Zaloguj się, aby obserwować  
Riverex

Ameryka - wszystko co z nią związane

80 postów w tym temacie

A kogo poparlibyście w wyborach na prezydenta w Ameryce? Bo ja Baracka Obamę. Niech czarnoskóry będzie prezydentem, czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamietam, był gdzies filmik i koles sie zapytał "gdzie leży Irak?" i pokazywał im mape świata (na australii był napisny IRAK) no i koleś tam pokazał, żałosne :| ciekaw jestem, czy to specjalnie wybrali takie tereny głupków, czy to w całej Ameryce tak jest :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 01:21, Jack Bauer napisał:

pamietam, był gdzies filmik i koles sie zapytał "gdzie leży Irak?" i pokazywał im mape świata
(na australii był napisny IRAK) no i koleś tam pokazał, żałosne :| ciekaw jestem, czy to specjalnie
wybrali takie tereny głupków, czy to w całej Ameryce tak jest :|

Kogoś spytali się czy w Ameryce łacińskiej mówi się po łacinie, a on odparł: "Yes". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 01:21, Jack Bauer napisał:

pamietam, był gdzies filmik i koles sie zapytał "gdzie leży Irak?"

Na twoim miejscu bym się tak głośno nie śmiał. Ja doskonale pamiętam jak w 1 Klasie Liceum jednego kumpla geografka wywołała do DUŻEJ mapy ściennej i kazała mu pokazać gdzie leży Australia. Tak Dokładnie Kontynent Australijski i wiesz co ?? Nie wiedział, stał tam, kombinował i nie wiedział gdzie leży Australia.
Jak już mówiłem to nie jest kwestia inteligencji tylko poziomu i nacisku na wiedzę ogólną. W Stanach po prostu od uczniów się nie wymaga żeby wiedzieli gdzie jest jakaś fifdufka na końcu świata i stąd się właśnie biorą takie komiczne odpowiedzi na niektóre pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to żeby pokazać, że i my mamy się czym pochwalić:)... w 1 czy 2 klasie liceum, na pytanie na j.pol. gdzie jest Portugalia (albo może Hiszpania), dziewczyna nie bardzo wiedziała gdzie wskazać palcem, mapa która wisiała przedstawiała Europę, od wysp Brytyjskich do Uralu, od krajów Skandynawskich, aż po kawałek Afryki i Bliski Wschód, czyli pole poszukiwań było zawężone... Mimo wszystko, każdy człowiek powinien wiedzieć coś nt. otaczającego go świata, zwłaszcza jeżeli chce się prowadzić działania wojenne na terenie danego kraju:]

USA kojarzy mi się jeszcze z nieźle porezanym prawem, niby wolność demokracja i inne bajki, ale jak słucham o różnych wyrokach, czy samych sprawach- za co ktoś może siedzieć, to uważam, że to powalony kraj, choćby sprawa nauczycielki, która za erotyczne pop-upy może pójść siedzieć do 40lat...

A z plusów, to zapewne bardzoej optymistyczne podejście do życia, radowanie się świętami, gdy można się radować, a niejak u nas, rzecz, która jesst niezmiernie radosna dla nas jest powodem do umartwiania się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie Ameryka to chory kraj...ludzie spasli od fastfood''a, dzieci ogladaja te idiotyczne talkshow''y...nie za dbry kraj, jedyne co maja dobre to gry na kompa:p
niby taki demokratyczny kraj, tolerancyjny, ale do tej pory ciemnoskórzy są przesladowaniw duzym stopniu.
ps. jeszcze lubie rap z Ameryki
pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ten temat robi na forum o grach komputerowych ale:

- Tak. Ludzie może nie wiedzą na codzień gdzie jest Irak, ale mają niesamowite zaplecze naukowe i raczej przyczyniają się do ogólnoświatowego postępu.
- Tak, nie znają wszystkich gatunków pierwotniaków, ale mają specjalistów w wielu dziedzinach, i każdy zna się na tym co robi (znałem jednego inzyniera z Rockwella - może i nie wiedział jak nazywają się drzewa rosnące w jego lesie, ale na Boga - miał własny las - dlatego, że zapracował na niego z pomocą umiejętności w jednej dziedzinie).
- Tak, może i są pewne rasowe niesnaski, ale czarnoskóry człowiek może przejśc przez miasto i nie stracić isotnych częsci ciała.
- Tak. Są niewykształcona częśc społeczeństwa nie jest najlotniejszą częścią świata, ale u nich w polityce liczy się Obama, czy Clinton.
- Tak. Mają skłonności do przesadnego optymizmu, ale patrzcie jak u nich się obchodzi święta.

My w ciągu ostatnich lat wynaleźliśmy tylko kilka rewolucyjnych toerii ekonomicznych (wszystkie A. Lepper).
My nie mamy specjalistów.
My nie możemy przejśc przez ulicę nawet kiedy jesteśmy nieodpowiednio ubrani, a nie tylko jeśli mamy ''nieodpowiedni'' kolor skóry.
My w naszej idei świąt mamy spasionego księdza, gromiącego z ambony, zakupy w supermarkecie i TV wieczorem.
I w końcu my mamy u władzy ''wykształconych prawników'' takich jak Jarek, Lechu i Roman, którzy jawnie gardza ludźmi inteligentnymi, pardon, wykształciuchami.

Dadatkowo: Za 25 lat poziom społeczny się wyrówna. Szczególnie zaś poziom intelektualny, dzięki nowej generacji JP2 (to ci mili ludzie w luźnych spodniach i kapturach, którzy kradną Wam telefony i słuchają muzyki o tym jak to trudno jest na polskich blokowiskach. Jasne, że jest trudno, bo kradną telefony:>).

Enyłej, wracam do pracy:>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 11:49, Kaen napisał:

Nie wiem co ten temat robi na forum o grach komputerowych ale:

Nie tyle forum O Grach co Dla Graczy, a to jest dość znacząca różnica :-]

Dnia 24.02.2007 o 11:49, Kaen napisał:

My nie mamy specjalistów.

O tu się nie mogę zgodzić, Polska Ma Specjalistów. Polacy to bardzo zdolny naród, z tego co słyszałem to jako pierwsi stworzyliśmy niebieski laser. Polacy to zdolny naród, problem polega na tym że w przeciwieństwie do takiego np. USA u nas nakłady na naukę zakrawają na wyjątkowo kiepski dowcip. Polscy specjaliści zwiewają za granice, a tam już z otwartymi ramionami witają ich między innymi właśnie Amerykańskie uczelnie. Ja jeszcze zapodam historie z życia wziętą, mój kolega studiuje teraz na AGH W Krakowie i opowiadał mi że Amerykanie skonstruowali "mechaniczną bakterię" taki wstęp do nano-maszyn i poprosili zaprzyjaźnioną uczelnie Tak Tak właśnie AGH w Krakowie żeby stworzyła dla niej oprogramowanie. To CHYBA coś znaczy no nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzeć na google maps zdjęcia satelitarne Area 51. Wiele nie przedstawiają, aczkolwiek dają wyobrażenie o potędze i utopijności tego miejsca na mapach świata.

Jeśli jednak nie chce Wam się szukać tego miejsca foty macie na tej stronie Fundacji Nautilus: http://www.nautilus.org.pl/article.php?articlesid=382 . Artykuł uzupełnia całość, polecam przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 12:55, JAmamaPieCiTY napisał:

Moim zdaniem jedyną dobrą żeczą w Ameryce jest to że produkują Mustangi , aaa nie jeszcze mają
miasto fajme Miami.

gratuluje gramatyki:P
nie powtarzaj postów
pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 22:06, Riverex napisał:

Jak myślicie, co jest największym problemem Ameryki?


Z tego co wiem to największym problemem jest obrzarstwo! A tak pozatym to nie lubię tych zadufanych w soie dupków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie dobiło kupno F16 od Amerykanów. Prawie połowa była zepsuta. Podobał mi się tekst: "F16, cud techniki, leciał tydzień z Ameryki". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 01:12, Riverex napisał:

A kogo poparlibyście w wyborach na prezydenta w Ameryce? Bo ja Baracka Obamę. Niech czarnoskóry
będzie prezydentem, czemu nie?

To dla Ciebie kryterium wyboru prezydenta stanowi kolor skóry? A ja myślałem że się szuka odpowiedzialnych i kompetentnych ludzi na takie stanowisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 12:44, gaax napisał:

> A kogo poparlibyście w wyborach na prezydenta w Ameryce? Bo ja Baracka Obamę. Niech czarnoskóry

> będzie prezydentem, czemu nie?
To dla Ciebie kryterium wyboru prezydenta stanowi kolor skóry? A ja myślałem że się szuka odpowiedzialnych
i kompetentnych ludzi na takie stanowisko...

Nie. Po prostu nie mam nic do czarnych i czarny może zostać po raz 1. prezydentem w Ameryce. A jestem za nim, bo m.in. od początku był przeciwny wojnie w Iraku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować