Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Jaką dystrybucję Linuxa powinienem wybrać? Ubuntu mi się podobało, ale było tam jednak trochę zbędnych zamulających bajerów. Chcę coś bardziej "slim", prostszego, ale wciąż stosunkowo łatwego w obsłudze. Debian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 12:26, Graszcz napisał:

Jaką dystrybucję Linuxa powinienem wybrać? Ubuntu mi się podobało, ale było tam jednak
trochę zbędnych zamulających bajerów. Chcę coś bardziej "slim", prostszego, ale wciąż
stosunkowo łatwego w obsłudze. Debian?


Oj nie, nie Debian ^_^ To jak utrudniony Ubuntu :P

Zacznij od wypełnienia ankiety:
http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/

Osobiście proponowałbym OpenSuse albo Mandrivę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś problemy z WiFi są w nowszych wersjach kernela czy jak? Zainstalowałem sobie dziś Kubuntu 11.10, przed aktualizacją wszystko ładnie łączyło, po już nie chce za żadne skarby :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 12:48, tykus napisał:

Jakieś problemy z WiFi są w nowszych wersjach kernela czy jak? Zainstalowałem sobie dziś
Kubuntu 11.10, przed aktualizacją wszystko ładnie łączyło, po już nie chce za żadne skarby
:<


A to na pewno jest kwestia kernela, czy po prostu menadżera połączeń sieciowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem co winić, nigdy wcześniej takiego problemu nie miałem. Jakaś porada, co posprawdzać i co popróbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam laptopa na którym nie chce mi sie odpalić windows. ściągnąłem linux blacktrack5 live cd żeby odzyskac dane z dysku przed formatem. teraz pytanie jak sie do nich dobrac? gdzie są dane przechowywane przez windows?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem Ubuntu 11.04, jednak nie mogę go uruchomić. Podczas włączania zaraz przed ekranem logowania wyskakuje mi okno:
„wystąpił problem z serwerem konfiguracji. (/usr/lib/libgconf2-4/gconf-sanity-check-2 zakończył działanie ze stanem 256)”
Naciskam „zamknij” pojawia się okno logowania, wpisuję dane, po czym ponownie wyskakuje ten błąd i tak w kółko.
Czy jest ktoś w stanie powiedzieć czego to wina i jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos instalowal Fedore 15/16 na kompie z 512 MB RAM? Standardowo instalator (anakonda) odmówi współpracy, ale doczytalem ze da sie to łatwo obejść. Jestem tylko ciekaw jak to potem działa, interesuje mnie Gnome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 17:44, rhyz napisał:

Czy ktos instalowal Fedore 15/16 na kompie z 512 MB RAM? Standardowo instalator (anakonda)
odmówi współpracy, ale doczytalem ze da sie to łatwo obejść. Jestem tylko ciekaw jak
to potem działa, interesuje mnie Gnome.

Znalazłem już odp. BTW.dopiero spojrzałem na częstotliwość postów - tego tematu już chyba nikt nie czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 20:22, rhyz napisał:

Znalazłem już odp. BTW.dopiero spojrzałem na częstotliwość postów - tego tematu już chyba
nikt nie czyta.


Czyta, ale jak ktoś ma jakiś problem z Linuksem to zwykle rozwiązania szuka na forum typowo linuksowym, a to z pewnością do takich nie należy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas uruchamiania Warhammer 40000: Dawn of War 2 na Ubuntu 11.04 wywala mi błąd i odsyła do pliku z logiem. To jego wnętrze:

14:59:28.00 -- DOW2 Warnings Log --
14:59:28.00 Z:\media\3624DF9424DF5589\Gry\Steam\steamapps\common\dawn of war 2\DOW2.exe started at 2012-05-23 14:59
14:59:28.00 OS NT 5.1, 3019 MB Physical Memory, 1138 Mb Physical Available, 4096 Mb Virtual Available
14:59:28.35 RUN OPTIONS: -logs
14:59:28.35 WORKING DIR: ''Z:\media\3624DF9424DF5589\Gry\Steam\steamapps\common\dawn of war 2''
14:59:28.35 USER: ''maciej''
14:59:28.45 MOD -- Initializing mod ''DOW2'', version ''2.6.0'', locale ''polish''.
14:59:28.59 APP - Multi-threading Enabled
14:59:28.59 XTHREAD: Detected 2 core(s) with 2 hardware thread(s)
14:59:28.71 ParentalControls: Games Explorer found.
14:59:28.72 ParentalControls: Module found.
14:59:28.72 ParentalControls: Dawn of War II IGameExplorer::VerifyAccess() call succeeded (0x00000000).
14:59:28.72 ParentalControls: Dawn of War II access granted.
14:59:30.43 MOD -- Failed to verify content catalog integrity.
14:59:30.43 Content management system isn''t properly initialized.

Ktoś ma receptę na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Fedorę 17. Na innej partycji mam też Windowsa XP. Przy uruchamianiu komputera pojawia mi się GRUB i mam do wyboru 3 opcje:
Linux Fedora 17
Linux Fedora 17 Advanced options
Windows XP
Problem w tym że nie mogę użyć klawiatury aby zmienić system i po 5 sekundach automatycznie wybiera mi Linuksa. Wie ktoś jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 23:18, faraon3k napisał:

Zainstalowałem Fedorę 17. Na innej partycji mam też Windowsa XP. Przy uruchamianiu komputera
pojawia mi się GRUB i mam do wyboru 3 opcje:
Linux Fedora 17
Linux Fedora 17 Advanced options
Windows XP
Problem w tym że nie mogę użyć klawiatury aby zmienić system i po 5 sekundach automatycznie
wybiera mi Linuksa. Wie ktoś jak temu zaradzić?

GRUB opiera się na tym co jest ustawione w BIOSie. Wejdz do BIOS i poszukaj ustawienia USB Keybord albo cos podobnego, jak znajdziesz to zmień ustawienie z enabled na disabled (ew. odwrotnie jak masz klaw. usb).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Klawiatura pod USB? Wejdź do BIOS-u swojej płyty głównej i poszukaj tam opcji nazywającej się "Legacy USB keyboard support" czy czegoś w tym stylu. Zmień na enabled, zapisz zmiany. Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Dzięki wielkie, ja winę zwaliłem na GRUB-a i szukałem przez 2h przyczyny w ustawieniach, zmieniałem priorytety itp. Wszystko robiłem na ślepo bo linuksa dopiero dzisiaj zainstalowałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zmusić w terminalu poleceniem cal, by dostać kalendarz na jakiś miesiąc bez wyświetlania roku (np. kalendarz na czerwiec 2007)? Szersze źródło możliwości jakie daje cal również byłoby mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować