Zaloguj się, aby obserwować  
kaczmix

Najgorszy RPG

89 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2007 o 10:59, PtaQ15 napisał:

Wiele osób mówi ze najgorsza jest Tibia ja uważam ze jak na darmowa gierkę to nie jest najgorsza
oczywiście nie ma co porównywać do Guild Warsa czy Wow-a ale jest moim zdaniem 100 razy lepsza
od MU-Online

mam mala rade: nie wklejaj na forum obrazkow niezwiazanych z tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim faworytem na najgorszego eRPeGa jest... Wizards & Warriors. Koszmar i tyle :/
Pewnie są gorsze, ale ja nie grałem w koszmarniejszą od ww.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na gry, które są tu podawane, to ja sobie rzucę takimi tytułami Icewind Dale II oraz Dungeon Siege II - dla mne to zwłaszcza nazwanie tej drugiej rpg to ... nadużycie :), ale skoro czasami ludzie piszą, że to rpg, to mam okazję sobie tutaj pomarudzić :). Gry, które po krótkotrwałym podekscytowaniu, naglę okazywały się do mnie totalnym nie wypałem, w skrócie - denna fabuła i nudne naparzanie się non toper, sprawiły, że mimo dużego samozawzięcia, aby je przejść nie udało mi się to, po jakimś czasie stwierdzałem jednak, że w grę powinienem grać dla przyjemności, a nie dla samego ukończenia, więc czas przerwać tortury. A zn najbardziej przereklamowane uważam gry z serii Gothic, no sama gra fajna, podobała mi się, miła była ta ułuda swobody ruchów itp., ale nie była dla mnie tak genialną grą za jaką została uznana, za jakiś czas zacznę w końcu TES II, zobaczymy, czy po wysokich oczekiwaniach po Daggerfall mnie nie zawiedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 09:56, Probos napisał:

Nie mów mi, że to samo nie jest z Gothicem, przecież tam również, większość gry to młócka na
lewo i prawo, żeby tylko zdobyć jak najwyższy level, nie ma praktycznie myślenie. Z tych trzech
największych RPG, największą klasę zachował NN 2, Oblivion i Gothic III, no coments...


W NWN2 nie miałem jeszcze okazji grać, przyznam wręcz, że za serią NWN nie przepadam - choć godnie kontynuuje tradycję cRPG, to jednak brak mi w nim tego czegoś, co było w BG2, pierwszą część NWN uważam za kompletnie przereklamowaną grę, bo tak na prawdę nie ma tam nic interesującego poza nieudaną moim zdaniem grafiką 3D (zbyt klockowata, praktycznie nie szło odróżnić lokacji, tak bardzo były do siebie podobne, nie mówiąc już o dziwnych rozmiarach budynków, które na zewnątrz są znacznie mniejsze niż w środku), spaprzoną muzyką (kompletnie się JS nie postarał, nie ma tam nic co można by porównać do muzyki z wcześniejszych cRPG, brak melodii, muzyka zbyt pompatyczna i brak jakichś ciekawszych aranżacji) i wyjątkowo schematyczną fabułą... No ale mam nadzieję, że jak pogram w NWN2 to moje zdanie na temat serii się zmieni o 180 stopni :]

Co do Gothica III - nie wiem czy jest to aż tak wielka obraza dla gatunku RPG jak Oblivion, bo grałem tylko w demo, ale śmiem twierdzić, że zapewne tak. W demie jakoś nie napotkałem się na mnogość dialogów, różne sposoby prowadzenia questów czy jakieś ciekawe walki, nie polegające tylko na siekaniu mieczykiem (właśnie... gdzie się podziały w tych niby rpgach trudni do pokonania bossowie, na których trzeba było mieć sposób??).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, świat się zmienia, tak samo jak większość gier, a że społeczeństwo głupieje, robione są dla nich gierki, przy których nie trzeba myśleć :/ To jest po prostu straszne, nie wiem, jak z tak świetnego Morrowinda i Gothica II, można było zrobić takie naparzanki jak Oblivio i Gothic III :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba Tibia i inne tego typu mmorpgi (chodzi o grafike). Są one koszmarnie brzydkie i dziwię się, że ktoś wogóle w to gra. Kal online czy Mu online a nawet silkroad są lepsze z tych darmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Tibie nawet nie grałem, więc nie będę się wypowiadał na jej temat ... natomiast osobiście nie zasmakował mi DungeonSiege2, TitanQuest - być może niesmak spowodowany był znudzeniem gier typu HnS. PRzeszedłem D2, przeszedłem Sacreda ale DS2 i TQ jakoś nie mogłem zdzierżyć. Na czarną listę "brzydkich" cRPG wpisał się również TwoWorlds. Na skraju dynda Morrowind, niby fajny i w ogóle ale nie mam siły by dłużej w niego ugrać. Kolejna nieudana próba może zakończyć się dodaniem do czarnej listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tibia to nei rpg tylko mmorpg. ;)

A najgorszy to NwN. Nie chodzi o multi ale o fabule podstawki. Napalilem sie na ta gre jak na zadnego innego rpg, moze poza Baldur''s Gate, a skonczylo sie na 2 akcie. Dalej nie moglem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... Gorasul?! Pamięta ktoś?! Hehe. Prawdę mówiąc to wszystkie RPG''i z Forggoten Realms podobają mi się. Myślę, że na rynku RPG''ów nie powstają jakieś wyjątkowe kaszany, każda pozycja w miarę trzyma poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 19:58, Dekerinho6 napisał:

Jeśli o mnie chodzi to najgorsza RPG z jaką sie spotkałem to Gothic 1 Tibia i Dungeon
Siege :)


Hej, czegoś tu nie rozumiem ... wczoraj pytałeś w odpowiednim topicu o gry podobne do Diablo, ja podałem ci DS a ty na to że zobaczysz i jak ci się spodoba to zagrasz. Mam rozumieć że już zagrałeś i oceniłeś czy piszesz na ślepo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 20:01, KŁEJK napisał:

> Jeśli o mnie chodzi to najgorsza RPG z jaką sie spotkałem to Gothic 1 Tibia i Dungeon

> Siege :)

Hej, czegoś tu nie rozumiem ... wczoraj pytałeś w odpowiednim topicu o gry podobne do
Diablo, ja podałem ci DS a ty na to że zobaczysz i jak ci się spodoba to zagrasz. Mam
rozumieć że już zagrałeś i oceniłeś czy piszesz na ślepo :/

Tak grałem u kolegi i oceniłem :)
Ps. Nigdy nie oceniam na ślepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typowych kaszanek nie będę wymieniał, podam tylko 3 znane serie, które mnie zupełnie odrzuciły od komputera:

1. Fallout
2. Gothic
3. TES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up
A gdzie Wiedźmin ?:)

Jeśli chodzi o mnie, to odrzuciły mnie dwa tytuły, a są to:
- Neverwinter Nights I
- Drakensang: Der Schwarzen Auge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować