Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS3 - gorsza wsteczna kompatybilność w Europie

87 postów w tym temacie

Ale trzeba przyznać, że to dziwne - w Europie gorsza wsteczna kompatybilność, a w USA i Japonii mają pod tym względem lepiej. Takie nieco po macoszemu traktowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co nie bedziesz musial sie przejmowac sie przejmowac czy piraty sciagasz NTSC czy PAL Renchar?

a co do:

"No mi to się podoba w całości. I tak mając psx i ps2 nie gram na Ps2 w gry z psone bo po co mi takie wydziwianie.
Przeszłośc nikomu tu nie jest potrzebna. Wole obtanioną konsole z nowymi grami a nie tam jakieś starocia bym odpalał na nowym sprzęcie.
Mnie takie posunięcie sony podchodzi i takim patentem mi odrazu konsola sie podoba i tak wiekszość ludzi nie gra w starocia."

Nie wypowiadaj sie za innych bo prawa do tego nie masz. Juz ktos wyzej pisal ze lubi sobie pograc w niektore stare hiciory i po co ma miec x konsol w chacie?

Jak czytam takie posty to mi sie smiac chce. Europa jak zawsze zostal gorzej potraktowana a mu to sie podoba no lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 20:02, Renchar napisał:

No mi to się podoba w całości. I tak mając psx i ps2 nie gram na Ps2 w gry z psone bo po co
mi takie wydziwianie.

Przeszłośc nikomu tu nie jest potrzebna. Wole obtanioną konsole z nowymi grami a nie tam jakieś
starocia bym odpalał na nowym sprzęcie.

Mnie takie posunięcie sony podchodzi i takim patentem mi odrazu konsola sie podoba i tak wiekszość
ludzi nie gra w starocia.

1)Gówno prawda. Cena nie spadnie (a dzięki przelicznikowi $=euro będzie jeszcze wyższa) - chodzi o zbicie kosztów, żeby zaczęli na niej zarabiac, a nie dopłacac.
2) A przyszło ci do głowy, że przy pełnej kompatybilności możesz sprzedac PSX, PS@, kupic taniej (z użyciem zysku ze sprzedaży starych konsol) PS3 i miec maszynke do wszystkich starych gier a przy okazji do nowych?
3) Może nie na konsolach, ale starocie są często lepsze od nówek (Gothic > G3, Planescape > all/out og Gothic, ofkozz:)/). Można przy grach ''seryjnych'' (czyli większości konsolowych) odpicowac grafe czy zmienic silnik, ale czy grafa i silnik będą wieczne? Nie! Po dwóch latach o grze zapomnisz (np. Most Wanted, Carbon). A ile pamięta się gry ze świetną fabułą? L-A-T-A-M-I - zwłaszcza w przypadku RPGów (Gothic [ew. NK], Planescape). Zgoda, są FF, najlepsze ''seriale'' jakie istnieją, ale i tak najlepszej części (VII) nie odpalisz na PS3 bez emulacji, nie?

No, czyba że dla ciebie liczy się tylko grafa, a kompa/konsole masz od miecha, to wtedy jesteś usprawiedliwony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zamiast koncentrować się na wstecznej kompatybilności z PS2, w przyszłości starania firmy skierują się raczej w stronę tworzenia zupełnie nowych gier i zwiększania funkcjonalności PS3"

Mistrzostwo w powiedzeniu tego, że w Europie PS3 będzie po prostu gorsze... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm ja mam sprowadzanego więc mnie to nie dotyczy. Ale jeżeli cena byłaby lepsza to może faktycznie lepiej bo w europie zwraca się uwagę na cene bardziej niż w stanach czy japonii. Nie mówie że w ogóle się nie sprawdza ale myśle że to kraje bogatsze i troche bardziej im to zwisa po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale czy taka duża cena PS3 nie jest przez napęd w nim zamontowany który jest teraz bardzooo drogi ?? i wedle tego jeśli cena czytnika spadnie to i cena PS3 również choć nie w takim samym stopniu :D
dobrze myślę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny gwóźdź do trumny PlejStacji numer 3? Z mojej strony w każdym bądź razie zakupu nie będzie na pewno - z tego mianowicie względu, że wsteczna kompatybilność miałaby być jednym z głównych powodów ewentualnego nabytku. Bardzo cenię sobie gry z PSX i PS2 i z pewnością grał bym w wiele z nich nawet na mega-next-genowej superkonsoli. Zresztą - całkowite skupienie się na nowych grach, gdy ma się tyle starych, dobrych, sprawdzonych, to krok dosyć ryzykowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 20:22, Renchar napisał:

Cieszmy sie że nie zakładają zapory regionalnej w grach.


Eee ale to przecież leży w gestii developera. PS3 domyślnie nie ma blokady regionalnej. Jeżeli jednak wydawca zażyczy sobie taką umieścić to importowanej gry na swojej konsoli nie uruchomisz. Tak samo jest w przypadku x360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh.. szkoda, ale mam nadzieje, że w niektóre hity z PS2 będzie można grać na PS3, bo kompatybilność ma być gorsza, a nie zniknąc całkowicie, więc pewnie zadbali, żeby chociaż hity z PS2 chodziły dobrze, choć ja zazwyczaj nie wracam do starych gier
Jestem ciekaw czy chociaż cena będzie mniejsza :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie biore wszystkich newsow o PS3 na powaznie po tym jak przeczytalem ze sony stracilo TEKKENA 6 i METAL GEAR SOLID 4 nie czytam tych glupot co ci goscie wypisuja a to juz nie pierwsza wpadka !!!!
to odnosnie autentycznosci niekturych newsow a prawda jest taka ze jak sie chce kogos oczerniac to sie wali po najmniejszej lini oporu !!!!!
nie mam nic do ciebie "Domek" ale jak masz cos do tej firmy to napisz to i zglowy tak to potem sie ludzie czepiaja ze
oczerniasz PS3 czy X-boxa czy Wii a tak masz czyste rece
a jak tak popatrzec na to z boku to nie wiadomo o co ta afera bo PS3 jak nie bylo tak nie ma nikt tego nie sprawdizl
w akcji wiec mozemy sobie tu paplac bez konca co bedzie a tak naprawde po premierze sie okaze kto ma racje!!!!
pozdro !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest najciekawsze? ;>
Że to jakie tytuły będą kompatybilne dadzą dopiero w dniu premiery konsoli.
Ciekawe ile aktualnie jest "kompatybilnych" tytułów ze starych PSów?
I dlaczego nie ujawnią już? Boją się anulowania preorderów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co to k..... a by?!! oddalem wczoraj jako pierwszy komentarz do tego newsa i go zlikwidowaliście!!! A wcale nie łamal regulaminu ..<sony coraz wiekszy dolek na trumienke kopie> ...!! To jest łamanie wolności słowa.... !!!!!!!!!!!walniety cdp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ptysiu a zauważyłeś, że to jest druga strona. Skoro napisałeś pierwszego komentarz to logiczne, że jest on na stronie nr. 1 Specjalnie dla Ciebie sprawdziłem czy nigdzie nie zniknął. I wiesz co? Jest tam nadal...

toolek-> > "I dlaczego nie ujawnią już? Boją się anulowania preorderów?"

Pewnie tak. Skoro regionalizajca gry zależy tylko od producenta to boją się ściągania konsol z USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blokada kontynentalna nie zalezy tylko od producenta a od Sony. W ps2 byla i zaden producent nie mial nic do powiedzenia, podobnie jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aden to że nie będzie zapory nie znaczy że będe sciągał podruby. Konsoli niegdy jeszcze nie przerabiałem bo słyszałem że po roku lasery się do dupy nadają i że konsola traci jakomś funkcję w DVD.

Po drugie gry chodzą gożej albo wcale np Gran turismo 4 na podróbach praktycznie nie chodzi albo ma grafe że patrzeć sie ne chce.

A po trzecie na allegro sprzedają gry w innym systemie taniej niż w Palu i to mnie właśnie cieszy bo taniej kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 11:50, Renchar napisał:

aden to że nie będzie zapory nie znaczy że będe sciągał podruby. Konsoli niegdy jeszcze nie
przerabiałem bo słyszałem że po roku lasery się do dupy nadają i że konsola traci jakomś funkcję
w DVD.

Po drugie gry chodzą gożej albo wcale np Gran turismo 4 na podróbach praktycznie nie chodzi
albo ma grafe że patrzeć sie ne chce.

A po trzecie na allegro sprzedają gry w innym systemie taniej niż w Palu i to mnie właśnie
cieszy bo taniej kupie.

http://so.pwn.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować