• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
klark1

Age Of Empires III bledy

Pytanie

Witam
No niestety, to kolejna gra po Dungeon Siege 2 w ktorej juz znalazlem kilka bledow. Zaczne od najwazniejszych:
1. Po okolo 30-40 minutach grania wylacza sie dzwiek, nie ma ani muzyki ani odglosow, karta muzyczna to wbudowana w plyte C-Media CMI9639A.
2. Po wyjsciu z gry, program nie killuje swojego procesu, przy probie ponownego uruchomienia wyskakuje komunikat, ze gra moze byc odpalona tylko raz, reczne skillowanie tego procesu zalatwia sprawe.
3. Mocno przycinaja sie poczatkowe intra (grafika).
4. Kilka literowek w tlumaczeniach :)

Czy ktos z graczy ma podobne problemy? Ten opis podsylam rowniez pomocy technicznej.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

40 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

1. Grałem po kilka(naście) godzin z dzwiękiem czystym jak (czasami) pupa niemowlaka.
2. Wychodziłem z gry i wracałem, gdy tylko miałem na to ochotę.
3. Intro działało, jakby chciało i mogło.
4. Jakieś konkretne przykłady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2005 o 23:41, kNOT napisał:

1. Grałem po kilka(naście) godzin z dzwiękiem czystym jak (czasami) pupa niemowlaka.
2. Wychodziłem z gry i wracałem, gdy
tylko miałem na to ochotę.
3. Intro działało, jakby chciało i mogło.


Ciesz sie, ze u Ciebie jest ok, Dungeon Siege 2 tez u niektorych dzialal ok. Sterowniki i DirectX oczywiscie najnowsze.

Dnia 29.11.2005 o 23:41, kNOT napisał:

4. Jakieś konkretne przykłady?


Z pamieci: opcje grafiki: "Jokość wygładzania krawędzi"

Jeszcze jedna sprawa (ale moze tak byc): w samouczku pojawia sie tekst a dopiero za 10-15 sekund lektor zaczyna go czytac. Jednak od czasu do czasu glos lektora odzywa sie (tak jak powinien wedlug mnie) razem z pojawieniem sie tekstu.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2005 o 23:55, klark_ napisał:

Z pamieci: opcje grafiki: "Jokość wygładzania krawędzi"

Bardzo się zdziwię, jeśli potwierdzisz ten błąd, bo u mnie jest "Jakość wygładzania krawędzi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2005 o 00:00, kNOT napisał:

> Z pamieci: opcje grafiki: "Jokość wygładzania krawędzi"
Bardzo się zdziwię, jeśli potwierdzisz ten błąd, bo u mnie
jest "Jakość wygładzania krawędzi"


Sprawdzilem, blad jest. Podsylam zrzut ekranu.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2005 o 00:13, klark_ napisał:

> > Z pamieci: opcje grafiki: "Jokość wygładzania krawędzi"
> Bardzo się zdziwię, jeśli potwierdzisz ten błąd,
bo u mnie
> jest "Jakość wygładzania krawędzi"
> >
Sprawdzilem, blad jest. Podsylam zrzut ekranu.

Pozdrawiam


- wygładzanie krawędzie to FSAA (Full Scene Anti Aliasing - pełnoekranowe wygładzanie krawędzi), jeśli masz poobcinaną kartę grafiki to ta opcja pozostanie wyłączona...
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2005 o 00:13, klark_ napisał:

> > Z pamieci: opcje grafiki: "Jokość wygładzania krawędzi"
> Bardzo się zdziwię, jeśli potwierdzisz ten błąd,
bo u mnie
> jest "Jakość wygładzania krawędzi"
> >
Sprawdzilem, blad jest. Podsylam zrzut ekranu.

Pozdrawiam



Zauważyłem, że kształt pierwszej literki "o" w wyrazie "Jokość" (ze screena) różni się od innych literek "o"... grafomontaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2005 o 19:41, Lidadu napisał:

Zauważyłem, że kształt pierwszej literki "o" w wyrazie "Jokość" (ze screena) różni
się od innych literek "o"... grafomontaż?

Jakoś nie widźe żadnej różnicy... :P żaden fotomontarz poprostu mały babol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Też mam ten problem z dżwiękiem, niestety całkowicie się wyłancza po dobrych ok. 40 min gry. Nie wiem czy to wina mojego sprzętu czy jakis babol w grze ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2005 o 19:56, Andrij napisał:

Też mam ten problem z dżwiękiem, niestety całkowicie się wyłancza po dobrych ok. 40 min gry. Nie wiem czy to wina mojego
sprzętu czy jakis babol w grze ;/.


Możliwe że masz zintegrowaną kartę muzyczną.. Mój kuzyn miał problemy z dźwiękiem w Call of Duty po 30 minutach grania na takiej zintegrowanej karcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

JA AGE of Empires III mam z USA i jak narzaie zbyt wielkich błendów nie widze ale jedno mie bawi a manowicie ze niby fizyka jest super bo budynki sie rozlatuja zostaja slady w ziemi po kulach armatnik itp. ale jedno jest dziwne gdy np staniemy na torach i jedzie pociak to gdy przejedzie przez nas to stajemy sie duchami i pociak nic nam nie robi porpostu przejerzdza przeznas i nic sie nie dzieje a fizykaw grze jest rewelacyjna tylko ten bubel z pociagem albo kareta czy tam z tym indianinem z tymi (taczkami) co ciagnie za soba:) a reszte jest spuer. mam nadzieje ze moze wyjdzie jakas łatka poprawiajaca ten dziwny błand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2005 o 20:29, TTBoS napisał:

ale jedno jest dziwne gdy np staniemy
na torach i jedzie pociak to gdy przejedzie przez nas to stajemy sie duchami i pociak nic nam nie robi porpostu przejerzdza
przeznas i nic sie nie dzieje a fizykaw grze jest rewelacyjna tylko ten bubel z pociagem albo kareta czy tam z tym indianinem
z tymi (taczkami) co ciagnie za soba:) a reszte jest spuer. mam nadzieje ze moze wyjdzie jakas łatka poprawiajaca ten dziwny
błand


Ja uwazam, ze tak jest dobrze. Powiedz niby co mialo by sie dziac z jednostkami innego gdyby pociag (czy inne takie) przejezdzal? Mialy by uciekac? A co podczas bitwy? Bys sie plul ze jednostki zamiast wlaczyc to uciekaja bo sie pociagu boja. IMO tak jest dobrze bo dodaje grywalnosci grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2005 o 00:00, kNOT napisał:

> Z pamieci: opcje grafiki: "Jokość wygładzania krawędzi"
Bardzo się zdziwię, jeśli potwierdzisz ten błąd, bo u mnie
jest "Jakość wygładzania krawędzi"

A co to jest ta jakosc wygladzania krawedzi???:>:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2005 o 20:50, graczomaniak napisał:

A co to jest ta jakosc wygladzania krawedzi???:>:D


A czemu niby to źle? :D Skoro masz opcje typu "Wysoka" a nie 8x czy 4xSS to IMO jest dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niby patch 1.01 miał niwelować zanikający dźwięk po jakimś czasie gry, ale wiem, że nie u wszystkich rozwiązał ten problem. Z zagranicznego forum wiem, że skutecznym rozwiązaniem jest wywalenie pliku LeisurelyBrows z folderu z grą/sound/music/standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie widze powodu dla ktorego mialbym robic jakis fotomontaz. Akurat literowki najmniej mi przeszkadzaja. Bardziej mnie wkurza ten dzwiek, jutro sprobuje sposobu z usunieciem tego pliku.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2005 o 21:22, KiNDer vel. IxyedaM napisał:

Niby patch 1.01 miał niwelować zanikający dźwięk po jakimś czasie gry, ale wiem, że nie u wszystkich rozwiązał ten problem.
Z zagranicznego forum wiem, że skutecznym rozwiązaniem jest wywalenie pliku LeisurelyBrows z folderu z grą/sound/music/standard.


Ha! Dzięki, to działa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2005 o 21:22, KiNDer vel. IxyedaM napisał:

Niby patch 1.01 miał niwelować zanikający dźwięk po jakimś czasie gry, ale wiem, że nie u wszystkich rozwiązał ten problem.
Z zagranicznego forum wiem, że skutecznym rozwiązaniem jest wywalenie pliku LeisurelyBrows z folderu z grą/sound/music/standard.



Dzisiaj dodaliśmy rozwiązanie tego problemu do naszego działu Pomocy Technicznej:
http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=326&p=607

Miło by było jakbyś przetestował to rozwiązanie, podał czy jest skuteczne i czy jest w miare zrozumiałym językiem napisane. Mamy nadzieję, że rozwiąże ono Twoje problemy z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.12.2005 o 16:24, Johnny Bravo napisał:

Dzisiaj dodaliśmy rozwiązanie tego problemu do naszego działu Pomocy Technicznej:
http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=326&p=607

Miło
by było jakbyś przetestował to rozwiązanie, podał czy jest skuteczne i czy jest w miare zrozumiałym językiem napisane. Mamy
nadzieję, że rozwiąże ono Twoje problemy z grą.


Hm, tylko, że rozwiązanie podane w linku dotyczy zanikania samej muzyki, a rozwiązanie podane przeze mnie - całego dźwięku w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować