Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

O ile dobrze pamiętam to podczas instalacji będziesz miał wybór:
- nowa instalacja
- naprawa zainstalowanego systemu

Osobiście radzę to pierwsze - nowiutki system od początku.


Jeśli błąd będzie się powtarzał to wklej tutaj jego treść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może tak troche ni z gruchy, ni z pietruchy walnę, ale... Udało mi się zainstalować, uruchomić i GRAĆ w Guild Wars na moim Ubuntu :).

Bez żadnych większych udziwnień - przez wine. Wystarczało lekko zmodyfikować jeden skrypt (obsługi światel w opengl przez samo wine).

Do tego gra działa tylko ~5 fpsów gorzej aniżeli na Windowsie. Sukces pełną gębą :).

20071230185439

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wykluczałbym problemów ze sprzętem. Mi co jakiś czas padał Windows. Zainstalowałem sobie Ubuntu na innej partycji - działa bez zarzutu. Chciałem sprawdzić co jest nie tak z Windą, bo nie miałem w ogóle dostępu do partycji na której była zainstalowana. Przeskanowałem dysk - ok 5 martwych sektorów na partycji windowsowej... A początkowo można było stwierdzić, że to Windows sprawia problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, zajmę się tym w wolnym czasie, ale raczej wątpię - sprawdzałem już podobnym programem i nie wykrył błędów.

Mam pytanie - jak nazywa się program (Linuksowy) od SMARTa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 18:55, prabab napisał:

Może tak troche ni z gruchy, ni z pietruchy walnę, ale... Udało mi się zainstalować, uruchomić
i GRAĆ w Guild Wars na moim Ubuntu :).

Bez żadnych większych udziwnień - przez wine. Wystarczało lekko zmodyfikować jeden skrypt (obsługi
światel w opengl przez samo wine).

Do tego gra działa tylko ~5 fpsów gorzej aniżeli na Windowsie. Sukces pełną gębą :).

Możesz podać dokładne ustawienia? U mnie występowały problemy z teksturami (w rodzaju wystających prętów z głowy itp). Pomagało odpalanie przez win98, ale coś średnio mi pasowało... Tzn można było grać spokojnie, ale mogłoby być lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć!
na ubunciaku 7.10 zaisntalowałem sobie wine później wine-doors. w-d wszytsko ściągnął co tam chciał, ale gdy już ma się włączyć główne okno programu dostaje komunikat o takiej treści "Network Connection not present Wine-doors cannot detect a network connection." łączę się przez ubudsl (neostrada) reszta aplikacji nie ma problemu z netem nie wiem o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm wolałbym opis deinstalki, bo mam Minta i chciałbym go sobie zainstalowac. Może instalowac to po prostu na partycje z linuksem? Przy instalacji Kubuntu mówiło coś o skasowaniu zwartości całej partycji. (oczywiście przezornie ją wyczyściłem przed instalką :))

PS. Czemu tak długo? - Bunt materii...

PS2. Lol Mandriva ściągnie się za pół tygodnia. ~~ (ok w sumie i tak lepiej nież oczekiwałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji masz możliwość wyczyszczenia całych partycji, na których chcesz postawić system. Nie potrzebujesz niczego wcześniej odinstalowywać, ani usuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu formatujesz i tyle - partycji nie musisz zmieniać, chyba, że chcesz (masz wybór w instalatorze). Tak samo robiłem jak chciałem openSUSE zastąpić Ubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 14:12, DJ Danielus napisał:

Po prostu formatujesz i tyle - partycji nie musisz zmieniać, chyba, że chcesz (masz wybór w
instalatorze). Tak samo robiłem jak chciałem openSUSE zastąpić Ubuntu.


Choć w drugą stronę dla mało obeznanych z tematem wygodniej jest usunąć partycje i instalować na dysku surowym. Suseł sam sobie tą część dysku odpowiedio sformatuje. To moim zdaniem duży plus dla jego instalatora (zdaje się, że YaST za to odpowiada).

A tak swoją drogą po mniej lub bardziej udanych próbach instalacji różnorakiego ustrojstwa dochodzę do wniosku, że nie ma to jak tworzenie partycji w trybie tekstowym za pomocą fdisk-a lub czegoś podobnego. Wbrew pozorom rzecz banalnie prosta (a i jeszcze jest podgląd za pomocą czego co się robi) i ekspresowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 23:33, PirO 17 napisał:

Możesz podać dokładne ustawienia? U mnie występowały problemy z teksturami (w rodzaju wystających
prętów z głowy itp). Pomagało odpalanie przez win98, ale coś średnio mi pasowało... Tzn można
było grać spokojnie, ale mogłoby być lepiej...

Windows 2000, pixel shadery włączone, dźwięk w całości emulowany (bez tego były artefakty w grafice - jaki jest związek, mnie się nie pytaj).

I problemów żadnych nie mam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo pod Linuksem można zagrać, ale trzeba mieć do tego Cedegę. I mam z tym problem - podczas instalacji (ściągania pakietów) wyskakuje mi błąd i dalej nie idzie.... (Dokładnie nie pamiętam treści) Da się coś na to poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 18:33, DJ Danielus napisał:

Jak wiadomo pod Linuksem można zagrać, ale trzeba mieć do tego Cedegę. I mam z tym problem
- podczas instalacji (ściągania pakietów) wyskakuje mi błąd i dalej nie idzie.... (Dokładnie
nie pamiętam treści) Da się coś na to poradzić?

Jak nie pamiętasz to zobacz jeszcze raz. Treść błędu jest niezbędna do rozwiązana problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem i zainstalowałem Mandrivę. Jednak mam problem. Po wybraniu Mandrivy w GRUBie ładuje się pasek do końca i przerzuca mnie na czarny ekran... Czarny ekran nie znika... Czym to może byc spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś może stery od grafiki? Z tego co czytałem, a nawet sam miałem ten problem jest to właśnie tym spowodowane - przez to padają tzw. X. Pozostaje reinstal, albo konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć, gdzie jest błąd:
DJ_Danielus@Linux:~> sudo apt-get install cvs build-essential bison flex-old libasound2-dev x-dev libpng12-dev libjpeg62-dev libfreetype6-dev libxrender-dev libttf2 libttf-dev libsdl1.2-dev libsdl-ttf2.0-dev msttcorefonts libfontconfig1-dev gcc-3.4
sudo: apt-get: command not found

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować