam to głęboko. Jeśli myślisz, że podłączyłbym DSa pod PS3 - mylisz się. A PSP nie mam, bo i po co mi konsola na którą są tylko konwersje z PS2, które i tak mam w domu? Więc - mam to gdzieś. Śliczna paczka debilnych argumentów, które mam centralnie w d... podczas grania na konsoli. Ale rozumiem, że PS3 nie możesz zachwalać zbytnio dostępnymi grami, więc szukasz dziury w całym.

Dnia 21.02.2007 o 12:17, RX-8 napisał:

A na koniec mała rada: najpierw zoriętujcie się w sytuacji, jaka jest na rynku, potem
piszcie.


To samo mógłbym napisać o zoriętowaniu się w ortografii przed zabaniem się za pisanie.

Dnia 21.02.2007 o 12:17, RX-8 napisał:

Bo widząc tekst "X rządzi" przewraca się we mnie, ponieważ od razu wiem, że ten człowiek
nie wie NIC
Dziękuję za wysłuchanie wywodu.
P.S. PlayStation3. PLAY B3YOND :P


I git. Na szczęście nie mamy możliwości sprawdzenia swojej wiedzy, więc nie skompromituję cię w żaden sposób. A ty możesz innych bezkarnie obrażać - jasna sprawa. Na szczęście jak czytam takie posty nie muszę kompromitować autora - on robi to za mnie. A ja się mogę tylko głośno śmiać.

Proud Member of the Next Generation since 03.12.2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 12:25, RX-8 napisał:

Nie gadaj mi, że nikt nie widzi przewagi Cella nad tym czymś w X360. 115GFLOPS w Xie a 218GFLOPS
w The Cellu to różnica, jaka może zabić.


Stary, a ile może Deep Blue - to jest dopiero sprzęcior. Niestety - nie ma na niego gier, więc mam go gdzieś. To zupełnie jak z PS3... Może i mocne, ale w co na tym grać?

Dnia 21.02.2007 o 12:25, RX-8 napisał:

PS3 nie ma wielu funkcji? A przypominij sobie, jak
biednie wyglądał x360 po premierze.


Nie przypominam sobie. Biednie? Chyba tylko wg tych, którzy go nie mieli.

Dnia 21.02.2007 o 12:25, RX-8 napisał:

Większość ludzi nie kupiła go dlatego, że chciała Xboxa,
tylko dlatego że chcieli Next-GEna.


Dokładnie. Niestety - ja chciałbym Next-gena z zajebistymi grami, a nie Playstation bez gier. Ale Sony póki co oferuje właśnie to.

Dnia 21.02.2007 o 12:25, RX-8 napisał:

To, że przez rok MS zrobił coś i wydał aktualizacje FirmWare''u,
nie znaczy że po premierze ta konsola była lepsza. Grafika jest lepsza... No tak, widzę że
jesteś kolejną osobą, jakiej trzeba pokazać palcem ile czasu mieli developerzy na poznanie
architektury całej konsoli dla X0, a ile dla PS3. Podejrzewam, że gdyby postawić obok siebie
X0 w wersji premierowej i PS3, to poziom byłby bardzo podobny, ze wskazaniem na PS3.


Dnia 21.02.2007 o 12:25, RX-8 napisał:

I odczepcie
się wreszcie od Gearsów, bo zaczyna to być nudne.


To zdaje się ty w poprzednim poście się do nich przyczepiłeś. Mnie w to nie mieszaj. GoW to mocno taka sobie gra. A że ładna? To dla mnie za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ergonomia padów od PS zawsze była dobra. Wibracje, powiadasz... Podejżewam, że za jakiś czas wyjdzie i SixAxiS z Force Feedbackiem, ale trzeba poczekać. Jeżeli zaś chodzi o czas pracy - braciak w Toronto ma już swojego PS3 i mówi że bateria bez ładowania trzyma kilkanaście dobrych gry. Jak z jej wytrzymałością, to się okaże, ale Sony chyba potrafi robić akumulatory (mój w PSP jest katowany (ładuje codziennie, PSP trzyma ok. 7h gry :D) a trzyma bardzo dobrze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 12:51, Benitokks napisał:

Oczekiwałeś że debiutant na rynku, w dodatku nie lubiany i nie cieszący się szacunkiem graczy
wygra z marką Playstation?


Hmm... Ja pamiętam czasy, jak debiutant na rynku wygrał z SEGĄ i Nintendo... Taaak, pamiętam bardzo dobrze. Marny argument.

Dnia 21.02.2007 o 12:51, Benitokks napisał:

zajrzałem sobie na Twojego gramsajta, nie masz
X360 i pewnie tylko dlatego tak dobrze się o nim wypowiadasz;P


Wiem, że nie dobrze...
O_______________o
Ale co to ma do rzeczy? LOL.

Jak masz, a dobrze się wypowiadasz, to jesteś fanboj. Jak nie masz, to sie nie znasz, i też niedobrze. Nie mieści ci się w głowie, że to dobra konsola?

Dnia 21.02.2007 o 12:51, Benitokks napisał:

Przestańcie się kłócić o to
która konsola mocniejsza. Porozmawiajmy o awaryjności i kulturze pracy, na xbox-scene pod tematem
o 3 diodach ktoś zadał pytanie "czy jest na tym forum ktoś komu X360 działa dłużej niż rok?"...
i wiesz co? nikt się nie odezwał;P Wnioski wyciągnij sobie sam...


LOL x2. Mi, od dnia pierwszego, bez najmniejszych problemów. Rewelacyjne argumety, naprawdę, keep ''em coming, fajnie mi się obala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 13:09, Benitokks napisał:

Skoro też chcesz mieć
te 2 konsole to po co się kłócić która lepsza?;)


Ja też chcę mieć dwie. Co nie zmienia faktu, że na dziś dzień jedna jest lepsza. ;)

Dnia 21.02.2007 o 13:09, Benitokks napisał:

a jeśli chodzi o gry to na X360 oprócz GoW
i gier Rare nie ma nic wybitnego (na razie oczywiście).


Dla mnie wystarczy samo Rare. Ba, ta konsola mogłaby się nazywać Rarebox. I nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba :D Choć nie przesadzałbym, uważam, że jest wiele fajnych gier. Np. Crackdown, w którego zacząłem sobie pogrywać, i który okazał się całkiem całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować