Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2008 o 17:45, tykus napisał:

Ostatnia partycja to właśnie to nieszczęsne NTFS. Jakieś pomysły?

To zależy, czy były na niej jakieś ważne dane. Jeśli nie, to możesz ją usunąć i utworzyć potem nową lub zmienić jej typ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 11:51, Treant napisał:

> Ostatnia partycja to właśnie to nieszczęsne NTFS. Jakieś pomysły?
To zależy, czy były na niej jakieś ważne dane. Jeśli nie, to możesz ją usunąć i utworzyć
potem nową lub zmienić jej typ.


Już sobie poradziłem ;) Niby GParted wykrywał jako NTFS, ale coś musiało być z tą partycją nie tak, format załatwił sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem przy instalacji Linuksa, bo podczas instalacji pojawia się czarny ekran, co to może być?? Dodam że instalator sam partycjonuje twardziela. Jak temu zaradzić?? Błąd ten pojawia się cały czas nie zależnie od tego jak ma być partycjonowany dysk.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nieby to FreeBSD, ale z tego co kojarzę narzedzie CVSUP wykorzystywane jest w linuksie;)
A mam taki problem. Niby skonstruowałem sobie pliczek cvsup-supfile, ale przy próbe wystartowania narzedzia wyskakuje mi komunikat:
Cannot get IP address of my own host -- is its hostname correct?
Wie ktoś z czym to się je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 18:08, NFSU2.00 napisał:

Mam problem przy instalacji Linuksa, bo podczas instalacji pojawia się czarny ekran,
co to może być?? Dodam że instalator sam partycjonuje twardziela. Jak temu zaradzić??
Błąd ten pojawia się cały czas nie zależnie od tego jak ma być partycjonowany dysk.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.


jaka dystrybucja i jaki sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2008 o 15:10, NFSU2.00 napisał:

Sprzęt:

Proc 2.2 GHz
RAM 1 GB
Grafa 128 MB


akurat to mi kompletnie nic nie mówi ;] nie miałem an myśli tego, że masz za słaby tylko, że możesz mieć problematyczny. Wymień wszystko nawet to co masz podpięte pod usb np. modem do neozdrady itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba już sobie z tym poradziłem teraz nie wiem jak zmienić język na polski. Przy instalacji wybieram język polski ale po włączeniu kompa wszystko jest po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 22:45, NFSU2.00 napisał:

Nie trzeba już sobie z tym poradziłem teraz nie wiem jak zmienić język na polski. Przy
instalacji wybieram język polski ale po włączeniu kompa wszystko jest po angielsku.

pewnie musisz doinstalować paczki z polskim językiem. Przy ustawieniu języka poslkiego w panelu konfiguracyjnym (lub co tam jest w fedorze) powinna zaproponowac zainstalowanie tych pakietów.
Możesz tez otworzyć menadżera pakietów (jak masz gnome to synaptic) i wyszukać pakietów np. wpisując language pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 17:33, DJ Danielus napisał:

Jaki jest dobry program pod Linuksem do zarządzania obrazami płyt?


A co konkretnie rozumiesz przez zarządzanie? Ja jak chcę zamontować jakiś obraz, a nie chcę bawić się konsolą, o korzystam z gmount-iso - kilka kliknięć i zrobione. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 18:16, DJ Danielus napisał:

No i wszystko jasne ;) Dzięki.


jest jeszcze acetoneISO ciekawe narzędzie można konwertować między różnymi formatami i takie inne sprawy mniej związane z obrazami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem zainstalowałem Linuxa Mandriva 2009 i jak chcę go uruchomić to nie mam wyboru systemów od razu uruchamia się mi windows ;/ Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 19:07, wdowiakm napisał:

Mam problem zainstalowałem Linuxa Mandriva 2009 i jak chcę go uruchomić to nie mam wyboru
systemów od razu uruchamia się mi windows ;/ Co mam robić?



a nie przegapiłeś czasem instalacji bootloadera? GRUB lub LILO? raczej powinny być domyślnie zaznaczone do instalacji, ale muszę się przyznać, że tej wersji mandrivy nie instalowałem i nie wiem czy któryś z nich jest zaznaczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 19:58, pendejo napisał:

a nie przegapiłeś czasem instalacji bootloadera? GRUB lub LILO? raczej powinny być domyślnie
zaznaczone do instalacji, ale muszę się przyznać, że tej wersji mandrivy nie instalowałem
i nie wiem czy któryś z nich jest zaznaczony


Już jest dobrze jestem na Linuxie problem był z dyskiem nie wiem czemu ale w biosie był wyłączony wystarczyło go tylko włączyć i po kłopocie :)
Nawet nowe gadu gadu w wersji 8 mi działa i nie muszę instalować tego kadu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2008 o 20:00, wdowiakm napisał:

Nawet nowe gadu gadu w wersji 8 mi działa i nie muszę instalować tego kadu :)



nie wiem czy jest się z czego cieszyć, ale co kto lubi ;] Powiedz mi tylko, czy w mandrivie jest już openoffice 3.0?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 20:04, pendejo napisał:

nie wiem czy jest się z czego cieszyć, ale co kto lubi ;] Powiedz mi tylko, czy w mandrivie
jest już openoffice 3.0?


Tak jest ten openoffice 3.0 :)
A wiesz jak do firefoxa pod linuxa zainstalować wtyczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2008 o 20:07, wdowiakm napisał:

A wiesz jak do firefoxa pod linuxa zainstalować wtyczki?


wtyczki tzn java i flash? otówrz menadżer pakietów i jak masz wersje 32 bit to szukaj " sun java plugin" i czegoś w stylu "flash plugin" (ale ten od adobe nie gnash, ani swfdeck) powinien być w wersji 10. Restart firefoxa i powinno byc ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 20:07, wdowiakm napisał:

Tak jest ten openoffice 3.0 :)
A wiesz jak do firefoxa pod linuxa zainstalować wtyczki?


Eee... No normalnie - wchodzisz na stronę z wtyczkami i klikasz instaluj :P

BTW: Co takiego ma GG, czego nie ma kadu (oprócz reklam oczywiście :P)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować