Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2010 o 20:13, S1G napisał:

Zobaczy, Problemy są tylko w drugą stronę (jak uprzemy się żeby bootloader Windowsa "zobaczył"
Linuksa)


No faktycznie, po ponownym zainstalowaniu Ubuntu znowu mam Windowsa 7. To oznacza ze bez Linuksa mój Windows nie będzie mógł działać, trochę to ironiczne.
Dzięki za linki do Grassa, zobaczę co da się z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :) Mam problem z Code::Blocks na Mandrivie Spring. Na początku po instalacji programu z repozytoriów Mandriva''y nie chciał się odpalić - zrobiłem update i działa. Jednak po kompilacji nie ma zamiaru uruchomić programu :( "Process terminated with status 255" Ktoś wie z czym może jest problem, i rzuci jakąś podpowiedź do jego rozwiązania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 10:00, eNcore napisał:

Witam wszystkich serdecznie :) Mam problem z Code::Blocks na Mandrivie Spring. Na początku
po instalacji programu z repozytoriów Mandriva''y nie chciał się odpalić - zrobiłem update
i działa. Jednak po kompilacji nie ma zamiaru uruchomić programu :( "Process terminated
with status 255"
Ktoś wie z czym może jest problem, i rzuci jakąś podpowiedź do jego
rozwiązania ?


Edit: Problem został rozwiązany. Brakowało emulatora XTerm (taka mała informacja jakby ktoś miał problemy w przyszłości :))

Edit 2: Chyba jakiś bug - powinno edytować poprzedni post, a tu poszła odpowiedź - przepraszam za bałagan w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 17:59, nightfaler napisał:

Próbuje zainstalować sterowniki nvidi robie wg tego http://damlab.pl/howto/nvidia_drivers/
, ale nie daje sobię rady, próbuje wyłączyć menadżera logowania, ale nie potrafie, (mam
Gnome`a).

A nie masz ich czasem w repo dystrybucji? I jaka dystrybucja? Być może producent przygotował paczki z tymi sterami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 18:40, S1G napisał:

A nie masz ich czasem w repo dystrybucji? I jaka dystrybucja? Być może producent przygotował
paczki z tymi sterami.

Debian (testowy) w sumie to jakoś bo jakoś (przeszedłem jeszcze przez ze 7 innych błędów/problemów) udało mi się je zainstalować. Chociaż mam wrażenie, że zamiast poprawić osiągi to może tylko pierwsze wrażenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, podczas oglądania filmików na youtubie(chociażby) wykorzystanie procesora dochodzi mi do 100%, a film lubi się zacinać zainstalowanie javy rozwiąże problem?

btw. czemu mam wrażenie, że jest i Google Chrome Linux i Chromium(nie mam na myśli tego OS).....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 11:37, nightfaler napisał:

Hmm, podczas oglądania filmików na youtubie(chociażby) wykorzystanie procesora dochodzi
mi do 100%, a film lubi się zacinać zainstalowanie javy rozwiąże problem?

Nie (choć java i tak sie przydaje i warto ja zainstalować), to wina flash playera (ewentualnie zbyt słabego kompa).

Dnia 15.01.2011 o 11:37, nightfaler napisał:

btw. czemu mam wrażenie, że jest i Google Chrome Linux i Chromium(nie mam na myśli tego
OS).....

Bo tak jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 12:13, rob006 napisał:

Nie (choć java i tak sie przydaje i warto ja zainstalować), to wina flash playera (ewentualnie
zbyt słabego kompa).

Na windowsie leciało bez problemu i w 1080p, jakimś cudem ale leciało;p

Dnia 15.01.2011 o 12:13, rob006 napisał:

Bo tak jest ;]

Eh, to ładnie jest między nimi jakaś różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 12:32, nightfaler napisał:

Na windowsie leciało bez problemu i w 1080p, jakimś cudem ale leciało;p

Bo z flashem na Linuksa były cyrki. Spróbuj zainstalować najnowszą wersję, ewentualnie pokombinuj z poprzednimi, bo z tego co wiem jest jakaś optymalna wersja. W każdym razie u mnie nie ma problemu. ;]
Tak swoją drogą to nie wiem czemu porwałeś się na Debiana. U mnie na Ubuntu nie ma absolutnie żadnych problemów, to bardzo przyjazna dystrybucja, w szczególności dla początkujących w temacie Linuksa.

Dnia 15.01.2011 o 12:32, nightfaler napisał:

> Bo tak jest ;]
Eh, to ładnie jest między nimi jakaś różnica?

W sumie to nie wiem. Chromium to projekt z którego rozwinął się Google Chrome. A czy obie wersje są rozwijane, czy po prostu jedno wyewoluowało w drugie, to już nie wiem. Poszukaj sobie informacji na necie jak cie to interesuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za cholere nie mogę tej javy zainstalować ;| Robiłem wg tego http://www.java.com/pl/download/help/5000010500.xml#rpm z samorozpakowującego się pliku .rpm ...
Tworze folder /usr/java kopiuje tam ten plik .bin, tam poleceniem ./jre-6u23-linux-i586-rpm.bin rozpakowuje się na .rpm przy czym nie było żadnego potwierdzania licencji. potem próbuje rpm -iv jre-6u23-linux-i586.rpm i dostaję błąd na screenie, allienem próbowałem zamienić rpm na deb, ale to samo wyskakiwało... znaczy podobne*
A teraz jak widać instaluje poleceniem apt-get install sun-java6-jre ale nie wiem czy to ma jakiś większy sens.

20110115141054

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Orientujecie się może czy jest jakiś sposób na wyłączenie graficznych emotikonek w Kadu? Innymi słowy chciałbym po wpisaniu '':)'' widzieć '':)'', a nie śmiejącego się pingwina. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 15:39, o_Orange napisał:

Witam!
Orientujecie się może czy jest jakiś sposób na wyłączenie graficznych emotikonek w Kadu?
Innymi słowy chciałbym po wpisaniu '':)'' widzieć '':)'', a nie śmiejącego się pingwina.
:)


W ustawieniach->Wygląd-> Okno rozmowy zjeżdżasz na dół i tam masz ustawienia emotikon. Wybierasz brak.

@nightfaler

Dnia 15.01.2011 o 15:39, o_Orange napisał:

A teraz jak widać instaluje poleceniem apt-get install sun-java6-jre ale nie wiem czy to ma jakiś większy sens.

IMO ma dużo więcej sensu niż to co robiłeś do tej pory :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 14:12, nightfaler napisał:

A teraz jak widać instaluje poleceniem apt-get install sun-java6-jre ale nie
wiem czy to ma jakiś większy sens.


Instalowałem javę w ten sam sposób i wszystko działa bez zarzutu. :)

@rob006

Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. zainstalowałem sobie Fedore 13 i wszystko jest świetne poza tym że nie mogę zalogować się jako root. Jestem zalogowany jako normalny użytkownik i posiadam hasło rota, ale mimo to nie mogę robić wszystkich operacji, jak na przykład instalacja programów z linii komend przez "yum" albo nawet "sudo yum". na systemie jest tylko jedno konto użytkownika - moje, ale nie ma ono uprawnień roota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie Ubuntu, pewnie sudo nie ma w standardzie (choć nie wiem, nie znam się na Fedorze). Wpisz w terminalu "su", poprosi cię o podanie hasła i powinieneś działać jako root.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2011 o 17:45, tykus napisał:

Bo to nie Ubuntu, pewnie sudo nie ma w standardzie (choć nie wiem, nie znam się na Fedorze).
Wpisz w terminalu "su", poprosi cię o podanie hasła i powinieneś działać jako root.


sudo jest na fedorze i pyta mnie się o hasło roota, ale niestety wyświetla mi się komunikat że moje konto "piotr" nie jest zapisane w pliku sudoers, a tego pliku nie mogę otworzyć ponieważ nie jestem rootem (nie pyta mnie się nawet o hasło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mi się udało. Skorzystałem z komendy alt+ctrl+F2, później znalazłem też lepszy sposób "su -" w poprzedniej poradzie zabrakło tego myślnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować