iqorinho

Geografia ==>> Quiz

4825 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2008 o 17:04, DanekZiom napisał:

Na ile stanów są podzielone są Stany Zjednoczone i wymień je wszystkie.

To są wszystkie stany:
Stany: Alabama, Alaska, Arizona, Arkansas, Connecticut, Dakota Południowa (South Dakota), Dakota Północna (North Dakota), Delaware, Floryda (Florida), Georgia, Hawaje (Hawaii), Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Kalifornia (California), Kansas, Karolina Południowa (South Carolina), Karolina Północna (North Carolina), Kentucky (wspólnota), Kolorado (Colorado), Luizjana (Louisiana), Maine, Maryland, Massachusetts (wspólnota), Michigan, Minnesota, Missisipi (Mississippi), Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Nowy Jork (New York), Nowy Meksyk (New Mexico), Ohio, Oklahoma, Oregon, Pensylwania (Pennsylvania) (wspólnota), Rhode Island, Tennessee, Teksas (Texas), Utah, Vermont, Waszyngton (Washington), Wirginia (Virginia) (wspólnota), Wirginia Zachodnia (West Virginia), Wisconsin, Wyoming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 09:33, DanekZiom napisał:

Ej mnie nie ma. Zdobyłem 2 punkt i powinienem być 56. Mam nadzieję, że poprawisz tabelę.
Dziękuje.

OMG... Naucz się ciąć posty...
Daj linka do tych Twoich punktów na gg
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:39, Deejay napisał:

> Ej mnie nie ma. Zdobyłem 2 punkt i powinienem być 56. Mam nadzieję, że poprawisz
tabelę.
> Dziękuje.
OMG... Naucz się ciąć posty...
Daj linka do tych Twoich punktów na gg
Pozdrawiam

Nie mam jego gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:40, DanekZiom napisał:

> > Ej mnie nie ma. Zdobyłem 2 punkt i powinienem być 56. Mam nadzieję, że poprawisz

> tabelę.
> > Dziękuje.
> OMG... Naucz się ciąć posty...
> Daj linka do tych Twoich punktów na gg
> Pozdrawiam
Nie mam jego gg.

Kogo "jego"...? ;)
Na moje gg (w moim podpisie) wyślij mi linki do postów z punktami dla Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 12:59, przemas15 napisał:

Na ile prowincji podzielony jest Mozambik i jakie to są prowincje ??


Mozambik podzielony jest na 11 prowincji i są to: Cabo Delgado, Gaza, Inhambane, Manica, Maputo x2 ;D, Nampula, Niassa, Sofala, Tete i Zambezia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 17:31, jakoktochce napisał:

> Na ile prowincji podzielony jest Mozambik i jakie to są prowincje ??

Mozambik podzielony jest na 11 prowincji i są to: Cabo Delgado, Gaza, Inhambane, Manica,
Maputo x2 ;D, Nampula, Niassa, Sofala, Tete i Zambezia.

Tak dobrze jakoktochce+1 Zadajesz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kometa Halleya. Kto ją odkrył i w którym roku ? Ile lat wynosi odstęp pomiędzy jej pojawieniami się na niebie ? I w którym roku będzie następny raz przelatywać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odkrył ją Edmund Halley w roku. W sumie to chińczycy, bo już 613 roku p.n.e. zanotowano się jej pojawienie. Odstęp między jej pojawieniami się to średnio 76 lat. Pojawi się 28 lipca 2061. A sam Halley jej nie odkrył tylko na podstawie zapisków określił jej następny przelot koło Ziemi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, skoro zaczęto dział astronomia, kosmos (mój ulubiony) to zadam pytanie na ten temat:

Jak się nazywa księżyc któregoś z planet nazywanych "gazowymi olbrzymami" ma atmosferę, w dodatku ze składem
Azot 98,4 % ,
Metan 1,6 %.

Hasła pomocne do odnalezienia szukanego księżyca: Huygens, Uranos i Gaja - z mitologi greckiej.

Trochę trzeba nad tym pomyśleć... Prawdopodobnie ktoś z Was będzie znał odpowiedź, bez szukania na wiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 18:11, Yaevinn napisał:

Jak się nazywa księżyc któregoś z planet nazywanych "gazowymi olbrzymami" ma atmosferę,
w dodatku ze składem
Azot 98,4 % ,
Metan 1,6 %.

Tytan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 00:20, Deejay napisał:

Wymień podstawowe rodzaje nacieków jaskiniowych i każdy krótko opisz.

Stalaktyt - naciek "wyrastający" z sufitu, wyrzeźbiła go ściekająca woda,
Stalagmit - naciek "wystający" z podłogi, wyrzeźbiła go woda spadająca z sufitu, zazwyczaj z stalagmitu,
Stalagnat - naciek "wrośnięty i w sufit, i w podłogę, połączenie stalaktytu i stalagmitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się