Zaloguj się, aby obserwować  
Riverex

Ameryka - wszystko co z nią związane

80 postów w tym temacie

Od dawna narzekaliście na Amerykę, a głównie na Busha. Tutaj możecie się wyżalić. Zacznę ja: po co komu ta wojna w Iraku? Już dawno powinno się ją zakończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam na amerykanów żalić nie bede :], co najwyzej moge sie posmiac z poziomu ich inteligencji ;p. Kiedyś w kwasach ktoś dał link do takiego filmiku. Zadawali tam przechodniom na ulicy banalne pytania np. Ile jest wież eiffla w Paryżu, a jakiś koleś odpowiedział pytaniem "ten?" xD. Prawie spadłem z krzesła jak to uslyszalem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 22:10, Nazca napisał:

Po co ją wogóle zaczynali :/

Wg. Busha jest to wojna z terroryzmem. Wedłóg prawie wszystkich, jest to wojna o ropę, w której niepotrzebnie giną ludzie. Jeśli Ameryka tego nie zakończy, to przynajmniej Polska powinna się wycofać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale Hussein był odj**** jakich mało i dobrze, ze go ściągneli. Szkoda, że nie mają tyle odwagi/nie mają intersu, zrobić tego z panem Kimem z Korei Północnej. Kim jeszcze coś za swojej kadencji odwali jak nikt nic z nim nie zrobi, stawiam skrzynke dobrej wódki, że tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 23:37, xRaphaelx napisał:

Co jak co, ale Hussein był odj**** jakich mało i dobrze, ze go ściągneli. Szkoda, że nie mają
tyle odwagi/nie mają intersu, zrobić tego z panem Kimem z Korei Północnej. Kim jeszcze coś
za swojej kadencji odwali jak nikt nic z nim nie zrobi, stawiam skrzynke dobrej wódki, że tak
będzie.

Najpierw Ameryka musi zdobyć władzę z autorytetem, którego niestety Bushowi brakuje. Ale to może się zmienić w najbliższych wyborach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: co najbardziej lubicie i czego najbardziej nie lubicie w Ameryce/Amerykanach? Więc: ja najbardziej lubię NBA i zarobki :) a najbardziej nie lubię obecnego prezydenta, który rozpętał piekło w Iraku i głupich ludzi, którzy tę wojnę popierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię, hmm, lubię... czy ja w ogóle lubię Amerykę? Nie widzę nic w niej dobrego (oprócz NBA), ta wojna którą niepotrzebnie zaczęli, i całe zło z nią związane... szkoda słów. Ja jestem przeciw każdej wojnie, tym bardziej z udziałem Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 22:11, Donki napisał:

Ja się tam na amerykanów żalić nie bede :], co najwyzej moge sie posmiac z poziomu ich inteligencji
;p.

To nie tyle o inteligencje chodzi tylko o wiedzę ogólną. Wszystko rozbija się o Amerykański System Szkolnictwa, który nie kładzie zbyt wielkiego nacisku na zdobywanie dużej ilości informacji z najróżniejszych dziedzin tak jak np. Polski System Szkolnictwa. W Stanach dużo ważniejsza jest wiedza która się potem przyda w pracy, poza tym z tego co słyszałem oni wychodzą z założenia że "Po co mamy to wiedzieć, jak nam to będzie potrzebne to sprawdzimy w Internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 23:44, Herbatnik napisał:

Ja lubię, hmm, lubię... czy ja w ogóle lubię Amerykę? Nie widzę nic w niej dobrego (oprócz
NBA), ta wojna którą niepotrzebnie zaczęli, i całe zło z nią związane... szkoda słów. Ja jestem
przeciw każdej wojnie, tym bardziej z udziałem Polaków.

Anglicy zrobili test, czy Amerykanie naprawdę są głupi. Wyszło, że niektórzy są durniejsi niż to ustawy przewidują. Np: nie wiedzą, gdzie (w przybliżeniu ani na jakim kontynencie) leży Irak, z którym walczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... oni też chyba w liceach mają zadania "pod kreską". :) Nie wiem, po prostu nie wiem jak oni się trzymaja... inteligencja stoi u nich na poziomie polskiego "dresiarza" (trochę przesadziłem)... a co do tego Iraku na jakim kontynencie... dobrze, że przynajmniej tam trafili. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 23:52, Herbatnik napisał:

No wiesz... oni też chyba w liceach mają zadania "pod kreską". :) Nie wiem, po prostu nie wiem
jak oni się trzymaja... inteligencja stoi u nich na poziomie polskiego "dresiarza" (trochę
przesadziłem)... a co do tego Iraku na jakim kontynencie... dobrze, że przynajmniej tam trafili.
:)

Tak. Już to sobie wyobrażam. Wylądują samoloty na jakimś lotnisku, wysiądą dowódcy i spytają najbliższego przechodnia: "Przepraszam, którędy do Iraku? Bo wie pani, my na wojnę..." :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak... wiesz, bo wojsko amerykańskie na mapach sie nie zna... bo studiowanie mapy mają tylko na studiach... a tak poza tym ja ich podziwiam, że potrafią sterować samolotami... ale dodawać pod kreską już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 00:00, Herbatnik napisał:

Tak, tak... wiesz, bo wojsko amerykańskie na mapach sie nie zna... bo studiowanie mapy
mają tylko na studiach... a tak poza tym ja ich podziwiam, że potrafią sterować samolotami...
ale dodawać pod kreską już nie.

Trzeba przyznać, że mają dobry sprzęt i pilotów. A jak się znajdzie jakiś inteligentny Amerykanien, to jest prawie geniuszem, np: Bill Gates. A tak w ogóle, to ponad 30% Amerykanów to Niemcy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<wzdycha, Głośno, Znacząco>

Dobra to ja się wypowiem co lubię w Amerykanach.
Amerykanie to przede wszystkim naród patriotyczny, czasami może tylko na pokaz, ale jednak uśmiecha się patrzeć jak radośnie obchodzą swoje święta. Choćby taki 4 Lipca to u nich niesamowicie radosne święto, cieszą się i świętują, a co u nas w Polsce ?? Prezydent strzela przemówionko, wszyscy smętnie łażą po pomnikach i oddają hołd zmarłym powstańcom i pokrewnym, za bardzo w tym radości nie widzę
Amerykanie to naród optymistów. Wierzą że jeśli w jednym miejscu ci się nie powiodło to zawsze można się przenieść i spróbować gdzieś na nowo od początku i w końcu na pewno się uda. Amerykanie to taki naród wewnętrznych nomadów, nie są w stanie usiedzieć w miejscu dłużej niż paru lat, przenoszą się z miejsca na miejsce. Stąd się zresztą wzięły te ich niezbyt mocno zbudowane domki, chodzi tu o to by móc taki dom tanio kupić i potem tanio sprzedać by móc się przenieść
Amerykanie to naród Zrób-To-Sam. Są niezwykle niezależni i jeśli mogą wolą zrobić wszystko po swojemu. USA to kraj w którym jest chyba najwięcej różnego rodzaju instrukcji i poradników jak coś zrobić samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na wikipedii coś o ludności Ameryki. Grupy rasowe: ludność biała 77,1%, ludność czarna 12,9%, Azjaci 4,2%, Indianie i rdzenni mieszkańcy Alaski (Aleuci i Inuici) 1,5%, Hawajczycy i wyspiarze Pacyfiku 0,3%, inni 4% (2000).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat patriotyzmu nie lubie w wyk. amerykańskim, pokazówka i zbędny pseudo patos, ale podoba mi się radosne obchodzenie świąt, u nas się wszystko świętuje jak na pogrzebie, w święta ien można się bawić, śmiać, cieszyć, tylko najlepiej się umartwiać. Dlatego jak nie lubie wielu rzeczy importowanych z USA, to juz cmi nawet te ichsze świeta nie przeszkadzają, jak swoimi potrafimy się tylko martić, to już się wolę cieszyć/bawić amerykańskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować