Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Jedno błahe pytanko odnośnie Gnome, bo poradzić sobie nie mogę. Da się zmienić kolor zakreślonym na screenie elementom (oczywiście wszystkim, nie wybranym). Jak nie, to czy jest możliwość "pozbycia się" ich?

20080712143432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś w System->Preferencje->Wygląd tam klikasz na "własne", zakładka "kolory" i jak znajdziesz to tam zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 16:04, rob006 napisał:

A próbowałeś w System->Preferencje->Wygląd tam klikasz na "własne", zakładka "kolory"
i jak znajdziesz to tam zmienić?


Liczyłem, ze może to nie tam, bo ów motyw obsługi schematów kolorów nie obsługuje. Cóż. Moze jakoś "ręcznie" uida sie to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 14:35, Dux napisał:

Jedno błahe pytanko odnośnie Gnome, bo poradzić sobie nie mogę. Da się zmienić kolor
zakreślonym na screenie elementom (oczywiście wszystkim, nie wybranym). Jak nie, to czy
jest możliwość "pozbycia się" ich?


raczej da się wwalić bo ja czegos takiego nie mam, no chyba, że jest to wymuszone przez motyw. Zawsze możesz potrudzić się i edytować motyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 18:34, pendejo napisał:

raczej da się wwalić bo ja czegos takiego nie mam, no chyba, że jest to wymuszone przez
motyw. Zawsze możesz potrudzić się i edytować motyw


Pozmieniełem troche te motywy i kolorek był taki sam. Nawet w przypadku tych, które pozwal;ały na modyfikacje barw:| Wychodzi na to, że to cos inszego. Muszę pogrzebac i znaleźć tą opcję. Może w gconf-editor to będzie. Swoja drogą nie przypominam sobie, abym miał to od początku. Znowy coś kiedyś powciskałem za dużo jak trzeba:D Niby to nic, bo tylko do tapety nie pasuje, ale irytuje trochę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie masz fajna przeglądarkę plików powiedz czy jest ona w stanie w pełni zastąpić nautilusa? A i w ciemno to w ustawieniach tej przeglądarki plików masz to co chcesz wywalić.

Ech teraz dopiero zauważyłem, że to nautilus nic myślałem, że ta jedna belka to jest pasek kart, a to jest pasek adresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna garść pytań z serii "nowy w ubuntu".

Po pierwsze - zauważyłem że w grach komputerowych max. rozdzielczość jaką mogę ustawić to 1024x768 pikseli. Czy wiecie może czym to jest spowodowane ? W Windows XP spokojnie gram na wyższych rozdzielczościach np. w Neverwinter Nights.
edit : moja karta to GeForce 7300 gt 256 mb, wgrałem do niej najnowsze sterowniki na linuxa

Po drugie, gdy próbuję połączyć się z głównym serwerem multiplayera Dark Crusade wyskakuje mi denerwujący komunikat "Nieudana autoryzacja CD" czy coś w tym guście - jest to winda Linux, konfiguracji firewalla czy zwyczajnie omyłkowo błędnie wklepany klucz produktu ?

Ogólnie bardzo mi się podoba system, tylko mam same problemy z grami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 16:08, Fagno napisał:

Kolejna garść pytań z serii "nowy w ubuntu".

Po pierwsze - zauważyłem że w grach komputerowych max. rozdzielczość jaką mogę ustawić
to 1024x768 pikseli. Czy wiecie może czym to jest spowodowane ? W Windows XP spokojnie
gram na wyższych rozdzielczościach np. w Neverwinter Nights.
edit : moja karta to GeForce 7300 gt 256 mb, wgrałem do niej najnowsze sterowniki na
linuxa

a w jakiej rozdziałce masz pulpit? jest to pewnie ograniczenie w sterowniku a właściwie pliku xorg.conf ale ręki nie dam sobie uciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 16:08, Fagno napisał:

Ogólnie bardzo mi się podoba system, tylko mam same problemy z grami...

No wiesz, linux w sumie nie jest systemem pod którym się gra. Owszem są wyjątki, ale z reguły to raczej granie nie jest zbyt wygodne na pingwinie. Jedyna gra która wiem, że działa idealnie pod linuksem to ut2004 (chwała Epic za to)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 16:17, czaja24 napisał:

a w jakiej rozdziałce masz pulpit? jest to pewnie ograniczenie w sterowniku a właściwie
pliku xorg.conf ale ręki nie dam sobie uciąć

Zmieniałem rozdzielczość pulpitu na 2 wartości i nic nie dawało. Obecnie mam 1024x768. Właśnie problem w tym że rozdzielczość pulpitu da się łatwo ustawić na taką jaką chcę, a w grach już znikają odpowiednie opcje. No i jak ustawię zbyt duże odświeżanie to pojawia się coś na kształt poziomych pasów, diametralnie obniżających poziom wyświetlanej grafiki, więc nawet rozdzielczość 1024x768 w praktyce odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2008 o 16:08, Fagno napisał:

Po drugie, gdy próbuję połączyć się z głównym serwerem multiplayera Dark Crusade wyskakuje
mi denerwujący komunikat "Nieudana autoryzacja CD" czy coś w tym guście


zależy od zabezpieczeń gry wine nie umie obsługiwać wielu z nich, gdyż ich ingerencja w system jest za wysoka, nie wiem jakie tam zabezpieczenia ma dark crusade, ale zobacz jak grasz przez zwykłe wine bez nakładek czy oba na pewno masz dobrze napędy ustawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie trochę głupie pytanie - czy jak instaluję nową wersję pakietu RPM (np. Wine), to muszę najpierw usunąć starą? Czy też nie ma to znaczenia?

EDIT
Jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie, to używam Mandrivy 2008.1
A i jeszcze coś - da się ściągnąć płytę instalacyjną Mandrivy w wersji DVD, ale z sieci BitTorrent? Pytam, bo stara mi się gdzieś zgubiła, a ściągnięcie bezpośrednio ze strony Mandrivy potrwa jakieś 10-12 h. Więc chcę zostawić ściąganie na 2 noce, a to chyba się da tylko poprzez P2P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 23:22, ziptofaf napisał:

Mam takie trochę głupie pytanie - czy jak instaluję nową wersję pakietu RPM (np. Wine),
to muszę najpierw usunąć starą? Czy też nie ma to znaczenia?

Możesz spokojnie instalować, zwyczajnie się nainstaluje na starszą wersję (czyli zaktualizuje do nowszej)

Dnia 20.07.2008 o 23:22, ziptofaf napisał:

EDIT
Jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie, to używam Mandrivy 2008.1
A i jeszcze coś - da się ściągnąć płytę instalacyjną Mandrivy w wersji DVD, ale z sieci
BitTorrent? Pytam, bo stara mi się gdzieś zgubiła, a ściągnięcie bezpośrednio ze strony
Mandrivy potrwa jakieś 10-12 h. Więc chcę zostawić ściąganie na 2 noce, a to chyba się
da tylko poprzez P2P...

Jasne że się da, na stronie mandrivy są (a przynajmniej były jak ja one ściągałem) pliki torrent z oficjalnego trackera.
ps część serwerów ftp też obsługuje wznawianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ostatecznie straci na tym producent. I niestety wszyscy klienci, którzy zakupią tę płytę z myślą o komputerze z zainstalowanym Linuksem lub *BSD. Jednak skaza na wizerunku może przełożyć się na znaczną obniżkę dochodów i oby było to przestrogą dla innych oszustów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować