Zaloguj się, aby obserwować  
Riverex

Ameryka - wszystko co z nią związane

80 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2007 o 23:10, Ari Zmc napisał:

Moje 2 największe skojarzenia z Ameryką:
- Microsoft
- FAST FOOD
Nie wiem dlaczego tak jest ale tak mam :D



Mi się USA kojarzy z NASA, Georgem Bushem, wojną w Iraku i potęgą technologiczną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 23:10, Ari Zmc napisał:

Moje 2 największe skojarzenia z Ameryką:
- Microsoft
- FAST FOOD
Nie wiem dlaczego tak jest ale tak mam :D

Aha... czyli dwie najgorsze rzeczy na świecie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 22:47, Manieklbl napisał:

> >>.....................



Przede wszystkim równe i płaskie jak stół kilkupasmowe autostrady. Po drugie poza miastem nie uświadczysz tego co u nas jest zmorą: co chwila ostre zakręty. Po drugie: o wiele wyższy poziom życia niż np. w Polsce. Wiadomo, że i tak jest bezrobocie (nawet spore) ale jak pracujesz to godnie żyjesz. Po trzecie: kraj wielonarodowy. Znajdziesz tu chyba wszystkie rasy ludzkie. Po prostu podoba mi się to, że np. są dzielnice typowo Polskie, albo np. takie Chinatown. Po prostu każdy moze poczuc się jak u siebie. Po czwarte: piękna zabudowa, ach te drapacze chmur, wielkie biurowce itp. Po piąte: co większe miasto to lotnisko i w ogóle super siec komunikacyjna. Po szóste: rozmawiają tam po angielsku/amerykańsku a to mój ulubiony język który bardzo dobrze znam. Po siódme: znajdziesz tu wiele pięknych miejsc: piękne plaże nad oceanem, kaniony, góry, lasy, piękne rzeki, pustynie, jeziora, wiele parków przyrody np. yellowstone. Po ósme: nie fajnie by tam przejśc się ulicą na której kręcili np. serial Prison Break czy zrobic sobie fotke w miejscu gdzie była wielka strzelanina w filmie np.13przecznic?? Po dziewiąte: tak charakterystyczne miasta jak Las Vegas, New York, San Franscisco. Każde jest tak charakterystyczne żę naprawdę chciałbym tam byc. Po dziesiąte: o wiele tańsze samochody, większy standard w motoryzacji. Nie znajdziesz tam samochodów bardzo pokroju Fiata Pandy czy Malucha. Policz ile razy w życiu widziałes np. Hammera czy Porsche Carrera, hmm na palcach rąk bym zliczył. Tam to jest bardziej normalne.
Po jedenaste: Manhattan: po prostu trzeba się tam przejsc zeby zrozumiec co to Ameryka.
Po dwunaste: Wodospad Niagara: NO COMMENT

Mam nadzieję, że chociaż trochę Cię przekonałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż byłem w USA przeszedłem się po Manhattanie byłem i w San Francisco czy Las Vegas i żałuję że tam się nie urodziłem, ale nie żałuję że tam mieszkam bo i tak bym tęsknił za Polską :) Najbardziej bije po oczach: ceny i komfort życia. Wszystko tam jest tanie jak barszcz to co kosztuje u nas krocie jest znacznie tańsze, tanie paliwo, samochody, ubrania, nawet gry itp. Co do Hummera i Porshe. W USA widziałem setki Porszaków i Hummerów a w Polsce do tej pory widziałem AŻ 2 Hummery :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię Ameryki. Nie jest krajem na jaki próbuje się kreować. Bogaty itd. Owszem bogactwo jest, ale jest tam również najwięcej biednych ludzi (mieszkających na ulicy) wśród wszystkich krajów "rozwiniętych". Poza tym rządzi nimi wariat. I to nie jest tylko moja opinia, ale większości Amerykanów. Pamiętam jak były ponowne wybory prezydenckie. Po ponownym zwycięstwie Busha Amerykanie pisali w Internecie, że wyjeżdżają z tego kraju, ponieważ ten prezydent kompromituje ich w oczach całego świata. Większość tych informacji potwierdza mój kolega, mieszkający od 15 lat w Stanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nasz prezydent nie psuje reputacji państwa ? Mów szczerze :D Tak ale jest to duży kraj więc dużo więcej osób jest tam "na ulicy" niż u nas. W większości też są to ludzie którzy przyjechali zarobić w kraju "gdzie pieniądze leżą na ulicy" Ale np. jeżeli jesteś wykwalifikowaną osobą to możesz tam się dorobić duuuuuużo większych pieniędzy niż w Polsce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 17:19, gogiell napisał:

Ale czy nasz prezydent nie psuje reputacji państwa ? Mów szczerze :D Tak ale jest to duży kraj
więc dużo więcej osób jest tam "na ulicy" niż u nas. W większości też są to ludzie którzy przyjechali
zarobić w kraju "gdzie pieniądze leżą na ulicy" Ale np. jeżeli jesteś wykwalifikowaną osobą
to możesz tam się dorobić duuuuuużo większych pieniędzy niż w Polsce :/

Tak nasz prezydent też nie należy do ludzi ksztaltujących pozytywny wizerunek państwa. A jeśli chodzi o osoby na ulicy to nie przekonuje mnie takie gadanie, że mieszka tam więcej ludzi więc i więcej ludzi jest na ulicach. A jeśli chodzi o zarobki to wszędzie trzeba dużo pracować a jak się dużo pracuje to i efekty są. Wiem. że płacą tam więcej niż w Polsce ale i koszty utrzymania są dużo większe niż w Polsce, A ja jak słyszę niedołęgi w Polsce, które nie pracują i mówią że w Polsce się nie da zarobić to mam ochotę ich udusić. Najlepiej powiedzieć, że nie ma pracy i nie szukać tej pracy. A za podobne pieniądze będzie się upadlał w Anglii czy w Irlandii. Jeśli chodzi o wykształcenie to pewnie, że tak. trzeba inwestować w swoje wykształcenie ale nie trzeba wyjeżdżać żeby dużo zarabiać, Nie wiem czy zauważyłeś ale co raz więcej firm zagranicznych otwiera swoje przedstawicielstwa w Polsce, Więc po co wyjeżdżać jak można dostać pracę tutaj za takie same pieniądze bo to przecież jedna firma tylko że by się pracowało w przedstawicielstwie tej firmy w Polsce. Do tego doszłyby pewnie jakieś zagraniczne szkolenia itp/ Nie wiem co wielu ludzi widzi w pracy za granicą. Przeważnie są to niewykwalifikowani ludzie, którzy nie potrafią sobie znaleźć pracy w Polsce i tylko narzekać potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś ale co raz więcej firm zagranicznych

Dnia 25.07.2007 o 18:50, pretorianie napisał:

otwiera swoje przedstawicielstwa w Polsce, Więc po co wyjeżdżać jak można dostać pracę tutaj
za takie same pieniądze bo to przecież jedna firma tylko że by się pracowało w przedstawicielstwie
tej firmy w Polsce. Do tego doszłyby pewnie jakieś zagraniczne szkolenia itp


Ja też w przyszłości nie zamierzam nigdzie wyjeżdżać za granicą do pracy ani sam tego nie popieram. Piszę tylko że żyje się tam lepiej. A co do przedstawicielstw. Mój tata pracuje na niezłym stanowisku w zagranicznej firmie, tylko zarabia na polskie standardy czyli mniej niż jego koledzy z zachodu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 19:18, gogiell napisał:

"A jakk ja sem slysze U.S .A to mi sivm kojadzy z fest fudem i holiłudem"
Koleś nie spamuj tylko pisz coś z sensem.

Lol, kto tu spamuje, on nic takiego nie napisał.
A co do tematu. Stany kojarzą mi się głównie z wolnością, z łatwością zarobku, z wysokim poziomem życia, z niskimi cenami a przede wszystkim z największą/najpotężniejszą/najnowocześniejszą armią świata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z toba jak ide po mieście to widze wiele ulotek o potrzebnych pracownikach -
Po prostu dla większości ludzi nie chce się szukać pracy - oni myślał że sama do nich przyjdzie a kiedy już są na tej załóżmy na ziemi Angielskiej to dopiero się budzą i zaczynaja chodzić w poszukiwaniu pracy na serio .

Jak słysze słowo Amerkanin to wyobrażam sobie wielkiego grubasa który od jedzenia w MCDonals nie może odychać w czasie snu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 14:14, KonradRębkowski napisał:

Zgadzam sie z toba jak ide po mieście to widze wiele ulotek o potrzebnych pracownikach -
Po prostu dla większości ludzi nie chce się szukać pracy - oni myślał że sama do nich przyjdzie
a kiedy już są na tej załóżmy na ziemi Angielskiej to dopiero się budzą i zaczynaja chodzić
w poszukiwaniu pracy na serio .

Dokładnie. Albo najczęściej słyszane słowa to:"za takie pieniądze ja nie będę pracował". A przecież od czegoś trzeba zacząć. Żaden pracodawca bez sprawdzenia gościa nie da mu nie wiadomo jakich pieniędzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 19:18, gogiell napisał:

"A jakk ja sem slysze U.S .A to mi sivm kojadzy z fest fudem i holiłudem"
Koleś nie spamuj tylko pisz coś z sensem.

ale czego ty chcesz powiedz mi gdzie ja spamowalem?? widze ze ci te U.S.A padlo na glowe!
pierwszy moj post w tym temacie a ten do mnie nie spamuj!!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi Ameryka kojarzy sie przede wszystkim z USA :D
USA kojarzy mi sie z przepychem, otyloscią, marnowaniem pieniedzy, grzechem, wyrzucaniem jedzenia, ządzą wladzy, próznoscią, nacjonalizmem, rasizmem, uzywkami, zbrodnią, chaosem, psychopatami, egoizmem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie to cholerni patrioci :O Wejdź na dowolne osiedle domków wszędzie: flagi USA i orły... (i to nie te biało czerwone :D)

BoyOgOyOrtH


Sorry mój błąd :/ Coś było chyba ze mną nie tak jak to pisałem :/

karollek

Zgadzam się w pełni z tobą nie lubie "Hamerykanoow" XD
Ale chciałbym tam mieszkać tylko zależy gdzie. Bo do Chicago bym nie chciał jechać czy do jakieś Alabamy czy innej wiochy. Ale dałbym wszystko żeby znów pojechać do Kaliforni...
P.S Jeszcze raz sorry za ten mój idiotyczny post :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować