Zaloguj się, aby obserwować  
kaczmix

Najgorszy RPG

89 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2007 o 23:08, PREDATOR X napisał:

Tyle że Dark Messiah to nie jest RPG. Jeśli chodzi o najgorszego RPG to NOX. Zagrajcie - zobaczycie


Grałem, przeszedłem wszystkimi postaciami ( 3 :) ) i podobał mi się, nie wybitny, ale fajny. Może jestem spaczony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest problem, bo zazwyczaj kiepski erpeg po prostu niemal przestaje byc erpegiem. Jesli chodzi o ostatni rok, to najgorszym erpegowym gniotem, w jakiego gralem, byl Oblivion. Bez grafiki bylby niczym. Gra przystosowana dla dzieciakow albo doroslych analfabetow, prowadzaca gracza za raczke. Z banalnymi, dziecinnymi dialogami. Z idiotycznym main questem. Z niemal nieistniejaca sztuczna inteligencja NPCow (RAI, czyli Retarded AI). Z koszmarnym systemem levelowania przeciwnikow, sprawiajacym, ze wlasciwie nie oplaca sie awansowac na kolejne poziomy doswiadczenia, zwlaszcza, jesli nieopatrznie niektóe podstawowe umiejetnosci (moj Boże!) są niezwiązane z walką.
Dla mnie w erpegach z prawdziwego zdarzenia (nie mowie o dungeon crawlerach czy hack''n''slashach, ktore tez moga byc swietne w swoich kategoriach) wazne jest to, by w swiecie widoczne byly konsekwencje tego, co robie - wtedy mozna to nazwac odgrywaniem roli. W Oblivionie mozna to robic wylacznie w wyobrazni. A powinny byc wybory i ich skutki, chocby na mala, malutka skale.
Spaprane zostaly nawet niezle pomysly, jak chocby ten z questem o trollach w obrazie... zaczyna sie fajnie, ale okazuje sie, ze i tak chodzi o młóckę i tyle.

Przy czym każdy z trzech "duzych" tytułow RPG w zeszlym roku - Oblivion, Gothic 3, NWN 2 - w pewnym sensie zawiódł. Osobiscie najbardziej przypadl mi do gustu G3, do ktorego wroce (jestem gdzies w polowie), gdy dokupie jeszcze gigabajt RAMU :-)

Najgorsze jest to, ze Oblivion niesamowicie obnizyl poprzeczke dla przyszlych tworcow RPGów, ktorzy widza, ze gry dla idiotów, a takze po prostu RPGi dla tych, ktorzy nie lubia czytac i graja tylko w FPSy, swietnie sie sprzedaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 00:22, Elwro napisał:

Najgorsze jest to, ze Oblivion niesamowicie obnizyl poprzeczke dla przyszlych tworcow RPGów,
ktorzy widza, ze gry dla idiotów, a takze po prostu RPGi dla tych, ktorzy nie lubia czytac
i graja tylko w FPSy, swietnie sie sprzedaja.


Chodzi tylko i wyłącznie o grafikę (która moim zdaniem w Oblivionie wcale nie zwala z nóg, ot są duże lokacje i tyle...), która niczym magnes przyciąga masy ludzi. Dobra grafika przyciągnie nawet i analfabetów i idiotów do trudnych RPG, w których trzeba myśleć, więc nie chodzi tylko o samą banalność. Co do reszty to się zgadzam w 100%, poza rozbudowanym światem programiści z Bethesy pochwalić się mogą co najwyżej lenistwem w wymyślaniu czegoś ciekawszego niż zwykła sieczka mieczem/nawalanie czarów w ślepo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za cRPG, w ktorym nie trzeba myśleć?

Dziwię się, że w postach nie zauważyłem czegoś takiego jak Another War - Przecież to nieudany klon Diablo i obraza dla cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ balduran2
Panie, po tekście o Falloucie przyznam, że mi się zaczęły ręce trząść... Jak kochając BG, można powiedzieć, że Fallout jest be?

Najgorszy RPG: Arkona

Najgorsze cRPG: nie trafił mi sie taki, o którym mógłbym z całą stanowczością powiedzieć, że jest najgorszy. Jak ktoś zauważył, zły cRPG to zwyczajnie samo cG. A do tej listy można doda raczej to co cRPGiem miało być, a wyszło jak wyszło (Gothici, Oblivion Deus EX2 etc.)

Najgorszy MMORPG: nie ma prawdziwego mmog któremu należą się literki RP (i nie chodzi o rating pending ;P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć, że najgorszy RPG to Dink Small Wod, czy jakoś tak. Ale z racji, że był to mój pierwszy RPG i przyciągnął mnie do tego gatunku nie będę narzekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 05:53, Larry Laffer napisał:

Ja mogę powiedzieć, że najgorszy RPG to Dink Small Wod, czy jakoś tak. Ale z racji, że był
to mój pierwszy RPG i przyciągnął mnie do tego gatunku nie będę narzekać...

Jak możesz. Swego czasu ta gra była moim ulubionym rpgiem(i jedną z najlepszych gier w jakie gralem), ale to było dawno. I wciąż mam do niej sentyment. Jakiś rok temu ponownie do niej zasiadłem i ją przeszedłem. Liczy się pamięć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2007 o 00:33, Sth`Devilish napisał:

Chodzi tylko i wyłącznie o grafikę (która moim zdaniem w Oblivionie wcale nie zwala z nóg,
ot są duże lokacje i tyle...), która niczym magnes przyciąga masy ludzi. Dobra grafika przyciągnie
nawet i analfabetów i idiotów do trudnych RPG, w których trzeba myśleć, więc nie chodzi tylko
o samą banalność. Co do reszty to się zgadzam w 100%, poza rozbudowanym światem programiści
z Bethesy pochwalić się mogą co najwyżej lenistwem w wymyślaniu czegoś ciekawszego niż zwykła
sieczka mieczem/nawalanie czarów w ślepo.


Nie mów mi, że to samo nie jest z Gothicem, przecież tam również, większość gry to młócka na lewo i prawo, żeby tylko zdobyć jak najwyższy level, nie ma praktycznie myślenie. Z tych trzech największych RPG, największą klasę zachował NN 2, Oblivion i Gothic III, no coments...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 09:23, aolejniczak5 napisał:

Jedno słowo:Border Zone.


To są dwa słowa ;P

Ja nie znam takiego, który kompletnie do bani itd. Nie spotkałem się z czymś takim. Co najwyżej zawiodłem się na Falloucie, ale klimat mi nie odpowiadał i nie mogłem się wczuć w opowiadaną historię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najgorsze RPG-i to:Tibia(najgłupszy Rpeg jaki spotkałem),FRATER(ładne wykonanie,ale reszta do bani)
Najlepsze:Diablo II(gram w niego do dziś) oraz Gothic II (dużo opcji,bardzo rozbudowany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 10:17, Lisun napisał:

Dla mnie najgorsze RPG-i to:Tibia(najgłupszy Rpeg jaki spotkałem)

Więc, jest to MMORPG, tak na marginesie, swoją drogą do bani ;)
,FRATER(ładne

Dnia 25.02.2007 o 10:17, Lisun napisał:

wykonanie,ale reszta do bani)

To jest hack''n''slash, nie RPG, podobnie jak

Dnia 25.02.2007 o 10:17, Lisun napisał:

Najlepsze:Diablo II(gram w niego do dziś)

Gothic II (dużo opcji,bardzo rozbudowany)
Bardziej rozbudowany jest Morrowind, a co do Gothica, to nie zaliczałbym go do RPG ( ta ilość statystyk, co to za RPG ?? ), prędzej nazwał bym to grą akcji z elementami RPG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę powiedzieć, że Baldur''s Gate jest najgorszym RPG, ale mnie osobiście się nie podobał. Nie chcę jakiś odpowiedzi, że bluźnie czy coś w tym stylu. Każdya na swój gust. Mnie akurat ta gra nudziła i jakoś wątek nie wciągał. Przeszdłem, bo wypadało mi zagrać - gdyż wcześniej zagrałem w Icewind Dale I i II, to z kolei jedne z moich ulubionych gier.
Niecierpię za to totalnie TES III Morrowind. Poza tym określanie tej gry mianem cRPG to też nadużycie - style gry bardziej zbliżony do Diablo. Trójwymiar i dobra grafika to nie wszystko. W obecnym czasie twórcy zapomnieli, że w RPGach chodziło głównie o dobrą fabułę, rozwinięty tryb dialogów, a nie żeby było kolorowo i ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 10:54, paweusz napisał:

Nie mogę powiedzieć, że Baldur''s Gate jest najgorszym RPG, ale mnie osobiście się nie podobał.
Nie chcę jakiś odpowiedzi, że bluźnie czy coś w tym stylu. Każdya na swój gust. Mnie akurat
ta gra nudziła i jakoś wątek nie wciągał. Przeszdłem, bo wypadało mi zagrać - gdyż wcześniej
zagrałem w Icewind Dale I i II, to z kolei jedne z moich ulubionych gier.
Niecierpię za to totalnie TES III Morrowind. Poza tym określanie tej gry mianem cRPG to też
nadużycie - style gry bardziej zbliżony do Diablo. Trójwymiar i dobra grafika to nie wszystko.
W obecnym czasie twórcy zapomnieli, że w RPGach chodziło głównie o dobrą fabułę, rozwinięty
tryb dialogów, a nie żeby było kolorowo i ładnie.

u mnie jest odwrotnie - icewindy znudzily mnie dosc szybko, glownie dlatego, ze gra niebezpiecznie zblizala sie w strone hack ''n'' slasha. bg natomiast wciagnelo mnie niesamowicie i wspominam je bardzo cieplo, chociaz moze czas nieco znieksztalcil moje wspomnienia - w koncu gralem prawie 10 lat temu:) a co do morrowinda, to nie zgodze sie z toba. gra jest niesamowicie rozbudowana i to jest jednoczesnie jej najwieksza wada - na poczatku zupelnie nie wiedzialem co zrobic, zas wkrotce gra po prostu mnie znudzila. a co do tego "stylu zblizonego do diablo", to bycmoze - ale tylko, jesli grasz jakims wojownikiem, czy barbarzynca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób mówi ze najgorsza jest Tibia ja uważam ze jak na darmowa gierkę to nie jest najgorsza oczywiście nie ma co porównywać do Guild Warsa czy Wow-a ale jest moim zdaniem 100 razy lepsza od MU-Online

20070225105559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować