Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2008 o 17:23, sig. napisał:

nagrać płytę z obrazu (stosowna opcja jest w każdym programie do nagrywania), uruchomić
z niej kompa i instalacja będzie jedna z ikonek na pulpicie.


emm nagrać płytę z obrazu jak i jakim programem było by to łatwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 19:19, e.t napisał:

emm nagrać płytę z obrazu jak i jakim programem było by to łatwo?


zacznijmy od tego czy ściągnąłeś obraz zakładam, że tak. Nagrywasz go programem do nagrywania np. tym http://www.cdrinfo.pl/download/8520130424 i odpalasz kompa z płyty, jeśli reszta sprawi ci trudność to nie licz na łatwą pracę z jakimkolwiek systemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogólnie co mam w ogóle z grać na to? ściągnąć obraz?

Weszłem w opcje:nagraj obraz płyty na CD/DVD/Blu-ray i skąd mam wziąc obraz z płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 14:41, e.t napisał:

ogólnie co mam w ogóle z grać na to? ściągnąć obraz?

Weszłem w opcje:nagraj obraz płyty na CD/DVD/Blu-ray i skąd mam wziąc obraz z płyty?

...
Czy umiesz czytać? Kolega podał Ci linka do tutoriala instalacji, a tam jak wół: "Jeśli nie masz jeszcze płyty, zdobądź ją, np. ściągając ze strony ubuntu.pl lub ubuntu.com. Jeśli nie wiesz jak ją wypalić przeczytaj...".
Klikasz na linka, dowiadujesz się co to są obrazy płyt, skąd ściągnąć, jak nagrać i całą resztę. Potem wracasz do artykułu o instalacji i robisz kolejne kroki.

BTW - nie radzę Ci zabierać się za linuksa, jeśli nie potrafisz znaleźć (lub już wiesz) podstawowych rzeczy. A przy obsłudze linuksa sporo trzeba się naczytać i naszukać w internecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania.

1. Mam na kompie dwa systemy. Windows XP i Ubuntu 7.10. Pod WinXP mam Firefoxa 2 ... ileś tam, pod Ubuntu też mam Firefoxa, ale inną wersję niż na XP. Jako że pod Windowsem mam kilkadziesiąt zakładek w przeglądarce, chciałem je wrzucić do Ubuntu i tu pojawia się problem.

Zastanawiam się czy możliwe jest jakieś wyeksportowanie zakładek, zapamiętanych haseł z firefoxa z XP do Ubuntu. Podobna sprawa dotyczy również Thunderbirda.

2. Jak już pisałem mam Ubuntu 7.10, ściągnąłem sobie do niego KDE 3,5 ... możliwe jest pobranie KDE 4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 09:54, Taikun napisał:

Mam 2 pytania.

1. Mam na kompie dwa systemy. Windows XP i Ubuntu 7.10. Pod WinXP mam Firefoxa 2 ...
ileś tam, pod Ubuntu też mam Firefoxa, ale inną wersję niż na XP. Jako że pod Windowsem
mam kilkadziesiąt zakładek w przeglądarce, chciałem je wrzucić do Ubuntu i tu pojawia
się problem.

to wszystko znajduje się w C:/Documents and Settings/[nazwa konta]/Dane aplikacji/Mozilla/Firefox/Profiles/[tu losowa nazwa katalogu z .defaut na końcu] któryś katalog musi być ukryty. skopiuj wszystkie pliki stamtąd do ~/.mozilla/firefox/[tu też losowa nazwa katalogu z .defaut na końcu] powinno pomóc (tylko nie zapomnij stosownych praw ustawić)
ps kopiujesz tylko zawartość tego katalogu z losową nazwą, a nie cały katalog (tworzy je sam Firefox, i "wie" że to właśnie w nich ma szukać takich rzeczy). Z Thunderbirdem powinno być podobnie.
edit ~ oznacza katalog domowy użytkownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 10:12, sig. napisał:

ciach ...


kurde nie wpadłem na to żeby po prostu przekopiować ustawienia przeglądarki :) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2008 o 10:19, Taikun napisał:

kurde nie wpadłem na to żeby po prostu przekopiować ustawienia przeglądarki :) dzieki

Można też za pomocą wtyczek do FF: Google Browser Sync ( nie tylko zakładki,, ale sesje i hasła) i Foxmarks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2008 o 09:54, Taikun napisał:

2. Jak już pisałem mam Ubuntu 7.10, ściągnąłem sobie do niego KDE 3,5 ... możliwe jest
pobranie KDE 4 ?


Nikt nie odpowiedział to poradzę ci tak za 4 dni wychodzi hardy heron czyli ubu 8.04 i ma dwie wersje kde 3.5.9(z LTS) i 4.03(bez LTS) do wyboru chyba przy instalacji, więc warto poczekać bo oczywiście do 7.10 też są paczki, ale po co się męczyć dwa razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 13:00, DJ Danielus napisał:

Wiadomo, czy ruszy pod kartą 8800GT?


sam system raczej tak, jeśli chodzi o akceleracje to raczej kwestia nvidii, choć zawsze na live cd można sprawdzić. Po instalacji sterowników ctrl+alt+backspace i zalogować się loginem ubuntu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 13:24, DJ Danielus napisał:

Bo właśnie Ubuntu 7.10 w ogóle się nie uruchamia....

tzn. po instalacji sterowników czy przed? jeśli po instalacji to jakiej wersji użyłeś i w jaki sposób instalowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 13:33, DJ Danielus napisał:

W ogóle się nie uruchamia - Live CD nie chce się załadować... :/

jak masz czas i chęci ściągnij ubu 8.04 wersje rc alternate tam jest tekstowy instalator, możliwe, że tylko live cd nie chce odpalić

http://releases.ubuntu.com/releases/8.04/ gnome
http://releases.ubuntu.com/releases/kubuntu/8.04 kde
http://cdimage.ubuntu.com/kubuntu-kde4/releases/8.04/rc kde4

od wyboru do koloru, jeśli system się zaisntaluje i odpali polecam instalację sterowników przez skrypt envyNG jest chyba nawet w repo universe hardego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem laptopa z linuxem. Obecny komp i tak juz mi słuzy praktycnzie tylko do netu. Chodzi mi o to, czy moge miec tam 3 partycje, an jednej linux, druga xp i trzecai na dokumenty? Czy dokumenty z tej trzeciej partycji beda widzialene i na linuxie i na xp? Mialem kiedys w szkoel troche doswiadczen z linuxem, ale to podstawy. W tym laptopie juz linux bylby zainstalowany wiec chyab nic bym nie musial tma programowac czy cos?Chcialem linuxa bo jest bezpieczniejszy, stabilniejszy(chyba) i oglonie sentment ;) Da rady polaczyc np linuxa z innym kompem co ma xp i grac np w stacrafta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

da się np na dane dasz fat32 na linuksa ext3 a na winde ntfs, tyle, że jak będziesz miał już linuksa to instalator windowsa nadpisze sektor rozruchowy i nie będzie ci działał grub, jednak można to łatwo naprawić. Większość dystrybucji daje możliwość montowania ntfs, więc nawet to fat32 mógłbyś sobie ospuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować