Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Broken Sword: Anioł Śmierci - okiem Mejstego

29 postów w tym temacie

Lucas the Great

Przygodówki to dziś rzadkość. Dobre przygodówki to rarytas. Może nie aż taki, jak mafijne salami, ale zawsze... Zapraszamy do zapoznania się z tekstem Mejstego traktującym o Złamanym Mieczu Georga Stobbarta. Dzisiejszy tekst sponsoruje literka K. "K" jak "kaszlak" i "kiełbasa krakowska".

Przeczytaj cały tekst "Broken Sword: Anioł Śmierci - okiem Mejstego" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobre przygodówki to rarytas... dzisiaj niestety tak, a szkoda! To przecież jedne z niewielu gier podwyższające zdolności logicznego myślenia i... chęć rozwalenia klawiatury głową przy niemożności przejścia do dalszej rozgrywki przez utknięcie:) ach... to były czasy, a tekst jak zwykle przyzwoity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Broken Sword to część pierwsza i druga. Nie powiedziałbym, że części nieparzyste są górą (na pewno nie 3). Część 3 to porażka, a że każdy następny sequel jest gorszy (zazwyczaj - a w tym przypadku się zgadza) od poprzedniego to nie oczekiwałem zbyt wiele... i zbyt wiele nie dostałem. Sleeping Dragon był wkurzający już za wstawki zręcznościowe i za patalogiczne zagadki ale końcówka to szczyt kretyństwa - wiedziałem już po tytule, że musi być smok ale, żeby z nim walczyć - czy to jest ''Mario'' tylko z rozszerzonym interfejsem i opcją z dialogami? I też musiało być w stylu szybko naciśnij przycisk bo zginiesz jak np. z autem. A w 4 części poza wymienionymi minusami dodałbym jeszcze samą lokalizację - no bo jak można to zrobić, gra legenda od samego początku jeden wspaniały głos R.Saxon''a, dzięki któremu istnieje klimat rozgrywki - nikt czy nic nie zastąpi oryginału. Co do oprawy graficznej może i wygląda lepiej ale taki bug że w np. w pokoju poza stołem, krzesłem czy roślinką nie ma nic oprócz głównego bohatera, co to ma być? To już nie jest ten sam Broken Sword...

Mam nadzieję, że jakby miała wyjść jakaś nowa gra z cyklu (prędzej pewnie będę już kwiatki wąchał od spodu) np. Discworld czy Monkey Island nie będzie TYLKO polskiej wersji jeśli już miała by być!?!

A sama recenzja jak dla mnie to chyba była pisana przed wydaniem gry i może też za późno ukazana na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do recenzji BS jest bdb, chodz sa male "ale". Po 1 zapisy stanu gry. Podzczas jak gralem w BS to taka niemozliwość pojawila sie u mnie tylko 3 razy , min w hotelu i to mi nie przeszkadzalo bo wystarczylo zrobic wszystko w tym hotelu (a wystarczylo pogadac i wziasc noz) i wyjsc i mozna bylo juz zapisac. Po 2 jezeli chodzi o kwestie mowione (byl tekst ale glosu nie bylo) problem ten juz zostal rozwiazany i umieszczony w dziale pomocy technicznej CDP na gram.pl. A tak pozatym polecam te gre wszystkim bo naprawde jest swietna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 23:29, deecom napisał:

A sama recenzja jak dla mnie to chyba była pisana przed wydaniem gry i może też za późno ukazana
na gram.pl


Hmm... A na jakiej podstawie twierdzisz, że pisałem tę recenzję przyed wydaniem gry? Jakieś konkrety proszę...

@Pioni3r
>Po 1 zapisy stanu gry. Podzczas jak gralem w BS to taka niemozliwość pojawila sie u mnie tylko 3 razy , min w >hotelu i to mi nie przeszkadzalo bo wystarczylo zrobic wszystko w tym hotelu (a wystarczylo pogadac i wziasc noz) i >wyjsc i mozna bylo juz zapisac.

Fakt, chociaz takich miejsc jest więcej i rzeczywiście po zrobieniu wszystkiego można grę zapisać. Ale to nie zmienia faktu, że jednak gry nie można zapisać w DOWOLNYM momencie i dlatego uznałem to za wadę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 16:08, Mejste napisał:

Hmm... A na jakiej podstawie twierdzisz, że pisałem tę recenzję przyed wydaniem gry? Jakieś
konkrety proszę...

Mówię "jak dla mnie" bo czytałem wiele recenzji raczej po angielsku bo raczej tej gry nie było jeszcze w Polsce i w tych recenzjach były już dawno temu opisane te bugi i jak dla mnie nic nowego nie wniosła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 23:29, deecom napisał:

Broken Sword to część pierwsza i druga. Nie powiedziałbym, że części nieparzyste są górą (na
pewno nie 3). Część 3 to porażka, a że każdy następny sequel jest gorszy (zazwyczaj - a w tym
przypadku się zgadza) od poprzedniego to nie oczekiwałem zbyt wiele... i zbyt wiele nie dostałem.
Sleeping Dragon był wkurzający już za wstawki zręcznościowe i za patalogiczne zagadki ale końcówka
to szczyt kretyństwa - wiedziałem już po tytule, że musi być smok ale, żeby z nim walczyć -
czy to jest ''Mario'' tylko z rozszerzonym interfejsem i opcją z dialogami? I też musiało być
w stylu szybko naciśnij przycisk bo zginiesz jak np. z autem. A w 4 części poza wymienionymi
minusami dodałbym jeszcze samą lokalizację - no bo jak można to zrobić, gra legenda od samego
początku jeden wspaniały głos R.Saxon''a, dzięki któremu istnieje klimat rozgrywki - nikt czy
nic nie zastąpi oryginału. Co do oprawy graficznej może i wygląda lepiej ale taki bug że w
np. w pokoju poza stołem, krzesłem czy roślinką nie ma nic oprócz głównego bohatera, co to
ma być? To już nie jest ten sam Broken Sword...


Zgadzam się, że 1 i 2 są najlepsze z serii. Zgadzam się też z tym, że nowości w stylu wstawki zręcznościowe i lokalizacja bez możliwości wyboru to lekka przeginka. Ale z drugiej strony - nie nazwałbym 3 i 4 porażką. Owszem, może nie ma już w 100% tego klimatu co w poprzednich częściach - ale wciąż jest niezły humor, trudne zagadki (znów jak za czasów jedynki czy dwójki pół dnia w robocie zamiast pracować zastanawiałem się jak przejść dalej w grze:-P), a i sam Borys Szyc jako George nie jest taki najgorszy - mnie osobiście się podoba (chociaż fakt, też wolałbym mieć możliwość wyboru - pełna polska wersja lub tylko napisy). Wiem że to trudne - ale spróbuj nie patrzeć na te części przez pryzmat dwóch pierwszych. Wtedy zobaczysz naprawdę bardzo porządną, dobrze skleconą przygodówkę, jakich ostatnimi czasy mało na rynku (w porównaniu do tego, co było kilkanaście lat temu). Osobiście cieszę się z tego, że Broken Sword nie umarł i z niecierpliwością czekam na nowe części :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 23:18, tjagiel napisał:

Zgadzam się, że 1 i 2 są najlepsze z serii. Zgadzam się też z tym, że nowości w stylu wstawki
zręcznościowe i lokalizacja bez możliwości wyboru to lekka przeginka. Ale z drugiej strony (...)

no to się zgadzamy oprócz 3 i 4 :)

Dnia 22.02.2007 o 23:18, tjagiel napisał:

Borys Szyc jako George nie jest taki najgorszy - mnie osobiście się podoba (chociaż fakt, też
wolałbym mieć możliwość wyboru - pełna polska wersja lub tylko napisy).

To może przytoczę tu takie małe zdanko, z którym się całkowicie zgadzam i do tego mi się podoba :) mianowicie:
George z Saxonem niekiedy zgrywa idiotę. George z Szycem nieustannie jest idiotą

Dnia 22.02.2007 o 23:18, tjagiel napisał:

ale spróbuj nie patrzeć na te części przez pryzmat dwóch pierwszych. Wtedy zobaczysz naprawdę
bardzo porządną, dobrze skleconą przygodówkę, jakich ostatnimi czasy mało na rynku (w porównaniu
do tego, co było kilkanaście lat temu). Osobiście cieszę się z tego, że Broken Sword nie umarł
i z niecierpliwością czekam na nowe części :-)

Tego bym nie powiedział - gier przygodowych wychodzi masa i też raczej nie są to dobre gry, np. nie wiem czemu wszystkim tak bardzo podobała się Syberia, mi strasznie chciało się spać na tej grze, nie dość, że strasznie prosta to denna - dobijała mnie też lokalizacja, w mordę jak mam w to grać jeszcze raz to głosy wyłącze, jak nie ten dziadek to robocop i nie tylko (ale te dwa typki chyba najbardziej). A ja nie umiem patrzeć z innej strony - jestem krótkowzroczny :P - przygodówki to cudo ale jak się postawi za wysoko poprzeczkę (jak wszędzie) to się już jej nie przeskoczy. Kocham całą serię Discworld''a, Monkey Island (4 może trochę mniej) Broken Sword''a (1 i 2 :P) też i czekam na następne części (nie tylko tych) ale z niepokojem czy będą dobre i czy w ogóle będą...

Poza tym to widzę, że Pan nowy to może zaproszę do kilku tematów

Coś więcej o BS4 jest co czytać :)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15741&u=79

najlepsze przygodówki
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2455&u=169

tematów jest sporo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skonczylem BS 4 i powiem tak jak wczesniej ze gra wymiata ale juz sama koncowka moim zdaniem jest do bani, myslalem ze bedzie duzo lepsze zakonczenie ale to tylko moje zdanie :P. A i jak napisal deecom "To może przytoczę tu takie małe zdanko, z którym się całkowicie zgadzam i do tego mi się podoba :) mianowicie:
George z Saxonem niekiedy zgrywa idiotę. George z Szycem nieustannie jest idiotą" tez sie z tym zgadzam i wlasnie dlatego bardzo spodobala mi sie calkowita polonizacja, brawa dla CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować